Witaj
Gość

Wątek: Certyfikaty dla Hierophanta  (Przeczytany 5118 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Certyfikaty dla Hierophanta
« dnia: Marzec 10, 2011, 05:25:50 pm »
No to ja. Pora się zcertyfikować. I tak mnie ciekawi, co byście dali. Proszę o 2 warianty:
1. certy najlepsze - pod suby których jeszcze nie ma
2. certy z sub które już mam -> Hierophant/Saggitarus/GrandKhavatari/Cardinal

Suby 65/70 wziąłem 3x MDef i 3xPDef
No i zostają 75. Na razie mam Prayer z Cardinala i CastSpeed z Łucznika.
Myślałem o wariancie Prayer (tego nie zmienię) Haste Focus, ale zmienilem, biorąc pod uwagę, że ja głównie to mystic jestem. Ale fisty i łuk na oli tez mam. Cancel w fistach działa pięknie :D

Zastanawiam się nad wariantem wyodrębnienia jednej suby na osobny char i wzięcie kolejnej. No i tylko którą skasować (pewnie saggi) i co w jej miejsce (tank?)

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2011, 10:30:28 pm »
1. celka/ud/spirit(albo cos innego, whatever)
2. master m.def/cp/master m.def


65/70 tylko 6x m.def

prayer z cardi to syf, 17hp wiecej przy kazdym healu? active prayer aug way to go

c.speed, to samo co wyzej jezeli chodzi o bonus, kompletnie sie nie oplaca

tank/enchanter/summoner albo warrior


  • ******
  • Wiadomości: 1717

  • Pochwał: 3

  • Prawie jak Jezus
Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 10:34:06 pm »
No to ja. Pora się zcertyfikować. I tak mnie ciekawi, co byście dali. Proszę o 2 warianty:
1. certy najlepsze - pod suby których jeszcze nie ma
2. certy z sub które już mam -> Hierophant/Saggitarus/GrandKhavatari/Cardinal

Suby 65/70 wziąłem 3x MDef i 3xPDef
No i zostają 75. Na razie mam Prayer z Cardinala i CastSpeed z Łucznika.
Myślałem o wariancie Prayer (tego nie zmienię) Haste Focus, ale zmienilem, biorąc pod uwagę, że ja głównie to mystic jestem. Ale fisty i łuk na oli tez mam. Cancel w fistach działa pięknie :D

Zastanawiam się nad wariantem wyodrębnienia jednej suby na osobny char i wzięcie kolejnej. No i tylko którą skasować (pewnie saggi) i co w jej miejsce (tank?)

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Fisty używasz na coś więcej niż healer class ? A co do cert to prayer jest lol , ud/celka i 3cie boost cp lub spirit lub mastery cast

2003-2011 - HellGuards Clan Leader ;)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 12:53:24 am »
bula
Prayera mam, bo kiedyś gadałem z FatHips i wiem, że on ma prayera. Co nie znaczy, że nie mogę tego zmienić :P
Moje rozważania są takie:
Generalnie taktyka na Oly w przypadku PP polega na przetrwaniu nawałnicy ataków + palenie many. A wówczas castspeed + zwiększenie heala jest jak znalazł. Owszem Celka i UD również. Tylko ja już mam suby :)
Dałem po równo PDef jak i MDef, bo bolą oba.  A w robe Pdef jest mniejszy niż LA czy Heavy. Ale cast speed leży i kwiczy. 17hp więcej niewiele pomoże w przypadku magicznego cryta, ale może uratować d.... No chyba, żeby OE Robe Mastery na PDef a certyfikaty dać na MDef.
Active prayer z augmentacji? Sorry, PP nie ma takiego udźwigu, by mógł nosić wszystkie bronie z potrzebnymi augmentacjami :P Ja na oly mam zawsze robe + LA + bron z acumenem + łuk + fisty z cancelem. Mogę do tego wziąć po około 1000 szotów  trochę strzał/ I jestem przeładowany.
Czemu wszystko pakować w MDef? x6 z 65/70 + 2x mastery?

xXxFelekxXx
No mam GK na subie :P więc na nim używam tych fistów też. Łuk używam na saggi. Więc nie mam problemu z bronią :D No, tylko z moim zestawem subclass, nie bardzo się da zrealizować UD/Celka/cp :P

Pozdrawiam

//Edit: bula - No dobra, znalazłem odpowiedź w wątku o Cardim :).
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 01:01:20 am wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 07:18:13 am »
Jak na mój gust zwalone te suby, nigdy się jakoś bardziej nie interesowałem prp na oly, ale wydaje mi się że jedyna droga to kilka broni z activ nukami i suby celka, spirit, ud tak samo jak u ee, se i cardiego. Nie wiem co ty chcesz tymi fistami zrobić, twoj heal jest do dupy więc i przezywalnosc slaba, dmg z melee broni lichy. Tak jak we wcześniejszych kronikach prp na oly był w miarę tak teraz wydaje mi się coraz słabszy ze względu na łatwy dostęp do protectionow i wysokie rezisty, także nawet te bronie z nukami i 300 ele szału robić nie będę.


Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2011, 09:07:47 am »
bula
Prayera mam, bo kiedyś gadałem z FatHips i wiem, że on ma prayera. Co nie znaczy, że nie mogę tego zmienić :P
Moje rozważania są takie:
Generalnie taktyka na Oly w przypadku PP polega na przetrwaniu nawałnicy ataków + palenie many. A wówczas castspeed + zwiększenie heala jest jak znalazł. Owszem Celka i UD również. Tylko ja już mam suby :)
Dałem po równo PDef jak i MDef, bo bolą oba.  A w robe Pdef jest mniejszy niż LA czy Heavy. Ale cast speed leży i kwiczy. 17hp więcej niewiele pomoże w przypadku magicznego cryta, ale może uratować d.... No chyba, żeby OE Robe Mastery na PDef a certyfikaty dać na MDef.
Active prayer z augmentacji? Sorry, PP nie ma takiego udźwigu, by mógł nosić wszystkie bronie z potrzebnymi augmentacjami :P Ja na oly mam zawsze robe + LA + bron z acumenem + łuk + fisty z cancelem. Mogę do tego wziąć po około 1000 szotów  trochę strzał/ I jestem przeładowany.
Czemu wszystko pakować w MDef? x6 z 65/70 + 2x mastery?

wywal lighta i luk jak bedziesz szedl na oly i po sprawie :D a zamiast tego 2-3 bronie z nukami/innymi przydatnymi aug

a te 2 matery bo tak mi sie wydawalo najlepiej z tego co masz na subach ;p bo matery c.speed chyba tez niewiele daje, nie? w sumie nigdy nie sprawdzalem


  • Wiadomości: 288

  • Pochwał: 1

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2011, 09:25:14 am »
u pp łuk jest bardzo przydatny, zwłaszcza jak przeciwnik stoi na roocie

z lighta bym zrezygnował na bank, za mały zysk pdefa wzgledem robe, jeśli drugi armor to tylko heavy imo
League of Legends EUNE - do odwołania

L2 EU -> Core - iDeepPain = Sigel Knight 9x (retired)
L2 EU -> Core - DeepPain = Feoh Wizard 8x z SLH (alt) (retired)
L2 EU -> Core - GreenZone = Iss Enchanter 8x (slave box) (retired)

L2 RU -> Lancer - DeepPain = Sigel Knight 85/Destroyer 75/SWS 75/Phantom Summoner 5x (retired)
Aion -> Spatalos - Deep = Templar 45 (retired)
L2 NA -> Bartz - DeepPain = Grand Khavatari 78 (retired)


  • Wiadomości: 118

  • Pochwał: 1

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2011, 01:49:46 pm »
szkoda ze root po 80+ nie wchodzi praktycznie w ogóle i nawet jak wejdzie to nuki z macki>łuk


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 4

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2011, 01:57:55 pm »
szkoda ze root po 80+ nie wchodzi praktycznie w ogóle i nawet jak wejdzie to nuki z macki>łuk
Ma 10%, że wejdzie  :P


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2011, 11:08:20 pm »
IMHO (podkreslam: IMHO) jak nie masz nuka z aug (najlepiej ze 2-3 rozne) to w ogole nie masz co startowac na oly. Jak juz dorwiesz aug nuke to bierz suby tak jak nuker i tyle :)


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2011, 07:51:59 am »
Ma po co startować na oly, po questy i for fun.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2011, 01:13:13 pm »
szkoda ze root po 80+ nie wchodzi praktycznie w ogóle i nawet jak wejdzie to nuki z macki>łuk
heh trzeba było widzieć minę dontlookatrne, jak wszedł mi w niego pierwszy root :) miałem bodajże 80 lvl, Valhala +10 w ręku. dzięki temu przetrwałem trochę dłużej, a nie padłem po 1szym strzale :D.
Aaa nie mam epików.
Także wchodzi, wchodzi :P Słabo, bo słabo, ale wchodzi.

IMHO (podkreslam: IMHO) jak nie masz nuka z aug (najlepiej ze 2-3 rozne) to w ogole nie masz co startowac na oly. Jak juz dorwiesz aug nuke to bierz suby tak jak nuker i tyle :)
Tak jak napisał pokit. Fun i książki :P W oly startuję odkąd tylko mogę. 9 meczyków i cześć. Teraz trzeba się "pomęczyć" trochę dłużej. Czasami jest 0:9, czasami 7:2. A sub nie mogę wziąć bo już mam, jak nie zauważyłeś. A nie chce mi się bawić od początku z ich lvlowaniem
Zabawa nie zaczyna się OD 85 lvla i OD top sprzętu. Ale niektórzy tego wciąż nie potrafią zrozumieć :P
Z moich wyczynów? Pokonałem m.in. DA, SH, WS i parę innych profesji. Może i nooby, ale ja też nie jestem inny.
Ale powoli się uczę :)

(...) matery c.speed chyba tez niewiele daje, nie? w sumie nigdy nie sprawdzalem
+11 do cast speeda

bez mastery/z mastery
Cast speed  655/666   +acumen 851/862   + bersek  919/930
Zapomniałem sprawdzić z PoFem :P
A ile daje MDef? Wydaje mi się, że procentowo - w stosunku do tego co mam z postaci/ubioru itd - to też niewiele więcej. Potestuję do wtorku. Zobaczymy. Na razie zdjęcie certów kosztuje 1 adenę :) ino się trzeba nabiegać ze zmianą sub i odzyskiwaniem książek :) Ale zobaczymy...

Teraz co do mojego sprzętu.
Łuk i fisty - mam je, bo mam suby saggi i GK. Więc i tak  i tak muszę posiadać te bronie.
Fisty - cancel w fistach spisuje się znakomicie. Szczególnie na normalnych postaciach, a nie wyfarmionych w kosmos ze sprzętem z Marsa (antharasy, valakasy, skille +2x itd). Takie też grają na Oly :P.
Łuk - przydaje się jak wejdzie root/slow. Zmiana robe na LA, Valhala na Draconik (tak, tak, draco +3 150, a nie Dynasty +12 300 :P) i leci. Zejdzie root, - powrót do robe user. Chyba, że przeciwnik ma już mało HP, to draco-> fisty i jechane :)
AM z augmentem - tak, wiem, mam ją/je w planach ale doskonale wiecie ile czasu/kasy to potrafi kosztować. A z moim szczęściem w OE muszę liczyć 2x dłużej. A nie mam kasy jak lodu. I na ebaj też się nie wybieram.
Podobnie z Light. Używam na OBU subach. Heavy? musiałbym mieć kolejne miejsce w WH, a tego jak na lekarstwo (maksymalnie rozszerzone :P). Ponadto CastSpeed w Light jest znacznie wyższy niż w Heavy. Można OE w tym kierunku, ale to raczej niewiele pomoże. Poza tym, zastanawialiście się kiedyś dlaczego dla Enchanterów Dynasty jest w wersji robe i LA a nie ma heavy? No właśnie.

W ogóle najpierw trzeba by sobie odpowiedzieć na zasadnicze - nurtujące mnie od zawsze - pytanie:
KIM jest Prophet - nukerem, czy wojownikiem z umiejętnościami magicznymi?
Jeśli magikiem, o czym świadczą newbie buffy dla nukera, Mastery Robe, skille itd, to dlaczego nie ma _ani jednej_ ofensywnej umiejętności magicznej rozwijanej po 40ce? Czym ma bić jako nuker? Ja nie znam odpowiedzi. Szukać augmentacji od 5x lvla? bez sensu IMO.
Jeśli wojem - o czym świadczy Mastery LA (ten sam poziom co Robe) to dlaczego nie ma żadnego mastery w konkretnej broni? Co prawda mam Weapon Mastery i dzięki temu mogę bić wszystkim. Ale nie jest to efektywne bicie. Moją bronią na dzień dzisiejszy są transformacje oraz Fenrir. I jest fajnie, ale moim zdaniem to nie tak powinno być.

Najgorsze jest to, że większość z Was zna PP jedynie z odpalanego 2boxa, a mało który z life gry.
O oficjalu nie wspominając.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 01:21:47 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2011, 01:21:43 pm »
szkoda ze root po 80+ nie wchodzi praktycznie w ogóle i nawet jak wejdzie to nuki z macki>łuk
heh trzeba było widzieć minę dontlookatrne, jak wszedł mi w niego pierwszy root :) miałem bodajże 80 lvl, Valhala +10 w ręku. dzięki temu przetrwałem trochę dłużej, a nie padłem po 1szym strzale :D.
Aaa nie mam epików.
Także wchodzi, wchodzi :P Słabo, bo słabo, ale wchodzi.
tutaj chodzilo raczej o to ze teraz w h5 minimum 10% szansy wejscia ma kazdy debuff ;d


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 12:29:57 am »
No więc tak:
skille 65/70
PDef    +9
MDef   +15
PAtak +23
MAtak +9
Bez względu na lvl i wyposażenie każdy kolejny daje tyle samo

Skille 75
Acumen   +11
Focus   +30 (całkiem nieźle z 99 crit rate zrobiło mi się 129 :) )
MDef   +50
Evasion +9
CP boost dostałem +723 CP
Trigery, to trigery :P
Zastanawiałem się jeszcze nad tym warriorowym resistem na para/hold/sleep/stun/cancel. Sleep/stun mnie boli jak cholera (krasie, ee, bishop). Nie wiem ile to daje, bo nigdzie nie pokaże :)

Jak na razie zdecydowałem się na:
6x MDef, Crit pasywny, prayer.
Nie wiem tylko czy CP, czy resist z GK :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Certyfikaty dla Hierophanta
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2011, 10:58:46 am »
Zastanawiałem się jeszcze nad tym warriorowym resistem na para/hold/sleep/stun/cancel. Sleep/stun mnie boli jak cholera (krasie, ee, bishop). Nie wiem ile to daje, bo nigdzie nie pokaże :)


Z tego co gdzieś czytałem daje to 5% resistu.
Wg tej stronki: http://lineage2-info.pl/articles.php?article_id=197 ; http://lineage.pmfun.com/list/skillcertification ; http://www.lineage2universe.com/articles/lineage-2-subclass-certification-skills2
Ale widać, że te stronki robione na jedno kopyto czytaj kopy pasta z jednego źródła.
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3: