Witaj
Gość

Wątek: NA czy EU, jest sens zaczynać?  (Przeczytany 7226 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

NA czy EU, jest sens zaczynać?
« dnia: Czerwiec 28, 2016, 11:41:38 pm »
Witam,
moja przygoda z Lineage trwała od C1 do początków GOD, na offie i na privach również. Z różnych względów musiałem odpuścić granie, ale ostatnimi czasy mam trochę czasu i naszła mnie myśl aby ponownie spróbować. Prywatne servery odrzuciłem, gdyż w ich przypadku max rok dwa i nie ma po co wracać bo serv już przeważnie nie istnieje. Zostały więc oficjalne. Swego czasu dużo grałem na serwerach NA, Core tylko trochę liznąłem. Jak sytuacja wygląda dziś? Czytam na forum NA, że mają nowy anty-bot system, ale z tego co ludzie piszą boty jak były tak są... Czy ktoś z ludzi tu czytających gra jeszcze na serwerach NA? Czy na Core jest sens zaczynać od zera? Będe grał dla zabawy, wiadomo ,że z czasem chciało by się pobić na siege, oly etc. Znacie jakieś polskie klany na Core, NA (mogą być stricte PVE) Będę bardzo wdzięczny za info. :)


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:20:31 am »
Odpisałem Ci na wiadomość prywatną, ale dodam tu jeszcze to co całkiem niedawno odpisywałem innej osobie, która pytała o coś podobnego.

W skrócie "Jest sens zaczynać na core"

Wall of Text:

Po pierwsze trzeba zrozumieć jedno. Serwer ten ma już ok 4 lata i grają na nim ludzie, którzy przez ten czas spędzili w grze setki a może i tysiące godzin.

Gdyby ktoś poświęcał na grę chociaż z 5 godzin (co nie jest niczym specjalnym) to przez 4 lata mógł być w grze 7 300 godzin online. Wielu graczy z topki opłaca regularnie konto premium i grają często dwoma postaciami jednocześnie DD plus ISS na plecy, aby móc wiele rzeczy samemu robić lub mieć większa szansę na drop. W party jest 7 osób, jak będziesz Ty plus Twój iss to masz +100% większe szanse, że coś dostaniesz lub więcej zarobisz. Efekt tego jest taki, że koleś w ciągu tych 4 lat grając 2 postaciami jednocześnie ma urobek jak za 8 lat gry lub 14 600 godzin w grze. Płacąc 40 zł na konto premium przez taki okres czasu wydali na samo tylko i wyłącznie to co nie jest żadną dotacją, tylko niczym innym jak opłacaniem abonamentu aż 2000 zł

Osoby te a wiem, że takie są bo sam gram z nimi w const party. Niemalże regularnie dzień w dzień chodzą na różnego rodzaje instancje z Raid Bossami, gdzie znajdują wartościowe przedmioty. Olimpiadę, która pozwala ulepszać umiejętności itp. Przez ten czas korzystali z dobroci różnego rodzaju eventów organizowanych przez wydawcę, czy też nawet z pewnych niedopatrzeń, gdzie to twórca gry popełnił błąd i dał graczom zbyt duże narzędzie do zarabiania adeny w postaci systemu mentoringu, który dziś działa inaczej i nie oferuje takich korzyści jak niegdyś.

Wszystko to co napisałem powoduje, że dziś w grze wielu graczy posiada bardzo dobry sprzęt, którego w większości przypadków nigdzie nie kupili, tylko swoją pracą i wytrwałością zdobyli. Oczywiście pewien % graczy kupuje adenę od innych za prawdziwe pieniądze, więc część z tych graczy posiada itemy kupione za euro. No ale kto komu zabroni sprzedać a innemu na lewo kupić i wymienić to na przedmiot ?

No, ale nie do tego zmierzam. Ty jako ktoś kto zaczyna na serwerze, który istnieje już 4 lata nie będziesz od razu w magiczny sposób na równi z tymi, którzy zaczęli przed Tobą. Z tego trzeba sobie zdawać sprawę i być świadomy.

Gra oczywiście oferuje możliwość zaczęcia w każdym czasie, nawet jak serwer będzie miał już 10 lat i pozwala na kompletne i całkowite dorównanie "elicie". Tylko wszystko z czasem, który ma tu największe znaczenie. Jak wiesz, wielu graczy płacąc tylko za konto premium - czyli abonament - poświęciło na grę średnio 7 000 godzin i 2000 zł. Ty teraz musisz zdać sobie sprawę z tego, że gra magicznie wszystkiego nie da, bo jaki wtedy sens miałoby całe to granie ? Dla tych starszych graczy żadnego, gdyby każdy nowy na dzień dobry i za darmo miał to co oni po 4 latach "pracy".

Dzięki temu, że zaczynasz później dołączasz do poziomu, gdzie gra została zmieniona na tyle bardzo iż wiele z tego co pierwszym graczom przychodziło z męczarnią Tobie przyjdzie z zupełną łatwością a czasem i bez wysiłku. Dzięki tym zmianom już zyskujesz powiedzmy 2 lata gry.

Kolejna korzyść jaką masz to to iż wielu graczy ma już przedmioty, które chcieli, więc dziś sprzedają je nowym za dużo, dużo mniejsze pieniądze niż kiedyś sami je kupowali. Często różnice są rzędu kilku lub kilkunastu bilionów adeny. Tylko ten fakt już daje Ci kolejny rok gry, ażeby mieć coś co pozwoli na średniej jakości rozgrywkę.

W tym momencie już zyskałeś 3 lata, które z kolei za w pełni stracone mogą uznać gracze, którzy zaczęli na początku i grają do dziś. Czy jest to dla nich w porządku ? Oczywiście, że nie, ale żeby gra mogła istnieć i ich czas nie poszedł na marne muszą być nowi gracze, więc oni to akceptują i nikt nie ma z tym problemów.

Nadal pozostaje jednak ten rok gry, który w jakiś sposób musisz nadrobić o ile chcesz być jednym z topowych graczy. Są dwie możliwości jedna to wydasz teraz te 2000 zł, które oni wydawali na konto premium i w ten sposób kupisz dość dobre przedmioty zyskując dzięki temu czas, który starsi gracze już bezzwrotnie utracili. Lub nie wydasz niczego. Będziesz zwyczajnie grał z tym co w łatwy sposób dała Ci zmieniona gra. Pójdziesz na jedną czy drugą instancję w tym co masz. I powoli powoli zaczniesz się ubierać z dropów lub adeny jeśli sprzedasz coś co wydropiłeś. Będzie dużo łatwiej, bo tak jak powiedziałem jeśli znajdziesz Const Party a o to nie ciężko to oni będą zabierali Cię tam w słabych itemach, gdzie w random party byś nie dał rady lub by Cię nie przyjęli i zaczniesz zarabiać.

Za rok będziesz miał już jakiś tam sprzęt. Oczywiście nie najlepszy, ale taki, który pozwoli walczyć Ci o nowe przedmioty jeśli pojawią się w grze a zwykle co jakiś czas się pojawiają. Jeśli się pojawią jakieś R105 czy coś takiego, ewnetualnie nowe epiki albo jeszcze coś innego co będzie nowe i wartościowe. To Ty tak samo jak i starsi gracze będziecie w tym samym punkcie startowym i to będzie moment w którym zrównasz się z osobami, które zaczęły grać 4 lata temu.

Niestety nie ma innej możliwości jak albo zapłacić i kupić adenę za euro albo nie wydać niczego i cierpliwie grać do czasu aż przyjdzie ta chwile, kiedy się wszystko wyrówna. To w połączeniu z umiejętnym handel pozwoli się solidnie ubrać.

Wiem, że się rozpisałem, ale nie dało się inaczej tego wytłumaczyć. Ja tak to widzę i wielu innych graczy z którymi gram również.

//haran: plus
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2016, 09:00:50 am wysłana przez haran »
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:04:28 am »
Ogólnie zgadzam się z tym co Naito napisał, z jedną różnicą. Ostatnio jak wchodziłem na serwer, to widziałem, że musiałbym wydać z 4000zł na odkupienie sprzętu, który sprzedałem 2 lata temu. Żeby naprawdę dogonić te top 5% musiałbyś wydać około 10k.
I tak bym polecał Core, a nie NA servery ze względu na mniejszą dotę, banowanie botów i community.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:54:08 am »
Raczej padnie na CORE, nie lubię ścigać się z botami do mobów ani bić się ze skryptami :)
Znacie jakieś klany EU/PL które przyjmują początkujących graczy?


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2016, 01:13:26 pm »
Ja polecam BlackAngles w którym obecnie jestem. Nie jest to klan z czołówki tabeli, aczkolwiek tak na 6-7 miejscu myślę by go można było sklasyfikować. Klan ten istnieje od początku serwera, kilka dni temu obroniliśmy zamek Heine, który był atakowany przez rozpadający się klan Lilith.

Posiada chyba wszystkie skile klanowe, wielu aktywnych graczy i znajdzie się miejsce dla kogoś bez cp. Największym plusem klanu jest to iż nie ma wojen. Dla kogoś kto zaczyna jest to bardzo duże ułatwienie :)

Mój ranking klanów:

1. EvilNation - Hardcore PvP
2. TheHorde - Hardcore PvP

Spora różnica pod względem siły w pvp

3. RedGuard - Hardcore PvP
4. NakedForce  - Hardcore PvP
5. Ecarlate - Hardcore PvP

Kolejna przepaść dzieląca te pozycje

6. BlackAngles - PvE + PvP (Castle Siege)

Wszystko co niżej to mniej więcej podobne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 03:17:22 pm wysłana przez Naito »
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2016, 04:26:53 pm »
a co się podziało z BA, w sumie nie w temacie jestem od dawna, ale jak kończyłem klasyfikacja była powiedzmy taka:

1.BA
2.EN
3.RG
4.reszta

Plus dużo prawdy w tej ścianie tekstu, ale co do tego jak przeliczasz te lata, można by się kłócić, ale dobrego przelicznika raczej nie wymyśli nikt.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2016, 08:33:48 pm »
Jeszcze wczoraj tego nie wiedziałem, ale dziś już wiem, więc mogę udzielić odpowiedzi.

TheHorde to w większości stary BlackAngels, który powstał w wyniku pewnych zawirowań wewnątrz klanu. Na dzień dzisiejszy są to dwa osobne klany, które nie współpracują ze sobą.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2016, 01:16:50 pm »
mam podobny problem czy grac na NA czy eu na obydwoch mam juz przebudzone postacie ale mimo to gram póki co na NA chronosie, odnosze wrazenie ze na NA latwiej sie ubrac ze wzgledu na wieksze community oraz ceny adeny za rl cash sa tansze niz na EU.


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2016, 12:34:42 pm »
Gdybys szukal klanu na ofie to zapraszam Naia - Husaria. FoToMoTo albo iMenelka
Caly czas mozna sie dobrze bawic jak sie nie ma cisnienia by gonic czolowke ;)
Othel 101/Yul 100 - Husaria Naia


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:19:03 pm »
a teraz moze pierw powiedz czemu grasz na NA a nie na EU podaje grunt tej decyzji


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:08:02 am »
majks to zabrzmiało jak rozkaz :P
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:14:53 am »
a teraz moze pierw powiedz czemu grasz na NA a nie na EU podaje grunt tej decyzji

Pewnie z braku obawy na bana z powodu wypasionego skryptu.


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:55:26 pm »
I to mnie właśnie bawi, nie gra, a się wypowiada jak znawca. To, że przez lata topka latała oskryptowana nie znaczy, że dalej lata. Zadziwię Cię, nie spotkasz skryptów na endgamie już, ludzie srają po gaciach po ban wave'ie.

Na Innovie masz teraz więcej skryptów (nie botów) niż na NCWest ^^.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2016, 03:49:19 pm »
I to mnie właśnie bawi, nie gra, a się wypowiada jak znawca. To, że przez lata topka latała oskryptowana nie znaczy, że dalej lata. Zadziwię Cię, nie spotkasz skryptów na endgamie już, ludzie srają po gaciach po ban wave'ie.

Na Innovie masz teraz więcej skryptów (nie botów) niż na NCWest ^^.

Tak masz rację, przepraszam :D
https://www.youtube.com/watch?v=SHozpsXFyrU


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2016, 04:17:37 pm »
I to mnie właśnie bawi, nie gra, a się wypowiada jak znawca. To, że przez lata topka latała oskryptowana nie znaczy, że dalej lata. Zadziwię Cię, nie spotkasz skryptów na endgamie już, ludzie srają po gaciach po ban wave'ie.

Na Innovie masz teraz więcej skryptów (nie botów) niż na NCWest ^^.

Tak masz rację, przepraszam :D
https://www.youtube.com/watch?v=SHozpsXFyrU

Skąd wiadomo, że to Naia T_T, więcej filmików poproszę :D.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2016, 04:27:41 pm »
@sobek

Nie ma to jak dać materiał wrzucony przed dodaniem do gry funkcji umożliwiających walkę z tym co tam pokazane, nie grać i komuś pokazywać jak tam jest w tej chwili.

Cytuj
New Cheat Detection Measures Incoming
Announcements | June 07, 2016

Hello Lineage II players,
 
We fully understand that bots, spam, and other forms of cheating greatly disrupt many players’ gameplay experiences. Most members of the Lineage II community would prefer fair play, even if some of you feel pressured to indulge in undesirable behavior in order to keep up with the competition. To this end, we’re warning all players that we are adding new controls to identify players who are using bots or cheating in our games. The consequences of being found to have used any cheats in Lineage II are severe. While you might be resorting to a tactic that has thus far resulted in no punishment, this doesn’t excuse the behavior or warrant leniency in the actions we take to combat cheating. We’ll continue to improve our methods and adjust our responses to ensure the health of all NCSOFT games and their communities.
 
As we very purposefully don’t share details regarding the types of methods we employ to detect bots, this is a warning to all players who use any sort of cheat software to stop now or risk severe account actions, up to and including permanent closure. To ensure that you’re using the proper security measures to prevent the compromise of your account, review the info at http://us.ncsoft.com/en/playsmart/.
 
Remember, as the registered user of your account, you’re responsible for the security of the account and how it’s used, with or WITHOUT your permission. We appreciate all of your efforts in helping us to identify cheating in the game and promote a fair play environment for everyone!
 
Thank you,
 
Team Lineage II

źróło: http://www.lineage2.com/en/news/announcements/new_cheat_detection_measures_incoming.php
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2016, 04:31:51 pm »
I to mnie właśnie bawi, nie gra, a się wypowiada jak znawca. To, że przez lata topka latała oskryptowana nie znaczy, że dalej lata. Zadziwię Cię, nie spotkasz skryptów na endgamie już, ludzie srają po gaciach po ban wave'ie.

Na Innovie masz teraz więcej skryptów (nie botów) niż na NCWest ^^.

Tak masz rację, przepraszam :D
https://www.youtube.com/watch?v=SHozpsXFyrU

Skąd wiadomo, że to Naia T_T, więcej filmików poproszę :D.

https://www.youtube.com/watch?v=TD0tAhwvkQQ - ogólnie to nie są jakieś wypasione filmiki - serwery NA od wielu lat pozwalają na boty, skrypy i cały ten szajs. Raz na rok robią pokazówkę - kilka banów i dalej ważne aby $$$ się zgadzał.

Lubisz boty graj na srverach NA, lubisz mniej botów graj na EU (core), lubisz brak botów graj na L2 Classic.


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2016, 04:53:38 pm »
I to mnie właśnie bawi, nie gra, a się wypowiada jak znawca. To, że przez lata topka latała oskryptowana nie znaczy, że dalej lata. Zadziwię Cię, nie spotkasz skryptów na endgamie już, ludzie srają po gaciach po ban wave'ie.

Na Innovie masz teraz więcej skryptów (nie botów) niż na NCWest ^^.

Tak masz rację, przepraszam :D
https://www.youtube.com/watch?v=SHozpsXFyrU

Widzisz co jest w nawiasie w ostatnim zdaniu? Trudno wytępić coś co jest tak zautomatyzowane, że głowa mała. Jednakoż jak poleciał ban wave po kontach wartych po 10k$+ za pvp skrypty, to nastawienie się zmieniło i ludzie nie ryzykują.

Co do własnej serverowni robiącej postacie na coiny/postacie/adene to lata i będzie latać.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:07:28 pm »
Mi chodzi o coś totalnie innego, gra na serwerze gdzie przez lata można było bezkarnie botować a teraz "nie" nie ma żadnego sensu.

po 1 wielokrotnie ncsoft zapowiadał walkę z botami i nic z tym nie zrobił.
po 2 jak osoba x mogła botować przez kilka lat a teraz nowa nie może to gdzie to zdrowa rywalizacja?
po 3 krytykuje podejście do obsługi gracza, a nie ludzi tam grających.

To co jest zajebiste w L2 Classic (EU) to brak botów, mass bany od samego początku zrobiły swoje. I tutaj niespodzianka, wystarczył 1 ogarnięty GM, (GM Doctor)obsługuje Skelth, i chyba też teraz CORE. Efekt "widocznych" botów. Wycięcie tego ściera w gry.

Życzę Wam udanej gry gdziekolwiek chcecie, pozdrawiam.


 


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:16:33 pm »
Mi chodzi o coś totalnie innego, gra na serwerze gdzie przez lata można było bezkarnie botować a teraz "nie" nie ma żadnego sensu.

po 1 wielokrotnie ncsoft zapowiadał walkę z botami i nic z tym nie zrobił.
po 2 jak osoba x mogła botować przez kilka lat a teraz nowa nie może to gdzie to zdrowa rywalizacja?
po 3 krytykuje podejście do obsługi gracza, a nie ludzi tam grających.

To co jest zajebiste w L2 Classic (EU) to brak botów, mass bany od samego początku zrobiły swoje. I tutaj niespodzianka, wystarczył 1 ogarnięty GM, (GM Doctor)obsługuje Skelth, i chyba też teraz CORE. Efekt "widocznych" botów. Wycięcie tego ściera w gry.

Życzę Wam udanej gry gdziekolwiek chcecie, pozdrawiam.

Co ty wypisujesz, na classic też ludzie botowali/wybotowali swoje i na pewno niektórzy nadal to robią, dziękuje, pozdrawiam :). Moje marzenie grać na serverze bez botów, nie ma czegoś takiego  :).


Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:26:52 pm »
a teraz moze pierw powiedz czemu grasz na NA a nie na EU podaje grunt tej decyzji
moze dlatego ze kiedys nie bylo core, a teon byl EU serwerem NCSoftu

poza tym, foto napisal tylko ze zaprasza do klanu jezeli autor tematu zdecyduje sie na naie, po kiego chuja mialby sie tlumaczyc komus dlaczego tam gra?


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:13:03 pm »
Mi chodzi o coś totalnie innego, gra na serwerze gdzie przez lata można było bezkarnie botować a teraz "nie" nie ma żadnego sensu.

po 1 wielokrotnie ncsoft zapowiadał walkę z botami i nic z tym nie zrobił.
po 2 jak osoba x mogła botować przez kilka lat a teraz nowa nie może to gdzie to zdrowa rywalizacja?
po 3 krytykuje podejście do obsługi gracza, a nie ludzi tam grających.

To co jest zajebiste w L2 Classic (EU) to brak botów, mass bany od samego początku zrobiły swoje. I tutaj niespodzianka, wystarczył 1 ogarnięty GM, (GM Doctor)obsługuje Skelth, i chyba też teraz CORE. Efekt "widocznych" botów. Wycięcie tego ściera w gry.
 


Życzę Wam udanej gry gdziekolwiek chcecie, pozdrawiam.

Co ty wypisujesz, na classic też ludzie botowali/wybotowali swoje i na pewno niektórzy nadal to robią, dziękuje, pozdrawiam :). Moje marzenie grać na serverze bez botów, nie ma czegoś takiego  :).

Podasz przykładowy nick? Dla każdego jest oficjalny ranking i jakoś tam nie widzę osob które raportowałem, wszyscy BAN.

Jak pisałeś botowali i tyle ich widzieli :D


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:07:33 pm »
Co ty porównujesz p2p z f2p... gold farmy potrafią i z 1k botów/spamerów dziennie narobić, zresztą gdzie zarobek tam i boty.


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2016, 10:22:35 pm »
Nie tylko boty, a bardziej dota. EU się chowa przy tym co hamburgery wydają na grę. Może i jest ogromny income adeny, ale przynajmniej serwer żyję, rynek jest zawalony, masz popyt/podaż, większy real online i rozrzut zalogowanych osób pod względem godziny. To, że są jednostki, które zarabiają dużo na botowaniu jest normalne i niestety tam nieuniknione, ale dla kogoś nowego łatwiej tam zacząć ^^ Co z tego, że tam trudniej dogonić topkę, to i tak żeby nawet na Core to zrobić w krótkim czasie musisz się liczyć z wydaniem 10k+, a i tak nie będziesz miał hero na, niektórych klasach (zakładając, że masz dwie ręcę, ogar i robisz progress). Także, różnica czy wydasz 10k czy 20k żeby kogoś dogonić to abstrakcja, bo typowy polski gracz nie wyda nawet 1k.


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: NA czy EU, jest sens zaczynać?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2016, 10:38:30 pm »
Mi chodzi o coś totalnie innego, gra na serwerze gdzie przez lata można było bezkarnie botować a teraz "nie" nie ma żadnego sensu.

po 1 wielokrotnie ncsoft zapowiadał walkę z botami i nic z tym nie zrobił.
po 2 jak osoba x mogła botować przez kilka lat a teraz nowa nie może to gdzie to zdrowa rywalizacja?
po 3 krytykuje podejście do obsługi gracza, a nie ludzi tam grających.

To co jest zajebiste w L2 Classic (EU) to brak botów, mass bany od samego początku zrobiły swoje. I tutaj niespodzianka, wystarczył 1 ogarnięty GM, (GM Doctor)obsługuje Skelth, i chyba też teraz CORE. Efekt "widocznych" botów. Wycięcie tego ściera w gry.
 


Życzę Wam udanej gry gdziekolwiek chcecie, pozdrawiam.

Co ty wypisujesz, na classic też ludzie botowali/wybotowali swoje i na pewno niektórzy nadal to robią, dziękuje, pozdrawiam :). Moje marzenie grać na serverze bez botów, nie ma czegoś takiego  :).

Podasz przykładowy nick? Dla każdego jest oficjalny ranking i jakoś tam nie widzę osob które raportowałem, wszyscy BAN.

Jak pisałeś botowali i tyle ich widzieli :D

To samo można napisać o L2 Classic EU :)