Witaj
Gość

Wątek: Spostrzeżenia  (Przeczytany 9147 razy)

  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Spostrzeżenia
« dnia: Styczeń 04, 2009, 05:13:54 pm »
Witam wszystkich serdecznie.

Jestem skromnym użytkownikiem tego forum, może nie udzielam się wiele ale czytam sporo. Obserwuje to forum już od dłuższego czasu, jak i wiele innych. Chciałbym podyskutować o zapewne bardzo istotnych sprawach dla Was jak i samych użytkowników.

  • Prawdopodobnie w zarządzie forum znajdują się osoby z administracji innych serwerów. Jak to bywa wiele z nich ze sobą rywalizuje o miano najlepszego. Dlaczego więc tak wiele osób znajduje się na nieodpowiednich stanowiskach? Promujecie forum jako imperium wiedzy i wsparcia. Gdy jednak ktoś chcę przykładowo zareklamować serwer i zrobić to czytelnie dla odbiorcy. Dlaczego wówczas osoba taka zostaje traktowana jako wróg? Ludzie z zarządów innych serwerów nie pozwolą rozwijać się innym, zamykając tematy, czepiając się szczegółów i tym samym tylko prowokując do niepotrzebnych kłótni.
  • Do wielu działów zostały wprowadzone liczne zasady postowania. Jednak nie wszyscy są na tyle zwariowani na punkcie estetyki co inni. Są osoby, które się starają ale zwyczajnie im nie wychodzi i nie postrzegają wszystkiego tak jak być może niektórzy chcieliby to widzieć. Moim zdaniem zbyt utrudniono sprawy związane z zakładaniem tematów, większość z nich jest naprawdę zbędna i niepotrzebna. radziłbym to zmienić bo tracicie wielu użytkowników.

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 05:27:40 pm wysłana przez @ve »
Serdecznie pozdrawiam.


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 08:37:24 pm »
Pozwólcie, że przerwę tę dość prymitywną formę rozmowy (nie obrażając nikogo naturalnie).

  • Prawdopodobnie w zarządzie forum znajdują się osoby z administracji innych serwerów. Jak to bywa wiele z nich ze sobą rywalizuje o miano najlepszego. Dlaczego więc tak wiele osób znajduje się na nieodpowiednich stanowiskach? Promujecie forum jako imperium wiedzy i wsparcia. Gdy jednak ktoś chcę przykładowo zareklamować serwer i zrobić to czytelnie dla odbiorcy. Dlaczego wówczas osoba taka zostaje traktowana jako wróg? Ludzie z zarządów innych serwerów nie pozwolą rozwijać się innym, zamykając tematy, czepiając się szczegółów i tym samym tylko prowokując do niepotrzebnych kłótni.
  • Do wielu działów zostały wprowadzone liczne zasady postowania. Jednak nie wszyscy są na tyle zwariowani na punkcie estetyki co inni. Są osoby, które się starają ale zwyczajnie im nie wychodzi i nie postrzegają wszystkiego tak jak być może niektórzy chcieliby to widzieć. Moim zdaniem zbyt utrudniono sprawy związane z zakładaniem tematów, większość z nich jest naprawdę zbędna i niepotrzebna. radziłbym to zmienić bo tracicie wielu użytkowników.
Czy mógłbyś nakreślić o co dokładnie chodzi i podać mi przykłady osób, które są domniemanymi adresatami tej wypowiedzi? Jeżeli taka sytuacja rzeczywiście ma miejsce i jeżeli jesteś w stanie to potwierdzić, to nie widzę powodów żeby coś takiego kontynuować.

Czasem to może wyglądać tak, że jeśli moderator trzyma się "kurczowo" ustanowionego regulaminu, to uchodzi za kogoś w rodzaju "tyrana, czy też despoty", ale takie zachowanie nie musi być uwarunkowane tym, że ma on złą wolę w stosunku do użytkowników. Moderator też jest człowiekiem i uwierz... Ciężko wytłumaczyć tej czy innej osobie, że dane postępowanie jest złe lub powodujące "uprzykrzanie" komuś życia. Stąd nieraz ostre reakcje, ale oczywiście z chęcią wysłuchamy Twojego zdania.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 09:10:21 pm »
dobra @ve oto przykład

moja skromna prezentacja, nazwa serv itp się nie liczy: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,24375.0.html - nie wiem czy zgodna z regulaminem, ale wszystkie WAŻNE info było zawarte

w prezentacji Angleosa było : rate, co działa i "ZAPRASZAM bo u nas jest fajnie"

btw sprawdz ile tego typu podobnym postom/topicom leży w koszu >.> (mowa tu o złych prezentacjach)



//matin może nie napisze ale przeczyta i...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 09:25:27 pm wysłana przez McViRR »
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:26:54 pm »
Soul twój post jest na poziomie jako jedyny z tych wszystkich. Dobrze, że chociaż ty podchodzisz do tej sprawy poważnie. No ale to jest forum dla ludzi, po co uprzykrzać innym życie? Inni nie potrafią tego zrozumieć bądź też nie chcą. No ale zauważyłem dziwne nastawienie Iskierki do Throk'a. Dlaczego założony temat został przemieniony w pole wyzwisk? Nawet gdyby temat był napisany niepoprawnie bądź wbrew regulaminowi dlaczego pozwalacie na takie sytuacje?
Serdecznie pozdrawiam.


Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2009, 03:51:26 am »
Temat wyczyściłem bo tylko przeglądając go stwierdziłem że szkoda mnie oczu na czytanie 4 stron kłótni.

Z postu pana @ve wynika jasno że temat tyczy się działu serwery oraz regulaminów więc nie rozumiem czemu inni modzi poza moderatorami działu serwery wtrącają swoje 3 grosze nic nie wnosząc do tematu. Jak i nie wiem czemu wtrącają się w sprawy regulaminów
większość jest Mojego autorstwa a te które nie są najpierw muszą być zaakceptowane przez jednego z adminów, czyli problem jest czysto administracyjny.

ad 1

Jeśli chodzi o regulamin działu serwery specjalnie został zaostrzony i to na moje polecenie czemu, już wyjaśniam
Forum nastawione jest na poważne serwery które mają coś konkretnego do zaprezentowania.
Forum nie popiera serwerów założonych przez adminów na zasadzie ściągnij pliki, zainstaluj i jakoś to będzie może się uda w trakcie prowadzenia serwera będę się uczył jego obsługi, napraw itd itp, a jak nie to serwer padnie po 3 miechach.
Czyli serwerów robionych od tak dla zabawy i i nabijaniu ludzi w butelkę przy zbieraniu donate bo tak to się przeważnie kończy serw rusza admin zbiera donate i po 3 do 6 miesięcy serwer przestaje istnieć.

Uważam też że jesli to jest polski serwer to taki serwer powinien zareklamować sam admin i zareklamować go na zasadach jakie wymaga dane forum czemu bo On też wymaga przestrzegania na własnym serwerze, i forum zasad jakie ustalił.
To jest chyba jasne że jeśli ja czegoś od kogoś wymagam u siebie, to jeśli jestem u kogoś to przestrzegam zasad wymaganych u tego kogoś.

W regulaminie są podane zasady i nie są one aż tak bardzo ostre, jest też przedstawione co jest wymagane do prezentacji serwera
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,18180.0.html
Dodatkowo jest też specjalnie przyklejony temat z wzorową reklamą serwera ( serwera który już nie istnieje)
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,18180.0.html

Jeśli ktoś nie potrafi się zastosować do zasad, bądź też reklama serwera jest zrobiona (sory za wyrażenie) na odpierdziel
bo się komuś przyłożyć nie chce. To zrozumiałym jest że serwer też działać będzie na takiej samej zasadzie czyli byle tylko działał.
A jak już wyżej napisałem nie popieramy takich serwerów!!!!!!

Jeśli uważasz że TY bądź inny użytkownik forum w dziale serwery jest dyskryminowany podaj linka bo inaczej nie jesteśmy wstanie tego zweryfikować.
Jeśli jesteś pewien że dział z serwerami moderują osoby które są Adminami bądź GM na jakiś serwerach udowodnij to
dając link do tegoż serwera i zostanie to zweryfikowane.
Bo ja mam 90% pewności ze nie są.

ad2
Czy moderowałeś bądź prowadziłeś jakiekolwiek forum???
Przypuszczam że nie, no może tylko klanowe.
Regulaminy większości działów pisałem osobiście, bądz też na moje polecenie zostały zmienione.
Poza działem Offtopa Regulaminy są zaostrzone czyli dział Help i cały Rasy/Klasy czemu bo sam te działy moderowałem ponad rok i naprawdę uwierz mi już po 1 dniu moderowania miałem dość czytania setek tematów pod tym samym tytułem jaka postać, jakie ubranie co jest dobre do tego czy innego.
Specjalnie istnieją tematy podpięte z opisami ras i klas, Autor tematu już w pierwszym poście opisuje co i z czym w danej rasie czy klasie jest opisana przystępnie rasa, klasa, przeważnie skile, ubranie, broń oraz trochę o pvp tematy te też sa systematycznie uaktualniane i czyszczone.
Istnieją też setki innych tematów i po to została stworzona opcja SZUKAJ aby wpisać tam to co potrzebujemy  bez zbędnego wertowania forum.
Uzywając opcji szukaj masz pełen dostęp do szukanego przez Ciebie tematu i nie musisz zaśmiecać forum setką tematów dotyczących tego co i tak już zostało napisane.

Z tego co zauważyłem najwięcej pretensji o kasowanie czy też zamykanie tematów mają te najbardziej inteligentne osoby, którym się nie chce czegoś poszukać tylko czekają jak ktos da im gotowca.


@ve napisałeś posta bardzo ogólnikowo nie przedstawiając o co konkretnie CI chodzi czy też co Ci nie odpowiada czy też innym użytkownikom. Bardzo bym prosił o konkrety jesli obawiasz się zemsty ze strony moderatorów to zapewniam Cię że takowa nie nastąpi, jeśli nie chcesz pisać otwarcie na forum zapraszam na PM.
Ja i Soul nie jesteśmy wstanie czytać każdego tematu czy też postu który powstaje na forum przeważnie nasza "praca moderatorska"
kończy się na wejściu na pocztę i przeglądaniu tematów zgłoszonych. Dlatego opcja "zgłoś do moderatora " została stworzona jeśli tam klikniesz i napiszesz o problemie to powiadomienie trafia na meila do odpowiedniego moderatora działu oraz do SM i Adminów.
Dlatego tak ważnym jest aby zgłaszać problemy jeśli takowe powstają a jeśli nie widać reakcji powiadomieni na PM jednego z Adminów.
Nie wiem jak Soul ale ja jak jestem to na każdy PM odpowiadam.

Nikt z nas nie jest idealny i każdy z nas popełnia błędy ważnym jest to aby się na własnych błędach uczyć i nie popełniać tych samych drugi raz.

Teraz do moderatorów
W żadnej Swoje wypowiedzi @ve was nie obraził ani też nie prowadził zbędnego spamu.
A Wy nie dość że zaczęliście Go obrażać to waszego spamu wyszły 4 strony.
Chyba mnie za długo nie było i wam się trochę w głowach poprzewracało.
Zapomnieliście że Was też dotyczy regulamin dodatkowo macie spisane zasady tylko dla Was których macie przestrzegać.


To jest w tym momencie 2 ostrzeżenie dla Was wszystkich. Trzeciego nie będzie !!!
I nie chcę tu czytać waszego spamu od tego macie dział offtopa czy tez dział dla modów
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 05:42:26 am wysłana przez Polgara »


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2009, 07:32:17 am »
Do moderatorów :

administrare znaczy służyć - nie zapominajcie o tym.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:56:11 am »
Widze, ze w zwiazku ze swiatecznym urlopem ominal mnie bardzo zywy watek.

W tej chwili mam zaszczyt pelnic funkje SM'a, ale w zwiazku z tym,
ze do niedawna wiekszosc mojego czasu na forum spedzilem moderujac ten trudny dzial (SERWERY),
ktory wbrew pozorom jest bardzo wdziecznym dzialem,
musze wrzucic tu swoje trzy grosze ;).

Na poczatku chce zaznaczyc, ze praca w tym dziale dala mi bardzo duzo satysfakcji
oraz wiele mozliwosci nawiazania ciekawych kontaktow ;)

Przejmujac dzial serwery zastalem tam mydlo i powidlo w jednym.
Pomimo jasnych regol dotyczacych prezentowania serwerow mozna bylo znalezc w nim doslownie wszystko.

Postanowilem wiec zaczac od poczatku.
Sprecyzowalem w bardzo jasny sposob zasady umieszczania prezentacji,
ich zawartosc informacyjna, poprawilem regulamin i posprzatalem dzial.
Po kilku tygodniach dzial ozyl i zaczal zyc swoim zyciem.
Bardzo szybko okazalo sie jednak, ze mam do czynienia z kilkoma „grupami”
Userow prezentujacych serwery – ponizej kila przykladow:

- nabijacze postow – „Copy & Paste”
- olewacze – „hej znalazlem serwer: XXX – wbijajcie – jest -_-'iscie!”
- bardzo mlodzi, z regoly nowi userzy – „witam, wprawdzie nie wiem jak, ale jednak umieszcze ...”
- wyjadacze forumowi – tu mialem do czynienia w 99% z perfekcyjnymi prezentacjami

Oraz najtrudniejsza grupa:
– Admini / wlasciciele serwerow – „daje wam moje dzielo – patrzcie jaki jestem wspanialy” albo „chce wam przedstawic wlasny serwer XX – mam nadzieje, ze spodoba sie wam”

Oczywiscie nie wszystkie prezentacje da sie tu, czy tam wrzucic – sa przerozne ;)

Mysle jednak, ze caly problem polega czesciowo na podejsciu obu stron do tematu.
Opowiem wam o MOIM podejsciu do dzialu i pracy w nim - moze pomoze to komus ;).

Mamy tu do czynienia z kilkoma rownoleglymi sprawami:

W moich oczach najwazniejsze sprawy to:
- stosunek osobisty userea / autora tematu do danej prezentacji
- zawartosc prezentacji - jej wartosc informacyjna.

Wiekszosc prezentujacych serwery wychodzi z zalozenia, ze (bez wzgledu na jakosc swojej prezentacji) odwalili kawalek dobrej roboty.
Niestety najczesciej sa to prezentacje zawierajace po prostu niewystarczajaca ilosc informacji,
bardzo czesto brakuje istotnych szczegolow, ktore moga ulatwic decyzje przyszlym graczom.

Niestety nie zawsze pomagaja tu grzeczne uwagi, czy prosby o poprawki ...
Bardzo czesto trafiamy na userow, ktorzy koniecznie chca zajac czyjas strone
albo po prostu prowokuja – czeto pomimo tego, ze nie grali nawet na danym serwerze.
Czesto rowniez pojawiaja sie „osobiste potyczki” i „podjazdy” albo co gorsze:
Jakakolwiek uwaga co do tresci / zawartosci prezentacji czy jakosci serwera
budzi natychmiastowa agresje autora ...


Naszym obowiazkiem jednak jest albo ucinac tego typu reakcje albo sprawdzac dokladnie zasadnosc umieszczania niektorych postow, czy zarzutow.
Nie zawsze jednak jest to mozliwe.

Dobre serwery znisa kazda krytyke, slabe nie poradza sobie z mocniejszym dmuchnieciem wiatru.

Czasami pojawia sie wlasnie to, o czym mowil @ve: niechec moderatora do jakiegos serwera.
W moim przypadku mialo to tylko 1 raz miejsce – serwer The Angelos.
Ze wzgledu na ciekawe dla mnie raty Spoila czesto probowalem zaczynac na tym serwerze,
Praktycznie po kazdym vipe bylem na nim obecny.
W przerwie The Abyss zastanawialem sie nawet nad przeniesieniem Gronostajow na ten serwer.
Jednak bardzo szybko okazalo sie, ze obojetnie jak nowa bylaby zaloga serwera,
to kombinacje alpejskie pozostawaly te same.
Albo jakies Rbki bez Defa pod woda – w wyznaczonym miejscu dla „kolesi”,
albo nagle bizu +30, albo jakies inne paranoje – ludzi z rasistowskimi Nickami,
a po meldunku zgloszonym Adminom – trafiasz do Jaila ... no cuda niewidy.
Po kazdym Vipe, po kazdej zmianie „zalogi” jakis cyrk ... i nowy vipe.
Ten serwer to kpina – to wszystko.
I tu tez prosze sie nie dziwic, ze Iskierka pala niechecia do takiego cyrku.
Naszym obowiazkiem jest rowniez ochrona userow naszego forum przed smieciami.

Moderator forum czy Administrator powinien sluzyc.
Jednak nie zapominajcie o tym, ze pracujemy tutaj charytatywnie – dla was,
Ze jestesmy przede wszystkim lojalni wobec forumowiczow i zalogi forum,
Ze mamy nie tylko prawa ale czesto trudne obowiazki polegajace nie tylko na usuwaniu
Niektorych postow, czy tematow – ale rownie czesto na interwencji w sytuacjach
konfliktowych. Ze tak samo czesto odbieramy pochwaly jak i zwykle (przepraszam za zwrot- ale musze) "k.urw.y".
Tylko za to, ze staramy sie jak najlepiej pracowac dla was – userow.
Nikt nie oszczedza Admina, czy Moda ... Jezeli pracujemy wytrwale i dobrze – nikt tego nie widzi – nie ma po prostu powodu – spelniamy przeciez swoje obowiazki,
Ale czesto wystarczy jeden blad, jedna nerwowa wypowiedz – i z kazdego rogu leca joby.

Nie usprawiedliwiam wszystkich Modow - kazdy powinien umiec uczyc sie i ABSOLUTNIE NIKT tutaj nie jest swieta krowa.
Krytyka jest DOBRA - inteligentny czlowiek moze dzieki niej wiele zmienic, wiele nauczyc sie!

Zycze wszystkim odrobine wiecej tolerancji, wzajemnego zrozumienia,
wewnetrznego spokoju i wzajemnej zyczliwosci – wtedy nie bedziemy mieli absolutnie zadnych problemow.
Przeciez wszystkim chodzi o jedno – aby nasze forum bylo najlepsze.
Nie zapominajmy, ze wszyscy siedzimy po jednej stronie ;).

Pozdrawiam - wasz Koszalek Opalek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 11:02:02 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:36:32 pm »
Jako, iż cały ten wątek dotyczy sprawy reklamy mojego serwera postanowiłem wtrącić swoje 3gr . Zdaje sobie sprawę, że złamałem regulamin działu (chociaż muszę dodać, że zaznajomiłem się z nim przed umieszczeniem informacji). Błędnie założyłem, że dopisek pod ogólnym 'info' wystarczy, jako komentarz dotyczący serwera. Niestety w ciągu 24h, które ustalił mi 'Iskierka' nie byłem w stanie poprawić mojego błędu. Może to zbyteczna informacja, ale w tym czasie nie byłem w stanie podejść do komputera (zmogła mnie choroba). Temat został skasowany i nie wyrażam dla tego żadnego sprzeciwu.

Rzeczą, która mnie w pewien sposób zirytowała był fakt umieszczenia Angelosa na 'czarnej liście serwerów'. Przykro mi to mówić, ale zostało to spowodowane wyłącznie przez niechęć moderatora do mojej osoby. Jestem o tym przekonany po podobnym incydencie, który miał miejsce na podobnym temu forum (nie chce wstawiać linku, mogłoby to być reklamą ich serwisu).

Rozumiem, że Angelos nie jest jednym z 'ogromnych', ogólnoświatowych serwerów Lineage II. Aczkolwiek nie jest też jednym z tych 'zabawek' nowych administratorów, którzy próbują utworzyć coś własnego, jednak po pewnym czasie ich praca zamiera. Osobiście utworzyłem serwer 2 lata temu. Przez ten czas istniał cały czas, mimo wzlotów i upadków nawet nie przemknęło nam przez myśl zamknięcie serwera i tym samym zmarnowanie naszego kilku-letniego wysiłku. Jedynym powodem, który mógłby umieścić nas na tej liście jest atak konkurencji, upadek i kasacja kont (incydent wystąpił w listopadzie). Przyznaje, że nie jest to powodem do chwały, jednakże po miesiącu ciężkiej pracy (w trakcie którego utworzyliśmy nowy system zabezpieczeń) postanowiliśmy wznowić żywotność serwera.

Nakreślając wam historie Angelosa nie miałem na myśli jakieś reklamy, bądź zachwalania serwera. Chciałem ukazać, że wedle mojej opinii nie ma powodu umieszczać nas na tego typu liście.


Proszę o nie kasowanie tej wypowiedzi i ustosunkowanie się do niej. Pozdrawiam ~!


  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:39:44 pm »
Przepraszam, że nie odpowiadałem. Sporo pracy mam ostatnimi czasy na serwerze i to przeważnie uniemożliwia mi szybki kontakt na wielu forach. Korzystam z wielu for, nie tylko o tematyce związanej z L2. Byłem moderatorem na wielu z nich, kilka również prowadziłem oczywiście z pomocą innych. No ale nie chodzi tu o całkiem coś innego. Kolega powyżej troszeczkę rozjaśnił już jedną z sytuacji jaka miała miejsce. Wraz z administracja pracujemy w pocie czoła nad serwerem, aktualnie znajduje się w TOP 100 na HOPZONIE oraz EXTREME i wybaczcie ale nie potrafimy zawsze poświęcić tyle czasu na chodź by reklamę na forum. Nie wiadomo jakbyśmy się starali i do tego podchodzili to jednak zawsze jet coś co można zrobić lepiej i to wiemy! Jednak prosiłbym zaobserwować i naprawdę zastanowić się nad wyborem osób, które odpowiadają za poszczególne działy. Może wielu z nich nie jest GM/Adminem ale jak możemy wnioskować na pewno spędzają swój czas przed monitorem wcielając się w rolę gracza na różnych serwerach. Jednak nie wszyscy są spełna rozumu aby odróżnić rzeczywistość od świata wirtualnego. Śmieszne to dla wielu brzmi, prawda? Tak czy inaczej są to także ludzie i może dojść do różnych kłótni między nimi a administracją i to większość czyni ich bardzo mściwymi, co odzwierciedla się w niektórych przypadkach na właśnie takich forach. Ciężka sprawa no ale na forum o takiej wadze i popularności warto z tym walczyć.

Prosiłbym tylko, jeśli to możliwe o rozwagę przy wyborze pomocników, bo błędy kosztują i to najczęściej utratę użytkowników czy nawet zniechęcają na wstępie. Jak widać wielu odbiera moje posty jako atak i to nie pierwszy raz. Chociaż tak naprawdę nie mam nigdy złych chęci. Nie można jednak zabronić moderatorom gry, ale należałoby dobierać tych ambitnych, posiadających jakąś kulturę, uprzejmych i przede wszystkim baaaardzooo cierpliwych.

Za każdym razem zapoznaje się z regulaminem, jednak jak człowiekowi zdarza mi się popełniać błędy. Jeśli będę mieć dłuższą chwile czasu postaram się popracować nad tematem reklamującym i zrobić wszytko jak należy. Prosiłbym również, aby opiekunowie forum czy to inni moderatorzy nie zniechęcali graczy oraz nie sugerowali decyzji przy wyborze serwera. Odpychając zainteresowanych i nakierowywująć na te, na których grają aby zagwarantować napływ nowych graczy. Jest to naprawdę niemiłe i niesprawiedliwe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 12:56:15 am wysłana przez @ve »
Serdecznie pozdrawiam.


Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2009, 02:37:12 am »
Serwer osobiście skasowałem z czarnej listy.

My admini forum ostatnio rzadko bywaliśmy na forum ze względów osobistych, które wymagały poświęcenia naszej całej uwagi.
Wiadomym jest że gdy kota nie ma to myszy harcują, teraz już będziemy więc powinno być wszystko ok.
Z drugiej strony racz zauważyć że wymieniliśmy niedawno ekipę moderatorów, większość z nich jest nowa i dopiero uczy się.

Jeśli chodzi o reklamę serwera naprawdę nie wymagamy wiele, chcemy aby wyglądała przejrzyście i w miarę ładnie napisana
zresztą podałem linka do wzorcowej prezentacji.

Jeśli chodzi o stronniczość przynajmniej adminów nie możesz nas o nią oskarżać bo my już dawno przestaliśmy grać w l2.
A nawet jeśli nawet chciałbym zagrać to albo wchodzę na pierwszy lepszy serwer bądź też pożyczam się postaci od członków klanu z którym grałem na serwerze na którym w danej chwili grają.

A jeżeli już wypowiadam się na temat jakiegoś serwera zawsze go przed wypowiedzią sprawdzam grając na nim przez jakiś czas,
a sprawdzam go pod kątem mobów i dropa czy są tam dzie powinny być i czy leci z nich wszystko tak jak powinno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 02:43:07 am wysłana przez Polgara »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2009, 10:14:06 am »
Jeszcze może wartoby dodać, że niestety wybór moderatorów nie jest taki prosty, bo jest wielu kandydatów. Część z nich spełnia kryteria i wydaje się w porządku, a tuż po otrzymaniu szansy zaczynają "szaleć". Już nawet w obecnej ekipie zaczynamy dostrzegać rzeczy, które mieć miejsca nie powinny i mamy zamiar się tym zająć, tylko tak jak wspomniałem. Niestety części z nich nie da się uniknąć, bo ciężko poznać kogoś i przewidzieć jak się zachowa przez internet. Z reguły przecież jest tak, że do "władzy" pchają się osoby niekoniecznie się do niej najdający, co widać w życiu realnym ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2009, 11:06:13 am »
Thork - umieszczenie serwera The Angelos na czarnej liscie nie wiazalo sie wylacznie z niechecia moderatora,
ale o tym juz pisalismy na forum. Mysle, ze w zwiazku z decyzja Polgary mozemy uwazac temat za zamkniety.
Wydaje mi sie, ze w zwiazku z "perypetiami" serwerowymi - tym bardziej powinienes zrozumiec pewne trudnosci pojawiajace sie przy wspolpracy z nowa zaloga.
W efekcie koncowym otrzymujesz, rowniez u nas pewna mozliwosc rozpoczecia od nowa.
Ze swojej strony moge zapewnic, ze zadbam o brak spamu w Twojej nowej prezentacji serwera.

@ve - lubie czytac Twoje posty i jak juz wspomnialem - zaluje, ze w zwiazku z krotka nieobecnoscia ominal mnie ten bardzo zywy temat. Niestety nie otrzymalem rowniez zadnego zgloszenia dotyczacego zaistnialego incydentu.


I na koniec mala refleksja z mojej strony.

Kazde forum dyskusyjne jest miejscem na ktorym uzytkownik korzysta z pewnej anonimowosci,
mogac w swobodny sposob wyrazac swoje zdanie i opinie.
Niestety bardzo czesto pojawia sie tu problem nieumiejetnego,
a niekiedy wrecz celowo sprzecznego z zalozeniem wykorzystania tej sytuacji - najczesciej wiaze sie to z pewna niedojrzaloscia
lub delikatnie powiedziawszy - bledna interpretacja mozliwosci oferowanych przez forum.
Pojawiaja sie dyskusje o wszystkim, na kazdy temat, a uzytkownicy nie zawsze formuluja swoje wypowiedzi w sposob godny i uczciwy.
Niektore odpowiedzi pozbawione sa kultury osobistej, podstaw norm obowiazujacych w normalnej dyskusji
i dosyc szybko okazuje sie, ze w tradycyjnej rozmowie nie doszloby do podobnych sytuacji.
Niestety - ani Administracja, ani Moderatorzy nie sa w stanie zapobiec wszystkim podobnym incydentom.
Nie jestesmy w stanie wylowic wszystkich tego typu zachowan.
To tez jest normalna kolej rzeczy - dlatego kazdy ma mozliwosc zgloszenia danego tematu / odpowiedzi do moderatora,
wtedy bardzo chetnie wkraczamy do akcji reagujac na sprzeczne z regulaminem lub pozbawione kultury, czy obrazliwe wypowiedzi.
Dotyczy to w rownym stopniu uwag w stosunku do uzytkownikow, jak i Moderatorow, ktorzy "zeszli z wlasciwej sciezki".

Na szczescie nie czesto dochodzi do ostrzejszej wymiany zdan,
a nasze forum cieszy sie dosyc duza kultura osobista wiekszosci uzytkownikow.
Mysle, ze dzialajac wspolnie, przy wykorzystaniu dostepnych mozliwosci, mozemy skutecznie i bezproblemowo,
rowniez w przyszlosci, zapobiegac rozwijaniu sie chybionych dyskusji i zapewnic udane "forumowanie" jak najwiekszej rzeszy uzytkownikow.

Pozdrawiam serdecznie - Koszalek Opalek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 11:08:28 am wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 102

  • Pochwał: 10

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2009, 11:50:55 am »
Miałem chwilkę czasu dziś rano więc zabrałem się za reklamę serwera. Mam nadzieje, że tym razem wszystko zgodnie z regulaminem. Jeżeli jednak coś zauważycie, proszę poinformować ponieważ czasu to mi najbardziej braknie co przysparza tylko problemów i powoduje nieumyślne pomyłki (TUTAJ).

Powracając do tematu moderatorów, ja wszystkich Was rozumiem i wiem co to znaczy administracja nad załogą. Chciałbym coś sprostować. Pisałem, że niektórzy z zarządu mogą być GMami/Administratorami serwerów, tak owszem jednak nie chodzi o to, że nimi są. Bo każdy może robić co mu się podoba i mi to naprawdę nie przeszkadza. Jednak po zalogowaniu tutaj, taka osoba musi pamiętać o tym że regulamin obowiązuje ją tak samo jak pozostałych. Należałoby wybierać osoby, które nie mieszają innych spraw do tych związanych z funkcjonowaniem forum. Nie może wyżywać się na użytkownikach ponieważ coś nie poszło po jego myśli. Należy bowiem pamiętać, że tutaj jest osobą neutralną i swoją postawą reprezentuje całe forum. Zadanie niebywale ciężkie ale jakże korzystne i procentujące. Napisałem to co myślę, może i nie potrzebnie no ale zawsze jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż później leczyć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 06:06:08 pm wysłana przez @ve »
Serdecznie pozdrawiam.


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2009, 02:11:07 pm »
Sprawa zamknięta. Podjęliśmy odpowiednie kroki ;)
Prepare for unforeseen consequences...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2009, 07:24:26 pm »
To może coś dopowiem :PP Nie wiem gdzie to napisać, ale skoro temat nazywa się "Spostrzeżenia" to napisze to tutaj.

Zaczne od Iskierki.
Według mnie jest w porządku ale... uważam iż za bardzo faworyzuje serwery l2m, tzn. Mimo ze to l2j, tematy tych serwerów są napisane w głównym dziale.

Serwery:
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,22182.0.html
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,16135.0.html

No i :
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,18180.0.html

Wiem ze, się czepiam ale strasznie mnie to denerwuje. Zorbie sobie serwer a pliki nazwę l2shit i tez będzie w głównym dziale ?? albo dlaczego valinora tam nie ma przecież to l2v... Zamiast tego jest na czarnej liście.

l2m -> all ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 07:28:06 pm wysłana przez Sinor »


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2009, 08:43:11 pm »
Posprzataj tu ktos, pls ;]


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:30:24 pm »
Caly Spam / Flame usuniety.

Maslan, bula, McViRR - zasmieciliscie kompletnie temat ...

2 Modow + Wyrozniony ... nastepnym razem leca ostrzezenia!

Sinor

1. L2Shit mozesz zrobic, jezeli masz wystarczajace umiejetnosci - zycze powodzenia.
2. L2v, pozniej L2 xy i na koniec L2 pq ??? -> zostawmy to na polce L2j -> Sprawa L2v zostala wyjasniona w temacie dotyczacym serwera L2v.
3. Everlast - Wzorowa prezentacja - jak nazwa wskazuje jest pewnym wzorcem dla prezentacji
4. Dlaczego serwery L2m sa w "glownym" - zajrzyj do Info / Regulaminu to sie dowiesz.

L2m jest oddzielnym projektem, ktory baardzo ciezko wrzucic do tego samego wiaderka co L2j, chociaz w gruncie rzeczy L2m=L2j.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 09:51:59 pm wysłana przez Koszałek Opałek »
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:08:46 pm »
Caly Spam / Flame usuniety.

Maslan, bula, McViRR - zasmieciliscie kompletnie temat ...

2 Modow + Wyrozniony ... nastepnym razem leca ostrzezenia!

Sinor

1. L2Shit mozesz zrobic, jezeli masz wystarczajace umiejetnosci - zycze powodzenia.
2. L2v, pozniej L2 xy i na koniec L2 pq ??? -> zostawmy to na polce L2j -> Sprawa L2v zostala wyjasniona w temacie dotyczacym serwera L2v.
3. Everlast - Wzorowa prezentacja - jak nazwa wskazuje jest pewnym wzorcem dla prezentacji
4. Dlaczego serwery L2m sa w "glownym" - zajrzyj do Info / Regulaminu to sie dowiesz.

L2m jest oddzielnym projektem, ktory baardzo ciezko wrzucic do tego samego wiaderka co L2j, chociaz w gruncie rzeczy L2m=L2j.

Ok dzieki :P
Na taka odpowiedz czekałem :PP
Ale i tak bezsensu :PP
Pozdro


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2009, 08:31:20 am »
Zobaczymy - co sie da zrobic z ta "niescisloscia" ...
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2009, 10:45:45 am »
Ehhh. L2m jest projektem, który niewiele ma wspólnego z L2j. Jedyne co tam jest wspólnego, to Luno, Nemesis oraz Renji, którzy byli kiedyś głównymi programistami l2j oraz język programowania ;).

L2m został wyselekcjonowany ze względu na jego unikalność i w zasadzie brak jakiejkolwiek konkurencji ze względu chociażby na stabilność i zgodność z retailem.

Tyle na ten temat, ale zastanowimy się czy nie zmienić tego faktu.
Prepare for unforeseen consequences...


  • Banned
  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Jestem niezbanowalny
Odp: Spotrzeżenia
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2009, 06:24:21 pm »
Przeczytałem zamknięty temat "Spostrzeżenia" i od razu wiedziałem, że padnie coś o mojej skromnej osobie ;P

Ale buhahaha. Normalnie mój klon który piszę z rozumem ;D GZ, GF, GO :D:D:D