Witaj
Gość

Wątek: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic  (Przeczytany 3986 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« dnia: Lipiec 22, 2016, 09:58:04 pm »
Witam,
założyłem konto na forum, ponieważ dopiero niedawno usłyszałem, że powstał oficjalny serwer (serwery?) L2, jak za starych dobrych czasów, bez f2p i, AFAIK, w wersji zawierającej tylko kilka pierwszych dodatków (nie to co ten obecny L2-potworek NCsoftu, który jest dla mnie po prostu jakimś syfem).
Najbardziej uwielbiałem L2 w czasach C3/C4/C5, tak więc pomysł oficjalnego serwera p2p bazującego na dodatkach z "tamtych czasów" brzmi zachęcająco.

Mam tylko dwie wątpliwości.

1. Innova. Szczerze, to pierwszy raz o nich słyszę i na pierwszy rzut oka jest to dla mnie jakaś firma krzak - bez żadnej innej rzeczy w portfolio, z serwerami u ruskich, z tandetną stroną a la "zarabiaj 100000EURO na godzinę" itd. W przeciwieństwie do NCSoftu, wyglada po prostu tak, jakby jutro miało już jej nie być.
Oczywiście, są to tylko takie moje pierwsze odczucia, proszę więc w razie czego mnie wyprowadzić z błędu i przekonać, ze Innova jest wiarygodnym dostawcą tego typu usług.

2. W jaką mniej więcej stronę zmierza ten cały L2 Classic? Chodzi mi o to, czy uaktualniany jest o kolejne dodatki i jeśli tak, to w jakim tempie i czy realnie biorąc można powiedzieć, że nazwa "Classic" do czegoś zobowiązuje i gra zatrzyma się na kilku pierwszych kronikach, najlepiej jeszcze przed Kamael, już nie mówiąc o tym badziewiu jakim jest GoD.

Z góry dzięki za informacje!


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2016, 11:58:10 pm »
1. Nie licząc serwerów RU Innovy, mają oni 1 serwer EU na kronice GOD+ (Core) był kiedyś drugi (Aria), ale dość szybko został połączony z Core, potem postawili PL serwer, ale też po jakimś czasie został połączony z Core, natomiast Classic stoi od grudnia i w tym czasie troszkę się wyludnił, lecz spokojnie można jeszcze grać.

2. Od grudnia, kiedy powstał wciąż jest jeszcze na tej samej kronice, w planach jest już kolejny dodatek, ale nie ma jeszcze konkretnej daty.


  • Wiadomości: 51

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2016, 06:34:19 pm »
Jak rozumiem nie ma juz polskich klanów ? Sa moze polskie CP ? Jak wyglada nasze comunity na l2 classic ?


  • Wiadomości: 737

  • Pochwał: 1

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2016, 08:56:50 pm »
Jest bliżej nieokreślona grupka Polaków w kilku klanach. Generalnie po tym jak Ruscy wbili 74lvle podczas gdy reszta miotała się pomiędzy 40-50 większość PL+EU community zrobiła emoquita. Została grupa ok 200 EU-osób - w tym ok 20-30 PL, które podjęły walkę z RU i drugie tyle randomów, których nie obchodzi polityka servera.

Wczoraj gruchnęła wieść, że madpro (ci ruscy 72-74lvl i ich pachołki) odchodzą walczyć na GK (RU off), gdzie ROA (ich klan matka, gdzie grali i skąd się wywodzą) wzięli ostre bęcki po wprowadzeniu update'u 2.0 - potracili zamki i mają tylko 4 hero, a mass pvp przegrywają prawie wszystkie. Po tym update już nie dadzą rady ciągnąć na 2 serwery, tym bardziej, że koalicja antymadpro na Skleth zaczęła odnosić mniejsze lub większe sukcesy (były zamki, wpadło kilka Core+AQ).

EU community zaciera ręce, że oto nastąpi wielkie odrodzenie Skeltha po quitnięciu Rusków i zapowiadanym "wkrótce" update Savior 2.0. Czy tak będzie to się okaże. Ruscy RMT z online 24/7 odebrali większości casualom chęć gry na Skelth, ale czy po tym jak odejdą (?) wszystko wróci do normy? Czy EU emo quiterzy wrócą i czy w ogóle będzie z kim walczyć? A co z tymi EU, którzy zdecydowali się grać pod szyldem madpro mimo ich druzgocącej przewagi? Raczej nikt ich nigdzie nie przyjmie, bo mają przesrane we wszystkich liczących się klanach... Chyba quit i podążanie za swoimi "wodzami" na GK, no bo co innego? Dam korki z cyrylicy :D

Czy Ruscy naprawdę odeszli i co się stanie z serwerem okaże się na najbliższych 2 siegach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 09:01:08 pm wysłana przez kabulek »
L2C EU wannabe?
A chuuu, nic nie chce sprzedać :)))


  • Wiadomości: 51

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:30:56 pm »
Czyli poczekam i zobacze. Chce wrucić do L2 i mam do wyboru próba albo classic.


  • Wiadomości: 737

  • Pochwał: 1

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2016, 01:42:21 pm »
Na Classicu (pomijając, który to serwer) gra się w porządku. Można zwiedzić wszystkie lokacje, na które wcześniej się nigdy nie zaglądało, bo nie było po co.  Exp wcale nie jest taki wolny jak to się niektórym wydaje, trzeba umieć efektywnie farmić i tyle. Największy problem Classica jest taki jak zawsze - kupowanie/sprzedawanie wszystkiego za $$$, czy to wyexpionych postaci, czy adeny, czy sprzętu. To najbardziej psuje rozgrywkę, bo jeden farmi zaciekle, a drugi wyłoży dolce i zamiast spędzać czas na expie biega i kozaczy jaki to on nie jest pro. Na Classicu jest to szczególnie irytujące, bo jednak w porównaniu do H5 czy GOD trzeba o wieeeeleee więcej farmić. No ale cóż, zawsze tak było i będzie. Ludzie są leniwi, nic się z tym nie da zrobić. Problemem jest również to, że jeszcze kilka lat temu kupowanie postaci czy sprzętu nie było zbyt mile widziane wśród graczy i raczej trzeba było się z tym kryć, podczas gdy teraz każdy mówi o tym otwarcie i nie jest to w żadne sposób piętnowane. Żeby CL klanu kupował adenę czy postacie to jest dla mnie siara w chu!
L2C EU wannabe?
A chuuu, nic nie chce sprzedać :)))


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2016, 11:02:21 am »
Ludzie się po prostu starzeją, farma w L2 nie jest zbyt interesująca. Mniej czasu zajmie im pracowanie i kupienie czegoś za $$, niż farma po kilkanaście godzin. Nie mamy już po 12 lat :)


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2016, 02:34:33 pm »
Niestety przyszłe update'y mają mało wspólnego z "classiciem", częśc skilli znanych z goda, systemy run, i innych dopałów, broszki talizmany to tylko kwestia czasu.
A co do startu teraz od 0.

Plvl od ruskich (miał 62lvl zrobiony w 3 dni)

I nasz kolega z forum który gra mniej więcej od początku serwera i ma chyba najwyższy lvl z tego forum.


Tu możesz sobie popatrzeć ile życia musisz poświęcić
https://eu.4game.com/lineage2classic/play/ratings/

Oczywiście gra solo nie ma tutaj bytu. Ciągnięcie boxa na plecach x2 koszty, 1/2 exp, 1,5x prędkość bicia.
Jak nie masz ludzi, nie znasz kroniki, co z czym to nie polecam. Pograsz solo, wbijesz w miesiąc ten 30lvl i się odbijesz.


  • Wiadomości: 130

  • Pochwał: -1

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2016, 09:35:10 am »
qrq twoj post mnie rozbawil jak ktos gra i ma boxa juz wykoksanego na 52 58 lvl to wbicie lvl to kwestia czasu i 18 dni to i tak dlugo ba ten 62 lvl sobek ma 60 llv i tyle dnni bo gra od poczatku serwa gdzie 30 dni wbijalo sie 43 lvl bez bufow itp. Jak ktos chce i ma kase i lubi solo proste robi postac kupiuje bufera i jedzie


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2016, 02:41:14 pm »
Niestety przyszłe update'y mają mało wspólnego z "classiciem", częśc skilli znanych z goda, systemy run, i innych dopałów, broszki talizmany to tylko kwestia czasu.
A co do startu teraz od 0.

Plvl od ruskich (miał 62lvl zrobiony w 3 dni)

I nasz kolega z forum który gra mniej więcej od początku serwera i ma chyba najwyższy lvl z tego forum.


Tu możesz sobie popatrzeć ile życia musisz poświęcić
https://eu.4game.com/lineage2classic/play/ratings/

Oczywiście gra solo nie ma tutaj bytu. Ciągnięcie boxa na plecach x2 koszty, 1/2 exp, 1,5x prędkość bicia.
Jak nie masz ludzi, nie znasz kroniki, co z czym to nie polecam. Pograsz solo, wbijesz w miesiąc ten 30lvl i się odbijesz.

Ja już jakiś czas nie gram na tej postaci :D btw Jak ktoś chce to znajdzie i party i co tam chce, ale to jest gra wymagająca czasu. Niedługo 2.0 a więc będzie łatwiej.


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2016, 10:14:41 pm »
Co ma byc w 2.0 takiego ze bedzie latwiej ? Czyli ci co maja rodzine i prace tez beda mogli cos pograc ?


  • Wiadomości: 737

  • Pochwał: 1

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2016, 11:54:56 am »
Wprowadzony jest system osiągnięć za każdy level 2-50. Po level upie dostajesz scrolle na XP/SP, buffy, potki, agathiony i inne cuda. Jest o wiele, wiele łatwiej przynajmniej do 50 :D Aczkolwiek w tym momencie działa system dziennych nagród więc też nie jest najgorzej.

Tutaj masz szczegóły:
https://ru.4game.com/lineage2classic/play/saviors/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2016, 11:58:10 am wysłana przez kabulek »
L2C EU wannabe?
A chuuu, nic nie chce sprzedać :)))


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2016, 06:11:41 am »
Ludzie się po prostu starzeją, farma w L2 nie jest zbyt interesująca. Mniej czasu zajmie im pracowanie i kupienie czegoś za $$, niż farma po kilkanaście godzin. Nie mamy już po 12 lat :)

Wcześniej tego wpisu nie zauważyłem, ale dokładnie tak jak napisałeś :) +1
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Opinie o Innova i przyszłość L2 classic
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:23:43 am »
Ostatnio z racji robienia nowej postaci, spotkałem sporo osób które pomimo braku sprzętu, znajomych etc doskonale się bawią. Minął rok po starcie serwera i 90% napinaczy,  krzykaczy typu TOP EU CP odeszło z porażką i nikt ich już nie pamięta.
Online jest mały ale  L2Classic to nie L2 GOD etc. (jest tylko początek mapy a po 58+ na party jest tylko DV).

Jak ktoś ma czas to bez sprzętu spokojnie może farmić na RB do poziomu 50 bez problemy znajdzie party. (respawn RBw L2 Classic (1.5) to 22H).
Dla tych co L2 to PVP to polecam kupić 6x postać i uczestniczyć w życiu serwera.

GL HF