Witaj
Gość

Wątek: Freya party  (Przeczytany 6739 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Freya party
« dnia: Październik 24, 2010, 10:48:39 am »
Cześć wszystkim.
Zamierzam zacząć grać na nowym servie na którym jest freya. Niestety zbyt długo grałem na HB i ominęła mnie przyjemność przetestowania GF i GE. Moje pytanie brzmi: jak zbudować optymalne party magów i melle?? Jakie klasy dostały kopa w tych kronikach (w sensie stały sie lepsze ), a jakich nie brać pod uwagę. Poniżej przedstawiam przykładowy set up:
Mages:
1. sps / sh                                                                                     
2. sorc / sh
3. necro
4. sws
5. bd
6. cardi
7. ee
8. ol / wc
9. jeśli wc to se, jeśli ol to drugi ee.

Melle:
1. th / pw
2. aw
3. berserker
4. sws
5. bd
6. cardi
7. ee
8. wc
9. tank / kotek


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Freya party
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2010, 10:54:05 am »
Wtbierz OL'a nie wc, Kotek odpada bierz tanka.
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2010, 04:38:12 pm »
Do mage pt możesz wybrać TK, albo tak jak na gf slh, tylko nie wiem, czy to jest aż tak dobre, a do pt meele, jak bierzesz tanka to SK polecam ;)


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2010, 05:13:30 pm »
Wtbierz OL'a nie wc, Kotek odpada bierz tanka.

Ol to podstawa każdego pt magów, ma mass debuffy, które mogą zmienić rezultat walki, ma również heal, cp regen, foi no i kilka unikatowych bufów, ale wc ma za to greater shield, cop bez których nie wyobrażam sobie pvp z fighterami. Z drugiej strony ol jest lepszy do expa. Najlepszym wyjściem byłoby mieć w pt ol'a i wc, ale kosztem kogo?? Jeden ee to chyba za mało na 1 pt magów(przynajmniej dopóki nie osiagnie 80+lvl). Co wybrać?? Jakieś pomysły??
Do mage pt możesz wybrać TK, albo tak jak na gf slh, tylko nie wiem, czy to jest aż tak dobre, a do pt meele, jak bierzesz tanka to SK polecam ;)

Zapomnij o tanku w pt magów. Po co tank?? po to żeby mieć 15sec party ud?? Czemu sk??


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Freya party
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2010, 05:38:25 pm »
Na 83 lvl ma buffa dla calego pt ktory fajnie podnosi staty:)
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2010, 05:43:55 pm »
Wtbierz OL'a nie wc, Kotek odpada bierz tanka.

Ol to podstawa każdego pt magów, ma mass debuffy, które mogą zmienić rezultat walki, ma również heal, cp regen, foi no i kilka unikatowych bufów, ale wc ma za to greater shield, cop bez których nie wyobrażam sobie pvp z fighterami. Z drugiej strony ol jest lepszy do expa. Najlepszym wyjściem byłoby mieć w pt ol'a i wc, ale kosztem kogo?? Jeden ee to chyba za mało na 1 pt magów(przynajmniej dopóki nie osiagnie 80+lvl). Co wybrać?? Jakieś pomysły??
Do mage pt możesz wybrać TK, albo tak jak na gf slh, tylko nie wiem, czy to jest aż tak dobre, a do pt meele, jak bierzesz tanka to SK polecam ;)

Zapomnij o tanku w pt magów. Po co tank?? po to żeby mieć 15sec party ud?? Czemu sk??
tk tol dla party magikuf? + mass tol + jajko+ud+pucha


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2010, 08:44:25 pm »
Wtbierz OL'a nie wc, Kotek odpada bierz tanka.

Ol to podstawa każdego pt magów, ma mass debuffy, które mogą zmienić rezultat walki, ma również heal, cp regen, foi no i kilka unikatowych bufów, ale wc ma za to greater shield, cop bez których nie wyobrażam sobie pvp z fighterami. Z drugiej strony ol jest lepszy do expa. Najlepszym wyjściem byłoby mieć w pt ol'a i wc, ale kosztem kogo?? Jeden ee to chyba za mało na 1 pt magów(przynajmniej dopóki nie osiagnie 80+lvl). Co wybrać?? Jakieś pomysły??
Do mage pt możesz wybrać TK, albo tak jak na gf slh, tylko nie wiem, czy to jest aż tak dobre, a do pt meele, jak bierzesz tanka to SK polecam ;)

Zapomnij o tanku w pt magów. Po co tank?? po to żeby mieć 15sec party ud?? Czemu sk??
tk tol dla party magikuf? + mass tol + jajko+ud+pucha
Ale i tak nasz specjalista nie chce tanka do mage pt :)


  • Wiadomości: 192

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2010, 09:09:44 pm »
co powiecie na ten setup?
-bish
-ee + mass res
-se + mh, trance, mgh + tunr undead/clarity/mb/gbh wg wlasnego widzi mi sie se ;P
-sh/sorc
-sh/sps
-necro/shl
-sws
-bd
-ol/tank - wg mnie ol poniewaz foi>ud tanka jak dla mnie tak samo jak jednak foi+debuffy+cp>cop. jak mega zalezy na olnieniu wszystkiego to koxamy tez pp 83 i 79wc  ladujemy buffy i tyle ;p party dobre na kox, dosyc wydaje mi sie moze postac ze wzgledu na 3 healerow, 2 mass resy,5 zwyklych (licze + bresy sws/bd :D) foi i spam cp. jesli odezwa sie glosy ze gl bez ud tanka, bez copa czy cc to zobaczcie ze setup ze wszystkim musialby wygladac tak:
-tank
-sws
-bd
-bish
-ee/se
-wc
-ol
-necro/shl
-sh
co skutkuje tym ze radzilbym sie zastanowic nad sensem takiego pt i czy lepiej nie zrobic melle przy 1 prawdziwym nuku+necro. pt moze bedzie stalo dlugo ale czy sie przebije przez rheal innego pt to nie bylbym taki pewien :). przy okazji pve lipne.

pozrdawiam


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Freya party
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2010, 09:13:17 pm »
Jak sobie nuki kuraki zrobią to tyle manodaj nie będzie potrzebnych. SE racze melee pt atm. na EE purify


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2010, 10:02:09 pm »
OL/WC/PP mogą być oop :P
Nie opłaca się mieć 2 rechargerów w pt, bo kurczaki ogarną, necro,sh, sps/sorc, tank/slh, ee, bish, swm, sd, wc/ol a reszta oop i jedziesz z koksem ;)


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

Odp: Freya party
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2010, 11:37:29 pm »
wc raczej niezbyt oop bo cop i inne duperele potrzbne sa co chwile teraz jak prawia kazda klasa moze jeb**c nam cancela jak nie z broni to ze skilla


  • Wiadomości: 192

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2010, 07:44:08 am »
no tak ale rechargerzy przy okazji tez zawsze cos tam robia, (mana burn+nuki w augu xD) no ale macie racje 1 ladowarke mozna wymienic


  • Wiadomości: 327

  • Pochwał: 10

Odp: Freya party
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2010, 02:04:20 pm »
Generalnie w party na pvp musi być 2 healerów (drugi to najlepiej EE z purify), sws, bd i buffer. Dla magów OL. Zostają 4 sloty na 3 magusów i tanka

Whtever walks in my heart,
Will walk alone...


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2010, 03:13:44 pm »
Akurat mana dla nukerow jest najmniejszym problemem jezeli chodzi o freya. Wystarczy jeden recharger. Natomiast co do skladu nukerow to wiadomo najlepiej sorc, ale jak w zasadzie kazdy nuker daje rade, nawet MM. Dobrze tez miec w pt necro dla doda i debuffow.

ps. kookabury nie zdaja egzaminu przy biciu freya, praktycznie bez przerwy lapia zgony przez aoe.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Freya party
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2010, 04:41:19 pm »
ps. kookabury nie zdaja egzaminu przy biciu freya, praktycznie bez przerwy lapia zgony przez aoe.

Taki duży range tego aoe? Pamiętam że na Frintce, Tiacie itp spokojnie dawała rade, stawiało się ją w kącie i rechargowała z dystansu.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2010, 08:47:25 pm »
ps. kookabury nie zdaja egzaminu przy biciu freya, praktycznie bez przerwy lapia zgony przez aoe.

Taki duży range tego aoe? Pamiętam że na Frintce, Tiacie itp spokojnie dawała rade, stawiało się ją w kącie i rechargowała z dystansu.
My zawsze rzucamy je na kejki na rpg, a jak nie ma czegoś takiego to na swm/bd którzy, albo są boksami, albo nie biją ;D


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2010, 01:33:06 pm »
dla mnie sk to najgłupszy wybór tanka do jakiegokolwiek party. Jest to najbardziej usless tank.

zerk na freyi? Oo to ciekawe rozwiązanie. Gdzie każda piżama która dobija 84 zakłada vespera którego zdobyć to przebanał. Hvy userzy na 80 zakładając moirai set już mają gdzieś zerka który poza szarżami nic nie zrobi a chwila i jest bez many.

2 noże jako dd na tej kronice? hm.. fail pomysł jak dla mnie. 900 resista na ele w armorach i eventualnie enchant na duel który wchodzi w gre od 25+. Do tego postać za bardzo zależna od many co za tym idzie łatwo się tego pozbyć.

o nukach nic nie wiem bo nei gram w takim conście ale dd tu proponowane to fail jakich mało.

Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2010, 03:51:05 pm »
dla mnie sk to najgłupszy wybór tanka do jakiegokolwiek party. Jest to najbardziej usless tank.
ta lepiej dac DA ktory ma lol kancela tylko. sos vs cancel?


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2010, 03:54:07 pm »
jak kiedyś dobijesz 83 na sk to zrozumiesz o czym pisze :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2010, 04:34:42 pm »
jeszcze na jakimś serwerze gdzie to działa inaczej niż wg "L2 wanna be" ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 91

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2010, 05:50:00 pm »

zerk na freyi? Oo to ciekawe rozwiązanie. Gdzie każda piżama która dobija 84 zakłada vespera którego zdobyć to przebanał. Hvy userzy na 80 zakładając moirai set już mają gdzieś zerka który poza szarżami nic nie zrobi a chwila i jest bez many.

2 noże jako dd na tej kronice? hm.. fail pomysł jak dla mnie. 900 resista na ele w armorach i eventualnie enchant na duel który wchodzi w gre od 25+. Do tego postać za bardzo zależna od many co za tym idzie łatwo się tego pozbyć.

Więc za DD robią tylko tyrki+deski?
Do pve używane są jeszcze wilki?


  • ******
  • Wiadomości: 1045

  • Pochwał: 10

Odp: Freya party
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2010, 05:58:50 pm »
Azella tylko pomysl jeszcze nad tym ze ten 84 lvl wbic zeby ubrac tego vespera to nie jest tak latwo... szczegolnie jak sie gra na x1/2 wiec zerk znow taki slaby nie jest:D
Cytuj
Gimnazjaliści moderatorami forum. To smutne.

Cytuj
serv na max 2-3h mam all +16 i co dalej


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Freya party
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2010, 06:08:22 pm »
Bzdura. Zerk nei jest tylko do szarżowania. Nie będę się po raz 10x kłócił, czy zerk ma miejsce w melee party czy nie, bo moim zdaniem jak najbardziej być może.

Na dodatek tak się składa, że gdy ostatnio bijemy się o wejście na tiata (min 4 pt vs 4 pt), a czasem już nam się to zdarza ostatnio jak zapewne zwróciłeś uwagę, to 2 takich zerków i 1/3 mojego party stała co jakiś czas na stunie. Im więcej enemy, tym bardziej zerkowi warto używać rush impacta, bo nawet przy słabym land rate i tak kilka(naście) osób obejmie. Dodatkowo ze 2 SLH z mass para i kilku BD z meduzą ++ i enemy mają poważny kłopot.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Freya party
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2010, 06:56:25 pm »
"Dyskusja" z PuFFem została przeniesiona do hyde parku.

http://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=38626.0
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 06:58:27 pm wysłana przez Kamal »


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Freya party
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2010, 07:12:39 pm »
Azella tylko pomysl jeszcze nad tym ze ten 84 lvl wbic zeby ubrac tego vespera to nie jest tak latwo... szczegolnie jak sie gra na x1/2 wiec zerk znow taki slaby nie jest:D

ok to co do 84 trzymasz zerka a potem mu mówisz sorry teraz jesteś usless? cena vesper seta to jakieś mniej 100kk czyli 1,5 bews z hosa czy kamy 83 ewentualnie 5/6 instancji w fortecy...

Alarion z całym szacunkiem do twojego party ale kto poza bd ma u was set z resistami na stuna? jest w party miejsce albo dla zerka albo dla tanka. zerk w tej kronice to dno.

Problem polega na tym że freya to nie GE i tu nóż nie zabija na staba. Więc postać niezależna od many jest jak najbardziej wskazana zwłaszcza mająca końską ilość hp co by było z czego balansa puścic...

uwielbiam to jak ktoś pisze mi jakieś pierdoły nie wiedząc za wiele o pvp w aktualnych kronikach. full wyepicowane zerki postawia mnie raz na 5 prób nastunie jak mam rs +15. O czym my mówimy a mam -6 do cona i zadnego epica na resist stun
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!