Witaj
Gość

Wątek: Archlord goes free  (Przeczytany 6802 razy)

  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Archlord goes free
« dnia: Grudzień 07, 2006, 10:19:49 pm »
Wraz z poczatkiem nowego roku, czyli dokładnie od 4 stycznia 2007 Archlord, niemal dokładny klon L2 wypuszczony przez Codemasters będzie free2play.
Zniesione zostaną opłaty miesięczne za konto, zaś gra będzie sprzedawana w formie przypominającej Guildwars, czyli płacimy raz za pudełko/klucz i bawimy się do woli.
Gra jako żywo mechaniką i grafiką przypomina L2 więc może w takiej formie być dużą konkurencją dla priv serwerów. Płacąc raz otrzymujemy bliźniaczo podobną grę bez ryzyka wipe, zamknięcia serwerów, z reanymi updae i bez widzimisię adminów.

Więcej o Archlord
Grafika w grze
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 4

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2006, 10:33:26 pm »
HoHoho...zapowiada się wspaniale :D
Zaufaj różowej sile :*:*:* || Lineage jest bogiem, expienie nałogiem, skille podstawą, a pk zabawą. || Graveland.


  • Wiadomości: 160

  • Pochwał: 5

  • Only the Good Die Young
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2006, 10:34:54 pm »
Grafika może i ładna ale 3 rasy i w sumie 8 klas do wyboru nie brzmi zachęcająco. Mam nadzieję że przewidziano jakiś ciekawy system rozwoju postaci i pvp. W wolnej chwili zatopie się w lekturze która jest na stronie gry.

Mam jedno pytanie, czy to grind game czy twórcy wprowadzili jakieś urozmaicenia?


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2006, 11:33:11 pm »
pff .. nie ma DROWÓW !!
Nie będe w to grać bo nie ma drowów :(
Są tylko jakieś podróbki moon elves
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2006, 09:11:33 pm »
Super!

Na pewno nie omieszkam spróbować :) 

Mam nadzieję, że więcej gier będzie wychodziło na takiej zasadzie: jednorazowa opłata = grasz ile chcesz + pewne servery

Przy okazji, mam nadzieję, że na gram.pl albo gdzieś będzie można ową grę zakupić?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2006, 09:15:37 pm wysłana przez Nefryl »


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2006, 10:31:03 pm »
:) no no szkoda kużwa ze ta strona nigdy mi nie działa :(
Lineage 2 Classic EU


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2006, 11:32:36 pm »
NIE ... MA ... DROWÓW ... !!
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 257

  • Pochwał: 5

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2006, 11:44:07 pm »
pff .. nie ma DROWÓW !!
Nie będe w to grać bo nie ma drowów :(
Są tylko jakieś podróbki moon elves
NIE ... MA ... DROWÓW ... !!
powtarzasz sie  :P

ta gierka to podobno gniot (opinia z beta testow)

jak Codematers to raczej klon RF :P


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2006, 12:08:25 am »
Bo drowów nie ma w żadnej grze.

Są zastrzezonym znakiem handlowym dawniej TSR, obecnie The Spooky Wizard who lives by the coast  :P .

Wszytko co masz w innych grach to tylko podróbki zwane dla niepoznaki mrocznymi elfami  :P .

Tylko co to wnosi do dyskusji ?

Kilka dodatkowych wiadomości:

Wielkość świata robi wrażenie:
http://www.stratics.com/content/portals/archlord/content/gameplay/worldcompare.php
Co do kupna w Polsce
Widizałem poprzednią, abonamentową wersję na gram.pl, więc można liczyć że pudełkowa też tam będzie dostęna.
No i na mmorpger.pl widziałem że sprzedają: http://www.mmorpger.pl/vb/showthread.php?t=5297
Osobiście zobaczę jak po gwiazdce będę stał z kasą, bo ile można tłuc gvg i trochę brakuje mi good, old grind.

EDIT: Grałem w betę RF i Archlorda, jak i RF na privie niedawno i jednak nawet w fazie Archlord wyglądał nieco ciekawiej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 12:09:59 am wysłana przez Yahzon »
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2006, 01:00:11 pm »
Uh...świat robi wrażenie, jest naprawdę...sporawy  :) Już sprawdziłem, na gram.pl Archlord jest, więc od razu po świętach sobie zamówię (1 miesiąc WLICZONY w cenę gry). W końcu będzie coś dla odmiany, ni to GW, ni to L2 :P


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2006, 03:02:52 pm »
zajefajne :D

-_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-
-_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-
-_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-

czemu ich strona nie dziala :(
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 115

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2006, 08:23:28 am »
Hmm mnie też gra zaciekawiła, ale zastanawiam sie jakie są skille, umiejętności, jak odbywa sie rozwój tych postaci.  :hu_2_3: ?
na razie to walą piękne screeny, niech napiszą coś dokładniej, jaśli Archlord nie jest mug'iem to wchodzę w to!


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2006, 11:29:05 am »
No ciekawie , się to zapowiada.

Tutaj link do filmików z gry http://www.zone-jeux.be/archlord/index.php?page=video

EDIT:Filmiki tylko (chyba) Koeranskie (stronka jest po hiszpansku) , oficjlane filmiki wymagają jakiegoś konta.

Pytanie dotyczące rasy , wygląda na to , że płeć jest zależna od klasy postaci.
Jeżeli tak to słabo widze moon elves , te panienki jakoś mnie nie przekonują.

W grze chodzi m.in o to aby zdobyć tytuł ArchLorda i panować nad Chantrą.
Wyczytałem też , że odbywają sie castle siege i wojny klanowe :

Advanced PvP Systems - One of the most advanced PvP systems ever seen including full-blown castle sieges and epic guild-on-guild battles incorporating hundreds of players.

Dodatkowo w grze można posiadać monta  , odpowiednio :

Ludzie - Koń
Orki - wół ?
Elfy - coś podobnego do lwa , z tym , że albo białe albo czarne.

Aby dostać tego monta trzeba osiągnąć 35 lvl no i oczywiscie walute. Z tego co widziałem po filmikach wystarczy podejść do danego NPC.Dodatkowo można kupić "Mounted Weapon" ,
czyli dla ludzi Piki , dla orców różnorodne siekierki itp.

W grze występuje również Crafting System , nie wiem jeszcze jak on działa.

Nowe Info : W planach jest dodatek , Episode II : Seasons of Siege prawdopodobnie w tym dodatku dojdzie opcja oblężeń.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2006, 12:22:46 pm wysłana przez Gneiss »


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2006, 12:55:25 pm »
Primo: Jak trafnie Gneiss wspomniał: "wygląda na to , że płeć jest zależna od klasy postaci". No i nici z zagrania Ludzkim Magiem albo Elfim Łowcą, a kobiecą postacią hmmm...trudniej mmmh..."załapać klimat" (oczywiście, jeżeli "użytkownikiem" (O_o) tejże kobieciej postaci jest mężczyzna). Właśnie dla mnie to jest najbardziej denerwującą rzeczą w niektórych grach MMO :|

O ile dobrze wiem to skille w tej grze podzielone są na: Active, Passive i Buffy, więc nie powinno być ich mało.  Bardzo fajnym rozwiązaniem jest "Mount". Zawsze fajnie było szarżować karkołomnym cwałem z wychyloną przed siebie kopią (piką) krzycząc CHAAAARGE! (Wtf Moron, noob, lol, eccentric :O, zomg). Poza tym gra wygląda jak najzwyczajniejszy w świecie MMO :P Ale cóż, spróbować nie omieszkam.

Secundo: Jestem w trakcie wymiany kart z zabytku na coś w miarę "funkcjonalnego" (Radek 9550 -> x1300 Pro), do tego kolejna kość pamięci DDR, więc trochę z kasą może być na razie krucho :P Ale uzbieranie tych 150 zł to będą raptem 3, maksymalnie 4 tygodnie, więc już niedługo grę pewnie zakupię.


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2006, 03:10:57 pm »
http://mmodata.org/archlord/db/?s=skills Skille

Dokładnie , jedną z wad tej gry napewno będzie zależność płci od klasy.
Gra ma kosztować 150 zł ? I tu właśnie mam dylemat Archlord czy Retail L2 ...

Btw są może jakieś keye do gry próbnej tak na tydzień ? Bo w ciemno wolę nie próbować...

Plusem jest tutaj system PK lub PvP .

Jeżeli rozpoczynasz walke jako pierwszy , nad twoim nickiem pojawia się purporowa czaszka , w ten sposob nastawiasz się na atak przez około 20 min.
Jeżeli zabijesz gracza który ma mniej niż 4 lub wiecęj lvl mniej niż ty. Dostajesz tzw 2 punkty Villain.
Po zdobyciu 40 takich punktów stajesz się Rogue i teraz odpowiednie kary za lvl Rogue (są 3)



White Skull Left Level 1 – 40 Villain Points

    * Trading between players is disabled
    * Guards will attack you
    * You will drop more items upon PvP death
    * Partying with other players is disabled

Yellow Skull Left Level 2 – 60 Villain Points

    * All Level 1 Rogue disadvantages
    * Trading with all NPC’s and the Auction House is disabled

Red Skull Left Level 3 – 100 Villain Points

    * All Level 1 & 2 Rogue disadvantages
    * 9% xp loss upon death
    * 50% decrease in xp gain
    * You can not be the 1st attacker

I nie wiem czy te punkty dostajesz także za pvp czy tylko za pk. W sumie gdyby to było za pvp to bieda.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2006, 03:19:00 pm wysłana przez Gneiss »


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 25, 2006, 04:20:09 pm »
Za każde pvp z osoba 4 levele poniżej ciebie dostajesz Villaina.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2006, 04:25:52 pm »
Filmik z massówki niestety youtube http://youtube.com/watch?v=sW_amxJ9E5k
Powiem , że ciekawie to wygląda ...
A co do tych vilainów to można je jakoś zbić ?


  • Wiadomości: 115

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2006, 08:25:32 am »
A tutaj link do filmiku z prezentacją postaci http://youtube.com/watch?v=taOzADXV2fk&mode=related&search= 
Mnie zatkało  :hu_2_1:  !  z mass pvp - to jakiej świecące ludki i boooom boooom  :D
Obejżałem też stronke ze skillami i brońmi, hmm dużego wrażenia na mnie nie zrobiło, pewnie dlatego że info jest w surowym formacie, na klipe są one przedstawione bardziej wizualnie; po obejżeniu tego filmiku, mam ochote rozpocząć przygodę z archlord!


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2006, 02:45:17 pm »
Ochota a pieniądze , niby mam fundusz ale jakoś za bardzo nie jestem przekonany jak na razie.
Grał ktoś może już w ArchLorda ? Jakieś info :P


  • Wiadomości: 115

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2006, 10:47:07 pm »
Opłata jednorazowa, jak w temacie, mnie to przekonuje ^^, tymbardziej archlord reprezentuje dobry poziom, w dodadku MMOcRPG, które darzę sympatią  :), a co do f2p tak jak w wiekszości różnych recenzji z gry - rewolucja. No, ale nie ma co chwalić dnia, przed zachodzem słońca :P


  • Wiadomości: 386

  • Pochwał: 3

  • [AP]cOmbos
Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2006, 08:49:36 am »
Ja się chyba wstrzymam i poczekam na nowy dodatek Episode II : Season of Siege , ponoć ma być do pobrania za darmo.


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2007, 09:15:05 pm »
tez bym se w to pyknol tylko w ciemno niema co probowac. Czy sa jakies triale lub cos takiego??


  • Wiadomości: 115

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:15:21 am »
jaj! gralem, gralem, ale fascynacja minela, po tym jak administracja sklada te *ekhm* obiednice, ktore jeszcze do dzisiaj sie nie spelnily, pvp mialo bys niesamowite, ale w praktyce jest spamowanie skilli z najwiekszym dmg, najbardziej w archlord podoba mi sie aoe


  • Wiadomości: 366

  • Pochwał: 4

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:51:32 am »
Archlord z każdej strony okazał się L2 dla biednych. Gra ma zaletę bycia produktem bez abonamentu, o grywalności powiedzmy c1 to c3 modded priv serwera. Niby działa, niby się gra, ale pozostaje niedosyt.
Główną wadą jest za mało contentu i niby wielki, ale mały świat.
Pamiętajcie, nigdy nie sprzeczajcie się z idiotą, sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


  • Wiadomości: 17

  • Pochwał: 0

Odp: Archlord goes free
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2007, 03:31:11 am »
Jezeli to kogos interesuje to gra jest juz calkowicie za darmo [bez oplaty jednorazowej] + cashshop, ja gram ... i nawet mi sie spodobalo, poczatek dosc nudny ale teraz juz jest ciekawie ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 03:36:48 am wysłana przez [Xiem] »