Witaj
Gość

Wątek: seal stons  (Przeczytany 16231 razy)

  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

seal stons
« dnia: Kwiecień 02, 2009, 11:59:53 pm »
Witam.gram w lineage2 dwa tygodnie i nie mam pojecia co zrobic z seal stons. Kolega mowil ze wymienia sie je na inne adeny ale dokladnie sam nie wie. Warto je sprzedawac?? Napiszcie cos na tan temat.


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: seal stons
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:10:11 am »
w poniedziałki zmienia się cykl 7s. Wyróżniamy 2: quest period i seal validation period. Podczas tego drugiego (można go poznać m.in. po duchach w miastach) można wymieniać kamienie na AA (ancient adena) i czerpać z tego korzyści. Z pomocą AA możesz robić zakupy u merchant mammona, pare interesów z blacksmith mammonem itp. Jako, że jesteś początkujący to najprawdopodobniej najsensowniejsze co możesz zrobić z AA to ją sprzedać. Zobacz po ile wiara skupuje, ustaw sklep /vendor z ceną 1-2a za sztukę wyższą i zarabiaj :)


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: seal stons
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:14:50 am »
seal stony wymieniasz u :

Priest of Dawn - jezeli sie zapisales do Dawna
Priests of Dusk (czy jak to sie psize dokladnie) - jezeli zapisales sie do Duska

Seal Stony sa ogolnie czescia Seven Signs, trwajacej dwa tygodnie walki pomiedzy Duskiem a Dawnem nad kontrolowaniem katakumb i nekropolii.

Przez 1 tydzien obie strony maja dostep do kata/necro oraz do festiwali gdzie zbierane sa seal stony a na festiwalach pkt (za najwiekszy wynik tez sa seal stony jako nagroda).

Przez 2 tydzien, dostep do katakumb ma tylko strona wygrana. Wygrana strona moze rowzniej wymienic seal stony na Ancient Adene, za ktora moga kupic u swojego priesta Cp potki, rozne potiony powodujace zmiany w wygladzie, greater hp potki, potki na ww2 i haste 2, bresy etc.

Do tego, za odpowiednia ilosc Ancient Adeny mozemy wymienic sobie bron C grade na lepsza (np dark screamer na homka etc).

Mozemy tego dokonac u Blacksmith of Mammon - oprocz tego odsealowywuje on armory i jew S grade i A grade, u niego mozna wsadzic special ability do broni A i S grade.

Jest jeszcze Marketer of Mammon (czy jaks tak, nie pamietam szczerze mowiac :P) - u niego mozemy kupic dye +1-1,+2-2 etc; gemy A/S gr, Krysztalki A/S gr, enchanty D-B gr

Ogolnie chyba tyle na razie Ci wystarczy wiedziec :d Jak cos to chetnie pomoge :)

Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: seal stons
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2009, 11:03:28 am »
Dziekuje za odpowiedzi i jeszcze kilka szczegolow.
Gdzie moge wymienic seal stons na AA?
Gdzie znajde merchant mammona?
Gdzie znajde blacsmith mammona?
Dzieki  :D


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: seal stons
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2009, 11:16:15 am »
seal stony wymieniasz na aa u Priesta of Dawn albo Dusk, w zaleznosci gdzie sie zapisales. Napierw musisz oddac mu seal stony - contributing seal stones a potem opcja "take bonuses from fighting" czy cos takiego.(tak sie robi jak jest walka pomiedzy Duskiem i Dawnem, chyba ze chcesz nosic sealstony w inv) ewentualnie "Exchange sealstony for ancient adena" czy jako tak - od razu wymienia ss'y ktore masz w inv na ancient adene :)


Blacksmitha znajdziesz w Katakumbach, musisz szukac bo on co iles czasu teleportuje sie miedzy Katakumbami.
Merchanta znajdziesz w Necropoliach, i rowniez musisz go szukac bo czesto sie teleportuje miedzy Necropoliami
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2009, 05:44:37 pm »
seal stony wymieniasz na aa u Priesta of Dawn albo Dusk, w zaleznosci gdzie sie zapisales. Napierw musisz oddac mu seal stony - contributing seal stones a potem opcja "take bonuses from fighting" czy cos takiego.(tak sie robi jak jest walka pomiedzy Duskiem i Dawnem, chyba ze chcesz nosic sealstony w inv) ewentualnie "Exchange sealstony for ancient adena" czy jako tak - od razu wymienia ss'y ktore masz w inv na ancient adene :)
(...)
Dokładnie to jest tak:
Kamienie możesz wymienić tylko w okresie Seal Validation Period (drugi tydzień cyklu - ten z duchami w miastach). Za czerwonego stone'a dostaniesz 10 AA, za zielonego 5 AA, a za niebieskiego 3 AA. I teraz tak. Jak masz uzbierane kamienie, to w PIERWSZYM tygodniu - wtedy, gdy nie można wymieniać kamieni na AA i trwa rywalizacja Dawna i Duska, możesz oddać kamienie do kontrybucji. Znikną Ci z inventory, i nie dostaniesz AA. Ale za to, jak wygra ta strona u której się zarejestrowałeś to dostaniesz WIĘCEJ AA niż z przelicznika za kamienie.


Zwróć uwagę na ostatni komunikat - Dostanę o 8 530 000 AA więcej, niż przy normalnej wymianie kamieni. AA, wraz z nagrodą, odbierasz w drugim tygodniu.
Czyli - do kontrybucji oddajesz w czasie trwania rozgrywki (ja to robię na godzinę-15 min przed skończeniem rozgrywek, jak już wyniki są przesądzone i wiadomo kto wygra :D), a w tygodniu nagród możesz tylko wymienić według podanego wcześniej przelicznika.
Co do Mammonów.
Możesz ich spotkać TYLKO jak się zapiszesz do odpowiedniej części rozgrywki. Co prawda nosi ona nazwę 7 Pieczęci, ale tak na prawdę na dziś do złamania są tylko 3 - Strife, Gnosis, i jeszcze jakaś. Każda z nich daje INNE bonusy w okresie nagród (zarówno dla Dawna jak i dla Duska). Mammonów spotkasz, jeśli zapiszesz się do Gnosis.
Zresztą ZANIM wciśniesz przycisk, po prostu przeczytaj, co Kapłan ma Ci do powiedzenia i będziesz wiedział.
Ah i mała dygresja - do 7Signs można się zapisać OD 20 lvlu, po pierwszej zmianie profesji. W zakresie lvlów 20-40 zapisanie nie kosztuje nic. Po 2giej zmianie profesji, czyli 40+ zapisanie kosztuje 50 000 adeny. Lub specjalny papierek od gospodarza zamku (na oficjalu gracze sprzedają po 25k, więc się opłaca kupić).

Co można kupić za AA?
- u MoMA - No przede wszystkim BRezy - scrole do bezstratnego (w sensie expa) wskrzeszenia po śmierci, Wszelkiej maści zrównoważone dye (+1/-1. +2/-2, +3/-3, +4/-4), kryształy S i A, gamestone'y S i A, scrole do enchantowania zbroi (do A włącznie) i broni (do B włącznie), coś tam jeszcze czego nie pamiętam :P
- u Priesta - potki gsap, gmhp, ghp, ghasp, BRezy dla petów, scrole szczęścią, trochę innych śmieci,  coś tam jeszcze czego nie pamiętam :P

Generalnie AA używa się przede wszystkim do odblokowywania (unseal) wytworzonych przedmiotów (broni, zbroi, biżuterii).

To tyle w telegraficznym skrócie.

Pozdrawiam

//Soulern: Autor postu otrzymał dwa skrzyżowane, zielone patyczki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 07:51:59 pm wysłana przez Soulern »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: seal stons
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2009, 06:16:22 pm »
Z tymi bonusami to jes chyba tak, ze masz dostep do tych pieczeci, ktore zostaly zlamane (wygrane) przez Twoja strone.

Ja zawsze zapisywalem sie do Avariance (czy jakos tak) a moglem zawsze korzystac z uslug MoM i BoM (mimo tego, ze jak mowisz oni sa w Gnosis). Chyba ze mam jakies zle info/doswiadczenie :P


Poza tym, bylem pierwszy!!!! grr :P
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2009, 07:33:51 pm »
No nie wiem - nigdy nie zapisywałem się do innego jak tylko Gnosis :)
Ale biorąc pod uwagę opisy którym Cię raczy Priest przy zapisach oraz różnice w otrzymywanych od duchy bufach w każdej z pieczęci, to jednak chyba nie do końca ma się dostęp do wszystkich wygranych. Aż z ciekawości w przyszły piątek zapiszę każdy char do innej pieczęci i zobaczymy :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: seal stons
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2009, 04:19:00 pm »
 :o Niezle. Dziekuje. Jeszcze jedno pytanie.
O ktorej zaczynaja sie zawody?

Dzieki za przejzyste wyjasnienie co i jak.
W poniedzialek ide zapisac sie do zawodow i zobaczymy czy sie gdzies nie zakrece  :P
Pewnie bede mial jeszcze pytania wiec zagladajcie na ten watek od czasu do czasu.
Goraco pozdrawiam. :D

//Soulern: NIE doublepostuj!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 11:02:06 pm wysłana przez Soulern »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2009, 02:47:46 am »
Na oficjalu, na serwerach amerykańsko-czasowych przypada to w poniedziałek około północy. (zawsze mam problem z przeliczaniem czasu :D ) Ale jeśli w nocy nie grasz, to można powiedzieć, że w nocy z poniedziałku na wtorek. Przed pójściem w poniedziałek spać dajesz kamienie do kontrybucji, we wtorek po zalogowaniu odbierasz.
Na serwerach europejskich nie mam pojęcia o której to wypada. Ale pewnie będzie coś koło 18.
A na prywatnych serwerach, to pytaj ludzi. Kiedyś na jednym "zaratowanym" serwie zratowali nawet czas 7Signs i zmiana była co 2 godziny (lol) :D No, ale tam praktycznie nie działał prawdziwy 7 Signs (festiwal of Darkness, kolekcjonowanie kamieni i zbieranie punktów itd) a Mamonów po prostu wystawiali, bo być musieli :D BTW czy na którychś privach to w ogóle działa? :D:D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: seal stons
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2009, 05:05:30 pm »
Witam ponownie.
Nie wiem czy to przez moj slaby angielski czy poprostu cos robie zle ale nic mi nie wychodzi z tego co napisaliscie.
Dzisiaj jest poniedzialek wiec zapisalem sie do zawodow ale na tym koniec. Kupilem scrol za 500 i nic. Nie wiem ktory tydzien zawodow jest teraz (duchy w miastach sa i byly w zeszlym tygodniu) Probowalem zrobic cos z tym scrolem w zeszlym tygodniu i mialem ta sama akcje. Moge otworzyc scrol i jest tam troche informacji (status 3 cycle) itp. Gdy rozmawiam z Duskem mam 4 opcje.
-The seal validation period is underway (napis jest na czerwono nic nie moge z nim zrobic)
-Seven signs information (napis jest na zolto nic nie moge z nim zrobic)
-What is the seven sings
-Purchase record of the seven signs
Prosze wyjasnijci mi o co w tym chodzi bo strasznie mnie to denerwuje.
Dziekuje za cierpliwosc.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2009, 01:57:57 am »
Witam ponownie.
Nie wiem czy to przez moj slaby angielski czy poprostu cos robie zle ale nic mi nie wychodzi z tego co napisaliscie.
Dzisiaj jest poniedzialek wiec zapisalem sie do zawodow ale na tym koniec. Kupilem scrol za 500 i nic. Nie wiem ktory tydzien zawodow jest teraz (duchy w miastach sa i byly w zeszlym tygodniu) Probowalem zrobic cos z tym scrolem w zeszlym tygodniu i mialem ta sama akcje. Moge otworzyc scrol i jest tam troche informacji (status 3 cycle) itp. Gdy rozmawiam z Duskem mam 4 opcje.
-The seal validation period is underway (napis jest na czerwono nic nie moge z nim zrobic)
-Seven signs information (napis jest na zolto nic nie moge z nim zrobic)
-What is the seven sings
-Purchase record of the seven signs
Prosze wyjasnijci mi o co w tym chodzi bo strasznie mnie to denerwuje.
Dziekuje za cierpliwosc.
NIe nie.
Ten scroll co kupiłeś U PRIESTA, jeśli nie bawisz się w spekulacje kamieniami/AA, lub jako klan - w 7 Signs, jest tak na prawdę do niczego Ci nie  potrzebny :) Tam masz tylko informacje o stanie rywalizacji pomiędzy Dawnem a Duskiem :)
Potrzebujesz scrolla sprzedawanego przez _graczy_, z klanu posiadającego zamek (w przypadku Dawn) nie wiem jak jest z Dusk :P Jeśli go nie kupisz, to po prostu musisz mieć 50k adeny na zapisanie się.
Po zagadaniu z Priestem (Dawn w tym przypadku) masz takie okno - w tygodniu zapisów:


Po wybraniu opcji I want to partici pate in the Seven Signs (2ga opcja w drugiej sekcji) wyskakuje nam okienko w którym potwierdzasz chęć uczestnictwa z Seven Signs:



Po potwierdzeniu, otrzymujesz informację, że uczestnictwo kosztuje, albo Lord of Manor's Certificate of Approval (do kupienia od graczy) albo 50 000 w gotówce. Po potwierdzeniu, że jesteś tego świadomy masz do wyboru uczestnictwo w jednej z 3ch pieczęci: Avarice, Gnosis, Strife.



Jak pisałem wcześniej - uczestnictwo w każdej z nich - z chwilą wygrania, przynosi inne korzyści w tygodniu nagród

Avarice


Gnosis


Strife
     

Po wybraniu otrzymasz informację o możliwości uczestnictwa w Festiwalu i cześć. Jesteś zapisany i możesz iść expić w podziemiach :)


Screeny robione przeze mnie, 30 min temu na serwerze oficjalnym - Phoenix.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2009, 02:05:17 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: seal stons
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:19:37 am »


Sorry za spam, ty puszczasz jakiś train w cata?^^
j/k


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: seal stons
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2009, 11:12:19 am »
Cytuj
Ale za to, jak wygra ta strona u której się zarejestrowałeś to dostaniesz WIĘCEJ AA niż z przelicznika za kamienie.

wystarczy ze ja sie zapisze i oddam stone'y do dawna czy wazne jest tez w ktorej pieczeci jestem? chodzi mi o te bonusy z contribute seal stones.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2009, 12:03:46 pm »
Bonusy z contribute stone NIE zależą od pieczęci w której uczestniczysz, a jedynie od strony do której się zapisałeś.
@Falconek nie - nie mam traina w cata. Ale jestem jednym z bardziej rozpoznawalnych handlarzy kamieniami i AA :D Z tego żyję. Chciałem się przerzucić na craft, ale po ostatnim sukcesie (craft 1 SoMa z 5ciu :P), zrezygnowałem i wróciłem do własnego businessu.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: seal stons
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2012, 02:01:24 pm »
w sumie w krótkim temacie zawarte wszystko i nieważne , że nie pisano od 120 dni , ja mam pytanie :p jeśli dam contribute xxx seal stones do duska, a wygra dawn to będe mógł odzyskać te które włożyłem czy przepadają forever? z góry thanks


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: seal stons
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2012, 05:17:16 pm »
Tracisz je.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2012, 08:03:46 pm »
@Kamal kiedy Ty ostatnio grałeś w L2?

Na ostatniej kronice na oficjalu jeśli włożyłeś kamienie w dusk, a wygrał dawn, to NIE tracisz ich. ALE również nie odzyskasz do czasu aż wygra twoja strona. Wówczas dostajesz zwrot włożonych kamieni ale bez bonusu..
Można powiedzieć, że są zamrożone.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: seal stons
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:38:02 am »
Widocznie miałem pecha cd. privów....


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: seal stons
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2012, 07:51:32 am »
Łatwo to przegapić, bo ja dostałem zwrot po... pół roku... już też przestałem na niego liczyć :)
Było tak, że od zawsze wygrywał Dawn. A tu w jednym tygodniu wygrał Dusk. Akurat wtedy nic nie obstawiałem. Ale dostałem cynk, że kontr ally sie zgadało i będą przewalać Duska. Więc jako chciwy, zachłanny i żądny zysku skupiłem kamienie za wszystko co miałem (na szczęście się nie zapożyczałem) i postawiłem na Duska, wierząc, że zarobię krocie. A tu d.. sałata.. Wygrał Dawn. a ally więcej nie robiło numerów. I musiałem czekać ponad pół roku na ponowna wygraną Duska i odzyskanie kasy. Bylo tego prawie 300kk AA.
Ech czasy..

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;