Witaj
Gość

Wątek: Wróć do Aden!  (Przeczytany 54713 razy)

  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2017, 01:46:37 am »
Chcecie to się kłóćcie dalej na temat tego czy boxy są OK czy nie są OK, jest ankieta i tego się trzymamy, my się do niej w 100% nie musimy zastosować, ona głównie istnieje dla rozeznania się w czym gustują teraz gracze...
Po samym aktualnym wyniku RATE można wywnioskować że najlepszym wyjściem w ustawieniu Rate serwera będzie ustawienie go na x7 ponieważ gracze z wyborem x9 przeżyją gdy rate spadnie o 2, a Ci z x5 przeżyją jak będzie większe o 2, to jest moim zdaniem najlepszy kompromis... Ale jeszcze dużo czasu przed nami więc zobaczymy jak się to rozwinie.

Dalej, OFF czy L2J, tutaj raczej liczy się sposób użycia i umiejętności operacji plikami a nie ich typ, dobrze rozgarnięta osoba zrobi z javy o wiele lepsze pliki niż offowe... Nie da się? Nie da się to parasola w dupie otworzyć... Nie ma rzeczy których się nie da zrobić i to sobie zapamiętajcie raz na zawsze... Ten stereotyp powstał przez to że:
1. Java chodzi na Linuxie a OFF nie, więc oszczędzamy na maszynie...
2. Pliki Java są darmowe i wszędzie ich pełno (OFC tych dziurawych) każdy typowy Janusz może sobie odpalić server w 25min włącznie z wykupieniem i instalacja całej maszyny.
3. Pewnie bym tu coś jeszcze wcisnął ale już jest późno i wole iść spać...

Dalej, nasz projekt może i nie jest znany, bo ciężko żeby był skoro ma ok pół roku (o.O) ale nie od razu Kraków zbudowali... Niestety wszystko wymaga czasu i pracy, a tego duże od siebie wkładamy więc powoli bo powoli ale coś tam już nas słychać i widać. Możecie wierzyć lub nie, ale nasze pliki są naprawdę dobre i stabilne, z oryginalnego Frozena to już mało co zostało...

Dalej, Ustawienia...
Ile ludzi tyle opinii, ile opinii tyle ustawień, sorry, ale cudotwórcami nie jesteśmy... Spróbujemy z ankiety wyciągnąć jak najwięcej i ustawić serwer tak aby każdy był przynajmniej w 70% zadowolony, na 100% nie ma co liczyć...

Także moje zdanie jest takie, olejcie kłótnie dotyczące ustawień i skupcie się na Testowaniu serwera jak otworzymy Beta Testy, jest naprawdę sporo do testowania, my jesteśmy w stanie wszystko naprawić, ale musimy mieć zgłoszenia...
Bo co wam po ustawieniach gdy pliki nie będą gotowe. Chcecie server jeszcze w tym roku? To musicie ruszyć tyłki i pomóc w testach... Jak już wcześniej wspomniałem daty LIVE nie zobaczycie dopóki nie będę pewny że pliki są OK.



  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2017, 04:25:39 pm »
Wszystko fajnie ładnie ale popatrzmy np: na takiego Dragon network bardzo duża renoma i napewno każdy o ich serverach słyszał. Server Blader x7
Projekt nastawiony na wszystkich graczy.
1000 onlline około - jak długo bedzie stał nie wiem,
Ale życze powodzenia
Pozdrawiam

Dragon już od dłuższego czasu nie może się ogarnąć, słyszałem że kiedyś były jakieś przekręty i to dlatego, ale nie wiem dokładnie więc się nie wypowiadam...
Na wielki online nie liczę, online powyżej 1-2k (ofc realne) tylko na Rosyjskich serwerach... Tam jeszcze jest wielkie bum na L2, na EU serwerach niestety już lipa...



  • Wiadomości: 237

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2017, 10:40:41 am »
Jak nie liczysz na online przynajmniej 1k to nie róbcie tego projektu. Myślę, że 1k jest osiągalne jeśli zadbacie o reklamę :)


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2017, 10:52:29 am »
Jak nie liczysz na online przynajmniej 1k to nie róbcie tego projektu. Myślę, że 1k jest osiągalne jeśli zadbacie o reklamę :)

Reklama to nie taka prosta sprawa, oczywiście będzie reklama wszędzie gdzie sie tylko da, ale prawdopodobnie bez płatnych banerów.
Co do online cieżko określić jaki będzie w tej chwili, teraz o serwerze wiecie tylko wy, nie ma jeszcze oficjalnej publikacj, nie zostały tez rozesłane emaile.
Ja niestety nie mam teraz czasu usiąść przy reklamie, ciagle przygotowywane są pliki pod betę.



  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2017, 01:56:04 pm »
Nie ma opcji na classica z większymi ratami oczywiście ?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 16, 2017, 01:59:47 pm »
Nie ma opcji na classica z większymi ratami oczywiście ?

Opcja jest, ale albo pliki bedą takie ze lepiej tego nie pisać, albo przygotowanie ich przez nas zajmie tyle czasu ze l2 sie skończy :V



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2017, 07:06:15 pm »
po kilkuletniej przerwie wbiłem przed dwoma tygodniami na pewien serwer interlude x7, o przypuszczalnie dość podobnych specyfikacjach do planowanego przez Was projektu i jest tam ciekawe rozwiązanie angażujące aktywnych graczy na rzecz rozreklamowania serwera, a mianowicie vote reward pozwalająca na wykupienie 10% xp boosta. Jest to myślę dobrze wyważone i nawet mnie lenia skłania do zagłosowania, Co do rat to x5 - x7 wydają się bardzo kompromisowe, bo jeśli już się zacznie to i tak trzeba się namęczyć, oczywiście dobrze współgrałyby odpowiednie niskie, a może niższe raty dropu, spoila itp. Myślę że ważna kwestia to również 1 i 2 druga profesja - czy tylko robienie questów, czy Drogo jak na początkowy etap gry z adene ( kilka mil) , czy dodatkowo z dotacji...chociaż najciekawsze myślę byłoby ograniczenie możliwości zdobywacia profesji tylko do questów , ale za
to z nieco większym rate questowych itemów. oburzy to pewnie tych kategorycznych low ratowców "x1 albo foch i nie gram. A ilu ich faktycznie jest i jaki każdy z nich mocny to wyjdzie na najbliższych beta testach , bo skoro mają tyle czasu na granie na x1  to pewnie hurtem wbiją pomagać w testowaniu  8)

P.S błagam rozważcie wycofanie się z mp potek , bo jakkolwiek by tego nie wprowadzić, wyważyć to jest to myślę bardzo draźliwy temat wśród graczy i część z nich bardzo Z GÓRY zniechęca, i wpłynie źle  na grających supportem zdecydowanie bardziej aniżeli multibox . Są inne sposoby zaprzyjaźnienia ludzi z grą, albo zróbcie z  tego chociaż  czasowy event niereklamowany jako jedna z server feature, po zakończeniu którego wszystkie niewykorzystane mp poty znikną, .. Głosowanie pokazuje  tylko że w niektórych aspektach lepiej nie pytać ludzi o zdanie
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 07:44:25 pm wysłana przez alfheimr »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 16, 2017, 07:47:38 pm »
po kilkuletniej przerwie wbiłem przed dwoma tygodniami na pewien serwer interlude x7, o przypuszczalnie dość podobnych specyfikacjach do planowanego przez Was projektu i jest tam ciekawe rozwiązanie angażujące aktywnych graczy na rzecz rozreklamowania serwera, a mianowicie vote reward pozwalająca na wykupienie 10% xp boosta. Jest to myślę dobrze wyważone i nawet mnie lenia skłania do zagłosowania, Co do rat to x5 - x7 wydają się bardzo kompromisowe, bo jeśli już się zacznie to i tak trzeba się namęczyć, oczywiście dobrze współgrałyby odpowiednie niskie, a może niższe raty dropu, spoila itp. Myślę że ważna kwestia to również 1 i 2 druga profesja - czy tylko robienie questów, czy Drogo jak na początkowy etap gry z adene ( kilka mil) , czy dodatkowo z dotacji... to by pewnie oburzyło tych kategorycznych low ratowców "x1 albo foch i nie gram. A ilu ich faktycznie jest i jaki każdy z nich mocny to wyjdzie na najbliższych beta testach , bo skoro mają tyle czasu na granie na x1  to pewnie hurtem wbiją pomagać w testowaniu  8)

P.S błagam rozważcie wycofanie się z mp potek , bo jakkolwiek by tego nie wprowadzić, wyważyć to jest to myślę bardzo draźliwy temat wśród graczy i część z nich bardzo Z GÓRY zniechęca, i wpłynie źle  na grających supportem zdecydowanie bardziej aniżeli multibox . Są inne sposoby zaprzyjaźnienia ludzi z grą, albo zróbcie z  tego chociaż  czasowy event niereklamowany jako jedna z server feature, po zakończeniu którego wszystkie niewykorzystane mp poty znikną, .. Głosowanie pokazuje  tylko że w niektórych aspektach lepiej nie pytać ludzi o zdanie

Więc:
1. Votereward oczywiście będzie, nagrodę myślałem żeby zrobić random, otrzymujesz Box'a którego otwierasz i w nim może ci polecieć jedna z poniższych nagród:
-jakaś czapka na exp/sp +10-30% na jakieś 2-3 godzinki
-pare groszy w adenie
-Jakieś potki lub scroll buffy
-lub inne przedmioty które możecie nam tutaj zaproponować (tylko z głową)

2.Spoil i Drop myślałem też o zaniżeniu rate, przykładowo jak wygra exp/sp x7 wtedy drop i spoil dajemy na x5, a może nawet drop x4 spoil x5.

3.MP Potki, naprawdę proszę was, najpierw je przetestujcie dopiero później piszcie o jakimś OP, rozważam też zaniżenie jej statystyk do 20MP co 2sec, wtedy w ciągu 15sec ładuje Mane tylko 7 razy, a przypominam, że nie będą one tanie!



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 16, 2017, 08:14:09 pm »
nie chodzi o to czy to będą przepakowane poty czy byle jakie poty ale o skojarzenie jakie to wywołuję, a jedzie to trochę taniochą, mnie
 zniechęca w ogóle do sprawdzania tego , a gdybym miał grać SE czy EE to czułbym się ze względu na to o wiele mniej niezastąpiony :<. mało ludzi gra tymi klasami i tak , a  rozpraszanie jeszcze ich największego atutu będzie tak czy siak bolesne. zwłaszcza że interlude jest taką trochę graniczną kroniką pomiędzy old school l2 a tymi kolejnymi, pakowanymi coraz nowszymi bajerami a'la mp poty.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2017, 08:26:28 pm »
każdy kij ma dwa końce...
Będą MP potki nie będzie aż takiej potrzeby targania boxa.
Nie będzie MP potek i tak każdy będzie targał boxa dla many zamiast grać z "randomem" w pt.



  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2017, 09:09:22 pm »
każdy kij ma dwa końce...
Będą MP potki nie będzie aż takiej potrzeby targania boxa.
Nie będzie MP potek i tak każdy będzie targał boxa dla many zamiast grać z "randomem" w pt.

Można też powiedzieć, że recherger zyska self recharge. Będą też plusy, wg mnie po prostu trudnym kosztem. w każdym razie życzę Wam aby ten ekseryment nie zaszkodził
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 09:12:04 pm wysłana przez alfheimr »


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2017, 11:13:30 am »
Jutro od której startuje beta ? Pomogę w testowaniu


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2017, 11:26:00 am »
Tak z ciekawości ile kosztują takie płatne banery rekalamujące serwer?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2017, 11:26:40 am »
Beta 20:00 GMT+1

Co do reklam wszystko zależy na jako czas, gdzie i jaka forma.
Przykładowo Hopzone za taki banerk o rozmiarach 178x60 3.99 USD za dzień i minimum 10 dni, stała pozycja na głównej stronie w nowych serwerach itp 70Usd za 7 dni. Do tego przydało by sie premium z banerem Ok 40 USD na miesiąc jak dobrze pamietam.
Topzone ma praktycznie ceny x2, ale premium 15euro na miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 11:32:59 am wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 19, 2017, 03:55:07 pm »
wow L2, kiedy to bylo... Piekne czasy.


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 20, 2017, 10:59:32 pm »
Tak bardzo bym chciał zagrać... I tak bardzo nie mam czasu....
NOW: 
FREE !

History:
www.graveland.pl - FrozenShade SK 81lvl - char deleted
www.l2elixir.com - FrozenShade SK 80lvl - server deleted
www.lineage.ro (Arion) - FrozenShade SK 80lvl - server deleted
www.asterios.tm (Argos) - FrozenShade SK 82lvl - server deleted
www.l2int.eu - FrozenShade SK 80lvl - failed corrupted server, renamed to l2jesper.net 
www.l2phenomen.com (Phenomen x15) - FrozenShade SK 80lvl - quit
www.l2phenomen.com (Revelation x13) - FrozenShade SK - server dead

L2 się nie skończy póki ja nie przestane mieć serwera


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 22, 2017, 10:01:03 am »
Ja sie ogromnie ucieszylem gdy dostalem maila, ze taki serwerek powstaje jednak pojawia sie pytanie...

W czym on sie rozni od innych masowo powstajacych?

Ja rozumiem, ze piki maja byc super, ze GMi sa ogarnieci i ze naprawde fajna spolecznosc... ale ludzie sa znudzeni nawet interlude. Rate x9 to jest max miesiac rania dla ogarnietego CP zeby zrobic nobla. Za 2 miesiace beda Hero a za 3 miesiace sie serwer skonczy... Taki jest zywot, oficjalne serwery zyly bo mialy aktualizaje contentu, czy sie ludziom podobala czy nie to byla i dawala nowe mozliwosci, nowe cele itp.

Nie to, ze nie chce zeby to sie powidlo, ja sam chetnie bym tam zagral i pobawil sie od czasu do czasu ale prawda jest taka, ze serwer szybko sie skonczy jak przyjda najwieksze klany itp.

L2 Dawn zyl dlugo bo nie byl za bardzo popularny i uchronil sie od tego wyscigu.

Prawda jest taka, ze jesli nie zamierzacie czegos zmienic, dac innych mozliwosci ludziom to serwer szybko padnie.
Wiekszosc grajacych z tego forum to juz "dziadki" nie majacy czasu grac po kilka h dziennie, duzo ludzi to casuale ktorzy beda grac wwiekszosc czasu solo lub malym PT.

Tacy ludzie zrezygnuja jak tylko zobacza ze nie moga konkurowac z innymi lub chociaz w dluzszej perspektywie nawet ich dogonic.

Czy macie jakies plany zeby ich zatrzymac?

Jak casual ma nawiazac walke z "nolife"? Ja wiem, ze wiekszosc powie ze tak ta gra zostala zrobiona. Ale KURWA, to bylo 15 lat temu. Jak osoba grajaca max 2h dziennie, moze wiecej w weekend dorownac osobie co gra 5h dziennie, a dobrze wiemy ze sa ludzie co nadal potrafia grac po 10h+ :)

Jak nie zmienicie gry aby dawala choc cien szansy na to (chocby dodajac inne sposoby na zdobycie recek na s grade, dodatkowe sposoby na zdobycie epic jewels - nawet pogorszonych) to serwer skonczy szybciej niz powstawal a watpie, ze takie jest wasze zamierzenie.

Customy odstraszaja ludzi na pierwszy rzut oka, ale prawda jest taka, ze sa niezbedne zeby utrzymac graczy. Oczywiscie nie mozna przesadzic i raczej musza byc spojne ze swiatem gry. Chocby prosta zmiana setow, ulepszyc bonusy przy takich nie uzywanycch setach jak Tallum Light, Zubei Robe itp. Kosmetyczna zmiana a wnosi cos nowego do gry, moze cos dzieki temu sie zmieni. Przebudowa starych questow ktorych nikt nie robi itp.

Kolejna sprawa - nowe osoby. Jak bdziecie ich zachecac? Jak osoba co zaczela miesiac pozniej ma dogonic top CP/Klan na serwerze? Musicie zbudowac mechanike, ktora to umozliwi.

Dualbox jest obowiazkowy w obecnych czasach, niestety 1 box to tez dosc malo. Stare czasy nie wroca i nie odzyskamy tego klimatu. Jednak ozemy robic wszystko aby na serverze panowala fajna atmosfera.

Newbie buff do 61 lvla to tez must, osobiscie zaglosowalem na te do 75 bodajze. Jest chociaz mozliwosc, ze nie kazdy bedzie korzystal z boxa a i tak bedzie mogl poexpic w wolnej chwili :)

Trzymam kciuki za serwer!
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 10:33:25 am wysłana przez gebaftw »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2017, 10:30:57 am »
Właśnie w tym tkwi problem prywatnych serwerów tej gry, jak dla mnie jest to praktycznie niemożliwe, gdyż cokolwiek wymyślisz nie przejdzie, zrobisz update kroniki? Bedą quity bo „I <3 Interlude”, dodasz jakiś custom typu dynasty po jakimś czasie, quit bo custom...

Miałem tez taki pomysł by stopniowo rozwijać kronikę, czyli powiedzmy max 61 lvl lub 70 i B grade, następnie update do A grade, finalnie do S grade i ofc lvl 80, oczywiście do tego jakiś dynamiczny rate aby po update nowy gracz mógł szybciej dobić poprzedni maksymalny lvl itd. Ogólnie duży i gruby projekt, ale to tez custom i większość odpadnie :) poza tym ogrom pracy i testy każdego poziomu z osobna.

Realia są jakie są...



  • Wiadomości: 19

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 22, 2017, 11:18:40 am »
Miesiąc grania dla ogarniętego CP do Nobla na x9? Sam sobie ogarnę w miesiąc nobla grając solo. O ile rynek pozwoli - bo ja uwielbiam zarabiać na rynku. :) Kupić taniej, sprzedać drożej...

Bardzo przyjemnie grało mi się na GoD, na tym rosyjskim 4game, choć zacząłem grać od premiery i połowa rzeczy z GoD nie działała wtedy. Nie wiem, jak teraz. Tam naprawdę było co robić i będę musiał kiedyś sobie znowu spróbować.

GoD to dla mnie też możliwość powrotu do gry solowej. Co prawda expiłem głównie w party, ale samo party zostało zmniejszone, więc łatwiejsze do zrobienia - miałem tam grupkę znajomych randomów z którymi utrzymywaliśmy poziom, może nie ścisłej topki, ale niewiele odbiegający od tego. I wspaniały system rynku.

Generalnie IL (HB nie będę wspominał) to dla mnie ostatnia kronika, aż do GoD (na nowszych nie grałem), gdzie można grać bez CP i zdobyć sobie samemu wszystko, poza rzeczami o które trzeba się bić - typu epici. Nie wiem jak wygląda kwestia zdobycia plików GoD. Sporo ludzi może się obawiać nowego conentu, nie lubić nowych kronik, klas... Interlude wydaje się dobrym wyborem na server. Skończy się trochę później niż C5, bo są augmentacje, można się pobawić. Jeśli nie Interlude, to jako nowy, samotny gracz, zaczynałbym tylko na GoD i wyżej. Exp na HB to tylko const, a na to nie mam czasu ani chęci. W dodatku SoD itd. - no, thank you.

Custom epici i inne custom itemy? Nie przesadzajmy, moim zdaniem.

Jak nowa osoba ma dogonić po miesiącu kogoś? Dołączyć do klanu, być aktywnym. No nie da się miesiąca gry przeskoczyć bez aktywności i zacięcia. Co jest najcięższą rzeczą do zdobycia dla nowego gracza? Epici. Więc może trochę eventów, np. literkowych, gdzie jest jakaś, nędzna bo nędzna, szansa na AQ i Core (który jest syfem, ale to swoją drogą). Nie wiem. Będąc nowym graczem do gry to by mnie przede wszystkim motywowało życie na serverze. :)

Trochę wyszło bez ładu i składu... Na koniec tylko uwaga: jak jakiś custom, to może dodanie czegoś w sklepie, żeby adena w late game nie była bezwartościowa? Ale to trzeba by dobrze wyważyć... I w sumie nie wiem, co by to mogło być, żeby nie zaburzyć gry.


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 22, 2017, 04:14:32 pm »
Wypowiadam się z perspektywy gracza, który od...7/8 lat nie miał większego do czynienia z L2 i pamięta tylko czasy, do jakich wg opisu, stara się nawiązać ten serwer.

Jak casual ma nawiazac walke z "nolife"? Ja wiem, ze wiekszosc powie ze tak ta gra zostala zrobiona. Ale KURWA, to bylo 15 lat temu. Jak osoba grajaca max 2h dziennie, moze wiecej w weekend dorownac osobie co gra 5h dziennie, a dobrze wiemy ze sa ludzie co nadal potrafia grac po 10h+ :)

Jak nie zmienicie gry aby dawala choc cien szansy na to (chocby dodajac inne sposoby na zdobycie recek na s grade, dodatkowe sposoby na zdobycie epic jewels - nawet pogorszonych) to serwer skonczy szybciej niz powstawal a watpie, ze takie jest wasze zamierzenie.
Tutaj pojawia się problem spłycenia L2 do wyścigu szczurów. Powinniśmy sobie zadać pytanie - czemu w ogóle chcemy w to grać? Dla lvla i bycia super uber na serwerze, czy poczucia dawnego klimatu, kiedy radość sprawiał każdy zdobyty poziom i możliwość współdzielenia doświadczeń w obrębie np. klanu, a nie tylko CP.

Ja nie będę wstanie poświęcić grze więcej niż 1,5-2h dziennie, a weekendy w dużej części mi odpadają... i nie narzekam. Nie zamierzam się z nikim ścigać. Takie rozumowanie moim zdaniem ciągnie L2 Classic po równi pochyłej w kierunku, który każdy z nas zna.

Dualbox jest obowiazkowy w obecnych czasach, niestety 1 box to tez dosc malo. Stare czasy nie wroca i nie odzyskamy tego klimatu.
W takim razie po co w ogóle startować? Co więcej... po co w ogóle otwierać serwer, którego motywem przewodnim jest powrót do starych czasów i nawiązywanie przede wszystkim kontaktów i znajomości? Community w L2 było tak rozwinięte, ze względu na wymuszanie interakcji między graczami, a nie ciągnięcie 4 boxów na plecach i bycie samowystarczalnym.

Jednak ozemy robic wszystko aby na serverze panowala fajna atmosfera.
Nie bardzo wiem, co masz na myśli... To robienie z L2 WoWa (świetna gra nawiasem mówiąc), którym nigdy nie będzie w stanie się stać, a jedynie zbliżyć się poprzez stosowanie ułatwień, które modyfikują i moim zdaniem niszczą rozgrywkę i mechanikę tej gry, która nie pasuje do wizji casual. Niestety, ale musimy zdać sobie sprawę, że ta gra została napisana w zupełnie innych czasach i albo damy jej umrzeć, albo przyjmiemy określony tok rozumowania, którym kierowali się jej twórcy, uderzając w wymagania ówczesnych graczy- czyli nas... kilkanaście lat temu.

Kolejna sprawa - nowe osoby. Jak bdziecie ich zachecac? Jak osoba co zaczela miesiac pozniej ma dogonic top CP/Klan na serwerze? Musicie zbudowac mechanike, ktora to umozliwi.
Zachęceniem powinno być samo powstanie takiego serwera. Jeśli kogoś trzeba do tego specjalnie motywować, to i tak nie zagrzeje on tu długo miejsca, bo to znaczy, że nie czuje flow. Moim zdaniem traktowanie ludzi, jak dzieci specjalnej troski (bo trzeba nas pogłaskać i dodatkowo zachęcić do gry) nie ma większego sensu. To odniesie skutek tylko na samym początku.

Ta gra na ówczesne czasy była czymś na wzór utopii. Była prawie idealna i dlatego została w ten sposób przez nas zapamiętana. Według mnie zbytnia ingerencja w jej podstawowe cechy nie wyjdzie temu projektowi na dobre. Wiem, że realizacja tych założeń wymaga odpowiedniej liczby graczy, która będzie w stanie zapewnić stabilność rozgrywki, ale osobiście nie chcę wychodzić z założenia, że nas zabraknie. W takim przypadku każdy z nas mógłby, to już na samym starcie, po oczytaniu maila olać.

Szanuje tok rozumowania każdego z Was, W sumie nie dziwię się nikomu i staram się wejść w skórę każdego z osobna. Wszyscy jesteśmy w jakimś sensie dla siebie bliscy, bo łączą nas "wspólne" wspomnienia i miłość do tego klimatu. Mam nadzieję, że projekt okaże się celny i trafi do wszystkich zainteresowanych.

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 04:27:21 pm wysłana przez Hild »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 22, 2017, 05:09:56 pm »
I właśnie tak to wygląda :P

Moim zdaniem powinien to zostać retail interlude z niewielkimi modyfikacjami jak:
-Fishing z wyższej kroniki, jest o wiele bardziej rozbudowany i ma sens. (aktualnie jest wrzucony)
-Utrudniony drop spellbooków - w niewielkim stopniu, ale zawsze spowolni to magów i nada książką większą wartość na rynku.
-Zaniżony Drop i Spoil rate - Utrudni i przedłuży grę, wiadomo prędzej czy później każdy dozbiera na co chce, ale będzie to trwało dłużej.
-Party Exp z bonusem powiedzmy 10-20% zachęci ludzi do gry w party, muszę się dowiedzieć czy da się zrobić bonus po IP, wtedy tylko party z activ graczem będzie dawało bonus.

To jest tylko moje zdanie i propozycje, ostateczne ustawienia rozstrzygniemy po pierwszej ankiecie, kiedy będziemy znali wstępne ustawienia.

Zrobię może zaraz temat z propozycjami, gdzie każdy z was będzie mógł wypisywać swoje propozycje oraz komentować propozycje innych, tylko proszę o kulturę :D



  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 22, 2017, 07:05:51 pm »
na moje, update na wyższe kroniki to podstawa w tych czasach ( dajmy na to co pół roku )
i nie ma tu co patrzeć na typów "i love interlude"...
przecież po pół roku ( z reguły szybciej ) na tego typu serwerach nie ma co do roboty... rozumiem, klan, ludzie, klimat... ale pamiętać trzeba o tym, że ludzi którzy do tego przywiązują uwagę będzie może z 15% z całej populacji serwera.... a jeśli online spadnie, bo wykruszy się kilka klanów, to z automatu serwer KAPUT...
updaty, zawsze będą dawały graczom motywację do dalszej gry ...
zastanówmy się przez chwilke... jest sobie side ... 4 miesiące pizga na łeb wszystko i wszystkich... nastaje sądny dzień i idą w piździec...
mijają 2 miesiące, serwer przechodzi przez aktualizację do wyższej kroniki, nowe rzeczy, pierdolstwa i chujostwa do robotki, % na to, że dany klan zechce wrócić na stare śmiecie moim zdaniem wzrósł, i to znacznie...

dodatkowo, musicie  popracować nad bonusami dla nowych graczy, ciężki temat, ale konieczny, bo bez tego serwer nie będzie pozyskiwał nowych graczy już miesiąc po otwarciu,
niech nikt nie mówi, że tak nie jest..... znam realia i mentalność graczy... 80% ludzi, nie wchodzi na serwery które stoją od miesiąca... po co się męczyć i pizgać godzinami, żeby choć troszkę nadrobić stracony czas... o wiele łatwiej jest znaleźć sobie mid rate na 2 tygodnie, bo po 2 tygodniach startuje coś nowego, coś interesującego, coś co może bez problemu zastąpić nam serwer o którym myśleliśmy....


chciałem coś jeszcze dopisać, ale zapomniałem ...

pozdrawiam


  • Wiadomości: 232

  • Pochwał: 0

Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 23, 2017, 10:57:33 am »

-Party Exp z bonusem powiedzmy 10-20% zachęci ludzi do gry w party, muszę się dowiedzieć czy da się zrobić bonus po IP, wtedy tylko party z activ graczem będzie dawało bonus.
20% nie zachęci, progresywny boost od 50% przy dwóch graczach w pt do 100% przy np 9 ludziach w pt być może

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2017, 11:02:34 am wysłana przez alfheimr »


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 23, 2017, 09:53:04 pm »

-Party Exp z bonusem powiedzmy 10-20% zachęci ludzi do gry w party, muszę się dowiedzieć czy da się zrobić bonus po IP, wtedy tylko party z activ graczem będzie dawało bonus.
20% nie zachęci, progresywny boost od 50% przy dwóch graczach w pt do 100% przy np 9 ludziach w pt być może
Oby tylko nie było tak jak na gravelandzie tym nowym zrobili  typu : Załóżmy mamy 100k expa z moba, na dwie osoby szło po 50k na 3 po 33,3k  itd.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wróć do Aden!
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 23, 2017, 10:53:42 pm »

-Party Exp z bonusem powiedzmy 10-20% zachęci ludzi do gry w party, muszę się dowiedzieć czy da się zrobić bonus po IP, wtedy tylko party z activ graczem będzie dawało bonus.
20% nie zachęci, progresywny boost od 50% przy dwóch graczach w pt do 100% przy np 9 ludziach w pt być może
Oby tylko nie było tak jak na gravelandzie tym nowym zrobili  typu : Załóżmy mamy 100k expa z moba, na dwie osoby szło po 50k na 3 po 33,3k  itd.

Czyli PT mają ustawione x1