Witaj
Gość

Wątek: Razer NAGA idealna mysz do TERY  (Przeczytany 11909 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Razer NAGA idealna mysz do TERY
« dnia: Luty 18, 2010, 08:36:51 pm »
szukając myszki dla siebie znalazlem dość ciekawą propozycje dla przyszłych graczy TERY. zamiast skupić się na klikaniu przycisków f1-f12( czasem i to wymaga większej uwagi!) mamy wszystko na jednej myszce(oczywiście po odpowiednim skonfigurowaniu!) i można dobrze skupić się na celowaniu

za około 300 zł mamy cudeńko(ale nie zrobi z nooba pro :D) które nam pomoże w pvp

http://www.esports.pl/artykul/Razer-Naga-i-jej-17-przyciskow/33925/strona/4/kom

naprawdę dobre recenzja tej myszki


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 08:43:39 pm »
i bedizesz klikal te 12 przyciskow z lewej duzy palcem prwej reki? dzieki ale wole nostromo n52te, duzo wygodniejszy, choc moze przyciski troche wieksze i niektore troche trudniej osiagalne, to dobry config moze zdzialac dcuda trzeba sie trlyko ograc z tym troche. ja na samym poczatku gralem we wszystko uzywajac nostromo zeby sie przyzwyczaic i aktualnie nie mam duzych problemow.
na myszce jedyne palce ktorymi jestem w stanie szybko reagowac to wskazujacy i dwa nastepne (maly i duzy palec odpadaja). Mam razera lachesisa swiezo kupionego, i te przyciski (po dwa z boku) zupelnie mi wystarczaja, i tak za bardzo z nich nie korzystam. Imo lepiej kupic tansza mysze i wydac wiecej na nostromo (samo nostromo nie kosztuje tak duzo, bo tlyko +- 200 zl, no ale jeszce by trzeba myszke kupic to drugie tyle).


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 09:35:49 pm »
zalecam pol roku treningu poprzez wysylanie 100 sms dlugosci 100 slow w ciagu godziny piszac tylko kciukiem prawej reki. Gwarantowane mistrzostwo w poslugiwaniu sie taka myszka. Sam kiedys mialem manie zeby miec jak najwiecej przyciskow w myszce, "przeciez jestem praworeczny to latwo bedzie je obslugiwac". Efekt jest taki ze moja obecna myszka ma 2 przyciski pod kciukiem dodatkowe i koniec, lewa reka nawet na klawiaturze szybciej obsluguje wiecej przyciskow niz ma wyzej wspomniana myszka. Tez uwazam ze nostromo > kazda najbardziej wypasiona myszka.

" - brak możliwości programowania klawiszy"

wiecej dodawac nie trzeba
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 09:39:59 pm wysłana przez DIO »


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 10:14:05 pm »
deathadder + nostromo > *


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2010, 12:34:27 am »
chryste, nie wiadomo jeszcze kiedy dokladnie premiera gry a ten juz myszki poleca


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2010, 06:12:01 am »
Polecam mysz od Manty albo z firmy E5 za 10zł , też da się grać  8)

Btw. Ciekawa mysz.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 06:14:39 am wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2010, 07:22:18 am »
chryste, nie wiadomo jeszcze kiedy dokladnie premiera gry a ten juz myszki poleca
jak jeszcze gry nie ma to jakos trzeba dzial rozruszac info o sprzecie ktory moze byc przydatny

zalecam pol roku treningu poprzez wysylanie 100 sms dlugosci 100 slow w ciagu godziny piszac tylko kciukiem prawej reki. Gwarantowane mistrzostwo w poslugiwaniu sie taka myszka. Sam kiedys mialem manie zeby miec jak najwiecej przyciskow w myszce, "przeciez jestem praworeczny to latwo bedzie je obslugiwac". Efekt jest taki ze moja obecna myszka ma 2 przyciski pod kciukiem dodatkowe i koniec, lewa reka nawet na klawiaturze szybciej obsluguje wiecej przyciskow niz ma wyzej wspomniana myszka. Tez uwazam ze nostromo > kazda najbardziej wypasiona myszka.

" - brak możliwości programowania klawiszy"

wiecej dodawac nie trzeba



poczytaj o add0ns



  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2010, 08:55:43 pm »
To ja może przy okazji przypomnę mój topik :P

>URZĄDZENIA DO GRANIA<

Jak widzicie jest tego sporo i kupno myszki za 300zł podczas gdy takie urządzenia zazwyczaj nie przekraczają 230zł (oprócz G13) jest strzałem sobie w stopę. Wystarczy kupić Nostromo który już chodzi po 200 albo command unit za 130zł i do tego myszkę A4tech za 60zł(tylko optyczną! - 718bk, 738k, 748k, 760H) z genialnym oprogramowaniem OSCAR i taki tandem bije tą myszkę Razera na głowę.
Sam mam Saiteka (bo ma więcej klawiszy od Nostromo, gałeczkę zamiast krzyżaka i przycisk pod nasadą kciuka) oraz 738k na której mogę dowolnie podpisać 2 klawisze boczne, klawisz 2xFire, przycisk w kółku a nawet prawy przycisk myszy (choć nigdy nie zmieniałem). Saiteka mam już rok a myszkę 1,5 roku. Tym tandemem kiedyś mocno łupałem w WoWa i Lineage a teraz przechodzę na nim każdą grę. Ostatnio skończyłem FEARa a teraz namiętnie gram w Mass Effect i Torchlighta. Gra się ŚWIETNIE!, znacznie lepiej niż na klawiaturze.
Bardzo polecam bo jeżeli większość czasu grania spędzacie przy cRPG/MMORPG/Hack'n'Slashach to taki sprzęcik to bardzo opłacalny zakup. Ba! nawet używałem go w Photoshopie. Do strzelanek lepiej coś z tych płaskich.

PS. Napisałem "każdą grę" ale jednak to sprostuję. W ciągu tego roku z Command unitem zdarzyły mi się 3 które nie mogłem przystosować do niego.
  • Starcraft - trzeba byłoby się mocno pobawić z profilami dla każdej rasy. Jednak ja tylko przechodziłem kampanię a ustawień na Command Unicie musiałbym się uczyć
  • Fahrenheit - tu chyba nie trzeba wyjaśniać. Choć tak czy siak pad mi się przydał bo grałem bez klawiatury numerycznej (laptop)
  • Devil May Cry - cóż, nie było potrzeby żeby się bawić w jakieś ustawienia. Ale i tak ta gra jest głównie pod pada więc cokolwiek innego zawsze będzie gorsze
Mógłbym jeszcze dodać Assassins Creed bo gra w niego na saiteku wymaga przyzwyczajenia ale później jest też lepiej niż na klawiaturze

//EDIT
Już lepsze jest coś takiego
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 09:13:47 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2010, 08:26:43 am »
deathadder + nostromo > *

+1,qft etc etc :D

Ja tam od x czasu pytam na Razerze DeathAdderze (130zl) i klawie logitecha internet pro za ~60zl i jest cacy.
Gralem tak w cs'a, w lineage, w hona i wiele innych gier i nigdy nie mialem problemow z czym kolwiek.

Chociaz ostatnio myslalem nad kupnem Nostromo tylko pytanie czy to ma az tak duze zalety, zeby wydawac ~200zl na "1/3" klawiatury ?
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2010, 02:38:21 pm »
Cytuj
Chociaz ostatnio myslalem nad kupnem Nostromo tylko pytanie czy to ma az tak duze zalety, zeby wydawac ~200zl na "1/3" klawiatury ?
to zalezy czego do tego oczekujesz. ni mysl sobie ze zaczniesz byc bardizje "pro" bo masz nostromo ;) przydatne w wiekszosci gierek


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2010, 03:55:25 pm »
Cytuj
Chociaz ostatnio myslalem nad kupnem Nostromo tylko pytanie czy to ma az tak duze zalety, zeby wydawac ~200zl na "1/3" klawiatury
Tak jak ktoś tu wspomniał nie zauważysz jak zwiększył ci się skill, nie będziesz pogromcą w lineage ale  tu chodzi o wygodę.
Szczypta teorii:
W znacznej większości gier WSAD jest podstawowym sposobem sterowania. Niestety zajmuje 3 palce. W tych urządzeniach (mam na myśli te niepłaskie) sterowanie przerzucamy na d-pad/gałkę którą sterujemy kciukiem. Dzięki temu mamy aż 4 palce do operowania na 15(nostromo) lub 18 przyciskach. W grach które wymagają szybkiego używania skillów lub przełączania między mocami/ broniami (WoW, Bioshock, Mass Effect) bardzo się to przydaje. Ponadto gdy używasz wielu przycisków do bardziej skomplikowanych akcji np (strzał ze snajperki z włączoną lunetą podczas kucnięcia i jednoczesnego wychylenia zza ściany) to też taka możliwość jest na prawdę przydatna. Nie trzeba łamać sobie palców. W lineage nie jest to może aż takim usprawnieniem, nie mniej jednak posiadanie wszystkich F1-F12 zgrupowanych pod 4 palcami jest na prawdę wygodne.
Wymaga to wszystko przyzwyczajenia ale jak ktoś raz spróbuje to w każdej grze próbuje przystosować to urządzenie do sterowania.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2010, 04:28:36 pm »
Cytuj
W lineage nie jest to może aż takim usprawnieniem, nie mniej jednak posiadanie wszystkich F1-F12 zgrupowanych pod 4 palcami jest na prawdę wygodne.
mozesz uzywac calych 2 paskow, pod kciukiem ustawiasz sobie alt (chyba ten byl do drugiego paska nie pamietam, ustawiasz go pod przyciskiem tym nad dpadem).


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2010, 11:40:04 am »
zdaje sobie sprawe, ze po zakupie lepszego sprzetu od razu nie bede pro. Ale wiem, z wlasnego doswiadczenia :P, ze lepszy sprzet = wieksze mozliwosci a co za tym idzie szybciej mozna osiagnac lepszy poziom.

Ja tak mialem w cs'ie. Jak gralem na byle myszce/sluchawkach/bez podkladki to szlo mi nie zle ale jak przezucilem sie na sprzet z wyzszej półki (razer DA/ice maty/qck) to po czasie jakiego potrzebowalem do przyzwyczajenia sie szlo mi juz o niebo lepiej.

Kilku moich znajomych korzystali z nostromo/logitecha g15 (gdzie notabene tez jest sporo programowalnych przyciskow) i bardzo sobie chwalili mozliwosci jakie moga osiaganc dzieki temu sprzetowi :P

Dlatego sie zastanawialem nad tym :P czy warto to kupowac gdy (jak na razie) glownie gram w l2, ostatnio w HoN'a, na pewno zaczne w TERE (jak bedzie mozliwosc), SW TOR, D3 i pewnie jeszcze sie cos znajdzie :P
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2010, 02:51:03 pm »
dlaczego nikt nie pomyślał o tym ze dałem zdjęcie wersji dla leworęcznych :D


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2010, 03:41:59 pm »
lol to juz bym wolal operowac kciukiem niz 2 ostatnimi palcami...

@down: qq moar
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 05:09:34 pm wysłana przez virisken »


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2010, 06:13:19 pm »
lol to juz bym wolal operowac kciukiem niz 2 ostatnimi palcami...

@down: qq moar

myślałem ze dałem dla leworęcznych. zmęczony po szkole byłem i coś napisałem bo się nie przyjrzałem na zdjęcie :D

myślę ze jak ktoś ma zwinny kciuk to bez problemu obsłuży wszystkie 12 przycisków

Pheonix wieciej obrazkow sie nie da w sygnie, bo jak bys dal wiecej to moze lepiej by sie czytalo forum?

mogę mieć tyle ile chce dopóki nie złamie regulaminu ich treścią


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2010, 08:32:00 pm »
Cytuj
myślę ze jak ktoś ma zwinny kciuk to bez problemu obsłuży wszystkie 12 przycisków
Tu chodzi też o intuicyjność. Może ja jestem jakiś inny ale w ferworze walki na bank nie pamiętałbym gdzie dokładnie skierować kciuk żeby wcisnąć np. 6 uważając na pozostałe, nie mówiąc już o przesuwaniu myszki podczas takiej akcji. 4 kierunkowy krzyżak pod kciukiem na myszce to dużo a 12 przycisków?

Z podobnego powodu też jestem sceptycznie nastawiony do logitech G13. Urządzenie jest świetne pod każdym względem - miękka podpórka, wewnętrzna pamięć, niski skok klawiszy i wyróżnienie niektórych wklęsłością. Prawdopodobnie świetnie się steruje grając w sposób WSADowy. Ale przecież takich urządzeń nie kupuje się żeby sterować WSADem. I tutaj mam duże wątpliwości czy nawalenie tylu klawiszy obok siebie, bez wyróżnionej sekcji dla Shift/Alt/Control pozwala na intuicyjne używanie G13 w sposób "kciukowy".  Jest to na tyle duży mankament że jeżeli by się okazał prawdziwy prawdopodobnie nie kupiłbym takiego urządzenia nawet gdyby był w tej samej cenie co Command Unit. Po prostu najważniejsza w tych urządzeniach jest ergonomiczność. Bez niej są nic nie warte nawet z kupą bajerów.

//EDIT
Heh, widzę że Refubrished tego G13 chodzą na allegro za 200zł więc za wiele się nie pomyliłem :P
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 08:40:03 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2010, 10:51:23 pm »
na pada od xboxa nawet nie muszę patrzeć jak gram to tego tez bym się wyuczył i myślę ze każdy inny tez :)


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2010, 10:26:24 am »
Hmm teraz nie wiem o co dokładnie ci chodzi, czy mówisz o g13 czy wciąż o nagiej myszce.

Padów nie ma co nawet porównywać bo w ich przypadku na jeden palec przypada max 4 przyciski (chodzi o kciuki) które nie mają w sąsiedztwie żadnych innych z którymi można się pomylić. Przecież nikt nie pomyli gałki z 4 przyciskami akcji. Natomiast gdyby zamiast tych 4 przycisków XYAB wrzucić np 9 (3x3) już nie byłoby tak intuicyjnie. Nie mówiąc o tym że padów nie musimy przesuwać po blacie biurka żeby celować kursorem
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2010, 10:30:26 am »
Sorry za odświeżenie tematu, ale dopiero teraz zawędrowałem w dział innych MMO. :P
Jeśli chodzi o pady do w/w gier to nostromo n52 bije wszystko (nie n52te)
Różnica pomiędzy tymi modelami jest taka, że w modelu n52 sterowniki nie przerywają makr np. stworzymy dowolne makro i je zapętlimy makro będzie powtarzało się do czasu kiedy sami go nie wyłączymy, a my dowolnie będziemy mogli używać pozostałych kombinacji klawiszy jakie zaprogramowaliśmy sobie na padzie. W nostromo n52te takie samo makro będzie nam działało tylko do momentu kiedy nie wciśniemy innego klawisza co w wielu grach będzie sporym minusem.


N52


N52te


Osobiście gram w l2 z zestawem Nostromo n52 (niestety wycofane z produkcji, więc można je nabyć tylko na portalach aukcyjnych) + mysz Razer Imperator + klawa, która jest używana sporadycznie do pisania i nie zamieniłbym tego zestawu na żaden inny.

Pzdr.

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2010, 10:34:33 am wysłana przez Acid »


  • Wiadomości: 527

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2010, 02:00:35 pm »
Gram w l2 korzystajac tylko z razer nagi + zwykłej klawiatury i tez nie narzekam.


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2010, 04:38:50 pm »
razer lachesis + zbindowane macro na cp poty też da się grać
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 527

  • Pochwał: 0

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2010, 05:26:44 pm »
kosztuje prawie tyle co Naga, oplacalo sie?  :P


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2010, 05:23:42 pm »
owned taka myszka zwieksza Ci o  bardzo duze szanse na wygrana walke - zamiast ogarniac klawe to tylko jedziesz skillami a wowa to juz pomine sprawe, gdzie pvp = ciagle bieganie
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


Odp: Razer NAGA idealna mysz do TERY
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2010, 10:26:09 pm »
razer lachesis + zbindowane macro na cp poty też da się grać

Nostromo + zbindowane ok. 25 klawiszy pod lewą ręką > all.  8)