Witaj
Gość

Wątek: gra we dwójkę  (Przeczytany 5976 razy)

  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

gra we dwójkę
« dnia: Sierpień 15, 2010, 10:33:57 am »
Witam.
Proszę o poradę doboru postaci do gry w l2 we dwie osoby. Moje i żony doświadczenie jest w w/w grę jest marne więc dobrze by było aby postaci były dość proste. Generalnie ja mogę grać obojętnie jaką postacią nadającą się do gry we 2, natomiast żona bardziej woli grę w bliskim kontakcie :) Ostatnia moja prośba, gdzie najlepiej pograć, na jakim prywatnym serwerze?
Z góry dziękuje za odpowiedź.


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 10:36:53 am »
Żonie polecam sws'a, najbardziej pasująca postać dla kobiet i moim zdaniem najfajniejsza.  :)


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 10:43:37 am »
Dzięki za szybką odpowiedź. Zapomniałem też dodać ze fajnie by było jakbyśmy sobie wzajemnie pomagali, tak teoretycznie ja np healer a żona kimś innym.

A kogo proponujesz jako druga postać do tego sws?


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 10:48:05 am »
bdka  :D
Jesli gracie na graci to bd+sws i wilki.
Albo mozna jeszcze znalezc jakiegos random DD i jest pt.
Wedlug mnie lepsza opcja byloby zrobienie EE/SE i nukera.Najlepsze duo, jesli checie grac tylko we 2.



  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2010, 10:52:24 am »
Graliśmy przez krótki okres czasu na l2dragon na wysokich ratach ale to było stricte zapoznawcze z grą (i tak mało z tego wynieśliśmy :D). Czyli najlepiej było by grać kleryk + nuker z tym że to jest trochę nudne połączenie.
Bd rozumiem że to bladedancer a sws sword singer? I o jakie wilki chodzi? Na prawdę jesteśmy zieloni w te klocki więc i terminologia jest dla nas obca.


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:06:00 am »
wilki to jeden z kilku petów dostępnych w tej grze. Już na 15 poziomie postaci możesz wykonać krótki quest i otrzymać swojego wilka. Gdy będziesz razem z nim przemierzał świat L2 i dobijesz mu 55lvl możesz zamienić go w great wolfa, który zadaje pokaźne obrażenia. Ja ostatnio grałem swsem (tak swordsinger, dobrze rozumiesz skróty :) ) oczywiście z wilkiem, bił od 3 do nawet 6 razy więcej, zależy do sprzętu,buffów itp.
Wystarczy wpisać w guglach "pets l2" i wyskoczy jako pierwszy fajny artykuł. Tam masz opisane co i jak z wilkiem :)

Aha i pamiętaj:
Każdy z nas zaczynał od zera :)


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:14:37 am »
Graliśmy przez krótki okres czasu na l2dragon na wysokich ratach ale to było stricte zapoznawcze z grą (i tak mało z tego wynieśliśmy :D). Czyli najlepiej było by grać kleryk + nuker z tym że to jest trochę nudne połączenie.
Bd rozumiem że to bladedancer a sws sword singer? I o jakie wilki chodzi? Na prawdę jesteśmy zieloni w te klocki więc i terminologia jest dla nas obca.
Tak bd bladedancer, sws swordsinger.Recharger to jest elven elder (EE) albo shilen elder (SE), a kleryk to jest 1sza profa human mistic (kompletnie nie zwiazane z recharge).
Moze i jest troche nudne, ale do 76+ nie bedziecie musieli nikogo szukac, ale zawsze bd jest mile widziany w tym pt.
W wilku najgorsze jest to, ze odstaje z lvlem, zeby mu nabic 55 to samemu sie bedzie mialo 6x.A przeciez od 40 do 60 trzeba sie jakos wyexpic z wolfem na plecach.
We dwoch najlepiej pasuje nuker i ee/se, bo reszta musi kogos znalezc do pt.Grajac dd (damage dealer) i sws troche ciezej jest, bo do melee wedlug mnie bardziej przyda sie bd.
Mozna pomyslec nad tyrant i warcryer (wc) jeszcze znalezc bdka i szybko sie expi.



  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:14:57 am »
Hmm jeżeli będziecie grać na małych ratach to polecam też zrobić summonera + jakiś buffer
wydaje mi się że to też jest nawet fajna mieszanka


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:19:33 am »
Wielkie dzięki za wszystkie posty. Przekonaliście mnie co do nukera + ee/se. Czy któryś z nich bardziej się nadaje na duo czy oboje są podobni (se i ee)? Jaki polecacie prywatny serwer?


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:25:15 am »
Dla nukera bardziej EE. Po 3 profce na EE bierzesz empa od SE i masz super m atk :)
Serwer prywatny - L2 Cerberus lub RPG-CLUB
Tylko nie wiem czy zona nie bedzie znudzona gra jako EE, bo bedzie sie ograniczac tylko do recharge i heala :)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2010, 08:26:18 pm »
Dla nukera bardziej EE. Po 3 profce na EE bierzesz empa od SE i masz super m atk :)
Serwer prywatny - L2 Cerberus lub RPG-CLUB
Tylko nie wiem czy zona nie bedzie znudzona gra jako EE, bo bedzie sie ograniczac tylko do recharge i heala :)

Zrobią kuraki, dobiją 73 - sytuacja się odwróci (Pagan) :)


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:07:24 pm »
th + aw i warcryer na boxa i bardzo milo sie gra ;)


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:27:32 pm »
No nie wiem... na początek nie za dobre postacie..


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:30:20 pm »
Proponuję tak jak pisałam, dla żony śpiewaczkę, a dla męża... hmmm... przystojnego glada albo jakiegoś tanka, serwerek jakiś nie za stary z około 200 online i gra będzie wam płynęła spokojnie i przyjemnie... Tylko nie zapomnijcie o realu. ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:34:08 pm »
Grunt, żeby nie grała orczycą, bo się wnerwi :D


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:37:56 pm »
No nie wiem... na początek nie za dobre postacie..

jak juz sie mają uczyc to niech sie ucza grac czyms co potem daje najwiecej zabawy.. na 79 w mj lajtach i asami w lapie pogankuja sobie w duo i bedzie gitara :]


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2010, 11:40:57 pm »
No nie wiem... na początek nie za dobre postacie..

jak juz sie mają uczyc to niech sie ucza grac czyms co potem daje najwiecej zabawy.. na 79 w mj lajtach i asami w lapie pogankuja sobie w duo i bedzie gitara :]

Grałem z wieloma kobietami, ale może z 5 z nich lubiało ostre PvP


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2010, 02:11:46 am »
No nie wiem... na początek nie za dobre postacie..

jak juz sie mają uczyc to niech sie ucza grac czyms co potem daje najwiecej zabawy.. na 79 w mj lajtach i asami w lapie pogankuja sobie w duo i bedzie gitara :]

Grałem z wieloma kobietami, ale może z 5 z nich lubiało ostre PvP

cool story, ostre PvP


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 327

  • Pochwał: 10

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2010, 04:21:36 am »
Pytanie: czy chce wam się szukac kogoś do party?
jeśli tak to macie duży wybór, jeśli nie to ciut gorzej :P

1. odradzam SWS na początek. postać jest fajna, szybka i ogólnie ładna, ale na dłuższą metę wkurwia niesamowicie swoją nieporadnością. Słabo bije, jest wojownikiem-buferem defensywnym i bez DOBREGO bufa i DOBREGO sprzętu może co najwyżej poskrobać innym zbroję. Wielu SWSów odpadło z tego powodu :P

2. Duo nuker/EE niestety JEST nudne (pve), ale może być też zabawne na pvp, bo tam się EE nigdy nie nudzi, a jest wystarczające do fajnej zabawy :P. polecam raczej EE niż SE. Jedyna przewaga SE nad EE: empower może być wzięty po 75 lvlu przez każdego healera (czyli EE też) jako transfer skill.

Tylko nad nukerem trzeba się pozastanwaić, bo każdy ciut inny jest :P Polecam SH/SPSa :P

3. Gracie oboje gankerami/ddkami i macie 'zboxowanego' wc. Wśród interesujących was postaci w tym wariancie macie:
- daggerów (assasinów): abbys walker, treasure hunter, plains walker
- wojów: glad, tyrant, destro
- tanków: shilen knight, paladyn, dark aventer, temple knight
- ew support: SwordSinger (defensywny) i BladeDancer (ofensywny)
- i BARDZO ew krasnale: warsmith, spoil (kase trzepie)

Wszyscy walczą wręcz i można robić praktycznie dowolne combo z tych postaci. Każda ma plusy i minusy, wszysktie są śmieszne :P

Innych zastosowań praktycznie nie wiedzę dla was, ew jeden z was może grać łukiem, drugi Prophetem, albo 2 łuczników, ale później jest cieżko. Żadnego pole party też nie polecam, bo to ssie na pvp i ogólnie jakieś dziwne mi się wydaje


Whtever walks in my heart,
Will walk alone...


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2010, 01:51:30 pm »
Ja osobiście bym polecał BD i SWS, do tego po wilku dla każdego, no i jeżeli jest taka możliwość WC na boxie :)
Szybka i łatwa farma.


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 16, 2010, 08:22:43 pm »
Dzięki wielkie za tyle odpowiedzi. Generalnie jeszcze nie zaczęliśmy z powodu braku czasu. Od jutra się trochę luzu wkradnie w nasze życie więc będzie można powalczyć. Strasznie dużo opcji daliście i już teraz sami nie wiemy jakimi postaciami grać :) Ale chyba skusimy się na ee + buffer gdyż mojej żonie całkiem odpowiada atakowanie magią :D A ja mogę sobie pobuffować w razie czego zawsze można się zamienić ^^

p.s. Szperam po tematach związanych z postaciami i nie mogę rozkminić które to są ee i se. Co do buffera to w sumie też nei wiem jaki najlepiej pasuje. I czy są jakieś konkretne build`y postaci, które skille najlepiej rozwijać a które olać? Z góry dziękujemy.

Ok dobra ee lub se to bufferzy :) Już jedno wiem, w takim układzie który z nukerów do nich najbardziej odpowiada?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 08:29:07 pm wysłana przez krzesi »


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 16, 2010, 08:30:44 pm »
Więc tak, EE to jest bufer dla maga, healer na pvp dla bisha najlepiej, do tego recharger, więc jeżeli zdecydowaliście się na taką drogę, to polecałbym zagrać 2 osobie STSem ! :)
Co do rozwoju postaci, jak to w l2 na wszystkie skille po pewnym czasie będziesz mieć sp, a jeżeli będziesz na etapie 78+ lvlu, to do gry duo możesz enchantować recharg, clarity i takie tam :)


P.S. Zróbcie sobie questy na kurczaki, to nie będziecie mieć problemu z mp :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 08:35:12 pm wysłana przez Paskudny »


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 16, 2010, 08:39:17 pm »
storm screamer (tudzież spell howler - dark elf mage) + elven elder (tudzież eva's saint - white elf)

w takim duo macie lajtową grę do 80 w sumie, w zaleznosci od kroniki, na final/epilogue farma s80 robe jest najbanajlniejsza ze wszystkich, a jeden nuker z ee na plecach spokojnie da sobie radę.


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 16, 2010, 08:46:06 pm »
a jak checie klimat trzymac to SE+BD z wilkami :)


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: gra we dwójkę
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:25:59 pm »
p.s. Szperam po tematach związanych z postaciami i nie mogę rozkminić które to są ee i se. Co do buffera to w sumie też nei wiem jaki najlepiej pasuje. I czy są jakieś konkretne build`y postaci, które skille najlepiej rozwijać a które olać? Z góry dziękujemy.

Graliście w wowa?:P