Witaj
Gość

Wątek: Nowy serwer - czy są chętni?  (Przeczytany 6737 razy)

  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 21, 2023, 10:07:53 pm »
Twoj server Twoja sprawa jak go ustawisz i nic mi do tego ja tylko wyrazam swoja opinie jak prosiles a robienie i expienie martwego konta zeby po prostu bylo na plecach to juz bezsensowna proba przywracania mechaniki grania w party ktora bylas z zalozenia podstawa l2
Z drugiej strony pewnie jes gro ludzi ktorzy maja czas i checi i dla nich nawet box to juz za duze ulatwienie

jakbys tego nie ustawil to powodzenia i mam nadzieje ze wypali i pomoze trzymac przy zyciu l2
Castani


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2023, 07:23:29 am »
Przy względnie niskim online box to nie tylko buffer na plecach to także możliwość odpalenia crafta czy spoila albo ziomka z cp zamiast boxa lub jakiś altów klanowych np na zwykłe Rb czy nawet mrowke
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2023, 05:46:37 pm »
No to przy niskim online to ja wole isc na server gdzie masz dostep do buffa i nie marnujesz czasu na expienie martwego konta co bedzie sie za toba wlec.
Juz wolalbym server gdzie masz exp x1 i full buffa i mozesz praktycznie kazda postacia grac sobie solo niz umawiac sie i logowac w kilka osob z 5 kont po to zeby sie zbuffowac.
Castani


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 22, 2023, 06:18:06 pm »
No to przy niskim online to ja wole isc na server gdzie masz dostep do buffa i nie marnujesz czasu na expienie martwego konta co bedzie sie za toba wlec.
Juz wolalbym server gdzie masz exp x1 i full buffa i mozesz praktycznie kazda postacia grac sobie solo niz umawiac sie i logowac w kilka osob z 5 kont po to zeby sie zbuffowac.
Ideą tego serwera jest, żeby nie trzeba było tłuc biliona mobów w grze przez pół roku.
I tak w grze masz lokacje i zadania których nie zrobisz samemu - siege nie zrobisz samemu, mrówki nie zabijesz samemu, nie zabijesz questowego RB .
O  drobnostkach typu Grand Bossy nie wspominam.
Uważam że buffy z CH + box to jest bardzo dużo na mid rate.
Lineage to MMO, nie solowa gra. Na ostatnim serwerze na którym grałem miałem znajomka z którym grałem w duo czyli 2 dd + scroll buffy + 2x boxy.
Dawaliśmy radę
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 01, 2023, 09:58:42 am »
Jestem chętny na server :). Jeśli chodzi o to co mogłoby przyciągnąć ludzi, co byłoby czymś nowym, od zawsze miałem masę pomysłów, tylko nie wiem ile z tych pomysłów jest realnych do wprowadzenia, to już zostawiam wam :

"rarity items system" - itemy z dropu/craftu maja różne tiery - normal/rare/epic/legendary itd itd, kazdy zna pewnie ten system z innych gier

większa możliwość ingerencji w unikalność/build swojej postaci, może coś na zasadzie plusików przy każdym lvlu, które można podwyższać statystyki - INT/STR/DEX itd, postaci w którymś konkretnym kierunku - wiem że to może być ciężkie do adaptacji ale myślę że byłoby to ciekawym rozwiązaniem. w L2 zawsze męczyły mnie ramy - mała ingerencja w różnorodność, niby można założyć inny armor, inne dye, ale postacie i tak w endgame nie wiele różnią się w danej klasie, pomijając oczywiście enchant

osobiście bardzo podoba mi się system ruletki itemowej z L2 Aden - chyba tak nazywa się ta nowa wersja l2 z wbudowanym botem - nie pamiętam. Wiem że można było trashować itemki, materiały i inne pierdoły, dostawać za to odpowiednią wartość lvlu, i po wbitym lvlu była opcja płatnego losowania nowych itemów/enchantów itd - oczywiście żeby to miało sens, nagrody i procenty szans trzeba by było odpowiednio zbalansować

mnie osobiście zawsze odstraszał dual i multiboxing, chociaż nigdy nie byłem graczem zespołowym ale mimo wszystko powoduje to w mojej ocenie to że niektórzy ludzie zamykają się na świat zewnętrzny i są samowystarczalni do końca, a jednak jest to zespołowa gra, po za tym w znacznym stopniu eliminuje z gry wiele klas. To już wolę jak jest npc buffer z podstawowym setem buffów, niż żeby o mojej efektywności decydowało to ile odpale dodatkowych okienek w tle

- duża ilość ciekawych, nietypowych eventów zarządzanych live - chodzi mi o takie różne śmieszne, ciekawe eventy jak np na niektórych serverach chociażby L2OVC, zombie eventy, survivale różne, gra w chowanego, w berka itd, noobwarsy (zaczynasz z niczym i za kazdy frag dostaje sie punkty za ktore mozna kupic ekwipunek na czas eventu) - eventy które nie są typowe jak tvt, po za tym eventy w których gm jest aktywny i np chowa się gdzieś w mieście itd itd. mnóstwo tego i w mojej ocenie wiele ludzi jest znudzonych po tylu latach L2, monotonnymi i przewidywalnymi eventami


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 01, 2023, 07:39:27 pm »
(..) Jeśli chodzi o to co mogłoby przyciągnąć ludzi, co byłoby czymś nowym, od zawsze miałem masę pomysłów, tylko nie wiem ile z tych pomysłów jest realnych do wprowadzenia, to już zostawiam wam :
(..)
Wszystko fajnie, ale :
1. "nie mamy armat"
2. mamy 2023 rok - baza graczy się kurczy a nie zwiększa
3. każdy z pozostałych graczy inaczej widzi tę grę i ma inne oczekiwania

Realia są takie, że robię serwer od A do Z w ramach swojego wolnego czasu i chciałbym go otworzyć gdy tylko uda się mi wdrożyć własne pomysły i połatane będzie większość bugów i niedoróbek. A jeszcze pozostaje updater i panel do zarządzania kontem przez www - jedno i drugie jest już częściowo zrobione ale wymaga jeszcze sporo pracy.
Co będzie dalej zobaczymy.
Serwer jest w fazie "alpha" a już znaleźliśmy masę niedociagnieć i mniejszych bugów. Nie są to jakieś tragiczne bugi, ale wypada to w miarę połatać, żeby nie odstraszyć graczy.
Gdy tylko skończę wdrażać moje pomysły i poprawię trochę upierdliwych rzeczy oficjalnie zostanie otworzona beta.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 03, 2023, 12:15:33 am »
Czyli za ile ?


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 03, 2023, 09:42:39 pm »
Czyli za ile ?

¯\_(ツ)_/¯

Nie potrafię podać nawet przybliżonej daty bety.
To co mam do zrobienia wg mojej wiedzy zajmie mi nie miej niż 2 miesiące przy obecnym tempie pracy.
Nie wiadomo co jeszcze wypłynie - jakie knyfy się ujawnią, co się wydarzy w rl i mnie opóźni.
Prawdopodobnie na start będą zrobione tylko 2 nowe lokacje, pozostałe zostawię na później,
Posuwa się to wszytko do przodu w każdym bądź razie.
Gdy zamknę 3/4 planowanych zmian i naprawy bugów, podam datę planowanego startu bety.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

  • Jaka maka, taka saka.
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2023, 07:56:53 pm »
na pewno zajrzę kiedy wstanie i życzę powodzenia przy pracy. Jest zapotrzebowanie na jakąś pomoc w przygotowaniach?


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2023, 09:08:38 pm »
Marzy mi się serwer typu jak stary RaidFight  :beksa: GF raty x4 pięknie spędzony czas.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 24, 2023, 09:36:03 pm »
na pewno zajrzę kiedy wstanie i życzę powodzenia przy pracy. Jest zapotrzebowanie na jakąś pomoc w przygotowaniach?
Na razie nie, dziękuję, zajmuję się przygotowaniami do bety. Podczas testów alpha testerzy zgłosili wystarczającą liczbę niedoróbek.
Przestałem wrzucać na serwer live kolejne poprawki i patche, bo za dużo się tego zrobiło - rzeźbie wszystko lokalnie, brak oficjalnych patchy do testowania, to i ruch zamarł na forum

Będzie chyba zrobiona pre-beta, czyli moje pomysły + poprawki jakie uda się zrobić.
Pre-beta kiedy ruszy będzie trwać ze 2 tygodnie, zobaczymy, czy da się na tym grać.

Marzy mi się serwer typu jak stary RaidFight  :beksa: GF raty x4 pięknie spędzony czas.
Nie grałem, ale wyniuchałem Rosjan za tym projektem, niegdyś chyba greckim.
Poza tym nie znam za dobrze GF.
Mam co prawda pliki l2off 110% jak retail, to nie żart, lepsze od retaliowych bo z połatanymi bugami retaila.
Może kiedyś, gdy wypali l2java Interlude...
 :D
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2023, 01:23:19 pm »
Jak coś to mogę wpaść jeszcze dorzucić Ci znowu roboty  :D ale na pierwszy rzut oka jest wporzo jak się naprawi to co wiemy że jest fo zrobienia
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 18, 2023, 11:49:52 am »
Dam tylko znać, że projekt powoli się rozwija.
Projekt serwera wszedł w nową fazę, pre-bety. Dorobił się updatera, sporo rzeczy jest już poprawionych, sporo jeszcze czeka na poprawkę.
Serwer podczas testów nie był ani razu restartowany przez ok 40 dni. Mam nadzieję, że live da sobie dobrze radę.
Nie będzie to serwer retail-alike , ale niewątpliwie ciekawy i powinno na nim grać dać się grać z przyjemnością, bez stresu.

Dziękuję osobom, które poświęcają swój czas na testowanie alphy, wyłapują i zgłaszają znalezione  bugi i dzielą się uwagami.

Dam wkrótce znać o terminie oficjalnej bety.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 170

  • Pochwał: 0

    • Outbreak
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2023, 11:27:09 pm »
Sporo ostatnio testuje, jest jeszcze kilka spraw do sprawdzenia ale ogólnie brak jakis razących bugów a to co jest i się zgłasza admin bardzo szybko naprawia. Raty są dosc nietypowe ale na dzień dzisiejszy wszystko zostało zbalansowane, także zapowiada się ciekawa rozgrywka
Common sense
So rare that it's a super power


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 05, 2023, 07:56:25 am »
Sporo ostatnio testuje, jest jeszcze kilka spraw do sprawdzenia ale ogólnie brak jakis razących bugów a to co jest i się zgłasza admin bardzo szybko naprawia. Raty są dosc nietypowe ale na dzień dzisiejszy wszystko zostało zbalansowane, także zapowiada się ciekawa rozgrywka
Wiem, że te "wkrótce" długo trwa, ale bez działającego ACP nie ogłoszę terminu bety.
Postaram się teraz skupić na pracy  nad nim.
Brakujące indywidualne AI mobów czy tuning samego serwera można zostawić na później
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 15, 2023, 07:13:19 pm »
Przypomnę tylko, że jeśli ktoś zarejestrował się na forum serwera i ma nieaktywowane konto powinien dać mi znać tutaj, w wątku albo przez PM.
Mam konta z Polski, których nie aktywowałem bo nie wiem kto zacz. Na alfie serwera nie chcę mieć podglądaczy, ale graczy, nawet gdyby nie testowali serwera a chcieli jedynie wyrazić swoją opinię.
W tej chwili zacząłem prace nad ACP, czyli systemem do zarządzania swoimi kontami w grze przez www
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 71

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 19, 2023, 10:33:17 pm »
Hejka, z chęcią pomogę w testach. Zarejestrowałem konto kilka dni temu, pisałem na priv, nick ten sam co tutaj :)

#EDIT
Wpadło do spamu wszystko git!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2023, 10:40:20 pm wysłana przez Hao Tenshi »


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 22, 2023, 09:54:53 pm »
Hejka, z chęcią pomogę w testach. Zarejestrowałem konto kilka dni temu, pisałem na priv, nick ten sam co tutaj :)

#EDIT
Wpadło do spamu wszystko git!
Przepraszam za zamieszanie. Korzystam z własnego serwera poczty, a ten jeszcze nie jest rozpoznawany jako "bezpieczny" i dlatego najczęściej wiadomości z niego lądują w spamie. To niestety wymaga czasu, by zaczął działań normalnie. Niezależnie od moich działań
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 20, 2023, 09:59:57 pm »
Ja zmarnowałem już na tyle dużo czasu na privach że nie spróbuje kolejnego jeżeli nie będzie spełniał wszystkich warunków:

- absolutny zakaz dualboxa za co ma być perma ban na wszystkie powiązane konta
- ban dla ruskich, ukraińców, chińczyków i innych z krajów gdzie dochody są tak niskie że opłaca im się RMT
- raty x1 lub mniejsze
- akceptowalne kroniki: C5, Interlude, Classic 2.0

I dobrze żeby serwer był RPG, w stylu starego Allseronu.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2023, 10:05:11 pm »
Ja zmarnowałem już na tyle dużo czasu na privach że nie spróbuje kolejnego jeżeli nie będzie spełniał wszystkich warunków:

- absolutny zakaz dualboxa za co ma być perma ban na wszystkie powiązane konta
- ban dla ruskich, ukraińców, chińczyków i innych z krajów gdzie dochody są tak niskie że opłaca im się RMT
- raty x1 lub mniejsze
- akceptowalne kroniki: C5, Interlude, Classic 2.0

I dobrze żeby serwer był RPG, w stylu starego Allseronu.
Obiektywnie rzecz biorąc nigdy takiego serwera nie było i nie będzie (pomijam typowo polski Allseron)
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 31, 2023, 08:06:07 pm »
Witam. Jaka baza plików? Lucera?


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 01, 2023, 03:16:19 am »
Witam. Jaka baza plików? Lucera?
Kilku rzeczy nie robię, to jest między innymi jedna z nich - nie odpowiadam na tego rodzaju pytania.
Mogę jedynie zapewnić, że te pliki były kiedyś online i utrzymywały sporą liczbę graczy.
Mam nadzieję, że moje poprawki i zmiany nie zepsują wydajności.
Pliki nie są idealne, ale da się grać.

Start bety opóźni się trochę ze względy na moją czasową niedyspozycję :(
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 01, 2023, 06:20:57 pm »
Takie gadanie "kiedyś były" "utrzymywały", albo i nie... , następny "developer" bez konkretów, ale za to dużo obietnic :). Nvm Spoko, i tak serwer ruszy czy beta i każdy bardziej ogarnięty będzie wiedział, ale skoro to taka tajemnica to luzik :P Powodzenia z srv.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2023, 06:24:25 pm wysłana przez Ved »


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 01, 2023, 09:08:46 pm »
Takie gadanie "kiedyś były" "utrzymywały", albo i nie... , następny "developer" bez konkretów, ale za to dużo obietnic :). Nvm Spoko, i tak serwer ruszy czy beta i każdy bardziej ogarnięty będzie wiedział, ale skoro to taka tajemnica to luzik :P Powodzenia z srv.
Sam sobie odpowiedziałeś, więc dlaczego się pytałeś?
Pewnie nawet tego nie widzisz.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Nowy serwer - czy są chętni?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 06, 2023, 11:33:40 pm »
W przyszłym tygodniu spodziewajcie się informacji o terminie pre-bety. Powinna być przed Świętami.
Do końca tygodnia mam nadzieję wdrożyć wszystkie systemy na serwery, do tej pory większość rzeczy robiłem lokalnie.
Jest autorski ACP z którego bedzie można tworzyć konta w grze i ew. zmienić hasła.
Jest updater.
Większość bugów, które odkryliśmy podczas alphy została połatana.
Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.
Więcej informacji już wkrótce.
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.