Witaj
Gość

Wątek: Duo SB+SE  (Przeczytany 4296 razy)

  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Duo SB+SE
« dnia: Styczeń 15, 2011, 09:33:12 pm »
Witam! Wraz z siostrą mamy zamiar zacząć grać na serverze mid rate. Ja już od jakiegoś czasu gram, ale siostra nie, mniejsza o to.
Postanowiłem żebyśmy stworzyli duo sb female+se. Wydaje mi się że te 2 klasy dadzą sobie rade we dwoje dość długo. A co wy o tym sądzicie?
Może bardziej opłacalne jest zrobienie innego buffera? Ewentualnie mogę zrobić jeszcze jednego by mieć go na boxie. Myślałem nad wc.
Hmm a więc. Czy Duo SB+SE lub Trio SB+SE+WC dają radę czy to totalna pomyłka? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Chodzi mi o pve jak i pvp.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 09:43:20 pm »
PVE
Jak najbardziej to dobry pomysł, bo będziesz miał heala+mp+dość dobre buffy, jak dobije ten se 76 lvl i weźmie 4 holy pomander to już w ogóle miodek, do pełni szału potrzeba by Ci było jeszcze buffalo a ona niech robi wilka/kurę, w praniu wyjdzie co wam bardziej potrzebne się okaże
a co do 3 buffera to hmm, haste można z potki/peta mieć więc może lepiej bd? wampira można mieć od se więc doszedłby wam potem jeszcze ten z bdeka a i na dodatek siostra jak by z wilkiem latała to by zawsze coś dpsa wpadło tym bardziej, że to mid rate, więc wilk szybko się wyfarmi a to że nie jest zbyt wytrzymały nic nie szkodzi skoro se będzie z healem :)



PVP
Dobra zapomniałem o pvp
No to tak: 2 osoby to już coś więc skupię się bardziej na małych pvp załóżmy 2 vs 2, 2vs 3 max
sb+se, co mamy na początek - obie klasy są dość mało żywotne i con'em nie grzeszą ale mogą być naprawdę ciekawym połączeniem w walce

Sb:

-SD (kradzież buffa) czyli nasz atut, nie grasz z pewnością na h5 więc ten skill jest w swej pierwotnej postaci

-2 teleporty co będzie dodatkowo wkurzać wrogów,jeden z szansą na stuna 2 sek

-silence,rota (Shadow i Voice Bind'y),  feara (Dark Flame) oraz slowa (Soul Web) [jednak szału nie robią ale skoro to mid rate te po odpowiednim enchancie można już coś zdziałać]

-Death Marka (zmniejszającego p.def i m. def wrogów) po którym ładujemy np Shining Edge (coś ala blow dagera, dość mocny dmg zadaje) i Checkmate (używamy tylko po zaaplikowaniu Death Marka)

-Painkilera (bariera inaczej nieśmiertelność na kilka s.)

-świetny paraliż

-Soul Cleanse - usuwasz debuffy,roty i inne niefajne rzeczy jednak tylko z siebie nie dasz rady z SE ponieważ nie jest kamaelem

-Soul of Pain - podstawowy nuk z szansą na detarget, też świetna rzecz

-Soul Strike i Soul Vortex - ten drugi zmniejsza speed, atk. spd.  oraz casting spd.



SE:

-heal - nie to co ee czy bish i musisz się z tym liczyć

-recharg many - wiadomo

- mana burn - spalanie many

-średnie buffy - w tym na p.atak,p def, szansę kryta, siłę kryta, celność, wampira, koncentrację, magiczne kryty,speeda, resisty na holy winda i mental atack, empowera, [nie ma haste niestety]

-purfity- leczenie z trucizny i paraliżu,

-stigma- zwiększa wrażliwość na bronie krótkie (czyli między innymi rapiera)

- erase-odwołanie summona wroga, wind shackle - zmniejszenie atak.spd wroga

- block wind walka - usuwa buffy na speed wroga

- pof i mana gain

-btb - genialny skill odnawiający hp podczas otrzymywania obrażeń

- możliwość wzięcia 4 skili pomocniczych (holy pomander) o tym później

(to tyle co mi naszło do głowy)


Teraz jak to wykorzystać w pvp?

Niby sb i se to cherlaki i dość szybko można je zdjąć ale jeżeli ogarniecie grę zespołową to im dłużej będzie trwało pvp tym lepiej dla was i to wcale nie żart  :wink:

Rola Sb to dmg i zabijanie, kradnie w między czasie buffy, paraliżuje wrogów, czasem walnie detarget, próbuje wbić swoje dość fajne debuffy, w między czasie skacze jak powalony po całym polu walki używając teleportów, może przywalić dość dobrze shining edge, zwłaszcza po aplikacji wcześniejszej Death Marka po czym ładujemy obowiązkowo Checkmate

SE zaś healuje, wbija cały czas btb (na siebie lub sb), pali manę, rega manę (jeżeli pvp się przeciąga), wrzuca block ww zwalniając wrogów oraz używa dodatkowych skili z holy pomander'ów.

Teraz jak możemy wykorzystać dodatkowe skile SE:

-możemy wziąć np resist shocka (resist na stuna) co na pewno pomoże w pvp z racji na mały con was obu

-trance- sleep który można praktycznie spamować non stop, nie jakiś wybitny ale zawsze to jakieś wyłączenie wroga/wrogów, co daje czas na heal np, nie ma co ukrywać SE to niezbyt rasowy healer:P

-magic backfire - wrzucasz na woroga i np taki dager płucze się z many w zawrotnym tempie ponieważ zwiększa się zużycie many dwukrotnie, dodaj do tego jeszcze swojego mana burna i idzie wyssać manę dość szybko

-jakiś lepszy heal

-clarity, które zmniejszy zużycie many

Po odpowiednim dobraniu dodatkowych skili dla Se będziecie mogli zdziałać na pewno dużo :)

Mam nadzieję że pomogłem :wink:

/Tirius

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 02:54:15 pm wysłana przez Tirius »


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:16:08 pm »
cale PI jest Twoje :D
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:30:08 pm »
cale PI jest Twoje :D
A pod oren świetnie expi się magom  :noob:

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 11:56:32 pm »
edit. złączyłem w jedno w poście powyżej :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 11:59:21 pm wysłana przez lukasz09091 »


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:08:51 am »
cale PI jest Twoje :D
A pod oren świetnie expi się magom  :noob:

1. skad wiesz na jakim servie gra skoro Mid to raczje l2j wiec ....  :oops:
2. czyli na PI nie da rady/nie oplaca sie twoim zdaniem?   :bump:
3.  :noob: :noob: :noob:
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2011, 09:27:22 am »
nono łukasz dobra robota :)
Tylko jeszcze jedno pytanie: Kiedy otrzymuje się możliwość wzięcia tych 4 skilli? Bo na naszym serwerze jest możliwość zmiany klasy u npc i nie wiem czy będzie można je wtedy wziąć.


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2011, 09:41:36 am »
Będzie można jak weźmiesz 3 profke na se to dostaniesz 4 itemki do plecaka i idziesz tam gdzie wybierasz skille i bierzesz sobie co chcesz :D


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2011, 10:46:49 am »
Co do expa polecam zakupienie mage weapon (najlepiej blunt 2 ręczny) i expienie nukami. Dużo szybsze i lepsze rozwiązanie ;) z mana nie powinno być problemu. Co do pvp SE też ma roota którego o ile się nie mylę można enchantowac , tak więc jak najbardziej to dobry duet. Jako boxa polecam bd - dance of mistic , concetration, siren itp...


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2011, 02:36:05 pm »
hmm a o jakie SA starać się do mage weapon'a dla sb? No raczej acumen, czy nie? A tak mówiąc o sprzęcie to z s którą broń pierwszą składać/kupować? Rapier czy 2h Blunt?


  • Wiadomości: 841

  • Pochwał: 3

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2011, 04:48:38 pm »
Rapiera z focusem, rapier to podstawowa broń sb a kto sądzi inaczej to się myli


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2011, 06:28:38 pm »
hm... jednak wielu ludzi stosuje mage build i nie kupuja jako 1 rapiera tylko wlasnie 2h blunt. Musisz wybrac sciezke ktora pojdziesz np. Hybryda - woj+nuk (wg mnie to wykorzystuje maksymalne mozliwosci SB) Kup oczywiscie jako pierwszy rapier , co do SA do mage weapon to tylko Empower ;) wg. mnie nie warto wbijac acumena bo i tak Twoje nuki maja szybkiego casta ( wyjatek vortex np. )


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2011, 08:29:42 pm »

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2011, 12:14:16 am »
taa , wezmy pod uwage to ze mowa o female ( postac ta bardziej odpowiednia jest wg mnie pod mage build z racji warpa i UE ) + delios ma rapiera +7albo 8 o ile sie nie myle ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2011, 05:21:43 pm »
taa , wezmy pod uwage to ze mowa o female ( postac ta bardziej odpowiednia jest wg mnie pod mage build z racji warpa i UE ) + delios ma rapiera +7albo 8 o ile sie nie myle ;)
O bosze ale wysoki enchant O.o

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Duo SB+SE
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2011, 08:35:14 pm »
tak ale to wystarcza by miec dobry dmg z nukow ;)