Witaj
Gość

Wątek: zaken  (Przeczytany 1854 razy)

  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

zaken
« dnia: Luty 25, 2016, 06:31:46 pm »
Witam jako BD (62)lv

co mam robić na zakenie żeby go odszukać?
bo pl pisał BD,SWS jak już byliśmy w którymś z pomieszczeń a ja nie wiedziałem o co chodzi :)
i jak mam coś zrobić to jak i co dokładnie bo nigdy nie grałem bdekiem :P


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 1

Odp: zaken
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2016, 07:34:23 pm »
o zakenie mozna by ksiazke napisac xD
Przy wejsciu do kazdego pokoju stoja beczki ze swiecami, po aktywowaniu ktorych zapala sie plomien. Zaken pojawia sie w tym pomieszczeniu otoczenym przez beczki, w ktorych plomien pali sie na ciemno niebiesko. Zaken zatem pojawia sie losowo w roznych pomieszczeniach. Zapalanie plomieni na beczkach to metoda na odnalezienie wlasciwego pomieszczenia. W momencie otworzenia instancji (wejscia party), zaken losowo przdzielany jest do jednego z pokoi np. 1,2,3,4 na twoim obrazku. Party przchodzi kolejno przez pokoje w poszukiwaniu zakena. W momencie zapalania swiec pojawiaja sie mobki, ktore trzeba zabic a niestety czas plynie. Jezeli  zapalimy swiece D i bedzie ona na niebiesko to wiadomo ze zaken jest w pokoju sasiednim czyli 1 lub 3. Albo jak zapalimy swiece B to wiadomo ze jest w pokoju 3 lub 4. Jezeli przypuszczamy, ze jest w pokoju nr 4 to musimy zapalic jeszcze swiece C i dwie pozostale z dolnego prawego rogu obrazka. W przypadku jak wszystkie beda na niebiesko, mamy kilka sekund zanim pojawia sie mobki wraz z zakenem. Zaken z wlasnej woli nie opusci danego pokoju (nie probowalismy go wyciagnac, bo i po co).

tak w sumie to http://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=36734.0 tu jest wszystko napisane


//+1 za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 01:30:07 pm wysłana przez Paran0ya »


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: zaken
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2016, 07:43:27 pm »
Szukanie zakena, to sprawa, z która nie radzą sobie nawet starzy wyjadacze (znam takich).

Z czasem sam poznasz rozkład tych 3 poziomów na statku. O to tu właśnie chodzi,
by poznać układ tych salek. Później nie będziesz musiał liczyć na innych, a sam uratujesz sytuację
i odpalając świeczki, znajdziesz bossa.

Także, spokojnie z czasem nauczysz się tego na pamięć.


  • Wiadomości: 220

  • Pochwał: 1

  • S W A R M
Odp: zaken
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2016, 10:48:48 am »
nie wiem czy to jest bug czy nie, ale pewnie chodzi o użycie skilli AOE :p
Nie musisz zapalać swieczek zeby znaleźć zakena, możesz na środku danego pokoju użyć skilla AOE (w przypadku bd jest to np Poison blade dance). Widzisz wtedy że zadajesz dmg NPCowi o nazwie Zaken :P wtedy Zaken jest w tej sali :) jeżeli nie ma tego msg na system czacie, szukaj dalej :)

TIP. Jezeli chcesz przejsć na poziom wyżej na statku Zakena, zawsze kieruj się na Północ (N) :P

// +1 za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 01:31:54 pm wysłana przez Paran0ya »


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 2

Odp: zaken
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2016, 01:30:59 pm »
Szukanie zakena, to sprawa, z która nie radzą sobie nawet starzy wyjadacze (znam takich).

Z czasem sam poznasz rozkład tych 3 poziomów na statku. O to tu właśnie chodzi,
by poznać układ tych salek. Później nie będziesz musiał liczyć na innych, a sam uratujesz sytuację
i odpalając świeczki, znajdziesz bossa.

Także, spokojnie z czasem nauczysz się tego na pamięć.
Lewo, prawo, prawo :D


  • Wiadomości: 408

  • Pochwał: 4

    • Kanał YT
Odp: zaken
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2016, 02:55:52 pm »
Ja i tak wiem, że te poradniki nie zastąpią własnej praktyki i kilku zfailowanych zakenów ...  hahaha

Także, link do poradnika masz. Z początku idziesz za tymi z większym doświadczeniem, z czasem
sam się nauczysz znajdować zakena i prowadzić grupę.

Temat zamykam.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2016, 02:57:49 pm wysłana przez RedWind »