Witaj
Gość

Wątek: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?  (Przeczytany 2319 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:13:18 pm »
W L2 gram już ponad 2 lata, bardzo dużo o nim czytałem (miałem tygodniowo ok. 20h przy kompie w szkole :P) tak więc jeśli komuś moja teoria wyda się dziwna niech nie wyzywa mnie od razu od nooba :) to co chce napisać może wydawać się bardzo dziwne, jednak jak ostatnio przeczytałem, że atakując z góry mamy większe accuracy i że MJ set dodaje ressista tylko w PvP to chyba mnie już nic nie zdziwi :) poprzeć tego nie mam za bardzo jak bo ani screenów ani frapsów ani nic nie mam, niemniej jednak jest to moja długa obserwacja.
- IMO w grze istnieje taki dodatkowy parametr jak 'pewność siebie' (jak kolwiek głupio to nie brzmi), wydaje mi się, że po wlepieniu hexa postać sypie więcej krytyków niż bez hexa; tak samo mając holy weapon moby undead też dostają więcej krytyków niż bez tego buffa (oczywiście jeszcze większy dmg); strzelając w maga sypie krytyk za krytykiem w tanka 10strzałów pod rząd bez krytyka itp. itd. takich przykładów jest kilka. Potwierdzi to ktoś? a może nikt na to wcześniej nie zwrócił uwagi?

jeszcze drugie pytanie:
na temat systemu rekomendacji słyszałem tyle mitów ile Ryltar wypił tanich win, wszystkie rozmyślania przeważnie kończyły się stwierdzeniem 'nie daje nic poza niebieskim nickiem'. Niedawno przeczytałem (na innym forum), że mając dużo rec. pointów będziemy lepiej bronić tarczą (większa szansa na blok). Jak dla mnie to to blubr jak wiele, które wcześniej słyszałem, ale mogę się mylić... ustosunkujcie się do tego.


  • Wiadomości: 278

  • Pochwał: 0

Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:24:40 pm »
Na pierwsze nie odpowiem, ale co do rekomendacji, to slyszalem ze zmniejsza sie szansa na wydropienie czegos gdy zabije cie mob, lub ubija cie gdy masz karme.


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:44:08 pm »
Na pierwsze nie odpowiem, ale co do rekomendacji, to slyszalem ze zmniejsza sie szansa na wydropienie czegos gdy zabije cie mob, lub ubija cie gdy masz karme.

Najgłupsza z wszystkich teorii jakie dotąd słyszałem. A co do recommendów jak napisał Yoker w pierwszym poście "nie daje nic poza niebieskim nickiem"


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2007, 04:02:21 pm »
...atakując z góry mamy większe accuracy...



...MJ set dodaje ressista tylko w PvP...

pvp & pve

mając holy weapon moby undead też dostają więcej krytyków niż bez tego buffa (oczywiście jeszcze większy dmg)

holy weapon powoduje że twój atak fizyczny staje sie sacred atack więc każdy mob (nie tylko undead) z sacred atack weak point mocniej obrywa, krytyki sie nie zwiększają.

na temat systemu rekomendacji słyszałem tyle mitów ile Ryltar wypił tanich win

Temat wałkowany 100 razy. Na retailu recomend daje tylko niebieski nick, na privach wszystko jest możliwe w zależności od fantazji i umiejętności admina.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2007, 04:20:13 pm »
mi tego nie musisz cytować, całkiem niedawno to widziałem :P

pvp & pve
całkiem niedawno ktoś z retail pisał, że robił (albo robili - nvm) test i wyszło z niego, że MJ i ressist shock nie dał nic w PvE


holy weapon powoduje że twój atak fizyczny staje sie sacred atack więc każdy mob (nie tylko undead) z sacred atack weak point mocniej obrywa, krytyki sie nie zwiększają.
tak, tak wiem, że nie musi być undead. Akurat tak napisłem :P
może w liczbach się nic nie zmienia. Niemniej jednak bijąc moby z sacred attack weak point z holy weapon zasadzam moim raiderem bardzo często 2 krytyki pod rząd. Na zwykłych mobach 2 krytyki to rzadkość (oczywiście to może być tylko przypadek, ale często mi się zdarzają takie przypadki, i o to chodzi w tym topicu :P)



Temat wałkowany 100 razy. Na retailu recomend daje tylko niebieski nick, na privach wszystko jest możliwe w zależności od fantazji i umiejętności admina.
właśnie to chciałem usłyszeć po raz 101 :P po prostu nowy mit usłyszałem i zaciekawił mnie on :)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2007, 04:43:02 pm »
Cytuj
całkiem niedawno ktoś z retail pisał, że robił (albo robili - nvm) test i wyszło z niego, że MJ i ressist shock nie dał nic w PvE
Robiliśmy, bo sam nie mam seta Maja, a porzyczyałem na rebuff. Taki był wynik jak pisałem, 0 różnicy przy mobach, jednak gdy kiedyś tam Maja złoże, to pójde i przetestuje, hmm, w jakimś godzinnym porównaniu.
Reszte jak coshoo :)
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Wymysł mojej wyobraźni czy prawda?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2007, 06:44:02 pm »
Problem ze stunem w pve polega na tym że moby mają go dużo mocniejszego od graczy dlatego macie takie odczucie.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...