Witaj
Gość

Wątek: Ksiązka  (Przeczytany 1993 razy)

  • Wiadomości: 194

  • Pochwał: -2

Ksiązka
« dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:00:54 pm »
Siema
mam takie nietypowe, może nawet dziwne pytanie, ale ostatnio słyszałem o ksiazce które jest jakby powiązana z fabuła lineage (świat Elmore)
Jestem ciekawy czy można takie coś dostać, w ogóle gdzies i czy w ogóle takie coś istnieje...
Btw
jak kojarzycie jakieś fajne dzieła to napiszcie nawzę

Btw2
Sory za kichowaty temat ale naprawdę ciekawi mnie to czy istnieje ksiązka o tematyce Elmore

pzdr....
bd/sh....necro + noblese  (DRAGON x 15)
TH/DA  (DRAGON x 15)
sps/ee (arena x 200) ;)


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2008, 02:13:53 pm »
Nigdy w życiu nie słyszałem o takiej książce. Jedynie o opowiadaniach, których jest dużo... Wątpię, aby coś takiego istniało, ale jeśli jednak jest, bardzo chętnie sam dowiem się, kto ją napisał i jaki jest tytuł...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 06:11:32 am »
Tolkiena ksiązka nie wiem czy dobrze pisze tytuł Silimarylon  przynajmniej sama historia stworzenie świata l2 jest praktycznie żywcem wyrwana z tej książki.

Co do świata Elmore pojawia się on w wielu książkach przeważnie jako jakaś kraina, państwo, region i nic ponad to.

Sama książka jak się nie mylę o takim tytule istnieje ale chyba nie ma nic wspólnego z światem l2 jest koleina ksiązka z serii fantasy polecam przejść się do Empiku tam mają szeroki wachlarz książek bo w internetowym sklepie Empiku nie ma nawet 1/3 tego co mają w salonach

Polecam autorów
Robert Jordan seria Koło Czasu pierwsza częśc Oko Swiata w 1 wydaniu w 2 częściach 1 część może nudnawa ale potem bardzo ładnie się akcja rozwija po wznowieniu serii jest w 1 części teraz do tej serii wyszedł prequel pt Nowa Wiosna

David Eddings 2 serie które są powiązane ze sobą Belgariada i Mallorenu do tych serii wyszła osobna książka Polgara Czarodziejka skąd mój nik :D wyjasnione jest w niej wiele szczegółów które zostały pominięte wcześniej wksiązkach   oraz seria Dzieje Elenium

Mercedes Lackey jest kilka trylogii jedna z nich to Ostatni mag heroldów każda trylogia składa się z kilku części trylogie łączą się w jedną całość w Polsce wychodziły te ksiązki od końca teraz sa dostępne wszystkie więc polecam czytać od początku

Terry Goodking seria Miecz prawdy

Raymond e.Feist jest kilka seri jego autorstwa z tego co pamiętam 2 lub 3 serie są powiązane ze sobą kolejne już nie

Wszystkie książki mają minimum po 400 stron z tych serii co wymieniłem książek jest chyba 100
więc to bardzo ładnie wygląda na półkach jeszcze lepiej się czyta :D

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 06:24:00 am wysłana przez Polgara »


  • ********
  • Wiadomości: 1980

  • Pochwał: 57

Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 01:48:03 pm »
Polecam też: Salvatore (o jego książkach i bohaterach powinien słyszeć każdy, a tym bardziej je przeczytać ;) ), Denning. Godzinami można wymieniać tych wszystkich niezłych autorów ^^

"Książka o l2" nie istnieje.
Prepare for unforeseen consequences...


Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:58:45 am »
2 Ksiazki Lineage ;) :








oczywiscie nie sa to typowe "opowiesci" osadzone w swiecie Lineage, niemniej jednak znalazlem w nich kilka ciekawych informacji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2008, 12:00:22 pm wysłana przez Koszałek Opałek »


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2008, 05:19:34 pm »
Na przyklad czego ... co w tych ksiazkach pisze??
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


Odp: Ksiązka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2008, 09:48:10 am »
W pierwszej, oprocz artow jet kilka ciekawych informacji o inspiracjach.
A druga udostepnie wam "na krociutko" w tygodniu - w formacie pdf. ;)