Witaj
Gość

Wątek: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?  (Przeczytany 13505 razy)

  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« dnia: Styczeń 04, 2007, 07:16:46 pm »
Witam. Tak się zastanawiam nad zrobieniem buffera. Myślę o przyszłości: przychodzi pora na wybranie 2 profesji...
I chciałbym się dowiedzieć, kogo wybrać, do czego najlepszy jest ten, a do czego ten. Obaj bufferzy, ale czym się różnią?

Pozdrawiam ;)


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2007, 07:23:34 pm »
http://forum.lineage2.bo.pl/index.php?topic=6083.0

Ogólnie prophet jest najnudniejsza postacią w grze , ale i bez niej też ciężko się obejść.
Bishop to jest najlepszy healer.


  • Wiadomości: 774

  • Pochwał: 15

  • Ban nie śpi
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2007, 07:31:04 pm »
Bishop to właściwie nie buffer, to tylko healer. Wybierając Bishopa nie dostaniesz już więcej buffów [może z wyjątkiem avatara], będziesz rozwijał tylko leczenie i jakieś zabawki healera. Prophet to tylko buffer, rozwija bardzo dużo buffów ale nie rozwija już więcej leczenia ani zabawek do usuwania trucizn itd. Jeśli chcesz połączenie buffera z healerem wybierz SE albo EE. Oni rozwijają buffy i leczenie równolegle.


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2007, 08:32:06 pm »
zalezy... jesli grasz na dragonie to bierz pp bo potem jak wezmiesz he albo sorca albo nekro to ci skille przejda na suba<lol>, ale jak grasz na serwie wzrorwanym na retailu to nie ma roznicy jaka masz subke, ale pp i bishopa bardzo trudno sie lvluje... tak do 40 lvla sie da ale pozniej przydaje sie "support walczacy";p chociaz znam pp, ktory sam na abyssie 3x nabil 76 lvl xD zato bishop kroluje na umarlych i nawet sie je oplaca nim bic...


  • Wiadomości: 494

  • Pochwał: 13

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:38:47 pm »
Cytuj
Ogólnie prophet jest najnudniejsza postacią w grze

heh od kiedy  :?



Użytkownik zbanowany


  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:46:45 pm »
Dziękuję za wszystko. Przyjdzie czas, to się popróbuje, no i zobaczymy :) Lecz wezmę chyba Bishopa... Znaleźć jakieś party i napawać się widokiem, jak imprezowicze mają cały czas pełne życie i proszą o więcej :D Heale są jak narkotyki :P
Pozdrowienia


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:48:13 pm »
Dziękuję za wszystko. Przyjdzie czas, to się popróbuje, no i zobaczymy :) Lecz wezmę chyba Bishopa... Znaleźć jakieś party i napawać się widokiem, jak imprezowicze mają cały czas pełne życie i proszą o więcej :D Heale są jak narkotyki :P
Pozdrowienia

lepiej znajdz dobry klan, bo przypadkowe pt bishopa do siebie nie wezmie. Chyba, ze sa z caritasu...




  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2007, 09:58:17 pm »
A czemu go maja nie brac?? Zalezy jesli na jakims serwerze gra jesli jest duzo bishopow (to jest duzo wiecej innych piostaci pewnie tak to watpie) to bedzie problem jesli to serwer gdzie gra dosyc malo ludzi to pewnie nie bedzie mial problemow a wrecz przeciwnie a jesli gra duzo osob to tez znalezienie party nie powinno byc trudne nie wiem czemu tak uwazasz


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2007, 10:21:37 pm »
najnudniejsza postacią jest TK ...

Prophet jest fajną postacią bo może zarabiać siedząc w mieście ..

Bish to postać dla tych ktorzy mają dobry refleks, ale nie potrafią się bić (czyli postać raczej dla pań ;p)

I zacznijmy od tego że bish to nie buffer tylko healer ;p
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 556

  • Pochwał: 6

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2007, 10:57:59 pm »
najnudniejsza postacią jest TK ...

Bish to postać dla tych ktorzy mają dobry refleks, ale nie potrafią się bić (czyli postać raczej dla pań ;p)

1. lol TK nie jest nudny.
2. Bezedura ;D


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2007, 11:04:12 pm »
Bishopem zawsze będziesz miał trudniej o party. Mechanika l2 (możliwośc łatwego aggro pull i trzymania) powoduje że większośc jego healu jest całkowicie niepotrzebna w standartowym pve party, gdzie w pełni wystarczają możliwości propheta, lub SE/EE którzy jeszcze mają useful buffy. Tak więc bishopem raczej więcej grindować będziesz solo na undeadach niż w teamie. O ile więc nie masz levelującego cię klanu, to będzie to mordęga.
Jednak jak już dochodzi do major raidów (takich naprawdę kolosalnych), mass pvp (can wary i siege), oraz Seven Signs to wtedy możliwości bishopa, jego potężne normanle i grupowe leczenia oraz najkuteczniejsze rezy w grze czynią go niezastąpionym.

Podobnie jak OL nie jest to postać dla typowego gracza, a raczej wyspecjalizowany char stworzony pod kątem klanu, alliance i użyteczności w high end playing.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2007, 11:14:34 pm »
Bish to postać dla tych ktorzy mają dobry refleks, ale nie potrafią się bić (czyli postać raczej dla pań ;p)

Eee tam guzik prawda, tak apropo tematu to ja gram bishopem, i jakie wrazenia hmm ciekawa postac... twoj wybor jest jakis dziwny bo wybierasz meidzy bufferem a healerem akurat ja gralem tym i tym i powiem tak jak lubisz buffowac bierze buffera, lubisz healowac bierze bishopa. Ale juz ci mowie w party trudniej sie gra Bishopem, trzeba troche taktyki i refleksu aby tą porfką grać a to ldaczego sam sie przekonasz jak wybierzesz Bishopa. ^^
The Abyss x7 | Bishop | Ino | 6x | ZoMoPL |


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2007, 09:11:25 am »
A czemu go maja nie brac?? Zalezy jesli na jakims serwerze gra jesli jest duzo bishopow (to jest duzo wiecej innych piostaci pewnie tak to watpie) to bedzie problem jesli to serwer gdzie gra dosyc malo ludzi to pewnie nie bedzie mial problemow a wrecz przeciwnie a jesli gra duzo osob to tez znalezienie party nie powinno byc trudne nie wiem czemu tak uwazasz

Bishopem zawsze będziesz miał trudniej o party. Mechanika l2 (możliwośc łatwego aggro pull i trzymania) powoduje że większośc jego healu jest całkowicie niepotrzebna w standartowym pve party, gdzie w pełni wystarczają możliwości propheta, lub SE/EE którzy jeszcze mają useful buffy. Tak więc bishopem raczej więcej grindować będziesz solo na undeadach niż w teamie. O ile więc nie masz levelującego cię klanu, to będzie to mordęga.
Jednak jak już dochodzi do major raidów (takich naprawdę kolosalnych), mass pvp (can wary i siege), oraz Seven Signs to wtedy możliwości bishopa, jego potężne normanle i grupowe leczenia oraz najkuteczniejsze rezy w grze czynią go niezastąpionym.

Podobnie jak OL nie jest to postać dla typowego gracza, a raczej wyspecjalizowany char stworzony pod kątem klanu, alliance i użyteczności w high end playing.

tu masz odpowiedz :] OLa tez nikt nie wezmie do pt spoza klanu/ally.




  • Wiadomości: 494

  • Pochwał: 13

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2007, 10:30:47 am »
najlepeij zrob sobie EE


Użytkownik zbanowany


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2007, 11:00:53 am »
Cytuj
1. lol TK nie jest nudny.

Ta tylko to byla jedyna na ktorej przy testach wszystkich postaci zasnelem...cubici z autyzmem mmm...nie no w interduce dojdzie 3 takie 3 macki z klanu.


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2007, 02:46:10 pm »
Co do party to sie nie zgadzam z bishopem mozna isc lac silniejsze moby a poza tym z warlordem w party czynisz niesamowite zamieszanie


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2007, 04:02:39 pm »
Cytuj
Ogólnie prophet jest najnudniejsza postacią w grze

heh od kiedy  :?



Od zawsze ?:P No chyba , że stanie w miejscu i buffowanie to zabawa dla kogoś.



I jak lasgo powiedział rób EE . Dobry healer i do tego kilka dobrych buffów.


  • Wiadomości: 235

  • Pochwał: 1

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2007, 07:16:29 pm »
lepiej od EE wziąć SE bo cie magowie do party chca a magow jest bardzo duzo = non stop party

ja jednak wole bishopa od pp bo pp, przynajmniej jak dla mnie, jest bardzo nudny i monotonny - szybko sie nudzi ; na mass pvp/siege tylko buffujesz na poczatku albo stoisz przy flagach i non stop buffujesz albo idziesz jako miecho armatnie - znowu sama nuda ; z zalet to ze moze zarabiac stojac w miejscu, ma zawsze party no i jest calkiem klimatyczny ; no i jak jestes pp to cie wszscy lubia ^^

w bishopie mi sie podoba to ze tyle ludzi jest od niego uzaleznionych ; jak kiedys gralem bishopem to strasznie mi sie podobalo healowanie innych i ta 'waznosc' w party, ogolnie jest on zajebisty
infinite........................


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2007, 10:29:47 pm »
co wy chcecie ? Jaki nudny ? Nabufujesz kolegow, możesz podleczyć party na expie, rootować i jak masz pole to możesz bezpiecznie atakować moba techniką root + piken ataken ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:35:41 am »
Nadal i po wsze czasy root + bow przebija root + pole, głownie z uwagi na częstość i siłę krytyków przy buffach propheta.
Także zwiększa to bezpieczeństwo castera, opcje taktyczne, a także rodzaje mobów na które możemy polować.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 774

  • Pochwał: 15

  • Ban nie śpi
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2007, 10:51:13 am »
Nadal i po wsze czasy root + bow przebija root + pole, głownie z uwagi na częstość i siłę krytyków przy buffach propheta.
Także zwiększa to bezpieczeństwo castera, opcje taktyczne, a także rodzaje mobów na które możemy polować.

Polearm jest wygodniejszy. Co prawda sam ma słabą celność ale o niebo lepszą od łuku. Prophet jak to mag ma słabego DEXa i przy używaniu łuku właśnie najbardziej bolą zezy. Używając łuku schodzi Ci także mana, potrzebna na buffy w przeciwieństwie do Polearmu.


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2007, 11:06:40 am »
Polearm jest wygodniejszy. Co prawda sam ma słabą celność ale o niebo lepszą od łuku. Prophet jak to mag ma słabego DEXa i przy używaniu łuku właśnie najbardziej bolą zezy. Używając łuku schodzi Ci także mana, potrzebna na buffy w przeciwieństwie do Polearmu.
Widocznie coś się zmieniło od czasu kiedy grałem prophem, ale zarówno na poziomie c grade jak i b grade z full buffami nie miałem problemów z trafianiem w cel, dopóki trzymałem się green mobów. Redy to już problem był ale na takie bufferem to już cżłowiek idzie w party gdzie nie ma czasu na walenie z czegokolwiek pilnując aby nie ściągnąc aggro, trzymając buffy i reakcyjne leczenie.
Łuk/polearm to są zabawki do party dwuosobowego, gry solo, tam naprawdę ta garść many na te parę strzałów z łuku to nic, bo i liczba buffów do utrzymania nie jest duża.

W dżym party nie używasz łuku, ani polearm, bo po prostu nie masz czasu na taką zabawą, tam używasz staffa z mana up.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 774

  • Pochwał: 15

  • Ban nie śpi
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2007, 11:14:48 am »
No, z tym się w 95% zgadzam. Jeden z nielicznych który zaznacza, że Prophet to nie mega solo pownzor. Ale te 5%, że z łukiem mi się źle chodziło a z polearmem dobrze ;)


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2007, 11:30:57 am »
i tak wolalbym pp tarcze+ mieczyk z crit dmg, do buffowania homu z acumen :)




  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Buffer. No dobra, ale: Prophet czy Bishop?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2007, 09:51:08 am »
Co do biskupa to nie wiem jak jest na innych serwach ale u mnie to są MOST WANTED. Lekarzów z prawdzwego zdarzenia jest jak na... lekarstwo :D i dlatego jak ktoś wypatrzy takiego to od razu proponuje mu Honoris Causa za wstąpienie do klanu :D. Zreszą byłem  już na akcji kiedy biliśmy RB. Wszyscy ledwo już co stoją, już jest ustalone że po śmerci żadnych resów tylko To Village. A tu napatoczył się jakiś biszop, my go w party, on skill i mamy prawie full HP  :o. Bysmy zatłukli dziada ale był mass DC na serwie :P (DC bo serwer nie był down). To mi trochę zaimponowało

Co do PP to zalezy jaką zbroję sie nosi. Ja tam chodzę w robe i nie chce żadnych pik. Po to mam guidance i focus żeby wspomagać (nie wymiatać) łukiem. A jeżeli guidance to dalej dla ciebie mało to wlep sobie dye. Łukiem tylko wspomagamy bo expienie łukiem solo jest bez sensu. No chyba że ktoś sobie wychowa takiego stridera i (dobrze!) go uzbroi albo ma zapasowy set heavy i duale. Ogólnie pp fajnie się gra w małych pt do 3 osób. Wtedy mało healimy ,więcej many na łuk starczy i jesteśmy aktywni cały czas- raz na jakiś czas buff, czasem heal, i cały czas root z łukiem. Fakt łuk żżera sporo manki ale przecież jak mam 3 osoby w pt (w tym siebie) to tak duzo na buff nie idzie. Dlatego m.in wziąłem eminence ale jakoś teraz przyzwyczaimłem się do tego i nie zrobiłemn cheap shotu :D. Na większe pt to coś z  mana up. Zadziwiwa mnie ilość osób którzy wybierają homka z acumenem. Jejku przecież to tylko szybciej MP wypsztykujemy nic więcej. A przecież czasem od ilości naszych MP zależy życie pt (np gdy rzuca sie całe aggro). Jam mam battle heal i mass heal na maxa i jakoś zawsze zdążam. Zaznaczmy że pp jest od WSPOMAGANIA healenia a nie healenia w sensie stricte. PT musi uzywac potków a PP pilnuje żeby HP nie spadało poniżej 65-70% HP wtedy gra sie płynnie bez  większych przestojów. W innym przypadku szybko wypsztykamy mane i potem dłuuuuuugo rest.

Co do major question. Ja też o to kiedyś pytałem. Coż biszop to skrab w każdym klanie i na masowych imprezach jak ktoś już wspomniał. Ma tam "jakieś" buffki z clerika i głownie wyrywa panny na cmentarzach :D. PP to buffer i to najlepiej zarabiający spośród wszystkich bufferów. Moim zdaniem też bardziej wszechstronny, bo albo łuk albo duale albo coś z mana upem. POnadto jest świetny (a raczej jego buffy) na expienie smoczka. Ja tam gram PP i nie nudzi mi się, a wręcz nie starcza mi czasu na expienie smoka, zarabianie kasy na buffach, expienie siebie i dropienie matsów z klanem. Nie wiem jak jest z biszopkiem ale mi sie wydaje że to on jest monotonny. Heal res i to wszystko. Pewnie się mylę bo nim nie grałem ale ja zostaje na razie przy pp
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!