Witaj
Gość

Wątek: Phantom: Requiem for the Phantom  (Przeczytany 5621 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Phantom: Requiem for the Phantom
« dnia: Maj 08, 2009, 01:32:07 pm »
Nowe anime, które wychodzi regularnie 1 odcinek na tydzień (czasem na półtora), aktualnie jest chyba 6 (obejrzałem 5 atm). Wszystkich ma być chyba 26, więc to raczej krótka seria.

Pewien chłopak (wiek studencki) budzi się na odludziu, nic nie pamięta i już po przejściu kilku pokoi okazuje się, że musis walczyć o życie w tym "ośrodku" w którym się znalazł. Co z tego wyniknie? Kto i po co go tam umieścił? Tego dowiemy się już w 1 odcinku.

Generalnie moje spostrzeżenia:

- Świetna kreska (taka normalna, bez przejaskrawionych postaci w stylu jaki Japońce często robią)

- Jeszcze lepsza muzyka, która idealnie oddaje nastrój (dość ciężki) całego tytułu.

- Fabuła potrafiła mnie już zaskoczyć (a jest to ciężko zrobić, bo mam bardzo wygurowane wymagania w stosunku do anime, jak zapewne wszystkim wiadomo) już w tych 5 odcinkach (szczególnie w 5 odcinku, scena, w której byłem pewien, że glówny bohater czegoś nei zrobi, po czym jednak tego dokonał...

Widać, że będzie wiele ciekawych zwrotów akcji i mimo moich kilku przypuszczeń, widzę, że nie da się przewidzieć fabuły za bardzo :)

Daję link do downloadu pierwszych (na razie, aczkolwiek strona jest uaktualniania) 5 odcinków:

http://www.cyber12.com/page-807.html


Gorąco zachęcam, bo chętnie z kimś na bieżąco podyskutuję o tym tytule ^^

/discuss


+ za ładne zaprezentowanie tematu i za zachęcenie do dyskusji :)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 05:31:06 pm wysłana przez Pheonix »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2009, 05:28:35 pm »
anie dobre :P na początku myślałem żę bohaterowie będą tacy sztywni do końca ale jednak aktorstwo maja na wysokim poziomie :d


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2009, 08:09:03 pm »
Obejrzałem 2 odcinki na razie, niezłe :)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2009, 01:57:06 am »
Mnie 5 mocno zdziwił, jak możliwe było, że główny bohater złamał takie pewnego rodzaju "minimalne normy moralne", nie spodziewałbym się tego...

Jak obejrzycie więcej, dajcie znać wasze odczucia, ja z niecierpliwością oczekuję na kolejny odcinek, tym razem pewnie nastawiony przede wszystkim na akcje, ale zobaczymy...

Dziękuję za +, po prostu chciałem zachęcić do dobrego, moim zdaniem anime" a jak coś już polecam, to przemyślę to zazwyczaj kilka razy, więc mam nadzieję, że każdy kto oczekuje czegoś więcej od anime niż głupiutkiej anime/hentajo podobnej fabuły znajdzie coś dla siebie tutaj...

Ale soundtrack muszę zassać, bo jest świetny, a końcówka taka schizowa strasznie... ^^
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2009, 02:00:08 am »
no w 5 tez się tego nie spodziewałem już miałem w głowie ułożone cale anime a tu zonk O.o
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2009, 01:49:49 pm wysłana przez Pheonix »


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2009, 01:24:27 pm »
no Oo
Ale i tak mi się podoba.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2009, 11:21:22 pm »
jak na razie to wszystkie postacie wystepujace w tym anime  (moze poza tonym i jego rodzinka) zasluguje u mnie na kategorie "wbijcie go na pal, ale wyzej co by mu smrod pozostalych nie przeszkadzal"...


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2009, 12:34:22 am »
A to czemu jeżeli można spytać? :)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2009, 10:44:56 am »
hmmm, bo wszyscy kwalifikuja sie do dozywotniej wizyty w pokojach bez klamek (arkham azylium by pasowalo jak ulal) tudziez w celi smierci?  :P


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2009, 11:22:10 am »
Dalej nie rozumiem dlaczego? Wytłumacz mi swój punkt widzenia...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2009, 01:09:27 pm »
dobra oglednym skrotem:
- mamy jakas przerosnieta organizacje przestepcza (Inferno)
- Ein ma jakies zaburzenia osobowosci i brak jakiejkolwiek moralnosci, przy tym brak oznak wlasnej woli...
- Zwei porzuca wlasciwa rodzajowi ludzkiemu niezaleznosc i dobrowolnie zostaje maszyna do zabijania bezwzglednie posluszna syndykatowi - to jest na pewno objaw zdrowia psychicznego...
- profesorek, ktory ma manie wielkosci bo "stworzyl Ein"



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2009, 01:45:00 pm »
I myślisz, że tak pozostanie już do samego końca? Bo ja szczerzę wątpię... Nawet Ein ma pewne rozterki i pragnę przypomnieć pierwszy odcinek, tę scenę, co czyjś (Ein?) cień siedział na huśtawce i prosił o pomoc.

Wg mnie ten problem jest znacznie bardziej rozbudowany i niebanalny, dlatego uważam, że to anime ma świetny potencjał i na pewno zaskoczy każdego jeszcze nie jeden raz...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2009, 07:42:52 pm »
Właśnie obejrzałem 6 odcinek i jestem coraz bardziej pod wrażeniem. Polecam zwracać uwagę na symbolikę w tym anime (Kwiatek przyniesiony przez Ein, bezdomny pies kręcący się w okolicy itd.) I nie mogę zgodzić się z tym, że główny bohater jest bez żadnych rozterek psychicznych. Wręcz przeciwnie! ma ich coraz więcej.

Tak samo szkoda mi Ein, kiedy widzę co robi z nią ten profesor (ta sesja fotograficzna, damn to już chore...) Akcja świetna i chcę dorwać soundtrack!!! Opening jest tak klimatyczny i tak pasujący do tego co na nim leci, coraz bardziej wczuwam sięw klimat gdy go oglądam.

Muzyka, gdy rozkręca się akcja, taka dynamiczna i szybka, jest po prostu genialna, a całość wieńczy przy epilogu każdego odcinka taka lekko dołująca z chórkami. Masterpiece for me!

Czuję, że jeżeli jakoś w trakcie mnie autorzy nei zawiodą specjalnie, to będzie to najlepsze anime jakie obejrzę zaraz po Monsterze i Death Note.

Na koniec 2 sprawy:

1) evilmg : Zobacz na nazwę i urywki z 7 odcinka, który jest zapowiadany pod koniec 6. Myślę, że po nim lekko nawet ty zmienisz swoje nastawienie, bo widać, że coś się wyjaśni zapewne...

2) Przy Endingu, zaraz na początku, gdy Zwei sztrzela do tego psa, ten uśmieszek na jego twarzy żywcem przypomina mi uśmiech Yagamiego z Death note'a. gdy czuł triumf nad kimś, też tak to postrzegacie? :)

/coment
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2009, 10:34:50 pm »


nasz główny bohater odkrywa swoje wspomnienia które jak się okazuje przed dostaniem się do inferno najmilsze nie są. jeżeli tak dalej pójdzie z jego wspomnieniami to mam nadzieje że za 3-4 odcinki przypomni sobie jak się nazywa i kim był wcześniej, to będzie ważna zmiana w fabule anime. jak odkryje swoja stara tożsamość być może będzie chciał się dowiedzieć kto go wywiózł i dla czego? zapragnie powstrzymać całe inferno(?) gdyż przed dostaniem się do grupy był zwykłym japońskim studentem który w życiu w ręce broni nie trzymał a nie ma co mówić o zabijaniu...


fajna wizja dalszych losów tego anime ?? ^^


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2009, 01:26:20 am »
Hmm, właśnie zastanawia mnie, czy główny bohater będzie próbował przeciwstawiać się całemu inferno...?

Realnie patrząc, nie powinno mu się to udać. Ale jeżeli przekona Ein i załatwią głównych bossów, to może organizacja sama się rozpadnie...?

Nie mogę doczekać się 8 odcinka :)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2009, 06:40:23 pm »
Bump!

Dobra, wczoraj skończyłem oglądać.

Piszcie jak rozumiecie zakończenie, bo mam wrażenie, że dużo ludzi mogło nie zrozumieć wszystkiego. Także poczekam na kilka odpowiedzi i potem napiszę, jak ja interpretuję to, co stało się na końcu.

Dla przypomnienia (chodzi mi dokładnie o sceny od 2:54):

SPOILER - ZAKOŃCZENIE SERII
[youtube=425,350]3MvRzR8JDts[/youtube]

Swoją drogą ten moment (+muzyka!) był mega -_-'isty:
[youtube=425,350]GZiCk_Vbf_M[/youtube]

!!!!!


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2009, 11:04:11 pm »
Ja właśnie nie bardzo wiem jak to interpretować.
Cios w plecy kiedy się go nie spodziewamy? ;)
btw co ta Cal jadła? Sterydy? Przecież to dziecko było góra 10 letnie 2 lata temu a tu wygląda jakby miała ze 20
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2009, 11:54:22 pm »
Super Fro, że obejrzałeś i mam nadzieję, że oprócz nas i Hermita pare osób sięskusi jeszcze ; )

SPOILER




Zacznę od tej sceny z Cal. Jak przyjrzeć się temu anime, to ono poza wykonaniem broni i tak naprawdę pojedyńczymi akcjami nie powalało dynamiką. Często było prawie w całości przegadane (ale za to w jakim stylu!) i kiedy widz najmniej (!) się tego spodziewał, następował jakiś nagły zwrot akcji (dodatkowy snajper na dachu, Pojawienie się "ponowne " Cal, zabicie Claudi, kiedy radośnie biegała po plaży, albo Ein, która wbiegła pod lufę Rejiemu, kiedy mógł już zabić tego psychopatę) to całość była potęgowana przez ZAJ**** MUZYKĘ!


Taki dobry soundtrack widziałem ostatni raz w Death Note. Każdy utwór świetnie przemyślany i dopasowany do okoliczności. To muzyka buduje tu (dość nieświadomie) z 1/3 tego napięcia.

Jej zmiana wyglądu (Cal) jest naprawdę... zaskakująca ; p "Trochę" przesadzili, ale nie mam im poza tym wiele więcej do zarzucenia.

Patrząc na całość od poczatku do końca i uświadamiając sobie zawiłość oraz oraz precyzję fabuły i tak dalej mam ochotę klęknąć z zachwytu.

Co do ostatniej sceny, mam 2 interpretację, ale też zobaczyłbym co powiedzą inni wpierw. 1 dość pewna wydaje się, że po prostu resztki inferno dopadły ich, aby uciszyć ostatnich świadków całego zajścia. 2 jest mocno abstrakcyjna, ale również się wstrzymam chwilkę z opinią ^^


Ta scenka z tą melodyjką jest masterpiece! I tekst Cal "Wiesz Reji, jesteś 1 osobą która usłyszała tą melodyjkę i cały czas żyje"

Był dla mnei jeszcze jeden genialny tekst pod koniec (w ogóle ostatni odcinek był piękny... Ta Walka Ein na noże i cała akcja z tymi phantomami...) "Please go to hell first I still want to stay with him for little longer" kiedy mówiła to Ein to swojego mastera, gdy ten już umierał.

Głebia postaci jest arcydziełem. I to niemal każdej! Nawet takich postaci jak Claudia mcCain (czy jak jej tam było) , Lizzie i wielu innych.


Czekam na więcej opinii
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 12:08:15 am wysłana przez Alarion »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2009, 02:35:36 am »
Muzyka faktycznie jest imba. Słucham sobie właśnie te dwa instrumentalne utwory z tej płyty "Inspired Zwei":

http://www.youtube.com/watch?v=4fvhQdeEEsw
http://www.youtube.com/watch?v=csiKTLs51k4

I są wypasione ;) Potem jeszcze przesłucham resztę. Nie mogę tylko znaleźć tej muzy właśnie z tego drugiego filmiku, który dałem. Z tego co czytałem to wyjdzie dopiero za jakiś czas.

Na początku pisałeś Alarion o nagłych zwrotach akcji i muszę się zgodzić, że w tym anime prawie niemożliwe jest przewidzenie, co wydarzy się dalej (no może jakieś drobnostki). I bardzo dobrze :)

Odnośnie Cal, faktycznie może Scythe Master ją karmił jakimiś sterydami - jak sugeruje Hermit (:P) - bo zmieniła się masakrycznie, lol. Sytuację świetnie oddaje ten komentarz z YouTube:

Cytuj
its been 2 years and she went from Loli to biggest tits in series.
Co nie? :P

Napisz Alarion, co myślisz o tym zakończeniu, bo w końcu nikt się nie wypowie na ten temat :P A jestem ciekawy, co Ci tam chodzi po głowie.

Btw. co myślicie o tym pojedynku Cal vs Reiji? Mnie się zdaje, że "Drei" jednak nie mogła pociągnąć za spust ostatecznie. Za to "Zwei" generalnie "zabijał, żeby żyć" i dlatego się nie zawahał. Mógł też być zwyczajnie lepszy, ale to by było za proste :P


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2009, 08:42:36 am »
w ktoryms z epizodow chyba Ein stwierdizla ze Zwei sie do tego swietne nadaje bo w sytuacji krytycznej nie bedzie sie wachal i zrobi wszystko tylko po to zeby przezyc

mnie ta piosenka rozwala  :D http://www.youtube.com/watch?v=O-Gabr0traM


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Phantom: Requiem for the Phantom
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 25, 2009, 01:13:44 pm »
Moja wizja zakończenia Spoiler

Więc moja interpretacja jest taka, że Reji poruszony wszystkimi zbrodniami, których dokonał ( a widać było jego rozterki już duż owcześniej) postanowił, że dokona jeszcze 1 rzeczy. Odnaleźć tożsamość Ein i wtedy umrzeć. Czemu tak sadzę? Bo nie był zdziwiony swoj zdziwiony swoją śmiercią ani trochę i również można twierdzić, że Ein jednak przeżyła. Ten nabój to był chyba tylko ten od którego zginął Reji. Mało prawdopodobne, ale również pasujący scenariusz.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker