Witaj
Gość

Wątek: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 30.09.2022 19:00  (Przeczytany 12363 razy)

  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

[L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 30.09.2022 19:00
« dnia: Lipiec 05, 2022, 08:44:05 pm »


Twórcy jednego z lepszych i stabilniejszych serwerów low rate ostatnich czasów ElmoreLab wystartowali 30 września, godz. 19:00 z nowym serwerem x1.

Online w dniu startu 4k +

DISCORD: https://discord.gg/cd2usFtA
WWW: https://elmorelab.com/x1.html


Informacje podstawowe:
Koncept: Kroniki progresywne od C1 do C5
Dualbox: zabroniony, 1 okno na osobę (ilość urządzeń nie ma znaczenia)
Rate: x1 (wszystko)


Funkcje serwera:
- CH 2.0
- Strefy offtrade
- Voting system
- System buffów dla solo graczy (od 3 miesiąca po premierze, bonusy mniejsze niż te od bufferów)
- Zmodyfikowany trade system
- Uczciwa rozgrywka


Donacje:
- I profesja
- II profesja
- Usługi (zmiana nicku, zmiana wyglądu, recommendations, usunięcie postaci itp.)
- Zmiana klasy (w tym pierwsza klasa)
- System sponsorski (brak P2W)


Progresywne kroniki:
C1 - 4-5 miesięcy
C2 - 5-6 miesięcy
C3 - 5-7 miesięcy
C4 - 8-11 miesięcy
C5 - bezterminowo
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2022, 09:18:40 am wysłana przez Taneroth »
"Skup się na tym co najważniejsze, odpocznij z całą resztą." - Marco Hietala


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2022, 07:52:16 am »
Grało mi się bardzo dobrze na tym serwerze. Najlepiej wspominam community - bardzo mili, fajni ludzie tam grali - i mam na myśli tutaj randomowe osoby, które spotykasz na spotkach. Pamiętam, że tłukłem gobliny gdzieś tam w kopalniach i miałem tą najgorszą jeszcze broń, a obok mnie jakiś gość wydropił dagera 15ap. Podbiegł do mnie i dał mi go po prostu. Niby nic, ale na takim zaszczanym rebornie, to inne osoby podbiegają do Ciebie tylko w jednym celu (chyba, że są magami, łukami) - PK. Tak samo później. Nigdy, nikt nie zabrał mi spota siłą, a grałem krasiem.

Było pięknie, klepałem DMP i zarabiałem na tym krocie. No właśnie, gdyby adminowi nie odwaliło i nagle nie wprowadził eventu gdzie bogaci stali się jeszcze bogatsi, bo zamiast kupować u Ciebie dostali pełno matsów, recek, krysi z eventu królików. Ceny matsów spadły 70-80% i mogłem już tylko pożegnać się z takim serwerem. Dla nie-krasiów to gratka była, bo nagle poskładali wszystko za grosze, ale nie dla spoilów.

Poza tym, jakby ktoś nie widział (a ja nie wiedziałem), to na tym serwerze recki A grade są tylko z GC, TOI  z Q. Nie było recek ze spoila, dropu tychże. I mam na myśli tutaj C4 (ale w C5 też mieli tego nie zmieniać -  a z tego co pamiętam, to wlaśnie wtedy się to zmieniało).

Kończąc. Polecam serwer. Dobre pliki, admin banuje dużo ludzi - oczywiście nie bez powodu, głównie za RMT. Nie polecam brania się za spoila, unikajcie tej klasy jak ognia na tym serwerze, bo z tego co wiem, to ostatnio był znowu ten sam (lub inny) event, który znowu przewrócił gospodarkę do góry nogami.

EDIT: Acha, jeszcze jedną rzeczą, która mnie odpychała od tego serwera, to, że każdy miał nieograniczoną liczbę off shopów i wyglądało to tragicznie. Tutaj pytanie dla założyciela wątku, czy to się jakoś tutaj zmieni, będą ograniczenia?


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2022, 11:04:27 am »
100%
Admin robi ten event z królikami właśnie po to, by regulować ceny na serwerze, wysoka inflacja spowodowana dużym dropem adeny. Normalnie ceny na rynku jak na raty x3 były za wysokie.
Ma to swoje plusy dodatnie i plusy ujemne, jak mawiał klasyk. Inna sprawa, że sam l2 ma źle zaprojektowaną ekonomię, 2x producent gry chciał to poprawić i niestety gracze zaczęli protestować i firma uległa i cofnęła jedną zmianę, druga nigdy nie weszła w życie.
Efekt tego eventu jest taki, że rynek prawie zamarł a ceny poleciały w dół, co odstrasza wielu graczy.
Średnio co 2 dzień zaglądam tam, skup/sprzedaż np EWC zamarł, szok przeżyłem jak zobaczyłem w sklepiku enrię blisko 5k sztuk po 20k (kilka miesięcy temu kosztowała 50k-70k).
Ja zrobiłem tak, że teraz zainwestowałem w matsy, kupiłem trochę tej enrii i innych materiałów. Event ma charakter cykliczny, nie pamiętam dokładnie, ale admin co kilka miesięcy go powtarza. Po prostu trzeba przeczekać, nie wiem jak długo to potrwa.
Oprócz tego serwerowi trudno cokolwiek zarzucić. Szkoda, że admin nie ogarnął ekonomii na samym początku, teraz boi się zmienić raty, pewnie dlatego stawiają drugi x1.
Naprawdę dość łatwo można ustawić serwer tak, by nie było dużej inflacji, ale żeby newbie mieli ułatwiony start.
Na ogromny plus serwera jest jakość plików, może część graczy tego nie dostrzega, ale w niektórych miejscach serwer jest lepszy od oficjalnej platformy  l2off, admin poprawił ewidentne niedoróbki retaila. Szkoda, ze nie mam tych plików.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2022, 11:07:04 am wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • ******
  • Wiadomości: 1191

  • Pochwał: 1

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2022, 07:44:24 pm »
polecam tylko ze względu na admina MasterTome. To jedyna znana mi osoba od początku istnienia privów L2 która porwała się na przepisanie w całości skompilowanego l2off z powrotem do kodu źródłowego, którego teraz rozwija na dalsze kroniki. Bez wątpienia wie teraz wszystko (i pewnie najwięcej) o działaniu serwera od środka, także ten priv ma support na równi z officjalami w KR :D


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2022, 09:38:58 am »
To już chyba ostatnia szansa na powrót do "prawdziwego" L2. Mam nadzieję, że ruskie CP odpuszczą gry tutaj i nie będzie wyścigów szczurów tylko spokojny gameplay jak za starych dobrych czasów.


  • Wiadomości: 74

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2022, 11:16:09 am »
To już chyba ostatnia szansa na powrót do "prawdziwego" L2. Mam nadzieję, że ruskie CP odpuszczą gry tutaj i nie będzie wyścigów szczurów tylko spokojny gameplay jak za starych dobrych czasów.


+1

W sam raz na początek jesieni/zimy


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2022, 10:39:41 pm »
Zapowiada się zajebiście. Coś mniej więcej w stylu na co czekałem. Szkoda tylko że do października trzeba czekać.

No i szkoda że nie na kliencie classica, jednak kilku ulepszeń graficznych i interfejsu będzie brakować.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2022, 10:44:25 pm »
To już chyba ostatnia szansa na powrót do "prawdziwego" L2. Mam nadzieję, że ruskie CP odpuszczą gry tutaj i nie będzie wyścigów szczurów tylko spokojny gameplay jak za starych dobrych czasów.
Na pewno, dlatego administracja przygotowała stronę  w języku rosyjskim i angielskim, a liderzy rosyjskich CP już piszą na Telegramie, że ze względu na Bmx z polskiego forum rezygnują z gry na tym serwerze.
Przepraszam Cię, ale wierzysz też w św. Mikołaja?


  • Wiadomości: 74

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2022, 05:00:50 am »
Bmx?


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2022, 09:46:35 am »
Chyba kogoś dziewczynę boli głowa od miesiąca :D
Jest parę decyzji ze strony administracji, które dają nadzieję na spokojny gameplay:
a) brak dual boxa
b) C1 to archaiczna kronika, ruskie CP mogą preferować nowsze gdzie wiedzą jak i gdzie powerlevelować
c) raty x1 raczej nie pozwolą na szybkie osiągnięcie endgame
d) Toma mówił, że celuje w niski online na początku, tak jak to było w przypadku startu ich X3 serwera, za czym idzie brak poważnej konkurencji
e) brak nagród pieniężnych za bycie TOP
f) brak P2W za donate

Pozostaje czekać do października, ja na pewno zawitam 😛


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2022, 05:18:11 pm »
Też chyba się zdecyduję. Nigdy nie miałem okazji zagrać na C1, może być śmiesznie :P


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2022, 08:17:33 pm »
Cytuj
- System buffów dla solo graczy

Dopiero teraz doczytałem. Co to za syf znowu?


  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2022, 10:19:25 pm »
Otrzymałem taką informację od GMa:
Ponieważ jest to bardzo trudna kronika C1, chcą dodać trochę zachęty graczom solo, aby mieli trochę więcej swobody w expieniu.
Te buffy będą dawały słabszy efekt, niż odpowiedniki od bufferów np. Might 1 daje 8% p.atk, a będzie dawał 5-6% p.atk (to tylko przykład).
Buff będzie zależał od poziomu postaci, ale zawsze będzie dawał gorszy efekt, niż odpowiednik na tym samym poziomie od buffera.
Buffy na poziomie 40 będą silniejsze niż buffy na poziomie 30.
Buffy na poziomie 50 będą silniejsze niż buffy na poziomie 40.
To ma się okazać przydatne w sytuacji, gdy gracz nie może znaleźć drużyny lub po prostu chce grać sam.
W każdym razie jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji i szczegóły nie zostały ustalone.


Osobiście też byłbym za nie dodawaniem żadnych tego typu ułatwień.
Planowałem grać bufferem na mainie, a teraz na 100% wiem, że nie zagram.
Ten projekt powinien być wyjątkowy i tak samo trudny, jak był w 2004 roku po premierze C1.
W każdym razie nawet to drobne ułatwienie nie zmienia faktu, że trudno będzie tak czy siak.
Szkoda tylko, że rasy tj. elfy i dark elfy, które posiadają buffy klasowe p.atk, p.def, speed itp. będą mogły się czuć poszkodowane.
Mam nadzieję, że to rozważą i wezmą pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2022, 11:07:10 pm wysłana przez Taneroth »
"Skup się na tym co najważniejsze, odpocznij z całą resztą." - Marco Hietala


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2022, 11:02:56 pm »
Chyba kogoś dziewczynę boli głowa od miesiąca :D
Jest parę decyzji ze strony administracji, które dają nadzieję na spokojny gameplay:
a) brak dual boxa
b) C1 to archaiczna kronika, ruskie CP mogą preferować nowsze gdzie wiedzą jak i gdzie powerlevelować
c) raty x1 raczej nie pozwolą na szybkie osiągnięcie endgame
d) Toma mówił, że celuje w niski online na początku, tak jak to było w przypadku startu ich X3 serwera, za czym idzie brak poważnej konkurencji
e) brak nagród pieniężnych za bycie TOP
f) brak P2W za donate
A co ma to wspólnego z twoim wishful thinking?
Jedna krótka piłka - grałeś na c1 na obecnym Emore 3x, od startu?
Pytanie retoryczne.
Nie było tam żadnych nagród za bycie TOP - tobie się coś pierdoli z lol-serwerkami na kilka tygodni.
Co by nie mówić o Ruskich, to oni mają największą wiedzę o L2, zwłaszcza pierwszych kronikach, raty serwera nie mają nic do tego.
Populacja będzie niska, bo gracze mają alternatywę, którą najlepiej znają czyli c4-c6, a nie c1, poza tym mamy 2022 a nie 2004, a baza graczy ta sama tyle, że mniejsza.
Jeśli rozmawiać o donate typu P2W, to na tym obecnie działającym było niższe niż na tym zapowiadanym, na początku nie było żadnego, potem zrobiono za 2 profę, nie wiem jak teraz wygląda sytuacja.
Ruskie preferują nowe serwery na których mogą robić RMT, raty znów nie mają nic tutaj do tego, niskie raty uderzają w Europejczyków z wyłączeniem nolifeów.
Jeśli tego nie rozumiesz to jest mi przykro, wystarczy zaznajomić się trochę z tym problemem, zajrzeć na Hall of Shame albo zaznajomić z problemem RMT na Rebornie, jak się okazuje trudniejsze warunki nie odstraszyły ruskich rtmowców i CP
Jedyna dużą różnicę widzę tutaj w braku dualboxa, co tak naprawdę uderzy tylko i wyłącznie w  solujacych randomów z Europy, a nie w ruskie CP..
Pytanie tylko, czy zostaną wyeliminowane vote coiny, bo jeśli w zastępstwie ma być tylko ten system słabych buffów to dodatkowo znów uderza w solistów, a nie w CP.

Generalnie twoje przemyślenia tylko mnie rozśmieszyły.

Próbuj dalej.

Zapomniałem dodać - pliki Elmorelab obsługują unicode, czego retail na początku nie miał. To mod ruskich deweloperów by można było pisać cyrylicą.

Postscriptum
Przykro mi z powodu twojej dziewczyny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2022, 11:10:03 pm wysłana przez Overlord »


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2022, 11:40:51 pm »

Jedyna dużą różnicę widzę tutaj w braku dualboxa, co tak naprawdę uderzy tylko i wyłącznie w  solujacych randomów z Europy, a nie w ruskie CP..


CP jest tak efektywne w L2 nie dlatego że to jakoś wyjątkowo skuteczny system organizacji ale właśnie możliwość grania  kilkoma postaciami jednocześnie. Umożliwia to logowania akurat nieobecnych. Albo jak w przypadku Madpro na europejskim classicu granie po kilku ludzi na jednej postaci aby expić 24/h na dobę. Jeżeli blok na dualboxa będzie pilnowany wyeliminuje to tego rodzaju nadużycia.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2022, 08:24:52 am »

Jedyna dużą różnicę widzę tutaj w braku dualboxa, co tak naprawdę uderzy tylko i wyłącznie w  solujacych randomów z Europy, a nie w ruskie CP..


CP jest tak efektywne w L2 nie dlatego że to jakoś wyjątkowo skuteczny system organizacji ale właśnie możliwość grania  kilkoma postaciami jednocześnie. Umożliwia to logowania akurat nieobecnych. Albo jak w przypadku Madpro na europejskim classicu granie po kilku ludzi na jednej postaci aby expić 24/h na dobę. Jeżeli blok na dualboxa będzie pilnowany wyeliminuje to tego rodzaju nadużycia.
CP oznacza zespól graczy a nie Party w mechanice gry. Zespół kilku graczy będzie miał olbrzymią przewagę nad solującymi - kwestia buffów.
Solo będzie musiał znaleźć party, CP loguje się w miarę regularnie o tych samych godzinach i lecą na full buffach.
Kto grał w CP ten wie jak to wygląda, zadania podzielone, wspólne gra w określonych godzinach, system o wiele skuteczniejszy niż gra w klanie.

Sharing account to nie CP ani dualbox, nic chyba w regulaminie nie ma, że jest zabroniony., na obecnym 3x jest to dopuszczalne i chyba nigdy i nigdzie nie był zabroniony.  Mowa jest tylko o 1 osobie na jedno okno.

Gra w założeniu miała zawsze regulamin blokujący automatyzację gry. Na retailu dualbox był zawsze dozwolony.

Zresztą to wszystko jest nieważne.
Okaże się na jesieni, nie wróżę wielkiego sukcesu 1x c1 jeśli chodzi o nie-rosyjskich graczy


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2022, 09:13:14 am »
Bufy dla "solo" graczy, to jakaś pomyłka. Kwestia później jakie bufy i jak bardzo osłabione. Nic mnie tak nie denerwuje jak wpychanie customowego gówna do jakiegoś projektu typu off. Mam nadzieje, że ktoś mądry wybije im ten głupi pomysł z głowy.

Mnie ciekawi natomiast w jaki sposób chcą weryfikować czy ktoś nie loguje sobie boxa z innego IP (np internet z telefonu).


  • Wiadomości: 140

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2022, 11:12:29 am »
Bufy dla "solo" graczy, to jakaś pomyłka. Kwestia później jakie bufy i jak bardzo osłabione. Nic mnie tak nie denerwuje jak wpychanie customowego gówna do jakiegoś projektu typu off. Mam nadzieje, że ktoś mądry wybije im ten głupi pomysł z głowy.

Mnie ciekawi natomiast w jaki sposób chcą weryfikować czy ktoś nie loguje sobie boxa z innego IP (np internet z telefonu).

Zarówno mnie jak i społeczności też się ten pomysł z buffami nie spodobał, więc po wczorajszej burzliwej dyskusji na Discordzie, GM podjął decyzję, że przez pierwsze 2 miesiące od startu buffy wspomagające nie będą dostępne, a ewentualna decyzja co do ich wprowadzenia zostanie podjęta po premierze.
Takowe buffy jeśli w ogóle zostaną wprowadzone to w mniejsze ilości oraz będą dawały mniejsze bonusy niż buffy od bufferów.
A o tym dlaczego uważam, że to jest złe, pisałem już powyżej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2022, 11:16:31 am wysłana przez Taneroth »
"Skup się na tym co najważniejsze, odpocznij z całą resztą." - Marco Hietala


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2022, 11:51:15 am »
Tyle że co daje 2 miesiące? To serwer potencjalnie na 3-4 lata gry a nie dwa miesiące.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2022, 05:25:24 pm »
Zdzichu nie denerwuj się, bo nie dożyjesz startu.


  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 18, 2022, 01:02:16 pm »
Witam, zacząłem grać w l2 od c5 i skończyłem w sumie na c6, znajdę gdzieś jakieś informacje odnośnie tych starszych kronik? Podobno na c1 max lvl to 60 i b grade, ale chciałbym wiedzieć dużo więcej o tym a nigdzie nie mogę tego znaleźć, tak czy inaczej ten serwer mam na uwadze i myślę że to będzie coś lepiej niż nowego jak dla mnie 😁


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2022, 02:02:35 pm »
Mówimy tu o kronice, która wyszła 18 lat temu, póki co sam nie znalazłem za wiele, może są jakieś poradniki po rusku :D Pewnie na C1 są jakieś zapomniane questy, bądź były już usunięte w kolejnych kronikach, może osoby, które grały na x3 poratują?


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2022, 03:40:44 pm »
Witam, zacząłem grać w l2 od c5 i skończyłem w sumie na c6, znajdę gdzieś jakieś informacje odnośnie tych starszych kronik? Podobno na c1 max lvl to 60 i b grade, ale chciałbym wiedzieć dużo więcej o tym a nigdzie nie mogę tego znaleźć, tak czy inaczej ten serwer mam na uwadze i myślę że to będzie coś lepiej niż nowego jak dla mnie 😁
https://legacy-lineage2.com/news/chronicle1_01.html


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0



  • Wiadomości: 89

  • Pochwał: 0

Odp: [L2OFF] L2ElmoreLab - C1-C5 x1 - START 01.10.2022
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2022, 05:53:30 pm »
Dzięki bardzo, warto przed startem troszkę się dowiedziec co i z czym 😁😁😁