Witaj
Gość

Wątek: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!  (Przeczytany 12619 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:27:56 am »
Misiek Vader FTW!! Podobnego jak w Kosmicznych Jajach!
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:41:03 am »
Mu chyba chodzilo o wookie :P czy jak to sie tam pisze :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:06:59 pm »
Imo, Wookie bardziej małpę przypomina :P Może od razu z Huttów zrobimy jedi?  :)

Jak będzie customizacja lightsaberów to biegam ze srebrnym!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 03:13:01 pm wysłana przez Inidriel »


  • ******
  • Wiadomości: 1046

  • Pochwał: 7

  • Life4Speed
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 07, 2009, 04:01:34 pm »
Hehe widze ze duzo chetnych na gre :) Przynajmniej nie bede narzekac na brak znajomych jak tylko wezme ta gierke w sowje rece :D Szkoda ze trzeba czekac do przyszlego roku ;( ja chce juz grac...


LoL EU/US : Hayame

FFXIV: ARR
Server: Moogle
IGN: Hayame Kisumi
Job: Bard
FC: SeeD


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 07, 2009, 06:16:26 pm »
Jednym z głównych motywów które mnie ciekawi oprócz ras i klas są epic bossy. Ciekawe z kim sławnym przyjdzie nam się zmierzyć. Kurde, chętnie zobaczyłbym Drath Bane'a w akcji z jego błyskawicami, wysysaniem życia i zbroją z orbalisków. Albo jakiegoś Leviathana
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 575

  • Pochwał: -1

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 07, 2009, 08:46:47 pm »
Tak! To te koksiarskie misie!
"Na tym świecie istnieje zło zrodzone z dobra. Istnieje również dobro zrodzone ze zła" by Lelouch Lamperouge
I'm OFFLINE


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:00:08 pm »
Cytuj
Jak będzie customizacja lightsaberów to biegam ze srebrnym!

Lightsabery lighsaberami. Mnie najbardziej boli że nie będzie Mace Windu (ten czarny łysy jedi w filmie). A co za tym idzie nikt jeszcze nie wynalazł Vaapad :<

//EDIT
Hmm właśnie przeczytałem że był on w KOTOR2. WTF?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:14:37 pm »
to chciałem właśnie napisać : <

wtb vaapad'a jako rb :D
I'm offline.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:06:28 am »
Vaapad fajna technika mogloby byc :)
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 08, 2009, 11:13:06 am »
Cytuj
BioWare - to Ci od BioShock jak dobrze kojarzę, right ?
OMG... Oo!! Ludzie dajcie spokój, poza Lineage jest też normalny świat a w nim kupa fajnych gier, naprawdę!

Bioware to Baldurs Gate, Planescape Torment, Neverwinter Nights, Mass Efekt i Knights of the Old Republic. Tej firmy nie da się pomylić z żadną inną. A bioschocka zrobili Irrational Games

Wracając do tematu - w końcu MMORPG na którego czekam. Wszystkie dotychczasowe to klony WoWa albo Lineage. Żadnego ciekawego uniwersum jak dotąd nie uświadczyłem. EVE się pod tym względem wybija znacznie ale jakoś do mnie nie trafia. Natomiast za OR trzymam mocno kciuki.

Jednak i tak najbardziej czekam na jakiś MMORPG w którym mógłbym sobie pomykać między San Francisco a New Reno w podrasowanym cadillacu z Gauss Rilfe na tylnim siedzeniu i razem z jakimś Marcusem czy innym Sulikiem  ;D

Jak widzisz tutaj jest znak zapytania. A to znaczy, ze nie bylem pewny i pytalem. Wiec stfu :P Poza tym nikt inny sie nie przyczepil wiec jestes jedynym z rl kto tutaj zaglada QQ

Poza tym i tak nie wiele sie pomylilem. Mimo, ze pomylilo mi sie (bioshock i bioware brzmia podobnie wiec myslalem, ze to jest ich dzielo) to Mass Effect, NWN sa swietnymi grami. Wiec tak czy siak dobrze, sie zapowiada SW:TOR.

Ja ostatni raz SW ogladalem pare lat temu ^^ i nie mam pojecia o czym gadacie :D Ale wiem, ze zuo musi tym razem zwyciezyc ^^
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:03:39 pm »
Vaapad fajna technika mogloby byc :)
i można by walnąć roleplayową historię wtedy, że jest się Jedi z niesamowicie silną Ciemną Stroną Mocy i się ją przemienia na Jasną Stronę Mocy poprzez Vaapad :D

anyway animacje tej techniki byłyby boskie...
I'm offline.


  • Wiadomości: 300

  • Pochwał: 1

  • Son of Sam :P
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 08, 2009, 06:09:58 pm »
blaah wiem co nieco o uniwersum SW i na kompa gralem w Kotory i wogoole... ale Vaapad? nic mi to nie mowi :( moze ktos przyblizyc temat i wytlumaczyc ?  :o
W oczekiwaniu na przyszłość :)

http://antilus.mybrute.com


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 08, 2009, 06:31:26 pm »
książek jak widać nie czytałeś :P

kwestia z Vaapadem jest taka - Mace Windu miał w sobie sobie "mrok" aka ciemną stronę mocy i dzięki stylowi wymyślonemu przez siebie (Vaapad to był taki potworek, który miał macki jak ośmiornica i nie sposób ich było policzyć, gdyż ruszał nimi za szybko) przemieniał swoją słabość ku chwale Jedi itp.
czaisz? :D
I'm offline.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 08, 2009, 07:16:03 pm »
Już na innym forum poruszyłem tą kwestię więc po prostu skopiuję co powiedziałem

Mace Windu (Samuel l. Jackson w filmie) chyba jako jedyny był w stanie pokonać Sidiousa i był o krok od tego. Był w stanie też walczyć z droidami gołymi rękoma gdy stracił lightsabera. Jednak najważniejsze jest to, że wynalazł Vaapad - 7 formę walki, najszybszą, najbardziej śmiercionośną i jednocześnie najbardziej ryzykowną w użyciu oraz najtrudniejszą do nauczenia. W zasadzie tylko on i jego uczennica Depa Bilaba opanowali tą technikę w poziomie mistrzowskim i nikt inny ani wcześniej ani później nie był w stanie tego poziomu osiągnąć. Nawet takie potęgi jak Darth Vader czy Darth Bane choć jej używali nie opanowali jej całkowicie.
Użycie Vaapad wiązało się ze balansowaniem na granicy jasnej i ciemnej stronie mocy. To on przyczynił się do przejścia na ciemną stronę Sorę Bulq - przyjaciela Mace'a i współtwórcę Vaapad. W zasadzie to tylko Mace władał ją po mistrzowsku bo stworzył dla przeciwwagi dla swojej słabości - skłonności do gniewu. Nawet jego uczennica częściowo poddała się ciemnej stronie.

Ostatnio przeczytałem że w KotOR 2 po osiągnięciu maksymalnych poziomów w walcę saberem można było się nauczyć Vaapad od jednego z mistrzów Jedi/Sith. To bardzo duża nieścisłość bo Mace żył parę tysięcy lat po wydarzeniach w Kotor2. To znaczy z tego co pamiętam, bo dawno czytałem o SW i niedużo tego było. Czytałem na angielskich fansite'ach tylko to co mnie interesowało o Darth Banie i tym podobne. Mogłem coś źle zrozumieć czy przekręcić bo nie jestem zagorzałym fanem SW

//EDIT
http://starwars.wikia.com/wiki/Vaapad  tutaj masz trochę tego. Widzę że wookipedia solidnie zebrała wszystkie materiały i zachęcam wszystkich anglojęcycznych do przeczytania o sithach o ich powstaniu, o Sith'ari, mocach (jeden z nich mógł np tworzyć iluzję całych planet czy armad bojowych które byly nie do dróżnienia od oryginałów) i innych fajnych rzeczach. Naprawdę filmy i gry to tylko 0.1% tego całego przebogatego uniwersum.

//EDIT2
Z uwagi na to że walka Mace z Sidiousem (Palpatine) była bardzo ... hmm ... denna jedynym niezłym przykładem użycia vaapad walka darh maula z obim van kenobim i quin gon jinem (zerknij na You tube). Darth maul używał tej techniki ale też nie opanował jej do perfekcji a zaledwie w stopniu średnim. Wyobraź więc sobie jak wyglądałaby walka Mace windu z sidousem gdyby ją wiernie odtworzyli
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 07:44:50 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 08, 2009, 07:37:28 pm »
W Kotorze II była forma Juyo (siódmy styl - chyba jedynie dla jedi guardiana), podobna do Vaapad.

"Istnieje hipoteza, że Juyo było techniką nieskończoną, przez tysiące lat niekompletną i wybrakowaną, uzupełnioną i podciągniętą do rangi pełnoprawnego stylu dzięki Vaapadowi. Nie zostało to jednak nigdzie potwierdzone. "

Źródło: http://www.ossus.pl/biblioteka/Juyo

/edit

Jeszcze jedna ciekawostka:

"The Sith apprentice Sirak in Darth Bane: Path of Destruction was stated to be a Vaapad practitioner, long before the style was created by Mace Windu.[8] At a book signing in Huntington Beach, California, author Drew Karpyshyn said, "I meant Juyo, but it was a late night when I wrote that and didn't catch it until it was too late. That's one mistake I wish to God I could change. So when you read it and see 'Vaapad', just pretend it says 'Juyo.'"[28] Star Wars Insider 92 later explained it by stating that "juyo" was another term for the vaapad creature the form was named after."

Źródło: http://starwars.wikia.com/wiki/Form_VII:_Juyo_/_Vaapad


Na to wychodzi, że w grze będzie "niedopracowany" Vaapad, czyli Juyo :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 07:54:13 pm wysłana przez Inidriel »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 08, 2009, 07:46:40 pm »
Hmm o tym nie wiedziałem, myślałem że Juyo i Vaapad to jedno. Ale tak jak mówiłem dawno to czytałem i mogłem coś pokręcić

//EDIT
Uhhh ale mam chętkę na jakąś siekę w starwars. Chyba sobie zainstaluję Jedi Academy.
"Woman! Bring me my lighsaber!!"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 07:53:37 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 08, 2009, 07:56:23 pm »
Ja tak z ciekawości na necie poszukałem o Vaapad. Przyznam, że zachęciliście mnie do poczytania o uniwersum SW bo właściwie to znam tylko filmy i gry o tej tematyce :) Odświeżałem Jedi Academy niedawno, gra jest mega miodna :)

Cytuj
Z uwagi na to że walka Mace z Sidiousem (Palpatine) była bardzo ... hmm ... denna jedynym niezłym przykładem użycia vaapad walka darh maula z obim van kenobim i quin gon jinem (zerknij na You tube). Darth maul używał tej techniki ale też nie opanował jej do perfekcji a zaledwie w stopniu średnim. Wyobraź więc sobie jak wyglądałaby walka Mace windu z sidousem gdyby ją wiernie odtworzyli

Moja ulubiona scena z Ep.1 to właśnie walka Darth Maula z Kenobim i Qui-Gon Jinem, cały film praktycznie średnio mi podszedł... Tylko mam uwagę - ten Sith takie wymyślne fikołki robił, że normalnie można było go w powietrzu ściąć, ja wiem, że chodzi o efektowność, ale w praktyce nikt o zdrowych zmysłach nie podziwia takich "myków" podczas walki tylko zabija gdy jest okazja :D


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:04:55 pm »
Mi nie o fikołki chodziło w tej walce bo o ile dobrze pamiętam nie o fikołki chodzi w Vaapad. Przyjżyj się tej krótkiemu momentowi po tym jak  Maul zabija Quin Gona i Kenobi rzuca się na niego z furią. Ten krótki moment ich walki to (tak mi się wydaje) właśnie esencja Vaapad
//EDIT
Obiło mi się gdzieś o uszy że podczas prezentacji Vaapad na jakimś uczniu, Mace zrobił 6 symulowanych uderzeń w czasie gdy Yoda (obserwator tego pokazu) mrugnął okiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 08:14:08 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:38:28 pm »
Z uwagi na to że walka Mace z Sidiousem (Palpatine) była bardzo ... hmm ... denna jedynym niezłym przykładem użycia vaapad walka darh maula z obim van kenobim i quin gon jinem (zerknij na You tube). Darth maul używał tej techniki ale też nie opanował jej do perfekcji a zaledwie w stopniu średnim. Wyobraź więc sobie jak wyglądałaby walka Mace windu z sidousem gdyby ją wiernie odtworzyli

Um... One second... To film powstał na podstawie książek, czy książki na podstawie filmu...? o.O

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 09, 2009, 02:16:40 pm »
Mi nie o fikołki chodziło w tej walce bo o ile dobrze pamiętam nie o fikołki chodzi w Vaapad. Przyjżyj się tej krótkiemu momentowi po tym jak  Maul zabija Quin Gona i Kenobi rzuca się na niego z furią. Ten krótki moment ich walki to (tak mi się wydaje) właśnie esencja Vaapad
//EDIT
Obiło mi się gdzieś o uszy że podczas prezentacji Vaapad na jakimś uczniu, Mace zrobił 6 symulowanych uderzeń w czasie gdy Yoda (obserwator tego pokazu) mrugnął okiem.

Już kapuję. To rzeczywiście potężna technika :)


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 09, 2009, 02:46:58 pm »
Z uwagi na to że walka Mace z Sidiousem (Palpatine) była bardzo ... hmm ... denna jedynym niezłym przykładem użycia vaapad walka darh maula z obim van kenobim i quin gon jinem (zerknij na You tube). Darth maul używał tej techniki ale też nie opanował jej do perfekcji a zaledwie w stopniu średnim. Wyobraź więc sobie jak wyglądałaby walka Mace windu z sidousem gdyby ją wiernie odtworzyli

Um... One second... To film powstał na podstawie książek, czy książki na podstawie filmu...? o.O
Książki na podstawie filmów

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 09, 2009, 03:26:47 pm »
Z uwagi na to że walka Mace z Sidiousem (Palpatine) była bardzo ... hmm ... denna jedynym niezłym przykładem użycia vaapad walka darh maula z obim van kenobim i quin gon jinem (zerknij na You tube). Darth maul używał tej techniki ale też nie opanował jej do perfekcji a zaledwie w stopniu średnim. Wyobraź więc sobie jak wyglądałaby walka Mace windu z sidousem gdyby ją wiernie odtworzyli

Um... One second... To film powstał na podstawie książek, czy książki na podstawie filmu...? o.O
Książki na podstawie filmów

No więc czemu w filmie jest sto razy mniej rzeczy niż w książkach i grach? Skąd czerpane były informacje na temat Expanded Universe?

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 09, 2009, 03:28:39 pm »
od Lucasa i z wyobraźni pisarzy/twórców gier, simple :D
I'm offline.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 09, 2009, 03:55:47 pm »
od Lucasa i z wyobraźni pisarzy/twórców gier, simple :D

Hmh, czyli jeśli napiszę książkę o SW zawierającą jakiegoś głównego bohatera, którego nigdzie wcześniej nie było, wszyscy muszą zedytować swoje bazy danych i dodać mnie do, na przykład, 'zdobywców' Gwiazdy Śmierci? Ciekawe...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Banned
  • Wiadomości: 1262

  • Pochwał: 4

Odp: Star Wars: The Old Republic, czyli MMO od LucasArts i BioWare!
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 09, 2009, 03:57:34 pm »
http://www.ossus.pl/biblioteka/Kanon

coś niesamowicie sceptycznie żeś się nastawił do tego świata...


//Soulern: Why? Źle mnie chyba zrozumiałeś z tym "ciekawe"... :P Sam niegdyś przecie byłem fanem SW, choć było to daaawno temu. Thx za linka, teraz już rozumiem, ocb...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 04:08:22 pm wysłana przez Soulern »
I'm offline.