Witaj
Gość

Wątek: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.  (Przeczytany 163112 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 07, 2011, 07:47:02 am »
(...) Trzeba wykupić PA? (...)
Już było, że nawet na RUOffie nie będzie PA.

(...)
noble z tw to raczej pomyłka na nowych serwerach. (edit a nawet i na staryc, no chyba, że ktoś ogarnia lagi :P)
(...)
noble z TW to proste jak fajka. Tylko trzeba ogarniać niekoniecznie lagi. Grunt to organizacja. :P Przy dobrych wiatrach (przynajmniej jedna katapulta) jest szansa na noble po 2ch TW. Jeśli się nie zrobi katapulty to w 99% dopiero po 3ciej TW. Z katapultą zawsze dostawałem 50+ odznak. Bez 40+. A w sobotę - ciekawie. 3 chary w tym samym party, podobne lvle (74/73/73), wszystkie 3 afk i rozdział odznak - 47-43-35. Cholera wie od czego to zależy :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 07, 2011, 09:04:34 am »
(...) Trzeba wykupić PA? (...)
Już było, że nawet na RUOffie nie będzie PA.

(...)
noble z tw to raczej pomyłka na nowych serwerach. (edit a nawet i na staryc, no chyba, że ktoś ogarnia lagi :P)
(...)
noble z TW to proste jak fajka. Tylko trzeba ogarniać niekoniecznie lagi. Grunt to organizacja. :P Przy dobrych wiatrach (przynajmniej jedna katapulta) jest szansa na noble po 2ch TW. Jeśli się nie zrobi katapulty to w 99% dopiero po 3ciej TW. Z katapultą zawsze dostawałem 50+ odznak. Bez 40+. A w sobotę - ciekawie. 3 chary w tym samym party, podobne lvle (74/73/73), wszystkie 3 afk i rozdział odznak - 47-43-35. Cholera wie od czego to zależy :)

Pozdrawiam
W klanie była swego czasu teoria o tym, że są jakieś interwały między tym jak gra sprawdza czy jesteś zalogowany(nie wiem czy dobrze to określiłem ;p )
Generalnie na 99% jeśli nie jesteś zalogowany na sam start TW to od razu masz mniej odznak na koniec

Ale ja i tak nie widzę sensu robienia noblessa z TW skoro tak łatwo jest go zrobić z normalnego questa

P.S. co do summonera.. serio wole maga/łuka/woja albo nawet 2 tanka niż summonera :p

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 07, 2011, 09:10:53 am »
Już było, że nawet na RUOffie nie będzie PA.
skąd takie info , że nie bedzie PA na ru off i nowych serwerach?- przecież to podstawa ich zarabiania- gracze o wiele cześciej wykupują PA niz  te duperele

co do TW
samo bycie zalogowanym  w momencie startu TW  daje zawsze 7 odznak- pamiętam jak raz przez pomyłkę zalogowałem nie tego chara z konta , był może 2 min online podczas TW i załapał 7 odznak

co do składu party
rozumiem , że piszecie bd a zamiennie może być sws- czy jednak bd bedzie lepszym wyborem?- w dziale o enchanterach  jako lepszy enchanter jawi się sws
dodatkowo- czemu EE- skoro w dziale o healerach piszą , że jednak powinien być to bishop?
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 09:18:08 am wysłana przez lordyp »


  • Wiadomości: 457

  • Pochwał: 1

  • Me haz no lajf
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 07, 2011, 09:18:11 am »
noble z TW to proste jak fajka. Tylko trzeba ogarniać niekoniecznie lagi. Grunt to organizacja. :P Przy dobrych wiatrach (przynajmniej jedna katapulta) jest szansa na noble po 2ch TW. Jeśli się nie zrobi katapulty to w 99% dopiero po 3ciej TW. Z katapultą zawsze dostawałem 50+ odznak. Bez 40+. A w sobotę - ciekawie. 3 chary w tym samym party, podobne lvle (74/73/73), wszystkie 3 afk i rozdział odznak - 47-43-35. Cholera wie od czego to zależy :)

Zauważ, że na nowych serwerach na samym początku nikt nie będzie miał zamków => nikt nie będzie miał terytorium => nie będzie tw, ąż do 2tygodni po przejęciu pierwszego zamku. A npc karają w tej kronice niemiłosiernie, dostałem 3 hity na feo85 w low-r i się skręciłem, dolicz do tego fakt, że najprawdopodobniej nikt nie da w spokoju jednemu side'owi przejąć zamek i robią się schody.  Subę da się zrobić mimochodem(z odpowiednią gadką ludzie sami powiedzą Ci o rb), potem wykoksanie suby nie będzie problemem, bo mainy w party/klanie powinne być już poprzebudzane. I teraz pytanie co wyjdzie szybciej, dokoksać subę do 75 i zrobić banalnego questa czy bawić się w tw i tracić dosyć cenne badge na pierdoły jakim jest nobles(nowa biżuteria, ew akcesoria do pasków są ważniejszym barterem niż status szlachcica).
Tak czy siak, stary quest jest bardzo dobrą metodą, z której strony by nie patrzeć :)
---
ShiningWill - Me haz shield!


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 07, 2011, 09:41:51 am »
Co do ee ->
jawnie mówi się o 2 healach w pt. A że party poniżej 85 targać 2x bish po prostu jest bezsensu to targa się ee+bish. No chyba że jakieś const będzie się ogarniać po przebudzeniu.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 07, 2011, 10:34:34 am »
Coraz bardziej widzę, że ogarnięty healer, który nie gra w pure mage party (problemy z maną) wystarczy 1. Im wyższe lvle, tym bardziej rosną możliwości przeżycia z dobrą współpracą tank + healer.  W końcu dla mele lub archer pt, dodatkowy DD, to zawsze mocny kop na PvP i w expie!
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 07, 2011, 11:11:06 am »
(...) Trzeba wykupić PA? (...)
Już było, że nawet na RUOffie nie będzie PA.
Nigdzie nie ma takiej informacji. EURUoff na pewno będzie miał PA, gdyż taki model prowadzą w rosji.
PA nie będzie na serwerach NCsoft o czym informują w FAQ na swojej stronie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 11:12:53 am wysłana przez Delios »
Archeage <3


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 07, 2011, 11:34:04 am »
Czyli można się spodziewać konieczności zakupu PA w celu odpalenia dualboxa? Jak to obecnie wygląda na ruoffie w zględzie cenowym?


  • ******
  • Wiadomości: 1056

  • Pochwał: 8

  • One Winged BASTARD
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 07, 2011, 11:43:41 am »
Tak.
Wychodzi 30zł/30dni w przeliczeniu z rubli.
Jestem ciekaw jaką dadzą cenę europie.
Archeage <3


  • Wiadomości: 116

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 07, 2011, 01:09:10 pm »
Takie pytanie mam słyszałem że VR działa teraz na łuczników a czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy działa na maga bijącego magią?

Inny słowy póki Kard na CORE nie zostanie Hero dopóty CORE nie wolno nazywać dead serwerem.
[/quote]


  • Wiadomości: 277

  • Pochwał: 6

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 07, 2011, 01:11:29 pm »
Takie pytanie mam słyszałem że VR działa teraz na łuczników a czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy działa na maga bijącego magią?

Z tego co czytałem działa na wszystkie regulary i skille, więc tak powinieneś dostawać hp również od obrażeń zadanych czarami.


L2 EU off @ TapMadls


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 07, 2011, 01:34:43 pm »
Takie pytanie mam słyszałem że VR działa teraz na łuczników a czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy działa na maga bijącego magią?
Z buffem enchantera przebudzony mag 85 z bronią icarusa jest w stanie solować te grupy glizd na DV(czyli tak, VR działa na magie)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 07, 2011, 02:40:31 pm »
A czemu waszym zdaniem to niby BD ma robić subb? Ja tam mam zamiar grać BD i przebudzać go normalnie w enchantera ;P


  • Wiadomości: 277

  • Pochwał: 6

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 07, 2011, 03:07:56 pm »
A czemu waszym zdaniem to niby BD ma robić subb? Ja tam mam zamiar grać BD i przebudzać go normalnie w enchantera ;P
To jest rozważanie co zrobić by do 85 mieć i disco i buff.
BO potrzbujesz obu by wbić lvl od 76-85, a 2 enchaterów w pt jest zbędnych...

Moje pt będzie robić prawdopodobnie OL oop do 85.


L2 EU off @ TapMadls


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 07, 2011, 04:08:30 pm »
W klanie była swego czasu teoria o tym, że są jakieś interwały między tym jak gra sprawdza czy jesteś zalogowany(nie wiem czy dobrze to określiłem ;p )
Generalnie na 99% jeśli nie jesteś zalogowany na sam start TW to od razu masz mniej odznak na koniec
Ale wszystkie postacie były w dokładnie ten sam sposób na TW. Dobra, dla jasności podaję wszystko jak było:
Ponieważ pracuję na nocki od jakiegoś czasu poprosiłem kolegę z klanu o pomoc.  o 21tej założył party. Przyłączyłem do jego party wszystkimi 3ma postaciami. Wszystkie  postacie zapisane do Aden, zapisane 1szy raz. Zaprowadziłem je i posadziłem na polach pod zamkiem Aden. Profesje - SH/EE/ES. No i poszedłem sobie do pracy.
Po powrocie z pracy sprawdzam - wszystkie gryzą glebę (logiczne), wszystkie zaliczyły 5 grup profesji i dostały swoje XP/SP no, ale zdziwko było, jak poszedłem odebrać quest.
Chyba jednak jest ilość jest random, aczkolwiek zależne od ilości ubitych wrogów przez party.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 07, 2011, 04:22:36 pm »
jest jakiś zakres losowy, gdyż my często biegając od pierwszej minuty ciągle razem, zabijając tą samą ilość wrogów, dostawaliśmy różne ilości badges.

Dla przykładu z tego TW co frapsa wrzuciłem, Rolans na Damoonie dostał jako archer chyba 51, a ja 72, a robiliśmy dokłądnie to samo, tak samo się zalogowaliśmy itd. Ja nawet miałem 2 crashe po drodze w trakcie TW.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 07, 2011, 05:07:34 pm »
To jest rozważanie co zrobić by do 85 mieć i disco i buff.
BO potrzbujesz obu by wbić lvl od 76-85, a 2 enchaterów w pt jest zbędnych...

Moje pt będzie robić prawdopodobnie OL oop do 85.
no dokladnie ale wez pod uwage ze takiego OLa trzeba tez jakos wykoksac
retired


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 07, 2011, 05:09:41 pm »
@MastJedi

pisząc "zaliczyły " 5 profek masz na myśli , że bili  dotąd , aż wszystkie zaliczyły dane grupy?- bo oczywiście dla danej klasy są rożne ilości zabitych przeciwników  z danej klasy
dla przykładu ( cyfry z sufitu bo nie pamiętam) - dla woja wystarczy ubić 11 crafterów, a dla healera  aż 15 itp
pytam  z ciekawości bo też mieliśmy nieraz różne wyniki a nigdy nie chciało sie tego przeliczać itp a warto wiedzieć czy to jest random


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 07, 2011, 05:11:19 pm »
@MastJedi

pisząc "zaliczyły " 5 profek masz na myśli , że bili  dotąd , aż wszystkie zaliczyły dane grupy?- bo oczywiście dla danej klasy są rożne ilości zabitych przeciwników  z danej klasy
dla przykładu ( cyfry z sufitu bo nie pamiętam) - dla woja wystarczy ubić 11 crafterów, a dla healera  aż 15 itp
pytam  z ciekawości bo też mieliśmy nieraz różne wyniki a nigdy nie chciało sie tego przeliczać itp a warto wiedzieć czy to jest random

Gwarantuję ci, że my na tym TW zaliczyliśmy wszystkie profki aż z nawiązką. Jednak nadal rozbieżność była + 1 20 badges. Tak samo było w H5 i w innych kronikach.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 452

  • Pochwał: 1

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 07, 2011, 05:24:19 pm »
To jest rozważanie co zrobić by do 85 mieć i disco i buff.
BO potrzbujesz obu by wbić lvl od 76-85, a 2 enchaterów w pt jest zbędnych...

Moje pt będzie robić prawdopodobnie OL oop do 85.
no dokladnie ale wez pod uwage ze takiego OLa trzeba tez jakos wykoksac

Zeby dobić do 85 wystarczy nam OL na 74lvlu, tyle wbijemy mu przez 2 dni ;)
TapMadls! - Const pt leader.
http://tapmadls.forumpolish.com


  • Wiadomości: 277

  • Pochwał: 6

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 07, 2011, 06:13:08 pm »
To jest rozważanie co zrobić by do 85 mieć i disco i buff.
BO potrzbujesz obu by wbić lvl od 76-85, a 2 enchaterów w pt jest zbędnych...

Moje pt będzie robić prawdopodobnie OL oop do 85.
no dokladnie ale wez pod uwage ze takiego OLa trzeba tez jakos wykoksac

Zeby dobić do 85 wystarczy nam OL na 74lvlu, tyle wbijemy mu przez 2 dni ;)

Znając życie nie odpuszczą bez VoP :P ale fakt to 2 dni roboty, bo każdy będzie chciał mieć buff, więc chętnych nie brakuje by go wyexpić. Gorzej tylko go wepchnąć na start przez te tłumy.


L2 EU off @ TapMadls


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 07, 2011, 06:24:04 pm »
To jest rozważanie co zrobić by do 85 mieć i disco i buff.
BO potrzbujesz obu by wbić lvl od 76-85, a 2 enchaterów w pt jest zbędnych...

Moje pt będzie robić prawdopodobnie OL oop do 85.
no dokladnie ale wez pod uwage ze takiego OLa trzeba tez jakos wykoksac

Zeby dobić do 85 wystarczy nam OL na 74lvlu, tyle wbijemy mu przez 2 dni ;)

Znając życie nie odpuszczą bez VoP :P ale fakt to 2 dni roboty, bo każdy będzie chciał mieć buff, więc chętnych nie brakuje by go wyexpić. Gorzej tylko go wepchnąć na start przez te tłumy.

po co wam postacie oop do expa przed 85? Wywalacie sws lub bd i jednego DD, mace skład 7osobowy. Pamiętajcie ze bronie s84 w god sa s80 to samo armory, czyli większy dmg i większy defence.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 07, 2011, 07:17:08 pm »
A da się levelowac w party 2 osobowym :p Czy to jest nie możliwe?


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 07, 2011, 07:22:42 pm »
A da się levelowac w party 2 osobowym :p Czy to jest nie możliwe?
A dlaczego miało by to być nie możliwe?
da się nawet i solo jak się komuś chce lul

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 07, 2011, 07:22:59 pm »
A da się levelowac w party 2 osobowym :p Czy to jest nie możliwe?
:beksa: :beksa: :beksa: