Witaj
Gość

Wątek: Testowanie epików  (Przeczytany 2610 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Testowanie epików
« dnia: Listopad 27, 2017, 12:41:22 pm »
Kochani oczekujący!

Za udział w testach epików będziemy rozdawać "pieczątki", kto zbierze komplet czeka go ciekawa nagroda ^^. Za co najmniej 4 przewidujemy nagrody pocieszenia. Wasza rola będzie polegała na wyłapaniu ewentualnych nieprawidłowości, więc proszę mieć oczy i uszy dookoła głowy :)



Zachęcamy do skorzystania z naszego Discorda dla lepszej komunikacji.

Tutaj adres: https://discord.gg/gA4pZcT



Oto lista epików, które będziemy testować (nie wszystkie na raz)

- QA --- Jeden raz zrobiony //Asgota

- Core

- Orfen

- Zaken

- Frintezza

- Antharas

- Valakas



Dziś (tj 27.11) organizujemy wyprawę na QA, aby zrobić test generalny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc. Akcja zaczyna się o 21:00, postacie należy przygotować ciut wcześniej z oczywistych względów. Lvl 40, sprzęt C-grade bez enchantów proszę, buffy.w
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 10:44:15 pm wysłana przez Asgota »


  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 11:33:47 pm »
Każdy epic będzie robiony raz, czy kilka razy? :) Bo tak trochę z dupy by było, że jednego dnia ogłaszane są testy, kilka godzin później jest pierwszy, a nagroda za komplet - bez kompletu coś drobnego. ;-)


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2017, 12:07:17 am »
Każdy epic będzie robiony raz, czy kilka razy? :) Bo tak trochę z dupy by było, że jednego dnia ogłaszane są testy, kilka godzin później jest pierwszy, a nagroda za komplet - bez kompletu coś drobnego. ;-)

Po wprowadzeniu poprawek będzie kolejny raz.
Aby być na bieżąco polecam włączyć sobie powiadamianie w tym temacie, lub zainstalować discorda na telefonie i być online praktycznie cały czas, wtedy nic cie nie ominie i masz z nami ciągły kontakt :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 01:27:09 am wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2017, 07:39:24 am »
Nie wiem co wykryliście na aq ale ja wczoraj jak go zabiłem zauważyłem ze jak się bije larwe respi się tylko 1 nurse. Po za tym trzeba ustawić ze wywala wszystkie wylogowane postacie z ant nestu jak się spawni aq. Tak samo ograniczenie lvl do 49 nie jest złym rozwiązaniem. To zatrzymywanie się postaci o którym wcześniej pisałem nie występuje tylko ant nest ale wszędzie... Dziwi mnie ze tylko ja to zauważyłem. Na orfenie obstawa te riby nie bardzo chciały go leczyc.. Nie wiem tak ma byc. I obstawa jest za duża tam ze 10 mobow jest a moim zdaniem na początku powinny byc 4 w obstawie.. Ale może ktoś go wcześniej bil i to sa moby z gniazda a nie respawn obstawa.. Co do plików grałem kiedyś na tym i mi się średnio podobają zwłaszcza jeżeli to ma byc low rate ....


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2017, 08:27:47 am »
postać się zatrzymuje bardzo często, zwłaszcza w mieście w jakichkolwiek drzwiach i wąskich przejściach, jak klikniesz, żeby gdzieś szła i zrobisz alt-tab to prawdopodobnie po powrocie będzie gdzieś zawieszona :)


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2017, 08:31:26 am »
Nie wiem co wykryliście na aq ale ja wczoraj jak go zabiłem zauważyłem ze jak się bije larwe respi się tylko 1 nurse.
Tego nie zauważyliśmy, ale test też był na wysokim poziomie ogaru.....

Po za tym trzeba ustawić ze wywala wszystkie wylogowane postacie z ant nestu jak się spawni aq. Tak samo ograniczenie lvl do 49 nie jest złym rozwiązaniem.
Tak też będzie.

To zatrzymywanie się postaci o którym wcześniej pisałem nie występuje tylko ant nest ale wszędzie... Dziwi mnie ze tylko ja to zauważyłem.
Nikt po prostu nie zwrócił uwagi, albo nie łaził jeszcze po katach i zamkniętych kolacjach.

Na orfenie obstawa te riby nie bardzo chciały go leczyc.. Nie wiem tak ma byc. I obstawa jest za duża tam ze 10 mobow jest a moim zdaniem na początku powinny byc 4 w obstawie.. Ale może ktoś go wcześniej bil i to sa moby z gniazda a nie respawn obstawa..
Będzie test Orfena będziemy sprawdzać.

Co do plików grałem kiedyś na tym i mi się średnio podobają zwłaszcza jeżeli to ma byc low rate ....
Tego nawet nie chce mi się komentować, gwarantuje Ci że nie grałeś "Na tym" bo te pliki przeszły tak duże modyfikacje że....
Po to jest beta aby wykluczać ewentualne błędy...

postać się zatrzymuje bardzo często, zwłaszcza w mieście w jakichkolwiek drzwiach i wąskich przejściach, jak klikniesz, żeby gdzieś szła i zrobisz alt-tab to prawdopodobnie po powrocie będzie gdzieś zawieszona :)
Odgórnie wiedziałem ze najwiecej problemów będzie z geodata, a dokładnie nie tak geodata jak movementem postaci, mamy tutaj geoengine z plików gracia final+ wiec musimy go odpowiednio skonfigurować pod interlude, do tego dev wpadł na pomysł by wyliczać pathnode na bieżąco z zainstalowanej geodaty co moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem i prawdopodobnie to właśnie to powoduje te błędy.
Do tego dołożyłem cos od siebie i 2 dni temu wyłączyłem dodatkowe dokładniejsze wyszukiwanie ścieżki do celu bo chciałem cos sprawdzić i zapomniałem włączyć ponownie, zjada więcej zasobów ale... (dlatego tez ludzie mogli tego wcześniej nie zauważyć)

Zaraz zrobię temat o nazwie „Bugi geodaty” i tam wrzucajcie takie błędy, najlepiej z jakimś filmikiem (to serio pomaga)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 09:12:21 am wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2017, 03:45:24 pm »
jak już zabiliście tego aq to można by zrespic kolejnego... będę miał co robić a tak na okno nie chce mi się czekać ..



orfen kill

- za duza obstawa sie respi kolo orfen'a na moje, ale to nie ma znaczenia..
- te ze skrzydełkami chyba powinny używać heala nic nie robią..
- w gnieździe jak się pojawia danger area od razu dostajesz debuff na atk. speed to nie powinny rzucać moby ? tylko tak z automatu dostajesz od danger area ??
- po purify deska przestawała bić musiałem zrobić krok i dopiero można było atakować

core 

- miejsce respienia mobow ( wybiegaja z cora )
- czas respawnu tych mobow
- jakiś TP który umożliwia wejście bez dagera
- ogólnie bije się dość łatwo samego core ale ta obstawa tylko do rozbiegania
- jakiś bug ze po śmierci dostaje dmg po 100 az do to vilige i tak cały czas do restartu lol

Moze pan adm wywalić bramę od zakena, ustawić respawn wszystkich boss'ow co 30 min i dodac do shopa inferna+f albo ipos'a bądź tez behemot tunning fork ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 06:28:27 pm wysłana przez royy »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2017, 08:54:39 pm »
jak już zabiliście tego aq to można by zrespic kolejnego... będę miał co robić a tak na okno nie chce mi się czekać ..



orfen kill
- za duza obstawa sie respi kolo orfen'a na moje, ale to nie ma znaczenia..
- te ze skrzydełkami chyba powinny używać heala nic nie robią..
- w gnieździe jak się pojawia danger area od razu dostajesz debuff na atk. speed to nie powinny rzucać moby ? tylko tak z automatu dostajesz od danger area ??
- po purify deska przestawała bić musiałem zrobić krok i dopiero można było atakować

core 
- miejsce respienia mobow ( wybiegaja z cora )
- czas respawnu tych mobow
- jakiś TP który umożliwia wejście bez dagera
- ogólnie bije się dość łatwo samego core ale ta obstawa tylko do rozbiegania
- jakiś bug ze po śmierci dostaje dmg po 100 az do to vilige i tak cały czas do restartu lol

Moze pan adm wywalić bramę od zakena, ustawić respawn wszystkich boss'ow co 30 min i dodac do shopa inferna+f albo ipos'a bądź tez behemot tunning fork ?

Każdego RB chcemy przetestować tak jak to powinno wyglądać czyli grupowo, nie solo...

Staraj się pisać konkrety a nie domysły, słowa "chyba" nie motywują do pracy... Musisz być pewny tego co zgłaszasz.

Co do Core, Jego podest zadaje DMG, widocznie się buguje i zostaje na postaci pomimo że nie stoi na podeście.
Core ogólnie jest łatwym RB, więc tu nie ma się do czego przyczepić...
Jego drzwi muszą być otwierane przez daggera, lub po prostu muszą być zniszczone.

Co do GM/s zrobię to w wolnej chwili.
Drzwi zakena zostają po prostu przyjdź w nocy, to też musi działać ;)



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2017, 09:09:43 pm »
pisze ci ze

u cora jest jakiś teleporter ustawiony którym się tpiesz do cora... nie musisz mieć dagera. Czas respawnu mobow jest na pewno złe edytowany bo za szybko się spawnia party desek full buff by ogarnelo ale nukerą by brakło na to many..
sam core ok tylko ten podest z dmg się buguje

Ant Q

- kolo larwy nie ma guardow a powinny być i powinny mieć tam respa
- aq jak się wróciłem do larwy podskoczył piętro wyżej ( znikł ) i po 30 sek wrócił wspaniale geo ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 10:17:17 pm wysłana przez royy »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2017, 11:41:25 pm »
Po wielkim sukcesie na QA nadciąga pora na CORA!

Jutro (tj. 29.11) o godzinie 21:00 zapraszamy na wędrówkę i zwiedzanie Cruma Tower. Na przekąskę proponuję Core.
Postaci 50-57 lvl przygotowane w C lub B-grade (LOW), buff adekwatny do poziomu, bez enchantu itemów.

Najważniejsza rzecz to obecność na TS3 (lub discord) co najmniej na nasłuchu, aby zmniejszyć ryzyko zejścia Asgoty na raka :P .
Discord: https://discord.gg/gA4pZcT
TS3: 149.202.60.158


Spóźnialscy nie zostaną opieczętowani!
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 11:57:30 pm wysłana przez Asgota »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2017, 11:58:22 pm »
Po wielkim sukcesie na QA nadciąga pora na CORA!

Jutro (tj. 29.11) o godzinie 21:00 zapraszamy na wędrówkę i zwiedzanie Cruma Tower. Na przekąskę proponuję Core.
Postaci 50-57 lvl przygotowane w C lub B-grade (LOW), buff adekwatny do poziomu, bez enchantu itemów.

Najważniejsza rzecz to obecność na TS3 (lub discord) co najmniej na nasłuchu, aby zmniejszyć ryzyko zejścia Asgoty na raka :P .
Discord: https://discord.gg/gA4pZcT
TS3: 149.202.60.158


Spóźnialscy nie zostaną opieczętowani!

Kogo nie będzie na TS3 lub Discordzie tego nie dodajemy do party. Wystarczy tylko nasłuch.



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2017, 01:13:40 pm »
Zaken

- nie można siedzieć u niego wylogowanym trzeba robić rr co 5 - 10 min ? nie sprawdzałem ale trzeba ustawić. Limit czasu jaki możemy być u zakena tez nie jest zły
- brama działa poprawnie otwiera się na 30 min 12:01 - 12:30
- zaken agro, jak się wyteleportuje i jest na tym samym pietrze gdy my zaczniemy bić moby powinien przylecieć..
- gdy wypalimy mu mane nie może teleportować ludzi ale sam siebie tak
- więcej mobów https://youtu.be/1NoRUHfIIf8?t=1996
- mobki rzucają raidcurse h lvl jak buffuja ( ale można się chować za ścianami filarami wtedy nie widza buffowania )
- nie wiem jak z lvl krysi full party ma być 11-12
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 03:50:20 pm wysłana przez royy »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Testowanie epików
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:33:02 am »
Dziś tj. w piątek 05.01.2018 o godzinie 21:00 chcielibyśmy przetestować ORFENA, zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.
Najważniejsza rzecz to obecność na TS3 co najmniej na nasłuchu, aby cała akcja przebiegła sprawnie i szybko.
TS3: 149.202.60.158
Specyfikacje co do postaci i sprzętu zostaną ustalone na TSie.

Zapraszamy!
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 09:40:26 pm wysłana przez Asgota »