Witaj
Gość

Ankieta

Przeczytaj treść tematu.

Jestem za zniesieniem cenzury wulgaryzmów i zaostrzeniem regulaminu!
30 (61.2%)
Jestem za pozostawieniem aktualnej cenzury wulgaryzmów!
19 (38.8%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: Listopad 17, 2012, 09:36:59 pm

Wątek: REFERENDUM - Burzymy mury  (Przeczytany 5290 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
REFERENDUM - Burzymy mury
« dnia: Październik 18, 2012, 10:35:18 pm »
Pomysł przewijający się już od dawna dopiero teraz przebił się przez tabu.
Mianowicie - zamiast aktualnego systemu cenzury, która działa, jak chce (czyli według nieaktualizowanej od kilku lat listy wulgaryzmów) i warnów za jej omijanie mamy zamysł całkowicie tę cenzurę zlikwidować, tym samym nie zasłaniając żadnych waszych "kwiatków" - które zresztą czasem są jak najbardziej na miejscu. Takie rozwiązanie jest często przyjmowane na zamkniętych dla niezarejestrowanych użytkowników forach (chociażby oficjalne forum zespołu Behemoth). Haczyk: w zamian zaostrzony zostałby regulamin za nadużywanie bluzgów i ich używanie wobec innych użytkowników.

Jest to dosyć kontrowersyjne głównie dlatego, że do tego czasu forum stawiało na bycie raczej safe for view dla każdej grupy wiekowej, teraz z kolei trochę dorośniemy i tego samego będziemy oczekiwać od was. Nie chcemy jednak sami podejmować tej decyzji i odgórnie narzucać jej odbiorcom, w związku z czym... przeprowadzimy ankietę. Dla was, bo w końcu to nie my będziemy przeklinać i dostawać warny.

Cenzura przekleństw, czy też może kompletny jej brak - sami zdecydujcie, jak definiujecie normalność!

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2012, 10:46:03 pm »
Imho przeklenstwa używane w charakterze przecinków ujda, o ile nie beda uzywane co drugie słowo nie powinny być karane, wyjatek to oczywiscie przeklenstwa w kierunku użytkowników.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2012, 10:46:50 pm »
@UP, dokładnie tak, zgadzam się. 


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2012, 11:12:19 pm »
Przydało by się od razu -% za stare przewinienia  :D

//Soulern: lex retro non agit
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 11:32:27 pm wysłana przez Soulern »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2012, 11:34:02 pm »
Precz z cenzurą ! /not
Oczywiście głos oddany za pozostawieniem stanu takim jakim jest. Używanie wulgaryzmów jako "przecinków" uważam za nieprzyzwoite i całkiem nie na miejscu, jeśli ktoś chce rzucać mięsem to niech to robi u siebie w domu lub w towarzystwie, które toleruje takie zachowanie. Dla mnie nie jest przyjemnością czytanie postów, w których jest więcej k-rew i ch-w niż pod osiedlowym spożywczakiem w godzinie szczytów obszczymurków.
Jeśli ktoś zarzuci jakąś k-wą od czasu do czasu to się nikt nie obrazi, ale jeśli emocje i zwieracze co niektórych userów zaczną puszczać to aż strach takie posty czytać. Doskonałym tego przykładem jest flame z tak zwanym wjazdem na rodzinę, wygląd (wklejanie zdjęć bez pozwolenia), czy poglądy, lub chociażby całkiem niedawno afera niejakiego zakapiora.
Sam dostałem % za omijanie cenzury i obrazę użytkownika, co oczywiście było zasłużone i słuszne, puściły mi zwieracze, ale jak ochłonąłem zauważyłem swój błąd. Idąc dalej tym śladem cenzura służy między innymi do tego, aby do takich sytuacji nie dochodziło.
Moim zdaniem cenzura wulgaryzmów powinna zostać. Ewentualnie można popracować nad listą przekleństw i ją zmodernizować do dzisiejszych standardów.

#Ninja edit
Jestem jednak przeciwny znikaniem postów ze spam topicu aka Core (EU) - Screeny, PvP, Flame, Spam. :-)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 11:43:38 pm wysłana przez roli »


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2012, 11:49:19 pm »
Jeśli zmienimy system to przydadzą się nowi modzi. Otworzymy małą tamę z szambem i będzie potrzeba dodatkowych sprzątaczy w zielonych mundurkach jak my.
A może by wrócić na oficjal :)


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2012, 11:55:14 pm »
Precz z cenzurą ! /not
Oczywiście głos oddany za pozostawieniem stanu takim jakim jest. Używanie wulgaryzmów jako "przecinków" uważam za nieprzyzwoite i całkiem nie na miejscu, jeśli ktoś chce rzucać mięsem to niech to robi u siebie w domu lub w towarzystwie, które toleruje takie zachowanie. Dla mnie nie jest przyjemnością czytanie postów, w których jest więcej k-rew i ch-w niż pod osiedlowym spożywczakiem w godzinie szczytów obszczymurków.
Jeśli ktoś zarzuci jakąś k-wą od czasu do czasu to się nikt nie obrazi, ale jeśli emocje i zwieracze co niektórych userów zaczną puszczać to aż strach takie posty czytać. Doskonałym tego przykładem jest flame z tak zwanym wjazdem na rodzinę, wygląd (wklejanie zdjęć bez pozwolenia), czy poglądy, lub chociażby całkiem niedawno afera niejakiego zakapiora.
Sam dostałem % za omijanie cenzury i obrazę użytkownika, co oczywiście było zasłużone i słuszne, puściły mi zwieracze, ale jak ochłonąłem zauważyłem swój błąd. Idąc dalej tym śladem cenzura służy między innymi do tego, aby do takich sytuacji nie dochodziło.
Moim zdaniem cenzura wulgaryzmów powinna zostać. Ewentualnie można popracować nad listą przekleństw i ją zmodernizować do dzisiejszych standardów.

#Ninja edit
Jestem jednak przeciwny znikaniem postów ze spam topicu aka Core (EU) - Screeny, PvP, Flame, Spam. :-)

Oczywiście nie dopuścimy do sytuacji, by ktoś używał wulgaryzmów jako przecinków albo wyzywał kogoś od... różnych takich. Po to właśnie ma zostać zaostrzony regulamin - by rzucenie mięsem było co najwyżej jednorazowym aktem frustracji, a nie metodą na życie.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2012, 12:06:01 am »
Ja będę przeciwny ukazywania się całych słów. Zgadzam się z wypowiedzią roliego(?).
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2012, 12:29:04 am »
Zdecydowane nie

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 0

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2012, 01:02:57 am »
Jestem za zniesieniem, ale każde przekleństwo użyte bezpośrednio aby obrazić innego użytkownika powinno być karane.


  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2012, 02:00:50 am »
bardzo kur*a dobry pomysł  :D

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi



  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2012, 10:13:52 am »
MICHAŁ na prezydenta!




A nie kurde to nie to.


Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2012, 01:35:49 am »
zaostrzenie regulaminu


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2012, 09:13:32 am »
Mianowicie - zamiast aktualnego systemu cenzury, która działa, jak chce (czyli według nieaktualizowanej od kilku lat listy wulgaryzmów) i warnów za jej omijanie mamy zamysł całkowicie tę cenzurę zlikwidować

Czemu ta cenzura nie jest aktualizowana już od kilku lat ? Jakie są tego powody ?

"Nie potrafimy sobie poradzić z systemem automatycznej cenzury i nie chce się nam dawać ostrzeżeń to najlepiej ją zlikwidujmy i po kłopocie. Dodatkowo pokażemy użytkownikom jacy to jesteśmy dla nich dobrzy pozwalając im na coś."

W taki sposób mam to odbierać ? Jeżeli tak to wydaje mi się, że jest to bardzo złe rozumowanie i wypadałoby zastanowić się nad tym raz jeszcze. Skoro policja nie może poradzić sobie od lat z mordercami i złodziejami to może powinno się to zmienić i zezwolić na to ? No jasne ileż to korzyści przyniesie i ilu ludzi będzie z tego zadowolonych. No właśnie ilu ? Tak samo wygląda sytuacja tutaj na forum. Użytkowników, którzy nagminnie łamią lub omijają regulamin jest raptem 5% i są to osoby, z którymi z jakiegoś powodu serwis ten poradzić sobie nie może.

Oczywiście oddałem głos na pozostawienie tego systemu w obecnej formie. Niestety powinno zostać tam dopisane, że regulamin odnośnie omijania słów cenzurowanych ulegnie zmianie i zostanie zaostrzony.

W zupełności rozumiem to, że czasami ktoś ominie cenzurę celowo chcąc w doraźny sposób przekazać to co napisał. Osoba, która to robi z pewnością jest tego świadoma i wie, że otrzyma za to kilka % To, że ja to rozumiem i osobiście może mi to nie przeszkadzać nie zmienia tego, że powinienem na to pozwolić. Regulamin mówi jasno, co w takim przypadku się dzieje i administrator jako władza sądownicza i wykonawcza powinien zrobić dla dobra większości użytkowników, którym wulgaryzmy przeszkadzają to co do niego należy. Co w takim razie przeszkadza i blokuje administracje/moderację nad wręczaniem raz za razem bez wyjątków tego o co dana osoba się prosiła.

tym samym nie zasłaniając żadnych waszych "kwiatków" - które zresztą czasem są jak najbardziej na miejscu.

Od kiedy to używanie w miejscu publicznym w którym to przebywają również dzieci jest na miejscu ? Jeżeli ktoś nie potrafi wyrazić swych emocji używając do tego celu innych słów to świadczy to o nim tylko jedno. Co takiego ? Oczywiście, że jest to osoba bardzo prymitywna.

I aby było jasne:

Jako użytkownik tego forum wyraziłem swoją opinię zgodną z tematem. Wziąłem również udział w ankiecie do której jestem upoważniony tak jak każdy inny użytkownik tego forum. Nie jest to żaden przejaw nienawiści do administracji. Nie jest to również próba ataku któregokolwiek z administratorów tego forum. Jeżeli ktoś to odbiera inaczej to przepraszam i proszę mi wybaczyć. Taki już mam styl rozumowania i pisania. Nic i nikt tego nie zmieni.

Pozdrawiam i radziłbym to dobrze przemyśleć.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2012, 09:48:32 am »
Jestem na nie. Forum już teraz jest schamiałe.


  • Wiadomości: 248

  • Pochwał: 1

  • TommyVercetti
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2012, 10:23:46 am »
Żadnego uszczęśliwiania na siłę. Cenzura do likwidacji, niech każdy stanowi o sobie samym. Jeśli uważa za stosowane przekląć to jego sprawa, natomiast jeśli tym samym narusza regulamin to bierze za to odpowiedzialność i tyle.

Nie bądźmy bardziej papiescy od papieża, jeśli ktoś chce bluzgać i tak to robi, omijając cenzurę. Jeśli ktoś zna kulturę wysławiania nie musi się w to bawić. Forum nie ma na celu wychowywać młodzieży, od której zresztą z dzisiejszymi wzorcami moglibyśmy się tylko uczyć przekleństw. Jego celem jest możliwość uzyskiwania oraz dzielenia się informacją o grach mmo i ułatwienie komunikacji w mniejszych obrębach. Tworzą je użytkownicy i jeśli są wulgarni to forum też takie będzie - z cenzurą czy bez.

Teksty, że używanie inwektyw znaczy o czyjejś prymitywności jest po prostu głupie i ignoranckie. Tak płytkie, że szkoda dywagować na ten temat. Filmy polskie też lecą w kinach (miejsce publiczne) i są przekleństwa (mówię *filmy* - uważacie Dzień Świra za prymitywny?)

Zawsze odrzucali mnie użytkownicy/admini którzy mają zbyt duży zapał do ingerowania w treść czyichś wypowiedzi - jeśli nie szanujecie swoich użytkowników i macie ich za bandę dzieciaków to najlepiej zamknąć forum.

Cytuj
Użytkowników, którzy nagminnie łamią lub omijają regulamin jest raptem 5% i są to osoby, z którymi z jakiegoś powodu serwis ten poradzić sobie nie może.

Bo to niestety 80% *aktywnych* użytkowników, nie czarujmy się - flame i newsy to jedyna atrakcja tego forum od dłuższego czasu.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2012, 10:44:41 am wysłana przez blacktyger »
Innova Core [EU]: Sigiel Knight - TommyVercetti - Off


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2012, 01:22:54 pm »
Mianowicie - zamiast aktualnego systemu cenzury, która działa, jak chce (czyli według nieaktualizowanej od kilku lat listy wulgaryzmów) i warnów za jej omijanie mamy zamysł całkowicie tę cenzurę zlikwidować

Czemu ta cenzura nie jest aktualizowana już od kilku lat ? Jakie są tego powody ?

"Nie potrafimy sobie poradzić z systemem automatycznej cenzury i nie chce się nam dawać ostrzeżeń to najlepiej ją zlikwidujmy i po kłopocie. Dodatkowo pokażemy użytkownikom jacy to jesteśmy dla nich dobrzy pozwalając im na coś."

W taki sposób mam to odbierać ? Jeżeli tak to wydaje mi się, że jest to bardzo złe rozumowanie i wypadałoby zastanowić się nad tym raz jeszcze. Skoro policja nie może poradzić sobie od lat z mordercami i złodziejami to może powinno się to zmienić i zezwolić na to ? No jasne ileż to korzyści przyniesie i ilu ludzi będzie z tego zadowolonych. No właśnie ilu ? Tak samo wygląda sytuacja tutaj na forum. Użytkowników, którzy nagminnie łamią lub omijają regulamin jest raptem 5% i są to osoby, z którymi z jakiegoś powodu serwis ten poradzić sobie nie może.

Oczywiście oddałem głos na pozostawienie tego systemu w obecnej formie. Niestety powinno zostać tam dopisane, że regulamin odnośnie omijania słów cenzurowanych ulegnie zmianie i zostanie zaostrzony.

W zupełności rozumiem to, że czasami ktoś ominie cenzurę celowo chcąc w doraźny sposób przekazać to co napisał. Osoba, która to robi z pewnością jest tego świadoma i wie, że otrzyma za to kilka % To, że ja to rozumiem i osobiście może mi to nie przeszkadzać nie zmienia tego, że powinienem na to pozwolić. Regulamin mówi jasno, co w takim przypadku się dzieje i administrator jako władza sądownicza i wykonawcza powinien zrobić dla dobra większości użytkowników, którym wulgaryzmy przeszkadzają to co do niego należy. Co w takim razie przeszkadza i blokuje administracje/moderację nad wręczaniem raz za razem bez wyjątków tego o co dana osoba się prosiła.

tym samym nie zasłaniając żadnych waszych "kwiatków" - które zresztą czasem są jak najbardziej na miejscu.

Od kiedy to używanie w miejscu publicznym w którym to przebywają również dzieci jest na miejscu ? Jeżeli ktoś nie potrafi wyrazić swych emocji używając do tego celu innych słów to świadczy to o nim tylko jedno. Co takiego ? Oczywiście, że jest to osoba bardzo prymitywna.

I aby było jasne:

Jako użytkownik tego forum wyraziłem swoją opinię zgodną z tematem. Wziąłem również udział w ankiecie do której jestem upoważniony tak jak każdy inny użytkownik tego forum. Nie jest to żaden przejaw nienawiści do administracji. Nie jest to również próba ataku któregokolwiek z administratorów tego forum. Jeżeli ktoś to odbiera inaczej to przepraszam i proszę mi wybaczyć. Taki już mam styl rozumowania i pisania. Nic i nikt tego nie zmieni.

Pozdrawiam i radziłbym to dobrze przemyśleć.


Trzymajcie mnie, bo zaraz będę wklejać kolejne obrazki z facepalmami...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2012, 02:08:29 pm »
Bad idea...
Może i zmiany są potrzebne, ale nie takie.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2012, 05:02:24 pm »
Stronę byście zaktualizowali a nie bawicie się cenzurą.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 987

  • Pochwał: 10

  • Masz problem? Napisz!
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2012, 05:09:50 pm »
Stronę byście zaktualizowali a nie bawicie się cenzurą.
8)
Koncert życzeń :) Napisz proszę ze 2-3 nawet małe teksty ale na temat którego brak na stronie. Sam je tam umieszczę.
A może by wrócić na oficjal :)


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2012, 05:20:38 pm »
Stronę byście zaktualizowali a nie bawicie się cenzurą.
8)
Koncert życzeń :) Napisz proszę ze 2-3 nawet małe teksty ale na temat którego brak na stronie. Sam je tam umieszczę.
I nikt ich nie przeczyta, bo 90 % zapewne nie wchodzi na stronę.


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2012, 05:22:48 pm »
Ok. Moje zdanie w temacie:
Powinno się zostawić aktualny sposób cenzurowania, ale go nieco odświeżyć. Kary za omijanie cenzury powinny być stosowane jedynie dla tych, którzy ewidentnie obrażają drugiego użytkownika, jego rodzinę, poglądy religijne, przynależność etniczną, kolor skóry... itd.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: REFERENDUM - Burzymy mury
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 18, 2012, 08:51:57 pm »
No, referendum zakończone. Zobaczymy, czy coś z tego wyniknie.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel