Witaj
Gość

Wątek: Terminal HP 5720 czy normalny router do 250zł?  (Przeczytany 2293 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Terminal HP 5720 czy normalny router do 250zł?
« dnia: Maj 30, 2013, 09:14:09 pm »
Witam
Z racji że uwaliłem mojego tplinka 1043nd szukam alternatywy. Potrzebuję czegoś do transmission i zwykłego routingu. Żadnych streamów Full HD nie zamierzam robić. Internet mam z UPC 10Mbps/1Mbps. Tplink dosyć często się wykrzaczał przy osiąganiu 1-2Mbps. Chciałbym tego uniknąć

Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać do moich celów TAKI terminal. Ma prawie 2,5 raza lepszy procek i 8 razy więcej ramu. Wrzuciłbym do niego swoją kartę sieciową (jakiś Realtek, nie pamiętam) na pci i dokupiłbym jakąś kartę wifii (np TL-WN722N 150Mbps). Do tego mam dysk 100Gb na system i torrenty (bootloader byłby pewnie na compact flashu). Terminal podłączony byłby swoim wbudowanym portem do internetu, sieciówka na pci dawała by mi internet po kablu a sieciówka wifi usb siała by neta po mieszkaniu na netbooka żony i mojego htc desire Z. System to pewnie byłby Debian, oczywiście bez żadnych X'ów, tylko podstawowy system z transmission (demon i webgui), ewentualnie ssh no i oczywiście iptables. Wypaliłby ten pomysł?

Ponadto, jest duża różnica w działaniu między systemem postawionym na penie a takim z dysku? Bo chyba i tak na linuksach większość się dzieje w ramie więc teoretynie gigantycznej byc nie powinno. Mylę się? Bo myślę też nad kupnem dysku ata 2,5' 20gb i taśmy 44pin i podpięcie ich w miejsce Compact Flasha tak jak ludzie mają. Ale torrenty i tak byłyby zbierane na zewnętrzny.

Czy sobie tyłka nie zawracać i znów kupić 1043nd lub coś innego z OpenWRT? Np TP-Link TL-WDR3600 ==>(CPU: Atheros 560MHz, ram: 128MB ,flash: 8MB, switch gigabitowy, 2 radia dla 2,4 i 5ghz, 2x usb)za 220zł?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 09:57:07 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Terminal HP 5720 czy normalny router do 250zł?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2013, 08:40:16 pm »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;P

Kupiłem tego tp-linka bo jednak kumpel nie dał rady odratować tego poprzedniego. Wrzuciłem mu openwrt , podpiąłem pendrive na system i dysk na torrenty, odpaliłem i normalnie błyskawica. Przy włączonej ipli (żona), przeskakiwaniu pomiędzy kilkdziestoma kartami w operze i odpalonym torrencie 1,2mbps wszystko chodzi gładko i się nie wykrzacza.

Polecam w tej cenie.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!