Witaj
Gość

Wątek: DDoS  (Przeczytany 2861 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

DDoS
« dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:16:46 pm »
Witam. Chciałem sie spytać czy ktos wie jak skutecznie zabezpieczyc serwer przed DDoS. Nie bardzo wiem czy dobrze rozumuje ale jak kupie dedyka na OVH i dokupie do niego firewalla ktorego maja w ofercie to to mi cos da? czy będe musiał i tak go skonfigurowac jakoś? Czy może lepiej kupic dedyka OVH i zlecic zabezpieczenie obcej osobie? I jaki jest mniej więcej koszt zabezpieczenia dedyka z lączem 1Gbsp?


  • Wiadomości: 100

  • Pochwał: 1

  • Get rich or die tryin'
Odp: DDoS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:57:48 pm »
Witam. Chciałem sie spytać czy ktos wie jak skutecznie zabezpieczyc serwer przed DDoS. Nie bardzo wiem czy dobrze rozumuje ale jak kupie dedyka na OVH i dokupie do niego firewalla ktorego maja w ofercie to to mi cos da? czy będe musiał i tak go skonfigurowac jakoś? Czy może lepiej kupic dedyka OVH i zlecic zabezpieczenie obcej osobie? I jaki jest mniej więcej koszt zabezpieczenia dedyka z lączem 1Gbsp?
Koszt? Normalnej ochrony przed ddosem nie będziesz miał nigdy, chociaż nie wiem jaką ochronę byś wykupił. Średnio AntyDDoS kosztuje około 400/500zł za miecha (o ile dobrze pamiętam) jeżeli wykupujesz go w ovh, to konfigurować raczej nic nie będziesz musiał, ale pamiętaj, że antyddos nie zapewni ci antybota czy coś takiego... i jak pisałem wcześniej, żaden antyddos nie jest w 100% skuteczny.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: DDoS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2013, 06:34:28 pm »
No to że nie ma 100% ochrony przed ddos to ja wiem i wiem też że to nie chroni mnie przed netami walkerami itd. Hmm czyli rozumiem że oferta jakiejś firmy zajmującej sie zabezpieczaniem np. z ddos-guard.net nie różni się niczym wielkim od firewalla na ovh? Chyba że ceną bo jak widzę na ddos-guard koszt to 1200zl/m troche drogo, na ovh jest oplata instalacyjna chyba 600zl i pozniej 100zl co miesiac. Już sam nie wiem cięzko się w tym polapac jak sie nie zna tematu zabezpieczania sieci ;p


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: DDoS
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:46:15 am »
cena takiej usługi jest podyktowana głownie tym jak duży atak może zablokować,
różnica polega na tym, że strony typu ddos-guard oferują już gotowe rozwiązanie, przeważnie w postaci chronionego dns a firewall w ovh to narzędzie w którym musisz sam monitorować ruch i skonfigurować reguły filtrowania - na ustawieniach domyślnych użyteczność będzie znikoma, także jak nie ogarniasz dobrze np. iptables to tam też dużo nie zdziałasz.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: DDoS
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2013, 04:00:15 pm »
W pracy strażnika systemu najważniejsze sa skrypty/reguły filtrujące. Żeby wyłapywały/odbijały jak najwięcej a z drugiej strony żeby przepuszczały to co maja przepuścić.
I to jest cały problem. Narzędzia stosowane przez wszystkich sa takie same albo bardzo podobne w funkcjonowaniu. W końcu to wciąż ten sam komputer złożony z tych samych elementów, pracujący na tych samych systemach. Oczywiście nie mówię o systemach autorskich, ale takich to nie kupisz, bo Cię nie stać.
A jakość obsługi prowadzonej przez firmy zalezy od wiedzy/zdolności/wyobraźni/doświadczenia człowieka który napisze reguły i od tego który będzie monitorował system.
Może się okazać, że jesteś na tyle dobry, że sam sobie ustawisz wszystko na ovh. I moze to pracować lepiej niż niejedno wykupione zabezpieczenie.
Tak moze być, ale nie musi :)

Pozdrawiam i powodzenia
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: DDoS
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2013, 08:01:47 pm »
No dzieki za odpowiedzi. A znacie może jakies ksiązki z ktorych można coś się nauczyc apropo sieci, iptables, linuxa?


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: DDoS
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2013, 05:11:53 pm »
Sieć...
Wujek Google twym przyjacielem...
Tu znajdziesz wszystko.
A zasady sa proste jak fajka. Łatwo powinieneś zakumać.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: DDoS
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2013, 06:21:39 pm »
Witam. Nie będe zakładał nowego tematu, tylko spytam tu. OVH wprowadziło teraz ochronę przed ddos standard i pro. Teraz moje pytanie jakie są najczęstrze ataki na serwery l2, są one jakieś skomplikowane czy raczej nie? Chodzi mi tu konkretnie czy dedyk z opcja anty ddos pro w ovh by wystarczył żebu to przefiltorwać? Czy musiał bym dokupić sprzętowy firewall? Jesli musi być firewall to czy ten najtańszy wystarczy?


  • Wiadomości: 165

  • Pochwał: 3

  • L2jDeveloper
Odp: DDoS
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:35:03 am »
W Lineage2 nie sa to ataki profesionalne zwykle adminiatracji serwera bojaca sie konkurencji jak tez graczy ,ktorym cos sie nie podoba. Choc wiem ,ze przy dosc duzych projektach administracje serwerow zlecaja takie ataki to juz inna sprawa a tak to amatorka


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: DDoS
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2013, 10:32:02 am »
Czyli ciężko wyczuć jaka ochrona by tu wystarczyła :p