Witaj
Gość

Wątek: Baldurs Gate EE  (Przeczytany 2482 razy)

  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Baldurs Gate EE
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 12:29:23 pm »
Wychodzi 18 wrzesnia, pomyslalem ze zaloze temat.
Ma ktos w planie kupic/grac?
Ja tego nie odpuszcze chociaz nie wiem kiedy znajde czas zeby pograc.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 01:50:40 pm »
Piratebay

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2012, 05:29:54 pm »
Wychodzi 18 wrzesnia, pomyslalem ze zaloze temat.
Ma ktos w planie kupic/grac?
Ja tego nie odpuszcze chociaz nie wiem kiedy znajde czas zeby pograc.

premiera przelozona na listopad

http://www.gambler.pl/MATERIAL/6676/premiera,baldurs,gate,enhanced,edition,opozniona.html

dziekuje do zobaczenia w listopadzie ;p a ja na bank bede grac bo na tym sie wychowalem... i az sie lezka w oku kreci...
powrot klasyki ;] i gry wrzechczasow ;] (jesli mowa o cRPG)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 05:31:55 pm wysłana przez NightBird »
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:29:21 pm »
Mam lekkie obawy jeśli chodzi o to, dla mnie po prostu pewnych gier nie powinno się ruszać bez względu na to jak dobre studio się zabiera za nie. To poprostu nie te czasy i wymagania są inne. Szczególnie takiej klasyki jak baldurs gate (dobrze że za tormenta się nie wzieli bo tego by chyba nikt nie wybaczył, a chodziły słuchy o pomyśle na nową gre w świecie planescape to jednak gracze zgodnie stwierdzili niech robia ale pod innym tytułem). Wiemy jak duży rewelacyjnych serii z lat 90 zostało zepsutych ostatnio praktycznie 100% fuszerka za co by się nie zabrali.

O wiele bardziej ciekawi mnie Project Eternity, który będzie starał się przypomnieć młodszym graczom te wielkie klasyki cRPG ale nie narażając na stres graczy którzy kiedyś w nie grali.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2012, 09:31:06 pm wysłana przez Grande »


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:19:06 pm »
Mam lekkie obawy jeśli chodzi o to, dla mnie po prostu pewnych gier nie powinno się ruszać bez względu na to jak dobre studio się zabiera za nie. To poprostu nie te czasy i wymagania są inne. Szczególnie takiej klasyki jak baldurs gate (dobrze że za tormenta się nie wzieli bo tego by chyba nikt nie wybaczył, a chodziły słuchy o pomyśle na nową gre w świecie planescape to jednak gracze zgodnie stwierdzili niech robia ale pod innym tytułem). Wiemy jak duży rewelacyjnych serii z lat 90 zostało zepsutych ostatnio praktycznie 100% fuszerka za co by się nie zabrali.

O wiele bardziej ciekawi mnie Project Eternity, który będzie starał się przypomnieć młodszym graczom te wielkie klasyki cRPG ale nie narażając na stres graczy którzy kiedyś w nie grali.
z Gry-online: Baldur’s Gate: Enhanced Edition nie zmienia podstawowych reguł zabawy, ale dodaje do gry zupełnie nową zawartość w postaci questów i przedmiotów, opracowaną przez osoby odpowiedzialne za oryginalne Baldur’s Gate. Oczywiście najważniejszą zmianą pozostaje odświeżona szata graficzna, przystosowująca tytuł do współczesnych standardów.

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2012, 12:23:42 am »
Po pierwsze to brzmi jak mały dodatek co po ponad 11 latach od premiery Thronu Bhaala to raczej próba wyciągniecia kasy od graczy którzy kiedyś w to grali, po drugie http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=66881. Dla mnie to jak przekazać produkcje ferrari komuś kto do tej pory zbijał z desek hulajnogi gdzieś w piwnicy.

Natomiast wspomniany już przeze mnie Project Eternity jest tworzony przez Obsidian czyli dawne Black Isle Studio oraz Bioware, czyli przez wiele osób którzy zrobili Baldury, Tormenta, Fallouty, Icewind dale oraz Neverwinter Nights i troche puźniej obydwie częsci KOTOR. W dodatku rzut izometryczny system świata AD&D + produkcja w systemie Kickstarter czyli finansowana przez graczy, a tylko w ciągu kilku dni udało się im uzbierać ponad półtora miliona dolarów czyli więcej niż planowali zebrać daje dobre rokowania. Chodz według mnie sukcesu ich dawnych cRPG nie jest w stanie powtórzyć żadne obecne studio.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2012, 06:56:21 pm »
A mi się nie wydaje, że to tylko i wyłącznie próba wyciągania kasy od fanów... Jest dziś wielka rzesza ludzi, którzy chętnie by poznali tę grę, o której przecież każdy mówi, że jest najlepszym RPGiem wszech czasów - a odpycha ich sterowanie kamerą, rozdzielczość i jakość tekstur. Sam chętnie bym zagrał w BG, gdybym, cholera, mógł, a nie mogę, bo nie potrafię się przełamać (nawet Arcanum, mój ulubiony klasyczny cRPG, nie jest tak bardzo "nie na czasie") do strony technicznej tej gry...


Dla mnie to jak przekazać produkcje ferrari komuś kto do tej pory zbijał z desek hulajnogi gdzieś w piwnicy.

Cytuj
Programista pracował przy tworzeniu obu części oryginalnej gry, a obecnie jest wiceprezesem firmy Beamdog i członkiem jej oddziału Overhaul Games, w którym powstaje remake.

..?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 06:57:55 pm wysłana przez Soulern »

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: Baldurs Gate EE
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2012, 12:07:42 am »
Napewno to dobrze że starają się przypomnieć ludziom + osobom którym bariera technologiczna nie pozwala za bardzo zagrać obecnie w te dawne produkcje. W dodatku może coś się ruszy w temacie klasycznych cRPG opartych na systemie dungeon and dragons bo mimo że Dragon Age miało być duchowym spadkobiercą gier pokroju Baldurs Gate to okazało się tylko dobre (2 cześć przemilcze). Zobaczymy co im z tego wyjdzie, osobiście nie zagłębiałem się w temat pracowników Beamdog, ale jeśli znalazłeś takie info o osobie pracującej przy remaku to daje dobre nadzieje mimo iż studio nie zasłyneło żadnymi znanymi produkcjami to jednak zrobili już dobry ramake MDK2 w wersji HD (osobiście nie grałem w ich wersje tej produkcji). Poczekamy dwa miesiące i zobaczymy co im z tego wyszło. Natomiast 3 część wolał bym aby nie powstała (chyba że pod inną nazwą) za dużo już moich ulubionych serii zostało zepsutych w ostatnich latach przez kolejne cześci.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 12:09:34 am wysłana przez Grande »