Witaj
Gość

Wątek: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)  (Przeczytany 19301 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« dnia: Marzec 12, 2009, 05:59:07 pm »
Opisze tutaj to co wiem i to do czego sam doszedłem kombinując z kompresja video a głównie frapsami z L2. Kiedyś filmiki z L2 kompresowałem w Xvid'zie ale po jakimś czasie doszedłem do wniosku że jakość i wielkość jest taka sobie więc postanowiłem poszukać czegoś innego i tak trafiłem na kodek x264 i program MeGUI.

Link do aplikacji:
http://sourceforge.net/projects/megui

Po zainstalowaniu aplikacja zapyta o dostępne aktualizacje.

Główne okno programu:





1. Pierwszym krokiem jest utworzenie AviSynth Scryptu.



Video Input wybieramy sobie nasz wejściowy plik video i dajemy save



2. Kompresja video. Wybieramy sobie jeden z wielu gotowych profili (Encoder settings), ja do L2 stosuje "dwuprzebiegowy szybki":



Klikamy /config/ i zmieniamy bitrate na 2500 (taki bitrate uważam za optymalny).



Klikamy OK i jeśli nie chcemy nic zmieniać w "fabrycznym" profilu klikamy NIE, zamiany bedą sie odnosić tylko na ten jeden raz. Klikamy ENQUENE i zadane kodowania video zostaje dodane do zaplanowanych akcji QUENE.





Klikamy Start i kompresja video gotowa.

3. Kompresja Audio.



Audio Imput wybieramy nasz wstępny plik video, wchodzimy w encoder settings i confg i ustawiamy parametry audio. Ja ustawiam zazwyczaj mp3 192 bitrate.



Dodajemy kodowanie do zadań ENQUENE tak samo jak wyżej przy video i wchodzimy do zakładki QUENE i start. Plik Audio gotowy.

4. Łączenie video i audio.





Video Input - nasz skompresowany plik x264
Audio Input - nasz skompresowany plik mp3
klikamy QUENE. Zakładka QUENE i Start.

Kompresja gotowa.


/bula
+ i przyklejam
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 06:09:18 pm wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2009, 09:06:40 pm »
Bardzo fajny i czytelny poradnik. Baaadzo przydatny dla nooba w renderowaniu ( m.in. mnie :P )

Ale mam pytanie. Podczas nagrywania filmu z l2 uzywalem frapsa. Potem skleilem wszystko w Sony Vegas Pro 8.0 i teraz jak zapisac plik w vegasie (ktory pozniej bede konwertowal w tym kodeku co opisales)?
zzOMGzz AW/sk


Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2009, 09:13:51 pm »
file -> render as i tam zrenderuj do divixa/xvida


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2009, 10:05:20 pm »
Wyskakuje mi blad  po wybrani u tej opcji a wszystkie kodeki mam zainsalowane. :[
zzOMGzz AW/sk


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2009, 11:47:06 pm »
Wyskakuje mi blad  po wybrani u tej opcji a wszystkie kodeki mam zainsalowane. :[

Przy renderowaniu w vegasie ustaw sobie duży bitrate w xvidzie i nie kompresuj dzwieku. Mi przy jednoczesnej próbie kompresji video i audio też wyskakuje error, może to ten sam przypadek.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2009, 12:53:59 am »
Wyskakuje mi blad  po wybrani u tej opcji a wszystkie kodeki mam zainsalowane. :[

Przy renderowaniu w vegasie ustaw sobie duży bitrate w xvidzie i nie kompresuj dzwieku. Mi przy jednoczesnej próbie kompresji video i audio też wyskakuje error, może to ten sam przypadek.
TEraz wyskakuje error z ze nie odnaleziono jakiegos satsfile :S
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 01:01:54 am wysłana przez TeJP »
zzOMGzz AW/sk


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2009, 08:34:06 am »
Jeśli zamierzasz kompresować w x264 i masz miejsce na dysku to spróbuj zrenderować w ogóle bez kompresji (video format - uncompressed, audio format - PCM uncompressed).
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2009, 01:03:03 pm »
Plusik dla Nikodema poproszę.
yyy dla Coshoo :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2009, 01:24:29 pm »
Plusik dla Nikodema poproszę.
yyy dla Coshoo :)

Pozdrawiam
za ten ostatni post czy za poradnik? za poradnik juz dalem :))


  • Wiadomości: 275

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2009, 09:59:38 pm »
Jeśli zamierzasz kompresować w x264 i masz miejsce na dysku to spróbuj zrenderować w ogóle bez kompresji (video format - uncompressed, audio format - PCM uncompressed).

Nie ma opcji ze bez kompresji. To bedzie zajmowac kolo 20-30gb a ja na tyle sobie nie moge pozwolic.

Powiedzcie co zrobic. Kodeki mam zainstalowane itp i wyskakuje mi blad przy renderowaniu poprzez kodek xvid lub x264 np Statsfile didn found

Pomoze ktos?
zzOMGzz AW/sk


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2009, 02:40:11 pm »
Nikodem, można prosić jeszcze o screen shoty z ustawień stron "RC and ME" oraz "Advanced". Bo zrobiłem, wyszło całkiem przyjemnie, ale nie ma tej jakości co w Twoich filmach :D A większość opcji w kodeku x264 musiałem ustawiać "z ręki" bo po zainstalowaniu miałem zupełnie inne wartości :) Podejrzewam, że diabeł tkwi właśnie na tych 2ch kartach.

Pozdrawiam

@bula - za poradnik :) Jak już dałeś, to możesz dać i 2gi :) Wart tego :D:D
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2009, 11:21:47 pm »
Nikodem, można prosić jeszcze o screen shoty z ustawień stron "RC and ME" oraz "Advanced". Bo zrobiłem, wyszło całkiem przyjemnie, ale nie ma tej jakości co w Twoich filmach :D A większość opcji w kodeku x264 musiałem ustawiać "z ręki" bo po zainstalowaniu miałem zupełnie inne wartości :) Podejrzewam, że diabeł tkwi właśnie na tych 2ch kartach.

Pozdrawiam

@bula - za poradnik :) Jak już dałeś, to możesz dać i 2gi :) Wart tego :D:D

Na tych zakładkach nic nie zmieniałem, jedyną wartością którą manipulowałem to bitrate.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2009, 06:19:16 pm »
Siema mam problem z programem ,a mianowicie wyskakuje mi taki error przy tworzeniu skryptu

"AviSynth script error:
AVISource: couldn't locate a decompressor dor fourcc
(G:\Fraps\(tytuł filmiku).avs, line 1)"

Ktos moze wie co z ym zrobic ??
Do nagrywania uzywam frapsa 2.9.8


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2011, 06:12:09 pm »
up!

na jaki format mam zrenderowac zeby moc pozniej pobawic sie nim w vegasie?
mkv/x264/avi(xvid) nie czyta

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2011, 09:50:40 pm »
Staaark ;D Musisz miec chyba film niezakodowany albo zakodowany kodekiem ktory vegas obsluguje. Ew sprawdz czy mozna dodac nowe kodeki bo nie pamietam ;[ ]

ps gdzie grasz? :D
:O


  • Wiadomości: 137

  • Pochwał: 0

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2011, 10:24:15 pm »
Starki gra na DOBRYM serwerze, aty Pixiu idź obijaj jaja trollom na Bartz...:P . Obowiązkowo na limicie i frenzy    hahaha
BTW. Cześc Pix3l :)


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2011, 10:29:31 pm »
Omg co za brygada się zebrała :). Vegas otwiera xvida, przynajmniej wersja 8 której używam.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2011, 11:06:08 pm »
Staaark ;D Musisz miec chyba film niezakodowany albo zakodowany kodekiem ktory vegas obsluguje. Ew sprawdz czy mozna dodac nowe kodeki bo nie pamietam ;[ ]

ps gdzie grasz? :D
Starki gra na DOBRYM serwerze, aty Pixiu idź obijaj jaja trollom na Bartz...:P . Obowiązkowo na limicie i frenzy    hahaha
BTW. Cześc Pix3l :)
Omg co za brygada się zebrała :). Vegas otwiera xvida, przynajmniej wersja 8 której używam.

Boze jeszcze tego mi tu brakowalo :D
Siema siema:D
patrz -> podpis :D
a co Ty dalej na NA/US grasz?;o
zbieraj mackow jopkow mexow i dawajcie tu:D

a wracajac do tematu , to zrobilem na xvida->avi ale dalej kupa blada;x

btw zrobilem intro w after effect ale po wlaczeniu moj komp nie jest w stanie go "uniesc" i sie meczy jak -_-':D

/edit
juz dziala;d z 1,8gb na 2mb , 14sec filmu;d
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2011, 11:44:11 pm wysłana przez EsTeCzteryRkA »

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2011, 04:14:55 am »


takie mam ustawienia
 i nie c hce mi cos w tym vegasie czytac ;x mam 8.0 tez

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2011, 06:30:25 pm »
Gramy na piracie rpgclub x15 po ponad roku przerwy od l2 :D 'Zap***dalać trzeba' i niema czasu na koks, mamy strogn nonfactor clan!

Fuck ncsoft!

Cytuj
Omg co za brygada się zebrała . Vegas otwiera xvida, przynajmniej wersja 8 której używam.

Nikodem davai z nami!
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 06:32:35 pm wysłana przez pix3l »
:O


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2011, 09:57:42 pm »
Gramy na piracie rpgclub x15 po ponad roku przerwy od l2 :D 'Zap***dalać trzeba' i niema czasu na koks, mamy strogn nonfactor clan!

Fuck ncsoft!

Cytuj
Omg co za brygada się zebrała . Vegas otwiera xvida, przynajmniej wersja 8 której używam.

Nikodem davai z nami!
lollollol grasz z razielem na serverze?!

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2011, 10:08:30 pm »
Who the frak is raziel?
:O


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2011, 01:47:47 am »
Who the frak is raziel?
LOOOOOOOOOOL
legenda privow i tego forum:D poszukaj postow RazielIII

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 258

  • Pochwał: 1

Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2011, 09:30:57 pm »
:O


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: MeGUI i kompresja do x264 (mkv)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2011, 02:09:58 pm »
 :bump:

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %