Witaj
Gość

Wątek: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.  (Przeczytany 163079 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 10, 2011, 02:12:41 pm »
Opłacalne jest robienie poza mainem carfta? Czy w godzie coś sie zmieniło, że nie spacjalnie się na tym zarabia?
jak dociągniesz go do SS i bsss to będziesz bogaczem.


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 10, 2011, 02:13:25 pm »

1) Set bound maja z luxa - na bank dziala set? mam sprzeczne info, ze teoretycznie tak, bo w sieci tak pisza, a kumpel kumpla kumpla kupil i nie ma. 100% potwierdzenia z innova eu szukam
wczoraj sprawdzalem na ruskim PTSie i wszystkie sety bound poza d i c daja bonus
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 10, 2011, 03:06:00 pm »

1) Set bound maja z luxa - na bank dziala set? mam sprzeczne info, ze teoretycznie tak, bo w sieci tak pisza, a kumpel kumpla kumpla kupil i nie ma. 100% potwierdzenia z innova eu szukam
wczoraj sprawdzalem na ruskim PTSie i wszystkie sety bound poza d i c daja bonus
A jakby kupić np. Plated leather góra(normalny) a resztę Bound?
Bo np. w przypadku setów R grade(to wiem na 100%) możesz mieć mix bound/normal/blessed a i tak będzie bonus

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 10, 2011, 03:14:48 pm »
Czy mi się wydaje, czy an EU OFF nie ma możliwości kupienia niezidentyfikowanego PL seta? Ze 100 razy lukałem te itemy i znalazłem tylko buty... Dodam, że top C heavy jest cały, a lajt?


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 10, 2011, 05:41:32 pm »
W FAQ jest takie coś

Cytuj
Po stworzeniu postaci, wszystkie klasy zaczynają grę w jednym miejscu. Grę rozpoczynamy biorąc questa od najbliższego npc i wykonujemy szereg questów, przy czym oddajemy danego questa i bierzemy następnego u tego samego npc. Ten ciąg questów kończy nam się na 30 lvl i wtedy musimy dobić do lvl 31 ( 32), wtedy pojawia się okienko z komunikatem  o nowym queście i opcją teleportowania  do npc , który ten quest daje ( chyba , że jesteśmy w lokacji , w której ten npc jest)- w ten sposób otwiera się nam znów szereg questów, które wykonujemy podobnie , jak poprzednie aż dojdziemy do zrobienia 2 profki ( quest możliwy do wzięcia na 38 lvl).
Skończyłem quest w ruins of despair z ubijaniem impów i batów, mam 32lvl i nie wiem gdzie sie bierze ten kolejny ciągów questów. Nie wyskoczył mi żadnego okienko z opcją teleportowania nie mam też żadnego znacznika na mapie.

podkreśliłem wyraźnie

musiałeś być  niedaleko tego npc- jest on na farmie , tam gdzie są zombie i Bugbary
poza tym , wystarczy otworzyć mapkę i zakładkę quest - poszukać przy określonym lvl i pokaże gdzie ten npc się znajduje - dla ciebie odpowiedz może za późno  ale może dla innych się przyda


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #580 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:03:10 pm »
Jak to jest z tym dawaniem matsow na odbudowe Aden. Bo jak idę do tego npca w Giran to on nie chce ode mnie nic przyjąć ;p


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:27:23 pm »
Za krysie D i 50k dostałem np Elixir na manę A-grade, na becie za cry R i ileśtam kasy można było dostać atri crystale


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 11, 2011, 05:42:20 pm »
Kamael warrior po przebudzeniu może ubrać heavy sety, ale tylko te R grade? Bo coś mi się nie chce wierzyć ze ncsoft dorobił tekstury do starych.


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #583 dnia: Grudzień 11, 2011, 05:53:47 pm »
Może ubrać stare, ale np. Moirai HV wygląda identycznie jak Light ;p


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #584 dnia: Grudzień 11, 2011, 05:55:05 pm »
Siemanko, mam pare pytań do ludzi którzy z L2 swoje przeszli i mają pojęcie o tej grze.
Po pierwsze, kupiłem kiedyś oryginalnego L2 ale po 2 miesiącach przestałem grać bo stwierdziłem że jest to po prostu za drogie, tak więc nic tak na prawdę nie pamiętam.
- Pytanie z czystej ciekawości, czy w L2 konta istniejące powyżej roku dostają jakiś prezent ? Pytanie opieram na przykładzie Guild Wars gdzie właśnie tak jest, po tym jak upłynął rok od założenia konta dostałem w prezencie coś w rodzaju mini-peta Wink
- Czy z racji że dołącze do gry F2P ale na swoim starym koncie za które płaciłem, będe miał jakieś dodatkowe możliwości których nie będzie miało Free-Konto ? Pytam bo nie wiem czy warto odkopywać stare loginy i hasła.
- Czy Dwarfy w L2 są klasą tylko i wyłacznie od tego żeby bić na nich kasę ?
- Obawiam się tych wszystkich klas i możliwych dróg rozwoju za czym idzie (tak mi sie wydaję) masa różnych skilli unikalnych dla każdej z klas, czy potrzebne jest duże doświadczenie żeby znać te umiejętności ? Co z tego że zacznę sobie grę dajmy na to Dark Elfem drogą duelista, będe go znał skoro na przykład w pvp rzuci ktoś na mnie tonę skilli których nie znam. czy to może być problem dla początkującego ? Czy trzeba uczyć się o poszczególnych klasach ? Czy dowiem się wszystkiego w trakcie gry ?
- Jaka rasa jest najstosowniejsza do gry dla początkującego ? Słyszałem że Kamael nie jest wybitnie trudny ale nic nie wiem na pewno .

Z góry dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #585 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:01:04 pm »
Mam problem z logowaniem na Shilen, loguje sie do gry, ale gdy naciskam na serwer to wyskakuje mi: "Due to high server traffic, your login attempt has failed. Please try login later." Co to oznacza?
Jesteś naprawdę tak tępy? użyj google translate

Jak do cholery można grać na angielskim cliencie i nawet nie ogarniać podstaw tego języka?

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #586 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:10:35 pm »


Cytuj
Jesteś naprawdę tak tępy? użyj gogle translate Jak do cholery można grać na angielskim cliencie i nawet nie ogarniać podstaw tego języka?

Nie jestem tępy, po prostu nie każdy używa zbyt często tego gogle translate, więc o nim zapomniałem. Po co ta agresja ??
Tak nie umiem zbyt dobrze anglika, ale chyba z rozgrywki mam wynosić przyjemność gry, a umiejętność posługiwania się angielskim na na poziomie podstawowym wystarcza.

Pomogło. Dzięki.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #587 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:12:08 pm »
Myślałem że w dzisiejszych czasach w każdej szkole są lekcje angielskiego  :o


  • Wiadomości: 580

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #588 dnia: Grudzień 11, 2011, 09:14:55 pm »
A jakby kupić np. Plated leather góra(normalny) a resztę Bound?
Bo np. w przypadku setów R grade(to wiem na 100%) możesz mieć mix bound/normal/blessed a i tak będzie bonus
chyba sie tak nie da, bo kupilem set maja i robe wyszedl mi normalny, reszta bound i nie dawalo bonusu od seta
Core - Feoh Wizard 85 /sub Aeore Healer 85+


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #589 dnia: Grudzień 12, 2011, 01:01:51 am »
Z recommendami coś się pozmienialo? Bo mam 0/0.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #590 dnia: Grudzień 12, 2011, 08:54:51 am »
- nic mi o tym nie wiadomo
- w/w
- aktualnie kasę trzaskasz na shotach od B w górę - już nie są tak wielkimi kontrolerami rynku
- dark elf nie może być duelistą. Każda rasa ma odpowiednią ilość klas, są one unikalne dla każdej rasy. Dopiero przy 4 profesji klasy się normują.
- jakiś mag. Kamael jest akurat dość ciężką postacią jeśli chcesz grać nią dobrze. Zależy też o jakim kamaelu mowa :D


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #591 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:01:15 am »
Witam ponownie.
Przez tych kilka dni pograłam troszkę i zauważyłam, sporo zmian od czasu kiedy grałam ostatnio:)
Z czytanych topiców wnioskuję, że katek i necro nie ma, troszkę szkoda.
Nie zauważyłam również nigdzie treasure chest, czy zostały także usunięte?
Jeżeli tak to skąd teraz można się zaopatrzać w np. EWB/EWA?
Czy matsy typu: moldy, kości, skórki itp. są/będą potrzebne ?
I pytanie, które chyba najbardziej mnie nurtuje :D jakie macie pomysły, na zarobienie adeny, chociaż tak na własne potrzeby?
Bo ja mam chwilowo problem nawet na homka Mnie nie stać hehe :)

Dziękuje za pomocne wypowiedzi.


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #592 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:31:47 am »
Witam ponownie.
Przez tych kilka dni pograłam troszkę i zauważyłam, sporo zmian od czasu kiedy grałam ostatnio:)
Z czytanych topiców wnioskuję, że katek i necro nie ma, troszkę szkoda.
Nie zauważyłam również nigdzie treasure chest, czy zostały także usunięte?
Jeżeli tak to skąd teraz można się zaopatrzać w np. EWB/EWA?
Czy matsy typu: moldy, kości, skórki itp. są/będą potrzebne ?
I pytanie, które chyba najbardziej mnie nurtuje :D jakie macie pomysły, na zarobienie adeny, chociaż tak na własne potrzeby?
Bo ja mam chwilowo problem nawet na homka Mnie nie stać hehe :)

Dziękuje za pomocne wypowiedzi.
Nie ma katek,
co do enchantów są questy, drop, kamaloka, jak będzie PA(premium account) to będzie solo kamaloka, mysterious cubic, treasure chesty
Matsów na tym etapie gry (mówię o l2.eu) nikt od ciebie nie kupi, nawet później jak ludzie będą chcieli craftować Rgrade+ z wielkim bólem może uda się komuś wcisnąć.
Wracając do treasure chestów to są one i występują pojedynczo w dodatku palą się :) są zawsze prawdziwe (nie ma już fałszywych chyba ;p) i otwiera się je kluczem z grocka.


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #593 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:38:02 am »
Mówisz o serwerze lineage2.com, za swoje konto nie dostaniesz nic dodatkowego. Dostaniesz tylko to co wszyscy gracze - po osiągnięciu pewnych lvli będziesz miał możliwość odebrania prezentu ze sprzętem i soulshotami.
Dwarf jest teraz czymś co nawet potrafi zadać ból, ale nie jest to rasowy zabijaka. Dopiero po 85 lvlu staje się pełnoprawnym warriorem lub rogue(spoiler?).


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #594 dnia: Grudzień 12, 2011, 02:14:16 pm »
Z recommendami coś się pozmienialo? Bo mam 0/0.
Podbijam. Kiedyś o ile pamięć mnie nie myli dostawało się codziennie ileś tam recow i za każdą godzine online chyba wpadały. Teraz mam cały czas 0/0.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #595 dnia: Grudzień 12, 2011, 03:08:54 pm »
póki co nei działa i tyle
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 1

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #596 dnia: Grudzień 12, 2011, 09:24:06 pm »
jak jest z q na sube i nobla ostatni raz robiłem na interlude, czy coś się zmieniło? :noob: i skąd wsiąść teraz blank scrolle? :noob:


Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #597 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:22:03 pm »
Opcja szukaj nie boli.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 13, 2011, 04:40:07 pm »
Witam, chciałbym wiedzieć czy używanie poszczególnych rodzajów broni wpływa na ich specjalizację pasywną jakby ? Lvl broni, coś takiego ? Używam zwykłego Long sworda póki co i zamierzam iść drogą jednoręcznych mieczy ( Postać Dark elf) ponieważ później kieruję się drogą rycerza, a następnie bladedancera, który używa mieczy, nie daggerów, nie wiem czy to dobry pomysł i czy to w ogóle ma znaczenie jaką broń noszę teraz.

Czy bez mentora da się prowadzić normalną rozgrywkę ? Jeżeli znam angielski w miarę dobrze, skrupulatnie przechodzę questy i uważam na to co robię ? Czy jako początkujący jest coś istotnego co powinienem wiedzieć, a co mogę w trakcie gry przeoczyć ? Dodam że mam oryginalny lineage, przeczytałem poradnik ;) Wiem o castle siegach różnych eventach i paru innych pierdołach, ale nie wiem czy to wystarczająco..

Z góry dzięki za odpowiedź.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Pytania i odpowiedzi początkujących (i nie tylko) odnośnie L2 GoD - temat zbiorczy.
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 13, 2011, 05:48:26 pm »
Witam, chciałbym wiedzieć czy używanie poszczególnych rodzajów broni wpływa na ich specjalizację pasywną jakby ? Lvl broni, coś takiego ? Używam zwykłego Long sworda póki co i zamierzam iść drogą jednoręcznych mieczy ( Postać Dark elf) ponieważ później kieruję się drogą rycerza, a następnie bladedancera, który używa mieczy, nie daggerów, nie wiem czy to dobry pomysł i czy to w ogóle ma znaczenie jaką broń noszę teraz.

Czy bez mentora da się prowadzić normalną rozgrywkę ? Jeżeli znam angielski w miarę dobrze, skrupulatnie przechodzę questy i uważam na to co robię ? Czy jako początkujący jest coś istotnego co powinienem wiedzieć, a co mogę w trakcie gry przeoczyć ? Dodam że mam oryginalny lineage, przeczytałem poradnik ;) Wiem o castle siegach różnych eventach i paru innych pierdołach, ale nie wiem czy to wystarczająco..

Z góry dzięki za odpowiedź.

O ile nic mi się nie przeoczyło, nie wprowadzono żadnych zmian w tym temacie: możesz używać czegokolwiek sobie życzysz, to, jaką broń nosisz nie będzie miało wpływu na dalszą rozgrywkę. No, możesz wydać więcej pieniędzy na droższą broń niż na tańszą, co będzie na krótszą metę skutkować mniej zasobnym portfelem.

Poczytaj zgromadzone na tym forum poradniki, zwłaszcza te podklejone. Przydatne mogą być również te zgromadzone w tym dziale, nawet te przeterminowane dadzą jakiś cień pojęcia o grze.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel