Witaj
Gość

Wątek: Tyrant [Tyr]  (Przeczytany 435387 razy)

  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2000 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:16:08 am »
Jak można zbić się na zealota szybko ? Np podczas expa gdy wpadnie ktoś na spot i chce go szybko ściągnąć. Nie chodzi mi o warunki oly tylko takie polowe bardziej, da się to zrobić czy to zależy od setów itd ?


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2001 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:27:39 am »
Jak można zbić się na zealota szybko ? Np podczas expa gdy wpadnie ktoś na spot i chce go szybko ściągnąć. Nie chodzi mi o warunki oly tylko takie polowe bardziej, da się to zrobić czy to zależy od setów itd ?
zalezy od setow i broni.
najszybsza metoda jest :
1.zalozenie seta ktory odejmuje od hp np demon set albo draco seta
2. zalozenie homka z conversja
3. no i tu musisz sie jakos troszke jeszcze zbic np bijac mobka
4. zakladasz doom heavy seta i bron z hp i odpalasz jak ci troche brakuje to muszis cos wykombinowac np uzyc odpowiedniej transformacji

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2002 dnia: Czerwiec 29, 2011, 01:51:50 pm »
Jak można zbić się na zealota szybko ? Np podczas expa gdy wpadnie ktoś na spot i chce go szybko ściągnąć. Nie chodzi mi o warunki oly tylko takie polowe bardziej, da się to zrobić czy to zależy od setów itd ?
Co za problem?
Flagujesz sie na gościu i czekasz, aż Ci sam zbije hp :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2003 dnia: Czerwiec 29, 2011, 03:56:28 pm »
Gl w full party vs party dla debili, którzy na first target biorą tyrków. Jeżeli tyrek nei zszedł na pre zealota przed PvP (z pomocą np daggera z party lub transforamcji), to już raczej zealota nie odpali. A przynajmniej nie powinien walcząc z ogar enemy.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2004 dnia: Czerwiec 29, 2011, 04:07:30 pm »
mi sie udawalo:D

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2005 dnia: Czerwiec 29, 2011, 04:28:33 pm »
 kronika H5, expic na ogrze + fisty z focusem? czy hawk + fisty focus? Bo bizon raczej odpada co nie?


  • Wiadomości: 143

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2006 dnia: Czerwiec 29, 2011, 04:34:24 pm »
kronika H5, expic na ogrze + fisty z focusem? czy hawk + fisty focus? Bo bizon raczej odpada co nie?
Jak masz zealota to z hawkiem, jak bez to raczej ogr


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2007 dnia: Czerwiec 29, 2011, 07:29:24 pm »
kronika H5, expic na ogrze + fisty z focusem? czy hawk + fisty focus? Bo bizon raczej odpada co nie?
do expa zawsze hawk !!!! Bo:
a) masz fisty z focusem
b) masz totem hawk :100 critical rate +30% critical dmg
 
Ogre tylko na aoe ze skilli(mowie o expie)

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2008 dnia: Czerwiec 29, 2011, 11:46:34 pm »
@Alarion, a gdzie Ty tutaj:
Jak można zbić się na zealota szybko ? Np podczas expa gdy wpadnie ktoś na spot i chce go szybko ściągnąć. Nie chodzi mi o warunki oly tylko takie polowe bardziej, da się to zrobić czy to zależy od setów itd ?
widzisz jakiekolwiek wspomnienie o full party? Kolega pisze w pierwszej osobie = zakładam jest solo.
To po 1sze. Po 2gie jeśli pary debili widzi destrucha/tyrka na zealocie/frenzy (zakładając hp<30%) i wszyscy wezmą go na pierwszy cel to chyba jest większa szansa że oni go szybciej zabiją niż on ich :) A nawet jak go cardi szybko postawi, to już nie będzie miał hp<30% i już nie będzie takim kilerem. W przeciwnym wypadku jak się zajmą wszystkimi tylko nie nimi, to właściwie chyba pozamiatane, co?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2009 dnia: Czerwiec 30, 2011, 12:05:41 am »
@Mast

Mówimy o Tyrkach. Deska wiadomo, musi być na 60% (nie 30%, bo gramy na H5, inne kroniki mnie w ogóle nei interesują, bo to strata czasu). Z taką deską zrobiłbym inaczej, sam dałbym jej heal'a do full hp.

Ale o tyrku to mnei zniszczyłeś. Jeżeli ty lecisz na 30%, żeby być na bizonie zamiast na full HP z Zealotem + Hawkiem, to w tym miejscu nie mam dalej o czym rozmawiać.

Załóżmy jednak, że mówiłeś o desce i wiesz o tyrku to co napisałem zdanie wyżej, tylko ci się coś pomyliło ( :> )

Tyrkowi jak widzisz, nei zaszkodzisz healem, jego trzeba lockować w inny sposób (fear, seal of blockade itd.) co i tak jest cholernei trudne jeżeli tyrek ma dobre epic  boss jew, bo zealot (+ np. FI) daje dobrego boosta na resist debuffy.

Podsumowując bicie tyrka jako first target tylko go ucieszy, bo aktywujesz mu CC, dzięki któremu będzie karał już tak z regularów, że tego nie przeżyjesz za nic (mówie jako już nie najgorzej ubrany cardi). A nawet jak przeżyjesz, to nie będziesz połowy buffa więc i tak padniesz. Tyrek póki ma limit o rzeźnik.

Najszybszy sposób na zbicie się tuż przed PvP (co robią często nasze tyrki jak widzą, że pt enemy nadciąga) to to co pisał Stark (2 kroki) + transformacja. Jeżeli transforamcje się pokończyły, my mamy jeszcze 1 opcje:

1) Z racji posiadania 2 tyrków w party, najpierw pierwszy odpala invo i dostaje huri od drugiego i potem odwrotnie. Dzięki temu są obydwaj prawie zbici (ale bez cp) w jakieś 3-4 sekundy.

2) Dagger w party, któr yszybko backstabami pomoże ci zbić te brakujące HP z konwersji i zmiany seta. Też zajmuje to chwilę i jest szansa, że nie wejdzie lethal na zbicie CP (ale niestety często ląduje).

Masz zatem 3 opcje zbicia się szybkiego w kilka sekund gdy enemy nadciąga.

Że kolega gra solo? Sorry, solo to żadnym DD nie powojuje. Do dobrego PvP trzeba mieć support (disco + buffy od WC, ee i wskazane CC od PP 83). Lubisz logować 5 kont? Spoko. Ja mówię o esencji PvP jaką jest party vs party. Wszystkie solo ganki HS/Ketra itd. Przeminęły wraz z wejściem Freyi/ H5 i teraz tam latają głównie lolki, co nie mają party, co zazwyczaj kończy się i tak, że zabity przeciwnik szybko przyprowadza ci 2-3 dodatkowe osoby, a czasem nawet full PT. Dochodzimy więc do punktu wyjścia.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2010 dnia: Czerwiec 30, 2011, 12:45:58 am »
@Mast



a po co skoro zalozy homa z conv i ma juz 40 % hp ;P= limit.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2011 dnia: Czerwiec 30, 2011, 12:51:32 am »
homek ci styka sam na odpalenie się na full buffie z full hp na starcie?
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2012 dnia: Czerwiec 30, 2011, 08:39:38 am »
A ja myślalem ze limity odpala sie na 30%, a homek zmniejsza poziom hp O! 40% do 60% , a nie na odwrot  xD
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 08:43:59 am wysłana przez EsTeCzteryRkA »

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2013 dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:08:08 am »
moj zle wklejony post mial sie dotyczyc deski i jej helowania do fulla.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2014 dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:18:42 am »
no to dostanei drugiego chain heala na ryj. Dla mnie to pół sekundy, zobaczymy jak on dużo razy będzie stał w miejscu i broń zmieniał.

A tak serio, to sam widzisz, deska musi się pilnować, bo to albo heal od enemy (jak ogarną) albo lecą heale od waszych healerów. Tyrek odpala zealota + hawka i jazda na full HP (których mało zresztą nie ma).

Dlatego o ile może stricte DPS deski z młotkiem na 60% z FI od palka + zealot jest trochę lepszy u deski, to we wszystkich pozostałych aspektach  (Mobilność, walka bez limitów, mass PvP itd.)  Tyr >>>>>>>>> deska.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2015 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:17:54 am »
 takie pytanie, czy Palek z fenixem i da z panterką wyciskają większy dps z regularów od tyrka? Mam na myśli tyrka bez zealota.


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2016 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:33:47 am »
tak, crit dmg +100 % czyli taki drugi hawk totem.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2017 dnia: Lipiec 02, 2011, 12:02:58 pm »
tak, crit dmg +100 % czyli taki drugi hawk totem.

dobrze zrozumiałem? coś takiego daje fenix palkowi? Bo chyba pantera czegoś takiego nie daje DA...
chyba że podałeś wartość zealota dla tyrka :/


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2018 dnia: Lipiec 02, 2011, 06:18:29 pm »
mowimy tu o full bufie selfach bez bufow oli ? jedno to samo pt kazdy oddziwlnie?
Jesli chodzi o to ze palek z tyrkiem w pt full buff=Flame icon Dla jednogo i drugiego. O ile palek bedzie mial blunta to wycisnie naprawde pokazny dmg, + bost morale i phenix i jest dosc dobrym dd ale czy zxrobi wiekszy dmg niz tyrek+ zelaot? Nie sadze.
Bez buffa-Tutaj wyglada podobnie(w sumie ko biej bez bufa?)

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2019 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:03:08 pm »
Jesli chodzi o to ze palek z tyrkiem w pt full buff=Flame icon Dla jednogo i drugiego. O ile palek bedzie mial blunta to wycisnie naprawde pokazny dmg, + bost morale i phenix i jest dosc dobrym dd ale czy zxrobi wiekszy dmg niz tyrek+ zelaot? Nie sadze.
jesli mają porównywalny sprzęt s80 to odrobinę większy dmg ma paladyn (nawet bez feniksa^^), po 84 tyrek na pewno odskakuje z dmg, z feniksem dps paladyna zbliża się ale raczej nie dorówna -  - problem z dps palków jest taki że muszą mieć <60%hp i że nie ma blunta s84 z rsk focus :/

Porównywanie tanka z top dd nie ma za bardzo sensu - zupełnie inne role mają w pvp. Niemniej jednak paladyni kiedy nie agrują potrafią  calkiem fajnie bić - ostatnio mieliśmy pvp, gdzie w glada w noble vesperze (ale był bez disco) trafiłem za 9,5k :]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 12:04:40 pm wysłana przez DeepInside »
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2020 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:24:14 pm »
są jednak momenty, kiedy palek spokojnie może bawić się w DPS. W zasadzie znam głównie 2:

1) Odpalone party UD. Zakładając, że daliśmy wtedy jeszcze FI + AI, transfer damage na nas jest na tyle mały, że spokojnie bish balancem i chain healem utrzyma palka. Wtedy tylko brać młotek i DPS-ować niemal na równi z niektórymi w party.

2) Jest czasem taktyka, że zamiast agrować treciego DD (zakładając, że SWS i BD agrują po 1) można zrobić fajny patent z jakimś spike DPS-em w party (głównie dagger, ze względu na mobilność). Polega na tym, że dagger siada na dupie EE-kowi (albo SE), a tank robi perma lock na bishu, w czasie gdy DD-cy focusują swoje targety (najskuteczniej, gdy to jest party magów bez 2 EE-ków). Lock tanka gdy ma wszystkie 3 agro gotowe jest naprawdę wkurzające dla bisha, a EE sam się rzadko wyhealuje gdy pójdzie na niego np. stigma + critical wound i zacznie zgarniać staby od daggera. W tej sytuacji palek trzaska też bisha i wynik zazwyczaj jest taki, że albo bish albo EE musi paść.

W pozostałych przypadkach robienie tanka na dobrego DPS-a to tylko oly i jakieś małe ganki.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 189

  • Pochwał: 0

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2021 dnia: Lipiec 03, 2011, 02:02:40 pm »

jesli mają porównywalny sprzęt s80 to odrobinę większy dmg ma paladyn (nawet bez feniksa^^), po 84 tyrek na pewno odskakuje z dmg, z feniksem dps paladyna zbliża się ale raczej nie dorówna -  - problem z dps palków jest taki że muszą mieć <60%hp i że nie ma blunta s84 z rsk focus :/


a czemu nie sword dla palka? Bazowy większy crit rate + focus z SA


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2022 dnia: Lipiec 03, 2011, 02:08:46 pm »

jesli mają porównywalny sprzęt s80 to odrobinę większy dmg ma paladyn (nawet bez feniksa^^), po 84 tyrek na pewno odskakuje z dmg, z feniksem dps paladyna zbliża się ale raczej nie dorówna -  - problem z dps palków jest taki że muszą mieć <60%hp i że nie ma blunta s84 z rsk focus :/


a czemu nie sword dla palka? Bazowy większy crit rate + focus z SA
icarus hammer z rsk.focusem dużo lepszy jest w sytuacji przytoczonej przez Alariona, bo tank będzie na ~60%hp, czyli ma podobny critical rate jak sword, ale crit power dużo większy :)


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2023 dnia: Lipiec 03, 2011, 04:24:10 pm »
W pozostałych przypadkach robienie tanka na dobrego DPS-a to tylko oly i jakieś małe ganki.
imo build na max dps jest najlepsza i najbardziej uniwersalną opcją dla paladyna, zwłaszcza jak palek sam potrafi ładować sobie FI i odpowiednio operować swoim hp, co przy sacrifice trudne nie jest chyba, że w pt ma się bisha ciągle spamującego balance'a :]
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 1

Odp: Tyrant [Tyr]
« Odpowiedź #2024 dnia: Lipiec 03, 2011, 07:30:26 pm »
W pozostałych przypadkach robienie tanka na dobrego DPS-a to tylko oly i jakieś małe ganki.
imo build na max dps jest najlepsza i najbardziej uniwersalną opcją dla paladyna, zwłaszcza jak palek sam potrafi ładować sobie FI i odpowiednio operować swoim hp, co przy sacrifice trudne nie jest chyba, że w pt ma się bisha ciągle spamującego balance'a :]
To jest temat o tyrze czy palu? ;]

Od ile ++ skilli oplaca sie na endgame skillowac podczas pvp na full buffie?