Witaj
Gość

Ankieta

Kim zagrac?

Treasure Hunter
7 (17.9%)
Hawkeye
11 (28.2%)
Dark Avanger
21 (53.8%)

Głosów w sumie: 38

Głosowanie skończone: Marzec 08, 2006, 09:25:10 pm

Wątek: Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas  (Przeczytany 7367 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2006, 05:52:31 pm »
HE zanim wstanie to stunt shot na niego leci.


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2006, 07:28:05 pm »
Teraz mi doradźcie :P
Do wyboru macie: Tyrant, Destroyer, PW, WC, OL, Warlock, Necro, ES.
Mam wielki dylemat radzcie mi! :D
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 340

  • Pochwał: 3

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2006, 08:04:50 pm »
Za duzo wykasuj troche :P i jeszcze jedno jak juz lucznik to bede sie  myslał nad PR i HE mozna cos wiecej o pr :)?


  • Wiadomości: 221

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2006, 08:07:24 pm »
Cytat: Xavierr
Plusy:
- olbrzymi atack speed
- bardzo wysoki speed
- wysoki accurycy
- dosyć wysoki patack
- sporo hp
- dzięki totemom postać bardzo uniwersalna
- moim zdaniem najwiekszy dmg na sec (klasy mele)
- bez problemu ownuje wszystkich łuczników
- dobrze radzi sobie  z daggerami
- fajnie wygląda
- mało popularna klasa
- granie tyrantem sprawia dużo frajdy

Minusy:
- malutki pdef
- mało evasion
- praktycznie podczas expa ciągła degeneracja hp (fist fury żre :| )
- raczej mały mdef

Zbroje:
- C: najlepiej plated leather (+4 str - 1 con)
- B: PvE doom leather mail (20%poi, PA+2.7%, MPR+2.5%, Br+200, DEX+3, CON-2, STR-1) PvP lepszy Blue wolf leather mail (PDef+5%,Cast Speed+15%,MEN+3,WIT-1,INT-2) PvP z tankami i Gladem jeśli masz możliwość to najlepiej sprawuje się doom plate armor (HP+320, Breath+200, CON+3,STR-3. Option+24% Shield)
- A: PvE: dark crystal light (Atk. Spd. +4%, P. Atk. +4%, Paralysis Resistance +50%, STR +1, CON -1) PvP: DA/Pal - Majestic light (Archery P.Atk. +8% MP +240, weight increased plus the point at which a weight penalty is applied +5759, Stun Resistance +50%, DEX +1, CON -1 ) Magowie: Nightmare light (M. Def. +4%, Sleep and Hold Resistance +70%, Restores 3% of melee damage inflicted on the enemy to oneself, DEX +1, CON -1) pozostałe klasy dark crystal light.

Dyes:
1) DEX +5 CON -5, WIT +4 INT -4
2) DEX +4 CON -4, STR +4 CON -4, WIT +4 INT -4
3) (PvP DA, Pal tylko) CON +5 STR -5. WIT+4 INT -4

Totemy:

Czas działania: 2:15 / Odnowa skila: 2:00
(20)Wolf Totem: zwiększa speed ~14
(28)Bear Totem: +18% patk, zmniejsza speed ~20%
(40)Puma Totem: +20% atk spd, +3 evasion, zmniejsza pdef by ~20%
(46)Ogre Totem: +12.5% patk, +15% pdef, +3 accuracy, +20% HP, -10 evasion, zmniejsza speed o ~20%

Czas działania: 1:00 / Odnowa skila: 10:00
(62)Rabbit Totem: zwiększa ~65, +25 evasion, zmniejsza patk o ~80%

Czas działania: 2:15 / Odnowa skila: Nie wiem :)  
(68)Bison Totem: +12.5% patk +200 critical rate, może być aktywowany tylko przy 60% max HP

W c4 tyrant dostaje nowy totem:

(74)Viper totem:
+12.5% P. Atk.
+15% Atk. Spd.
+90 Critical Rate
+3 Accuracy
+7 Evasion
-15% P. Def.
-15% M. Def.
-10% Hp Recovery


Moim zdaniem tyrant wymiata :)
PvE bez większych problemów, w party z tankiem zajebiście szybko expi. PvP zamiata, możesz wygrać prawie z każdym (jak umiesz grać) no, może oprócz nukerów. Postać bardzo zrożnicowana, dzięki totemom może się "przystosować" do zaistniałej sytuacji. Mass PvP radzi sobie nawet. Siege trzymaj się grupek warriorów i powinieneś dać radę 8)

Destro bardzo dobry na PvE, niezły na PvP (anti mele), Mass/Siege wolllllnnnnnnnyyyyyyyy, ale postoi dość długo. Niestety gra nim to prawie żadna filozofia (zaraz mnie ktoś pojedzie za to) ---> Rage, Fatal strike, hammer crash, carsh of doom, ssy i tak w kółko. 30% hp = frenzy, battle roar, lion heart i dalej jedziemy, jeśli frenzy się skończy i  będziemy jeszcze żyli to włanczmy guts i jedziemy na nim do śmierci. Niestety na PvP w polu troszke ssie, bo nie koniecznie masz naładowane frenzy/guts/battle roar i każdy może Ci bez problemów uciec :|

PW moim zdaniem najgorszy z daggerów, expienie jak innymi daggerami, najlepszy z daggerów na PvP z łucznikami i magami. PvP/mass/siege spisuje się jak inni daggeruserzy czyli całkiem nieźle. Ale jak chcesz sztyleciarza to lepiej weź AW lub TH :)

WC fajny party buffer, zamiata w PvP, może zabić praktycznie każdego oprócz OL, trochę ciężko się nim expi, ale w sumie daje radę. Mass PvP bardzo przydatny. Siege średnio przydatny. Ma kłopoty ze sprzętem bo poinien mieć light/heavy i robe, Aoba, dagger/dual i staffa :?

OL kochany przez aliance, mass buffer/debuffer w PvP ownuje praktycznie wszystko, Mass/Siege w sumie najważniejsza postać w teamie, ownuje jak chce, debufuje, bufuje ally, leczy cp, w 3dupy p.def i sporo hp. Jak WC ma kłopoty ze sprzętem bo poinien mieć light/heavy i robe, Aoba, dagger/dual i staffa. Cholernie cięzko się nim expi, ale PvP to w pełni wynagradza :wink:

ES/Warlock/Necro nie polecam na privie (możliwość, że skile będą zabugowane), nie znam się za bardzo na nich to się nie wypowiem.

Moim zdaniem najlepszą/ciekawszą z tych postaci jest Tyrant, lecz jeśli chcesz zamiatać i  możesz przeboleć tygodnie ciężkiego expienia weź OLa :twisted:

Się rozpisałem :P

EDIT: co do łuczników. PR lepszy od HE na "grupkowe" PvP (kilka graczy na team), lepszy na selfbuffie, lepszy na PvP z tankami (hex roxuje), inni łucznicy go jadą (zaraz polecą beszty :roll: ) Na siege zamiata, ale bardzo często pada, to taki cannon, sieje spustoszenie, ale łatwo go zniszczyć. PvE bez zarzutów, expi podobnie do innych archerów. Super nadaje się na PKing.
You watch the world exploding every single night
Dancing in the sun a newborn in the light
Say goodbye to gravity, say goodbye to death
Hello to eternity I'll live for every breath


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2006, 08:16:46 pm »
O, bardzo dzięki za to :). Necro odpada na 100% juz i destro. Pozostaje, warlock, OL, WC, tyrant. Dagger też nie dla mnie, gralem kiedys TH i mi sie nie podobalo. Myślę nad tym tyrantem, bo nigdy nim nie grałem, a słyszalem wiele dobrych opinii :). Czyli jesli potrafi sie nim grac to procz nukerów kazdego moze rozwalic? To dlaczego ich tak mało ;/? OL tez bym wziął, ale spoooooro amuletów potrzebuja wiec mały problem.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 221

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2006, 08:29:21 pm »
Tyrantem? jak dobrze rozegrasz to każdego oprócz nukerów/WC/OL. Sztuka polega na tym, aby nie brać wszystkiego na atack speed, tylko żeby zmieniać totemy w odpowiednim czasie, wiedzieć kiedy kitnąć, kiedy spowrotem mele. Z fighterami daje radę bez większych problemów, jedyne kłopoty pojawiają się z destro, DA i gladem, ale też ich pojedziesz jak poćwiczysz, po 66lv nawet już bez "kombinowania" (bison FTW!) 8) Łuczników jedziesz wszystkich jak chcesz :) Daggerów też ownujesz.

Cytat: Dymek69
To dlaczego ich tak mało ;/?


Nie wiem, może dlatego, że ludzie wolą destro, którym się nie myśli tylko napierdala :P
You watch the world exploding every single night
Dancing in the sun a newborn in the light
Say goodbye to gravity, say goodbye to death
Hello to eternity I'll live for every breath


  • Wiadomości: 155

  • Pochwał: 0

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2006, 08:31:34 am »
Destro nie trzeba kombinowac....LOL...widac, ze nie graliscie DESTRO. Destroyer to jest postac dla kombinatora, tak samo jak glad. Spokojnie rozwali Tyrana. A co do PW to sie bede wypowiadal, bo chociaz gralem nim nikogo nie przekonam do niego(ale i tak to jest najlpeszy dagger), bo wszyscy mysla, ze TH to boss :?  tak samo z HE :? . Ale i tak Tyran szybko pada. Malo p. def. co oznacza, ze pada pierwszy i tak samo stereotypy dotyczace ze Tyran, HE, TH to bossi....są nieprawdą :x
Pozdrawiam :D


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2006, 11:14:46 am »
A OL rozwali WC? Według mnie powinni mieć podobne szanse..


  • Wiadomości: 155

  • Pochwał: 0

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 11, 2006, 11:36:46 am »
OL rozwali spokojnie WC :D


  • Wiadomości: 221

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 11, 2006, 12:20:55 pm »
No to jak kombinować destro? stun, ss, skile 1/3 hp skile i tak do konca. Tyrant malo p. defa ale w 3 dupy hp (nie wiele mniej niz destro), wierz mi nie pada tak szybko i żeby rozwalić destro, trzeba naprawde umieć nim grać, destro wygra z 80% tyrantów których spotka (bo to są newbie)
You watch the world exploding every single night
Dancing in the sun a newborn in the light
Say goodbye to gravity, say goodbye to death
Hello to eternity I'll live for every breath


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 11, 2006, 12:46:02 pm »
Cytat: Ameno
OL rozwali spokojnie WC Very Happy

Ale niby jak i dlaczego?


  • Wiadomości: 221

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 11, 2006, 01:16:52 pm »
Choćby dlatego, że ma soul guarda, którego WC nie posiada :P
You watch the world exploding every single night
Dancing in the sun a newborn in the light
Say goodbye to gravity, say goodbye to death
Hello to eternity I'll live for every breath


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 11, 2006, 02:19:20 pm »
Ale WC ma Chant Of Vampire ktorego OL nie posiada...


  • Wiadomości: 155

  • Pochwał: 0

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2006, 02:58:30 pm »
Ale OL ma najwiekszy m. def.....A co do Destro vs Tyran, to Destro w PvP powinien miec 2hand sword, blunt, bow :D


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 11, 2006, 03:34:57 pm »
No ja mam juz tyranta zrobionego na 56 lvl. NA x45 servie :) Nieźle sie gra, mialem kilkanascie open pvp z gladem i w 90% nokautowalem kolesia ;D Z totemami jest niezla zabawa, powoli zaczynam pojmowac gre tyrantem i jest dosc duze prawdobienstwo, że go zrobie na Mobie :D Def jest malutki, co mnie wkurza. Bo potionów to ja mase wklikalem gdy sam expilem.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 11, 2006, 09:50:06 pm »
Dymek, a moze ten glad to lamka? Bo wiesz prawie wszyscy ktorych spotkalem co grali gladami to noob'ki ktore braly go tylko dlatego ze fajna nazwa "Gladiator"=respect w PvP i to ze z dualami biega... W rzeczywistosci dostawali tak po dupie, ze wkoncu kazdy wybieral TH SpS lub co innego prostego ^^'.

Nie twierdze, ze nie umiesz grac, ale az tak latwo bys nie wygrywal z jakimis graczami ktorzy maja jakies pojecie o tym rzezniku.

Cytuj
Ale OL ma najwiekszy m. def

I co z tego wynika? W sumie to nic wielkiego ^^' brac go na zwarcie...


  • Wiadomości: 340

  • Pochwał: 3

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 11, 2006, 10:21:31 pm »
Bez cp to nie taki rzeznik :P


  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 11, 2006, 10:36:19 pm »
No tak ehh te CP :(, ale jezeli sie dobrze rozegra to przeciwnik nie ma szans i tak, fakt duzo HP nie zostanie ale zawsze wygrasz ^^' , troche gorzej jezeli przeciwnik tez umie grac, ale
impossible is nothing. I pamiętaj, że śmierć to dopiero początek.


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 11, 2006, 11:50:15 pm »
Koleś może nie jest mistrzem w graniu gladem, ale z tego co opowiadal gral nim juz wcześniej, ogólnie na totalnego noobka nie wyglada. Często było też tak jak go pokonywałem, że mi zostawało po 300 - 400 HP :D
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Wiadomości: 155

  • Pochwał: 0

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 12, 2006, 09:09:57 am »
Cytat: Cyceron


Cytuj
Ale OL ma najwiekszy m. def

I co z tego wynika? W sumie to nic wielkiego ^^' brac go na zwarcie...


Czlowieku, co ty wygadujesz....jak ktos ma duzo p. def. to juz jest powazany, ale jak ktos juz ma duzo  m. def. to juz lama :| OL ma tyle m. def. ze zaden mag mu nie podksoczy, chyba, ze jak juz to SpS :D


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 12, 2006, 12:12:41 pm »
Ameno, HE z odpalonym Snipe ma tyle P. Atk., Accuracy i Critical Chance, że nie powinien mieć problemów z wsadzeniem w PRa krytyka nawet za 1k hp (ech... ten VS :D) Poza tym HE strzela NAJSZYBCIEJ z łuczników - boost attack speed lvl1.... I porównaj szansę wejścia stuna w HE do szansy wejścia w PRa...... Ale co do jednego musisz się zgodzić - i HE i PR pojadą SRa :)
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 12, 2006, 12:31:38 pm »
PR ma fatala i zdejmie jednym strzalem HE.DA jest najlepszy z tych wszystkich bo moim zdaniem HE nie jest ciekawy bo tych atakow rzadko kiedy uzywasz.


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 12, 2006, 12:55:42 pm »
Dwarf>all

Swoja droga nie wiem czemu na tym forum gadanie "ktory lucznik jest najlepszy" to tradycja. Tematy o tym powstaja regularnie... jak dla mnie lucznik kazdy jest dobry, w koncu to damage dealer a w pvp wszystko sie moze zdarzyc, nie ma schematu tak jak w grze papier/nozyce/kamien... :|


  • Wiadomości: 88

  • Pochwał: 1

Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 12, 2006, 01:26:37 pm »
Jak ma zdjąć HE jednym strzalem z Fatala kiedy nie ma aż tak mało HP? Bo PR musi liczyć się z tym że siądzie w niego krytyk i nagle z 800 HP zrobi się zero... (Critical Chance, Critical Power, Snipe, Vicious Stance).
www.linezeus.gr

Feanore lvl 52+






  • Wiadomości: 710

  • Pochwał: 2

  • Sorry I'm Newbie ;( /// FameN'Glory
Trudny wybór - jaka klasa? & offtop na temat innych klas
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2006, 08:29:54 pm »
Cytuj
Czlowieku, co ty wygadujesz....jak ktos ma duzo p. def. to juz jest powazany, ale jak ktos juz ma duzo m. def. to juz lama Neutral OL ma tyle m. def. ze zaden mag mu nie podksoczy, chyba, ze jak juz to SpS Very Happy

No tak sie sklada ze oba orki powinny miec podobny m.def. (chyba)