Witaj
Gość

Ankieta

Jakie SA jest lepsze dla Homuculusa je¿eli gram Bishopem?

Acunumen(+15% cast speed)
Convertion(-40% HP, +60% MP)

Wątek: Jakie SA dla Homuculusa :)  (Przeczytany 6093 razy)

  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Jakie SA dla Homuculusa :)
« dnia: Grudzień 17, 2006, 10:40:26 am »
No to pytanie jak w ankiecie no mam dylemat czy lepiej miec wiecej many mniej hp, albo szybcie leczyc bez utrat hp. Z góry uprzedzam tylko ma sie tyczyc homuculusa. Wiem ze crystall staff moze dac +30% many ale, chce zebyscie rozpatrzyli to na podstawie homuculusa, chyba ze ktos znajdzie lepsze SA na bron C grade to pisac :):)

P.S Komentarze jak zawsze mile widziane ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 10:45:13 am wysłana przez Antras »
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2006, 11:22:57 am »
bishop i tak ma potężny heal nie? :) ja bym dał cast. spd. bo nie raz te 2s mogą uraować komuś tyłek :)

Ale i tak znajdzie sie grono ludzi co będzie wolało MP :P

Ja bym polecił ACU :)
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 774

  • Pochwał: 15

  • Ban nie śpi
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2006, 11:27:02 am »
Dla buffera szedł bym w manę, ale Bishop który nim nie jest powinien chodzić z +15% c. speeda imo. Dlatego, że podnosi to jego skuteczność bojową. Niemniej jednak na exp lepsze byłoby convertion, zapewnia mniej przystanków. Na pvp jednak bezwzględnie acumen, szybciej leczysz i masz więcej HP w razie gdy zzergujesz jakiegoś łucznika ;p
Także zależy na co się nastawiasz, z tym że ja głosuje na acumena.


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2006, 02:26:56 pm »
Acumen zdecydowanie.


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 506

  • Pochwał: 9

  • Tik Tak
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2006, 03:05:15 pm »
tylko acu


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2006, 03:16:44 pm »
ja polecam acumen, bo grajac w party licza sie te sekundy, kiedy healujesz jego czlonkow... do expienia raczej tez, bo canvertion moze zpowodowac, ze bedziemy bardzo latwym celem.

dohid a co do bufferow to mysle, ze crystall staff z mana up 'em moze byc najbardziej przydatny przy sprzedarzy buffow, natomiast w party tylko humu z acumenem, kazdy buffer ma chociaz slaby heal, ktory czasami ratuje i podobnie jak z healerem trzeba go szybko rzucac.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2006, 04:33:53 pm »
Szczerze mówiąc ja jestem bardziej przekonany do Convertion a to dlaczego: -40% hp to jest duzo ale i tak jak expie w party to oni musza pilnowac zeby mi z glowy wlos nei spadl, a +60% many to jest orkopnie duzo zawsze mi many starczy. Cvzemu nei acu no tak +15% wiecej c speeda ale jak braknie many to co wtedy? to wtedy ten convertation sie bardziej przydaje i tak w ogóle jeszcze do tego +4 wit -4/5 men i +4hp -5str rekonpensuje nam straty i dlatego przwdopodobnie wybiore conversation. Moze jak bede meic sov'a/som'a to wezmne acu ale teraz poprubuje z convertion ;)
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2006, 10:54:48 pm »
Oba SA są dobre ... Poprostu conversion jest do długiego expa a Acumen do pvp i krótszego expa ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2006, 12:19:34 am »
Powiem może tak ja mam zamiar tylko i wyłacznie expic w party jak juz pisałem wczesniej mam gildie i mam stałe party a jak nie mam party to czasem sobie posiedze na umarlakach. Dlatego te SA biore zeby sie przydalo do party bo tam poswiecam wiecej czasu ;)
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2006, 07:24:45 am »
Acumen- nie mozna myslec tylko i wylacznie o klepaniu mobkow (bo wtedy conversion jest swietne), ale podczas pvp bishop jest cholernie potrzebny. Wtedy cast. speed jest podstawa sukcesu, szybciej leczysz, trudniej kogos ubic. Poza tym jestes pierwszym celem, wiec - do hp boli, dziwne nie?  :P




  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2006, 10:53:48 am »
No niby tak Shiver masz racje ale jak bede szybko leczył a tu pufff nie ma may - bolesne nie :P
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2006, 04:03:43 pm »
To zrób inaczej - zdecyduj czy wolisz staff z mana up czy homu z acumen i problem rozwiązany ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:31:37 pm »
A nie lepiej Homu z convertion, tak aprop[o to jzu mam homu i tylko SA wkładam i to będzie już w 99% Convertion
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2006, 05:36:58 pm »
Ja na convertion zagłosowałem.
Wg mnie robe z cast speed, dyesy (-men +wit) i sam cast speed battle heala wystarczy żeby bardzo szybko rzucic leczenie a jak wiadomo BH tani nie jest 60% many to jest ogromna ilosc many przez co nie musimy odpoczywac tak czesto, a i na siege czy mass pvp bedziemy w stanie nieprzerwanie rzucac battle heala (oczywiscie w miare rozsadnie, a nie trzymać F1 i patrzec jak ladnie sie leczy)
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 1

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2006, 03:58:03 pm »
Acumen, nie dlatego ze leczycz szybciej (co jest prawda ale glownie nie o to tutaj chodzi) jak twierdza panowie powyzej, c speed wplywa znacznie na re-use time skilli, czestszy rez, mass rez itp. przydatne w pvp. Jako biszkopt masz GBH, nawet bez acumena leczysz szybko.

Got Rice Niguuh?!

Cytat: Goo-Get-Teaaa
NEXT time dont say ur clan rolled VC because u only rolled us with a 6vs6

but you guys had noblesse

VC status.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2006, 07:54:12 pm »
Podjołem decyzje zrobiłęm SA a to dlaczego pisałem wcześniej. Prawdopodobnie a raczej na 100% w broni B grade SoV tam sobie zrobie Acunumen bo wtedy sie bardziej przyda bo na wiekszym lvl bede itak juz mial mana a ten c speed sie potem bardziej przyda. Teraz to mam głod many
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2006, 07:54:56 pm »
Sin - dobry argument.
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2006, 02:13:34 pm »
Wg. mnie acumen [nie acument czy jakos tam xD]

15% to zawsze cos, a b grade dla maga radze valhalle tez +15%


  • Wiadomości: 494

  • Pochwał: 13

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2006, 01:39:05 pm »
najlepeij kup sobie 2 bronie
convertion-do pve,chociaz tutaj chyba lepeij zaopatrzyc sie w stick of faith mana up tanszy 2 razy od homu noi 1 reczny wiec mozna tarcze ubrac
a homu acumen do pvp,
obnizac HP w pvp to porażka bo i tak kazdy targetuje bishopa pierwsze


Użytkownik zbanowany


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 1

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2006, 09:44:21 pm »
Jedynym slusznym wyborem jest kupienie homka z  acu  Wiekszosc pvp  zdaza  sie w czasie zwyklego expienia Potrzebujesz jak najszybiej healowac  Przy conversion - 40 % hp złozysz sie jednym crytykiem od  lucznika
|Animal Planet |


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2007, 10:49:31 pm »
No wiesz to glownie zalezy od klasy... Ale wiekszosc wybiera Acumen i wedlug mnie to jest najlepsze rozwiazanie ;) Pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2007, 10:51:30 pm »
Bishopowi potrzebne są dwie bronie:
z acumenem - pvp
z mana upem bądź conversion - pve
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2007, 11:26:22 am »
Ja bym brał na pve crystal dla biszopa. Bo MP trzeba cały czas i od jej ilości zależy prosperowanie/życie twojego pt.  A z drugiej strony nie masz roota jak rzuci sie na ciebie aggro więc z conversion jesteś na 2/3hity. No hyba że sleepujesz a pt jest na tyle rozgarnięte że nie wali wszystkiego naraz co cię atakuje żeby to od ciebie odciągnąć. Ale to czasem trudno przwidzieć którego ty masz sleepnąć a którego oni (pt) mają odciągać. Wniosek dla biszkopta conversion odpada lepiej mana up (i to crystal nie stick of faith bo krzyś ma wiekszy m atk=>lepszy heal).
 Sam się zastanawiam nad homa z conv dla PP. Chciałbym homa brać na sellowanie buffow i np na buffowanie pt a potem przełączanie na crystal w czasie walki. Ale cały czas się nad tym zastanawiam czy się to opłaci kupować homka po to. Bo drugą broń to mam eminence (nie nie bez cheap shota hehe).
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2007, 11:32:04 am wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2007, 12:02:17 am »
Ja mam przy sobie 2 bronie..

Na raidy potrzeba mi duzo many juz kilka krotnie party mi padlo bo nie mialem many i dupa blada.. c. speeda teraz i tak mam duzego, mam wit +4 x 3 i tatuaze.. + armor z c. speedem, wiec acu juz mi nie potrzbne, c. speed bardzo duzy i many sporo.. teraz niemam takich jaj ze bishop nie leczy bo mana mu padla..

Na pvp chuj z mana bo walka to chwila tam jest potrzbny jeszcze wiekszy c. speed a many styknie sporo..

Na siege jest juz gorzej bo trwa juz dlugo, ogolnie dobrze wychodze na homie bo jest to bardziej pvp.. a mana zawsze mi sie zregeneruje ... dobrze miec 2 bronie przy sobie.. widzisz ze zle wychodzisz na jednym bierzesz drugie rozwiazanie.


  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

  • Drow fan
Odp: Jakie SA dla Homuculusa :)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2007, 09:32:05 pm »
Pewnie ze ACUMEN, bo tak jak kolega wyzej powiedzial nie zalzy ilosc many (no dobra zalezy, ale nie az tak) :P TYLKO szybkosc heala. Dobry bishop w ciagu 2-3 sekund potrafi odnowic 2-3 k zycia. :D









Jedna WIARA, jeden KLUB Barcelona AŻ po GRÓB.
PR FAN..............5* lvl