Witaj
Gość

Wątek: Problemy w L2  (Przeczytany 3232 razy)

  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Problemy w L2
« dnia: Sierpień 02, 2006, 02:00:55 pm »
Mam pare pytań:
1. Gdzie znajde Blackmith of Mammon? Podajcie dokładną lokacje albo od razu linka do zdjęcia jpg z mapą i dokładnym połorzeniem.
2. Nie moge zdobyć paru ksiąg dla spellsingera: Aqua Splash (wylatuje z Hell Keeper Medusa na Neutral Zone, tak podał kalkulator-> byłem tam i nie ma takiego potwora, pewno chodzi o katakumby które są puste dziwne co), Energy Bolt, Aura Bolt, Elemental Symphony (mam ksiege taką ale nie moge się nauczyć czaru nie wiem czemu)
3. Gdzie można dostać questa -> Event'a z którego można dostać litery?
4. Odnośnie tych liter czy one są losowo przydzielane każdemu kto brał udział ze mną w evencie czy tylko jedna osoba dostaje litere?
5. Jak już będe miał te litery i wymienie je na przedmiot sealed to musze iść do Mammon'a. I takie pytanie czy on za darmo zdejmuje napis sealed?
6. Jak zdobyć w łatwy sposób przedmioty A-grade?
7. Która lokacja z tych nowych w C4 jest najlepsza dla spellsingera lv72?
8. Jak ide do ToI to kogo najlepiej brać do party ze sobą?
9. Czy po subklasie level spada? Jeśli tak to do którego spada. Jeśli spada to czy trace skille które miałem na 75levelu i wcześniej do tego levelu co spada?
10. Do czego jest ancient adena? Co za nią dostane(kupie) i gdzie dostane(u kogo?)?
Sporo pytań ale najabardziej mi zależy na pytaniu 1 i 3. Możecie na wszystkie odpowiedzieć.
Morisato


Problemy w L2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2006, 03:03:31 pm »
Szkoda ze nie podałes serwera na jakim grasz
ad 1 i 10)za Ascient adene własnie mozesz unselowac i kupowac zeczy u mammona zeby pokazywał sie mammon i zeby u niego cos zrobic musisz brac udział w 7 sings tu podam ci jak powinno wygladac 7 sings i na jakich zasadach ten mammon sie pokazuje na wielu serwerach jest inaczej moze byc on cały czas w miescie lub niedaleko miasta

7 signs ogólnie rzecz biorąc to 2-tygodniowy cykliczny event, podczas którego rywalizują ze sobą siły Świtu (Dawn) i Zmierzchu (Dusk). Dawn reprezentuje tutaj ogólnie przyjęty porządek i władców zamków, Dusk – siły rewolucyjne, którym nie pasuje to jak ci pierwsi się rządzą.

Event dzieli się na dwie fazy, trwające tydzień każda:

- Competition period, podczas którego można się zapisać do 7 signs, a oddane sealstone’y i punkty zdobyte na festiwalach będą wliczały się do punktacji w rywalizacji,

- Seal validation period, podczas którego zwycięska frakcja czerpie korzyści z posiadanych Seali.

ZAPISY

Aby zapisać się do 7 signs należy porozmawiać z priestem reprezentującym frakcję, do której chcemy się zapisać (Priest od Dawn/Dusk). Można to zrobić TYLKO podczas Competition Period. Podczas zapisywania się wybieramy Seal o który będziemy walczyć, przy czym należy pamiętać, iż to nie ma znaczenia później przy korzystaniu z Seali – będzie można korzystać ze wszystkich Seali, jakie zdobyła frakcja (pod warunkiem że jesteśmy po zwycięskiej stronie). Reguły zdobywania Seali są niżej.

Aby zapisać się do 7 signs należy mieć min. 20 lvl i zrobiony quest na pierwszą zmianę klasy. Do 40 lvlu zapisywanie się jest bezpłatne, po 40 lvlu kosztuje to 50k jeśli zapisujemy się do frakcji, która ostatnio wygrała, w przeciwnym wypadku jest bezpłatne.

Competition Period

Po zapisaniu się do 7 signs jesteśmy uprawnieni do wchodzenia do wszystkich katakumb i nekropolii. Wszelkie oddane sealstone’y zostaną przechowane aż do seal validation period, ale wliczą się do ogólnej punktacji w rywalizacji. Jeśli frakcja, do której się zapisaliśmy przegra, a my oddaliśmy sealstone’y, to należna nam ancient adena (AA) przepadnie.

Seal Validation Period

Jeśli byliśmy we frakcji, która przegrała, to nie będzie można wchodzić do katakumb/nekropolii... Nic tylko odczekać tydzień :/ (chyba że Avarice/Gnosis nie będzie działał – one blokują dostęp do necro/catas dla przegranej frakcji – patrz niżej).

Wygrana frakcja może także kupować ciekawe itemki u Priestów – np. CP potsy, GHP, potiony do zmiany twarzy, fryzury i koloru włosów, Brezy dla petów itd...

REGUŁY ZDOBYWANIA SEALI

To, czy zdobędziemy seala czy nie, zależy od % ogólnej liczby zapisujących się do naszej frakcji (pod warunkiem że oczywiście wygraliśmy rywalizację).

Jeśli nasza frakcja w ostatnim cyklu była w posiadaniu danego seala, to w następnym cyklu wystarczy, że 10% wszystkich zapisujących się (do frakcji która znowu wygrała) wybierze tego seala (prościej: koszt utrzymania seala to 10% zapisujących się)
Natomiast jeśli nie byliśmy w posiadaniu danego seala, to jeśli chcemy go przejąć, musi go wybrać przy zapisie do 7 signs minimum 40% (na oficjalnej stronce jest niby 35%, ale w grze to 40%) ogólnie zapisujących się.

Przykład:

Załóżmy iż jesteśmy w Dusk, Dawn trzymał wszystkie 3 seale i przegrał rywalizację (czyli są 3 seale do przejęcia). % zapisujących się do Dusk rozłożył się następująco:

33% - Seal of Avarice

33% - Seal of Gnosis

34% - Seal of Strife

Efekt będzie taki, że mimo wygrania rywalizacji nie przejęliśmy żadnego seala (bo żeby przejąć trzeba 40%) i nie będziemy mieli żadnych bonusów. Dawn też raczej nie skorzysta – bo przegrał :P

SEALE

1) Seal of Avarice

Blokuje dostęp do Necropolis przegranej frakcji
W Disciples Necropolis pojawia się Anakim lub Lilith, na których można lvlować kryształ (11 i 12 lvl)
W Nekropoliach pojawia się Trader of Mammon
2) Seal of Gnosis

Blokuje dostęp do katakumb przegranej frakcji
Priest teleportuje do specjalnych lokacji (np. szczególnie przydatny teleport do ToI)
W miastach pojawiają się NPCe dające buffy wygranej frakcji i debuffy przegranej
W katakumbach pojawia się Blacksmith of Mammon
3) Seal of Strife

- W posiadaniu Dawn:

Możliwość rekrutowania dodatkowych, elitarnych najemników do obrony zamku
Koszty ulepszania murów i bram zamków zmniejszone
Zwiększona wytrzymałość murów i bram zamków
Maksymalny podatek ustalany na zamku – 25%

- W posiadaniu Dusk:

Brak możliwości rekrutowania normalnych najemników na zamkach, tylko jakichś słabeuszy...
Znacznie podniesiony koszt ulepszania murów i bram zamków
Znacznie zmniejszona wytrzymałość murów i bram zamków
Maksymalny podatek ustalany na zamku – 5%

by Sergaras

Ad 2 ) one znajduja sie w necro lub cata tak na wielu serwerach nie ma w niektórych katach mobów moze brakowac Ci SP na czary

Ad 3, 4 zalezy od serwera i jak wyglada ewent na wiekszosci serwerw wypadaja z mobów Ewent medale i za nie mozesz dostc ruzne pierdoły i nigdzie ni emusisz byc zapisany
Ad 5 ) tak jak napisałem w ad 1 i 10 mammon odselowuje za Ascient adene
Ad 6 ) wydropic z mobów lub z raid boss lub zrobic qesty na recki na itemy A grade te qesty  sa opisane tutaj
http://forum.lineage2.bo.pl/viewtopic.php?t=6738
Ad 7 i 8 ) to tródno powiedziec bo na serwerach jest róznie na jednych mag jest nak dopakowany ze nie musi brac nikogo do party a na innych jest tak ze magiem ni eopłaca sie grac ale najlepiej brac jakiegos wojownika , bufera i innego maga
Ad 9) Tak spada do lvl 40 jesli wezmiesz subklase to twoja postac bedzie miała lvl 40 i skile do 40 lvl tej postaci jaka wziołes na suba
na niektrych serwerach  skile sie nie mixsuja wiec masz tylko te skile z tej subklasy na której masz własnie postac na inych serwach sie mixuja i moesz miec skile ze wszystkich subklas lub wybrac po kilka skili
Jesli bedziesz przełanczał sie miedzy subklasami to bedziesz miał zawsze ten lvl na któr jaka subklasa była i skile tesz

A tak na przyszłosc na wiekszosc tych pytan jakie zadałęs znalazłbys tu na forum odpowiedzi wystarczyło poszukac troche checi wystarczy


  • Wiadomości: 256

  • Pochwał: 8

  • :) Rominek is The BEST :D
Problemy w L2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2006, 03:06:42 pm »
Blackmith of Mammon go znajdziesz tam gdzie sie pojawi :) z tego co wiem to zmienia on lokalizacje co pare minut ... pojawia sie i znika :D pozniej znowu sie pojawia ale w innym miejscu :P

ad2. hmmm pewnie nie mozesz sie naczucyc bo nei masz danej klasy albo jest jakis problem na Twoim serwerze gdzie grasz...

ad3. hmmm a tego to ja nie wiem :P

ad4 patrz pkt 3

ad5 patrz pkt 3 i 4

ad6 z questu ale to sie dostaje tylko 1przedmiot ;) i najczesciej jest to bron :D a zaraz po quescie z CRAFTINGU :P (stworzyc) lub kupic w giran na targu :P

ad7 podejrzewam ze Entrance Forbiden Gateway :) albo BLAZING SWAMP :)

ad8 Maga ktory odnawia mane i regeneruje hp ;) no i jednego do party mozesz wziac z buffkami :) i smigac

ad9 do 40lvl spada i smigasz od nowa :) tylko ze juz z inna subclasa ;) hmm a co do skilli to nie spadaja :P

ad10 AA jest do kuopwania u Merchant of Mammon roznych rzeczy i placenia za SPECIAL ABILITY :) lecz do tego drugiego to nie wystarcza same AA tylko trzeba miec jeszcze odpowiedni krysztalek na danym STAGE :)
PLAY:

WATCH:

----


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Problemy w L2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2006, 08:27:03 pm »
Gram na serwerze Dragon-Network. Oni mają 8 serwerów ja wybrałem x50.
Ten czar do którego mam księge a nie moge się nauczyć go to jest zablokowany. Najdziwniejsze jest to że w giran każdy się nabiera i kupuje tą księge do niego za 1,5 kk- 3kk. Ja kupiłem za 1,5kk. Na 72lv expie tylko przy goddard na takich wilkach. Ta gra jest troche porąbana, mag stracil na wartości, zaś dagger jest najsilniejsz(mam w klanie kolesia 75lv- dagger i potwory z silniejszym levelem kładzie paroma ciosami zaś ja na 72 im nic nie robie), a propheta nie da sie zabić (ma teleport do miasta który trwa mniej niż sekunda)-> zabił mnie pk chciałem się zemścić zabiłem daggera 70-któryś tam level jednym ciosem ->blizzard się kłania super czar, buffera nie zdąrzyłem dojechać a szkoda bo pewno dropło by mu połowę ekwipunku był na maxa czerwony za to co robił przed miastem.
U nas na serwie siedzi pare osób i sprzedają rzeczy sealed (różne a grade) po 300 kk, a także ancient adene sprzedają za 2000adena. Kupiłem troche tego ancient adena.
Byłem dzisiaj w ToI, najlepiej mi było ze spoilerem, 2x bladedancer i bufferem. Świetne party. Wyspoilowaliśmy na 4 piętrze troche recek agrade.
Mam jeszcze takie pytanie:
Istnieje level 20 klanu co on daje? Zrobiłem sobie klan nowy własny noi chciałem level zwiększyć i jest 20 leveli wypisane. Miał ktoś z was 20lv? Jakieś specjale się dostaje w sklepach czy co?
Tego 7 signs troche nie jarze chyba nie zajarze tego dopóki nie spróbuje.
Aha jeszcze takie pytanie:
Na jakich levelach tłuc tego smoka co jest w Lair of Antharas za LoA? Quest na ubicie smoka wiem że w giran się dostaje od Gabrielle. Ale najlepiej jaki level by wystarczył? I w ile osób to robić?
Morisato


Problemy w L2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2006, 08:44:47 pm »
hahahahahh Antka chcez ubic???????

oj to nie wiem czyw 20 dacie rade


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Problemy w L2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2006, 08:58:33 pm »
widziałem foty z neta jego prało z 50 osób i tak go nie ubili, śmieszna gra.
Morisato


Problemy w L2
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2006, 09:13:04 pm »
to zalezy od serwera w ilu mozna tego Antka ubic na oficjalnym serwerku to nawet nie wiem czy starczy 100
Dlatego tak ciezko zabic poniewaz jest to najmocniejszy Raid Boss w grze i praktycznie wszystkie itemy A i S grade z niego leca

Taka mała rada idz sobi en ainne RB duzo łatwiej zabiz duzo słąbsze i tesz leca z nich itemy A i S grade tylko ze z kazdego co innego sa to RB od lvl 65 +