Witaj
Gość

Wątek: L2 Utils how-to  (Przeczytany 9982 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
L2 Utils how-to
« dnia: Styczeń 13, 2008, 03:25:30 pm »
Lineage2Utills
chodzi o program o którym wspominał karpiu2822 a nie Tyr

>TUTAJ< jest wersja L2Utils na Interlude
>TUTAJ< jest stare forum programu
>TUTAJ< jest nowsze forum
>TUTAJ< są starsze wersje programu (dla C4 i C5)

UWAGA!
Program potrzebuje do działania NET Framework 2.0 oraz gdy wyskakuje błąd przy wybieraniu urządzenia sieci WinPCap (biblioteki niezbędne do bracy wszelkiej maści snifferów). Mimo że i tak sniffer nie będzie działał na privach (z tego co mi wiadomo) to należy te biblioteki zainstalować. Więcej info o Winpcap >Tutaj< i u wujka Google :P

Niesprawdzone info.
Gdy miałem zainstalowane wcześniejsze wersje programu i rozpakowałem tą, to nie miałem żadnego problemu przy wyborze swojej karty sieciowej. Domyślam się że to dlatego że instalatory L2Utills zawierają już pliki .dll które ma w sobie WinPCap a to co podałem wyżej to nie jest instalator tylko archiwum które należy wypakować. Jeżeli więc nie ufacie Winpcap to spróbujcie zainstalować jakąś wcześniejszą wersję i potem wypakować tą. PM do mnie jeżeli ktoś tak zrobi i podziała/nie podziała.


Drop Patch
Ponieważ wiele osób o to pyta zamieszczam tutaj link do drop patcha.

>Drop Patch<
Patch ten obok ikonek na pasku informacji o mobku (ten pod nazwą mobka) pokazuje co mobek dropi i spoila w kolejności od największego prawdopodobieństwa w dół. Patch ten należy wkleić do folderu "system" w grze albo jeżeli inny folder stworzony przez patcha danego serwa np "system_existence" to do niego.
UWAGA!!
Patch działa tylko z C4. Można eksperymentować ale ja polecam skopiowanie w bezpieczne miejsce plików npcgrp.dat skillgrp.dat i skillname-e.dat w katalogu System do którego kopiujemy pliki patcha. Backup jest zalecany ogólnie , nie tylko przy eksperymentach

Ja używałem patcha na serwerze eXistence i wszystko działało jakby ktoś pytał.


Drop patch dla Interlude
Tutaj zamieszczam coś takiego pod interlude


Cytat: boyar8
To patch pod Interlude. Rozpakować i skopiować do katalogu system.Pokazuje lvl moba co dropi,co można wyspoilować i statystyka moba dla rate x1
A więc nie ważne czy mamy rate x4,x5 czy x10k patch zawsze pokazuje szanse dla x1. Co więcej patch też pokazuje staty petów i summonów więc na niektórych serwach może być BAN za jego używanie (choć nie wiem w jaki sposób oprócz kablowania GM mógłby się o nim dowiedzieć). Ale już napewno ban jest za to że patch zawiera modyfikacje nazw chestów. Czyli Treasure Boxy to są te dobre a Treasure chesty to są  mobki. Ale działa to tylko na serwerach z plikami OFF(np Abbys) a nie l2j Ponadto nad nazwą potwora w jego title pisze jego lvl oraz
- jeżeli title jest czerwone mob jest agressive - atakuje gdy się do niego zbliżysz
- jeżeli w title jest <S> znaczy że jest sosial aggro - atakuje gdy bijesz jego ziomków

Tak jak wcześniej należy dla bezpieczeństwa zrobić kopie plików npcgrp.dat skillgrp.dat i skillname-e.dat a także itemname-e.dat i skillname-e.dat

UWAGA! Patch próbowany na Abbysie oraz GoFie i działa. Ale jak coś będzie nie tak to PM do mnie i w przyszłości zedytuję ten post i poprawię




A ostatnio natknąłem się na to
Ogrom modyfikacji dla różnych wersji klienta


Instrukcja instalacji i użytkowania Lineage2Utills

Zaraz po rozpakowaniu i zainstalowaniu niezbędnych bibliotek podczas uruchomienia pokaże się nam komunikat informujący że trzeba wybrać Katalog gdzie zainstalowaliśmy L2


Klikamy na niego OK i musimy wybrać ten katalog


Znów wyskoczy komunikat że nie mam wybranego urządzenia sieci, które jest potrzebne do pracy sniffera którego jak już wspominałem nie uruchomimy na prywatnych serwach. No ale musimy to zrobić nawet jak gramy na privie


Po kliknięciu "OK" pokaże na się poniższe okienko. Okienko to możemy wywołać też później (np żeby zmienić ścieżkę do klienta) klikając na Tools->Configuration


Niektórym podczas uruchamiania może wyskakiwać poniższy błąd. Kiedyś się z nim uporałem ale jak na razie wspominam tylko że taki jest i przez to nie będzie nam działał sniffer.


Przyjrzyjmy się teraz pierwszej zakładce. Kliknijmy na ikonę folderu żeby wczytać pliki. Jeżeli podczas tj czynności będzie wyskakiwał jakiś komunikat znaczy że źle podaliśmy ścieżkę do gry


Można tutaj zmieniać tekst, kolor a nawet dźwięki (choć nie polecam) wszystkich wiadomości w grze. Daje nam to możliwość spolszczenia tych wiadomości (nie używając polskich znaków!) oraz pokolorowania niektórych przydatnych komunikatów (np czy wszedł spoil czy nie)


Omówię teraz ikonki
1- Zapisuje wszystkie zmiany w plikach
2- Wczytuje wcześniej zapisany schemat
3- Zapisuje dany schemat
4- Wybór koloru dla danego tekstu

1 wciskamy gdy chcemy żeby nasze zmiany weszły w życie :P 2,3 umożliwiają zapisywanie naszych poczynań w osobnych plikach. Dzięki temu możemy przywrócić schematy kolorów gdy np wyszła nowa wersja patcha dla klienta i podmieniła nam plik systemmsg-e.dat lub też gdy chcemy nasze ustawienia kolorów wprowadzić na innym kliencie. (UWAGA! Nie wiadomo jak takie przeniesienie działa między różnymi kronikami)

Dobra teraz wciskamy 4 i pokazuje się nam okno jak w Paincie. Wybieramy kolor i zatwierdzamy "OK"


Jeżeli nie chcemy się bawić w ręczne ustawianie wszystkiego Klikamy na przycisk '2' i wybieramy folder "color schemes" gdzie jest już jeden gotowiec.


Teraz wystarczy wcisnąć przycisk '1' i sprawdzić w grze jak wszystko działa

Przejdźmy teraz do następnej zakładki "Miscellaneous". Zakładka zawiera różne ustawienia dotyczące samej gry


a w wolnym tłumaczeniu
a- Nieskończony zoom
b- Kamera przechodzi przez ściany i obiekty
c- widać title moba (zazwyczaj tam jest jego lvl) z duzej odległości
d- zwiększa szybkość zoomowania                [ ] odwraca zoom
e- zwiększa pamięć podręczną dla grafiki dzięki czemu szybciej wczytują się lokacje (tylko dla tych co mają 512 Ramu i więcej)
f- usuwa centrowanie prawym klawiszem myszki
g- Usuwa cenzurę (deaktywuje obscene-e.dat)
h- ??
i- ??


Na tej zakładce można modyfikować nazwy mobków oraz umieszczać nad nimi title (np lvl mobka). Chyba nie muszę mówić że można to wykorzystać do oznaczenia skrzynek :D. Ale takie oznaczenie działa tylko na serwach opartych na OFF, na l2j nie działa.



O najciekawszej rzeczy czyli o Material calculatorze napisał już karpiu2822 a poza tym sniffer (który jest wymagany dla tej opcji) nie działa a jakby nawet działał to nie będzie współpracował z prywatnymi serwerami.

Dobra to chyba na tyle, jak już wspomniałem jak coś się nie będzie zgadzać albo gdzieś sie pomyliłem  to PM do mnie. Jeżeli komuś ten poradnik mocno się przydał to niech zgłosi go do moderatora o plusika dla mnie :D

O mamo... super robota!




2 plusiki :) tak dalej
/fedur
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2011, 11:44:19 am wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 327

  • Pochwał: 10

Odp: L2 Utils how-to
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2010, 10:57:50 am »
Post wydzielony z wyrzuconego tematu. Jeśli coś się zepsuło, updatnę - proszę pisać

Whtever walks in my heart,
Will walk alone...


  • Wiadomości: 327

  • Pochwał: 10

Odp: L2 Utils how-to
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:32:30 pm »
Dostałem info, że 'Drop patch dla Interlude' nie działa (link wygasł).
Czy ktoś ma, mógłby udostępnić to jeszcze raz (mogę wrzucić na jakieś woje konto) ?

Whtever walks in my heart,
Will walk alone...


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

  • Thug Life
Odp: L2 Utils how-to
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2012, 01:54:17 pm »
Może ktoś odświeżyć linki?

"We too often say what we don't want to say. We too often think about what we don't want to think about."