Witaj
Gość

Wątek: 1v1 fun minimovie  (Przeczytany 3880 razy)

  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

1v1 fun minimovie
« dnia: Luty 19, 2008, 12:51:07 pm »
z braku ciekawszych zajec pobawilem sie w vegasie i wypocilem takie krotkie cus...

1024x768
83MB
4:06
click > FileFront download < click

i wersja youtubowa dla leniwych i osob ze slabszym laczem ;-)
http://pl.youtube.com/watch?v=pjmpOx6isns


pvp w sumie marne bo to tylko 1v1 na high rate, ale mozecie powiedziec co sadzicie o takiej edycji, czy taki montaz i nasycenie efektami sa ok czy zle w pvp movieeez ?? :shock:


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2008, 01:44:23 pm »
Haha niezle ^^

btw. to z Abyssa x300 ?


  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2008, 02:22:51 pm »
http://www.l2-infinity.net/ 500x
ale w skillach tam maja narabane troche :/


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2008, 04:15:34 pm »
wiec tak... filmik ogólnie zrobił na mnie słabe wrażenie.. nawet bardzo (mowimy tak jak sam powiedziales o edycji) ... osobiscie mowiac takie rzeczy typu wlasnie celownik a'la Radditz z Dragon Balla Z (kto ogladał wie ) ... nie sa na miejscu... w ogole to nie pasuje do filmikow z l2... ja tu nie chce Cie porównywac do edycji typu Reverb, UP2 czy Evolution, bo w pewnych momentach one tez sa przesadzone.. ale takie celowniki ot nie ta bajka... polecam posiagać i pooglądać frapsy Phyro (l2dex) i tak pewnie kojarzysz... widzisz tam intro, edycja nie jest przesadzona.. a kazde intro ogląda sie kilkanaście razy bo jest pomysł w tym intrze, tam jest wszystko ladnie przemyslane... z tym rozmazywaniem obrazu : OK .. ale troche za czesto to bylo... za czeste uzywanie tego psuje ogladanie frapsu a nie upiększa, Muzyka: dla mnie tez do bani... w ogole nie ten Typ... :/ fakt ze pewnie wybór muzyki dobrze według Ciebie komponuje sie z wlasnie edycja... ale dla mnie to i to i to... jest bardzo mało efektowne... o muzyce podobno sie nie dyskutuje bo sa gusta i gusciki.. sek w tym ze odpowiednie gusta pasują do czegos innego...



  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2008, 06:32:18 pm »
wiesz, prownania tego 4 minutowego filmiku do produkcji phyro czy jaded'a jest raczej chybione bo to zupelnie inna bajka, wiec racja - tu nie ma czego tak naprawde porownywac
z reszta, moj skill, a skill edycji tamych produkcji to tez inna bajka hehe

hmm... kiedys dawno temu ogadalem dbz ale zadnych radditz'ow nie kojarze ;-) cokolwiek mialo to znaczyc... :P
na to czy sa na miejscu, kazdy ma pewnie wlasna opinie, rozumiem, ze wedlug Ciebie jest to zle ^__^
ale... troche offtopujac... generalnie od pewnego czasu, wiekszosc filmow przyjmuje schemat: swietne intro, epickie walki czyli 20minutowe ogladanie zwykle lucznika/nukera ktory sobie strzela... ciagle to samo, prawda? ;)

zgodze sie ze filmiki phyro sie calkiem przyjemnie oglada i sa naprawde dobrze zrobione, ale... (czytaj wyzej)

rozmycia faktycznie... moglem jednak troche przesadzic, chociaz rozmycie (blur) to tam bylo tylko jedno, rozumiem ze masz na mysli nakladanie sie warstw (layer overlay) zwykle polaczone z lekkim zoomem (czyli takie 'przeswitywanie')?

Muzyka: dla mnie tez do bani... w ogole nie ten Typ... :/ fakt ze pewnie wybór muzyki dobrze według Ciebie komponuje sie z wlasnie edycja... ale dla mnie to i to i to... jest bardzo mało efektowne... o muzyce podobno sie nie dyskutuje bo sa gusta i gusciki.. sek w tym ze odpowiednie gusta pasują do czegos innego...
nie rozumiem co masz tutaj na mysli ?
moim zdaniem we wszystkich "game movies" muzyka powinna byc przedewszystkim w miare dynamiczna, i jesli bedzie komponowac sie z obrazem, to nabierze dodatkowej sily, zawsze staralem sie jakos jedno z drugim zgrac, czy to wychodzilo? pewnie roznie ;-)

muzyka owszem jest dosc egzotyczna hehe, ale nie powiesz chyba ze rap bardziej pasuje do filmu l2? :o
zgodze sie tez ze nie wszystko wszedzie nie pasuje, ale co tutaj dokladnie Ci nie pasuje? ostrzejszy wokal? bit? czy 'egzotycznosc' muzyki wlasnie?

PS fedur rypnij ze czasem entera co by sie lepiej czytalo :D
thx, nie ma to jak konstruktywna krytyka ^__^


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2008, 06:38:28 pm »
Moim zdaniem chrzanienie że w danym filmie efekty są przesadzone jest smieszne ...
Muzyka imo serio z deczka nie pasuje, ale efekty bylyby fajne ^^
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2008, 08:19:57 pm »
a czemu ten celownik nie pasuje do l2? to ja moge napisac ze z uprising 2 nie pasuje do klimatu l2 intro nawiazujace do automatow do gry "insert coin" :p

mi tma sie podobalo, lepsze to niz 905 innych nudnych filmow gdzie mamy intro a potem 15 minut widzimy jak kolezka "0wnuje" az sie po 3 minutach ogladac nie chce bo wiadomo co dalej zobaczymy a film niczym ciekawym nie przyciaga


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2008, 08:52:38 pm »
Wg. mnie te wszystkie rozmycia, blury, celowniki itp. mogą uatrakcyjnić pvp movie, ale tylko w akcjach 1vs1. Na mass po prostu takie efekty przeszkadzają (można się pokusić o jakieś drobne fajerwerki, tyle że trzeba nie przesadzać). A co do muzyki(sama w sobie na pvp imo okej) to nie pasuje do Light Elfa, bardziej dla niszczącego zady mrocznego zabójcy jakim jest AW lub PR :) Edit całkiem przyjemny.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2008, 08:55:24 pm wysłana przez Inidriel »


  • Wiadomości: 77

  • Pochwał: 0

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2008, 09:11:26 pm »
jedyne co mi sie podobalo to muza ;] co tam gra?






  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2008, 10:11:47 pm »
jedyne co mi sie podobalo to muza ;] co tam gra?
http://www.sendspace.pl/file/2upr4Te8/
finskie turmion katilot


@Dev, ja mysle ze nie do konca, bo zalezy, jak nie masz przez wiekszosc czasu calego layouta, np. paskow skilli, tudziez okienka systemowego to moze zniechecac jak nie widzisz co 'dokladnie' sie dzieje :-)
takie mocniejsze 'zefektowanie' frapsa zabija wlasnie okienko komunikatow, pasek bufow/debufow itp.
aczkolwiek myslalem czy by tego nie polaczyc i po prostu wycinac takie rzeczy i na twardo nad wszystkim wyswietlac, wtedy nie ma problemu ze za silny zoom jest i nie widac po ile dmg bijesz, niektorych to denerwuje (np. fedura albo mnie czasami :D )
dlatego wlasnie to pokazuje ze zapytac ludzi co o takim czyms sadza ;)


@Inidriel, good point - 1vs1 , zastanawialem sie czy by mozna jakas mocniejsza edycje zgrac w masowkach i jak by to wyszlo ^__^


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 12:14:17 pm »
hmm... kiedys dawno temu ogadalem dbz ale zadnych radditz'ow nie kojarze ;-) cokolwiek mialo to znaczyc... :P

początek seri DBZ... Radditz ten co bodajze mial porwać syna Goku, przylatujac na ZIemie posiadał taki wlasnie jakby ekranik (kolo oka) ktory wlasnie namierzał, pokazywał siłe itp... i od razu z tym mi sie wlasnie sokjarzylo... poogladaj na youtubie :P


(uwaga daje enter:))

(ho ho nawet kilka )

wiec tak... nie porównywałem CIe broń boze do pordukcji Phyrka czy Jaded'a... prosiłeś o skomentowanie edycji... i ja to tak zroumialem jakby to byl hm.. swego rodzaju zapowiedz do pełno metrażowego frapsu , o podobnych efektach... wiec podałem przykłady pomysłu jak mozna to sensownie zrobić frapsa bez zbytnich napchanych efektów... (fakt ze UPR2 dla mnie z intrem to tez byla porazka "insert coin")


rozmycia faktycznie... moglem jednak troche przesadzic, chociaz rozmycie (blur) to tam bylo tylko jedno, rozumiem ze masz na mysli nakladanie sie warstw (layer overlay) zwykle polaczone z lekkim zoomem (czyli takie 'przeswitywanie')?

chodzi o to ze tak jak w/w napisalem... dla mnie to byla zapowiedz pełnometrażu... wiec takie efekty non stop troche sa nie na miejscu... fakt: wiele osób takie cos uwielbia... ładnie wygląda, wszystko cacy... ale jest tez wiele osób (w tym ja ) ktore lubia patrzec jak sam napisałeś na dmg... na to jak to sie wszystko dzieje ze akurat wygrywasz czy przegrywasz...

nie rozumiem co masz tutaj na mysli ?
moim zdaniem we wszystkich "game movies" muzyka powinna byc przedewszystkim w miare dynamiczna, i jesli bedzie komponowac sie z obrazem, to nabierze dodatkowej sily, zawsze staralem sie jakos jedno z drugim zgrac, czy to wychodzilo? pewnie roznie ;-)

to nie pasuje do Light Elfa, bardziej dla niszczącego zady mrocznego zabójcy jakim jest AW lub PR :) Edit całkiem przyjemny.

o to chodzi... o to ze nie wszystko nawet do postaci pasuje...

muzyka owszem jest dosc egzotyczna hehe, ale nie powiesz chyba ze rap bardziej pasuje do filmu l2? :o
zgodze sie tez ze nie wszystko wszedzie nie pasuje, ale co tutaj dokladnie Ci nie pasuje? ostrzejszy wokal? bit? czy 'egzotycznosc' muzyki wlasnie?


broń boze rap!:/ tyle ze do wlasnie takich (moim zdniem l.efly) to troche ta muzyka byla (jak i na akcje ) za ostra... ale jak sam juz mowilem kwesia gustów i guśików

thx, nie ma to jak konstruktywna krytyka ^__^

to nie jest krytyka (choc moze tka sie wydawac) a raczej wyrazanie swojej opini (fakt teraz negatywnej :)) ... i raczej tez danie troche porad Tobie :)


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2008, 11:03:08 pm »
Cytuj
broń boze rap!:/

Jedi mind tricks - And so it burns genialnie pasuje do filmików akurat ...

http://pl.youtube.com/watch?v=DsnTa2KTVIA
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 0

  • Ownator ^^
    • http://terrotzuro.deviantart.com
Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2008, 11:26:43 pm »
pooglądać frapsy Phyro (l2dex)

masz może link do jego filmików z DEX-a bo ja mam tylko stare jeszcze z paradise-a

a co do filmiku Exiego - to mnie sie podobał muza też ok : ) Exi wróć do nas :]

Beyond VodkaDrinker - Bladedancer 66
FRANZ xxx - Wind Raider 7x - sold
Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHy LGA775 BOX @ 3,5GHz
Płyta główna: ASUS P5E3 IX38 SOCKET 775
Karta graficzna: GAINWARD GeForce 9600GT 512MB DDR3/ 256bit  800/2100
RAM: GOODRAM DDR3 2x1GB PC1333 CL9
Dysk twardy: WD CAVIAR 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE
Obudowa: CoolerMaster - ELITE 330 BLACK-SILVER
Zasilacz: FORTRON (FSP400-GLN) 12CM ACTIV PFC
Monitor: HP L1906 19''


  • Wiadomości: 516

  • Pochwał: 4

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2008, 12:12:47 am »
pooglądać frapsy Phyro (l2dex)
masz może link do jego filmików z DEX-a bo ja mam tylko stare jeszcze z paradise-a
shiny wstawial kiedys wywiad z ewelina z ifc, tam byl link do ich strony jesli dobrze pamietam a na ich stronie byli filmiki phyro xD
tam to znalazlem, ale skad to wziąć poza tym to nie wiem :D ostatnio ktos zapodal topica z jednym filmikiem

a co do filmiku Exiego - to mnie sie podobał muza też ok : ) Exi wróć do nas :]
z epi pozegnalem sie juz jakis czas temu...
</3

chodzi o to ze tak jak w/w napisalem... dla mnie to byla zapowiedz pełnometrażu... wiec takie efekty non stop troche sa nie na miejscu... fakt: wiele osób takie cos uwielbia... ładnie wygląda, wszystko cacy... ale jest tez wiele osób (w tym ja ) ktore lubia patrzec jak sam napisałeś na dmg... na to jak to sie wszystko dzieje ze akurat wygrywasz czy przegrywasz...
zapowiedz to nie jest bo najnormalniej w swiecie nie mam materialu zeby filmik jakis rozsadny stworzyc, ale tworzenie filmikow wciaga :D
choc nie zrobie teraz zadnej "pelnometrazowki" to moze kiedys... chodza mi takie mysli po glowie co by to wszystko jakos zmixowac, polaczyc efekty, fajerwerki z pvp, tak jak to bylo w filmikach quake'a (q3 fan 4 ever :D ), muzyka zgrana z obrazem, duzo ciekawych bajerow (napewno nie byloby to latwie)...
byl taki zarypisty film onwage'a, goscia ktory ten serwis filmikowy prowadzil hehe ale co tam bede offtopowal, to trzeba zobaczyc ;-)
EDIT: ok, jak by kogos temat filmu q3 zaciekawil to znalazlem linka ;-) http://www.own-age.com/vids/660


bo jak pisalem, filmy wygladaja tak ze... intro + fraps z pvp, fraps z pvp.... jeszcze wiecej frapsa z pvp i powoli sie to wypala moim zdaniem, bo dlatego chyba takie produkcje jak uprising czy rivals ciesza sie popularnoscia (pomimo ze pvp tam nie poraza) bo choc troche zrywaja z nudnym juz troche schematem i daja po oczach
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 12:24:34 am wysłana przez exoriou »


  • Wiadomości: 64

  • Pochwał: -2

Odp: 1v1 fun minimovie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2008, 12:21:33 pm »
Imho: Już w poprzednich Twoich produkcjach było bardzo, bardzo blisko do przesadzenia z ilością efektów, tutaj znacznie przesadziłeś. Myślę, że właściwie nie chodzi o samą ilość efektów, ale o efekty, które znacznie utrudniają odbiór tego co się działa w czasie walki (mnie coś takiego denerwuje ;f).

Jeśli chodzi o muzykę to pasuje ona do tego montażu i jest spoko, ale skoro montaż nie pasuje to muzyka też ;p.

Celowniki, automaty do gier itp. jakoś specjalnie mi nie przeszkadzają, a utrzymanie filmów z L2 na siłę w klimacie rpg uważam za trochę głupie, bo L2 nie jest typowym rpgiem.

Sądzę, że opinie są trochę bardziej negatywne niż by mogły być, gdyż na ocenę w pewnym stopniu wpływa samo pvp. Bicie SRem tanka przez 4 minut w 1v1 raczej zbyt ciekawe nie jest.

GL