Witaj
Gość

Wątek: TH a PW  (Przeczytany 6072 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

TH a PW
« dnia: Styczeń 26, 2007, 03:07:22 pm »
mam zamiar zaczac grac na serwerze Supreme (c5), tylko nie wiem ktorego daggera wybrac pod PvP. Mozecie mi cos doradzic? :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2007, 03:17:57 pm wysłana przez netheril »
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:21:47 pm »
Wg mnei PW to najlepszy dagger bo ma największe evasion, ma o 1 więcej blowów od TH (ale w walce moze go uzyć tylko raz ;P), ma najlepsze evasion, biega najsyzbciej, bije najszybicje, ma najszybszy reuse skilli ... I cacko zwane Fake death którym uwielbiam się bawić w mieście ;)
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:35:14 pm »
ja uwazam, ze jest odwrotnie- TH spokojnie moze odjac sobie wiecej stra i con zeby dodac do dexa, bo ma sumarycznie mocniejsze statsy fightera (str+dex+con). Przy +5dex i DLS blowy siadaja juz bardzo dobrze i jednoczesnie nie mamy tak mocno zjechanego stra i cona.




  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:56:20 pm »
ja myslalem nad wariantem : PW z crystal daggerem z crit damage (b grade to demons z tym samym) do tego albo doom light albo z tatto +3dex -3str i zubei light a c grade to mithril set. tylko nie wiem jak by sie wtedy gralo nim ;P
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:59:43 pm »
Pamietajcie tez o Focus Death i Mortal Strike (czy jakos tak). Gdzies czytalem ze
TH>PW/AW
WR/GH>AT


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2007, 04:04:40 pm »
Pamietajcie tez o Focus Death i Mortal Strike (czy jakos tak). Gdzies czytalem ze
TH>PW/AW
WR/GH>AT
raczej :
TH = AW = PW
WR = GH = AT

nawet jeśli masz przewage w statystykach czy skillach (typu hex czy Mortal Strike) jeśli twoje blowy nie wejdą nic ci po nich. Wygra ten któremu wejdzie więcej blow'ów a to już kwestia 'szczęścia' (+dex nie zapewni ci 70-100% w częstotliwości wchodzenia blow'ów).
Rzecz jasna przyjmując że gracze kierujący nimi mają podobne umiejętności :P.
EPI :
Valeth - AW 6x


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2007, 04:31:14 pm »
Moze i zalezy wszystko od szczescia, ale z dexem PW i Focus Death trzeba miec koszmarnego pecha by nie wsadzic blowa :P Teraz patrzac na AW (ma chyba 1 dex mniej jesli sie nie myle) to jak dla mnie Backstab (z wlaczonym FD) i krytykiem oznacza Insta Kill dla AT :P


  • Wiadomości: 87

  • Pochwał: 3

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2007, 05:12:10 pm »
jak jestes poczatkujacym graczem to TH a jak jestes doswiadczonym graczem to tez TH :D


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2007, 05:15:08 pm »
Ja zdecydowanie doradzam ci TH. Grałem kiedyś PW , a teraz gram TH. Th ma zdecydowanie większy dmg, większa siła blowów, i krytyków czyni go nieporównywalnie większym DD.Niedostatek dexa można nadrobić zakładając tatoo, i poprzez doom lighta. Poza tym  w c5 Th dostaje 3 blowa, który nie dość że ma spory power to zwiększa szansę na wejście innych. Jeżeli masz wybierać klasę do pvp to zdecydowanie TH..właściwie to dla mnie th we wszystkim Przebija PW...oczywiście nie licząc speeda.
Abyss 7x=> Necromancer 72+


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2007, 05:19:46 pm »
jak jestes poczatkujacym graczem to TH a jak jestes doswiadczonym graczem to tez TH :D

Poniewaz TH ma...? Wlasnie... Co takiego ma TH? Dasha? HP? (Roznica miedzy TH a PW to raptem +/- 418 HP... Taa... Powalajaca roznica :dry:) Moze jakis argument?


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2007, 07:40:31 pm »
Każdy sztyleciarz jest na swój sposób dobry. Grałem AW i TH, dużo przyglądałem się PW mojego kumpla.

Co do wyboru postaci to polecam przeczytać tematy o nich bo każdy ma swoje zalety i wady.




  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2007, 08:20:36 pm »
Poza tym  w c5 Th dostaje 3 blowa, który nie dość że ma spory power to zwiększa szansę na wejście innych.
nie, on działa mniej więcej tak jak self buff Mortal Strike u AW i PW, tzn. zwiększa szanse na wejście Lethal effect etc.
Cytat: Ashurei
Moze i zalezy wszystko od szczescia, ale z dexem PW i Focus Death trzeba miec koszmarnego pecha by nie wsadzic blowa  Teraz patrzac na AW (ma chyba 1 dex mniej jesli sie nie myle) to jak dla mnie Backstab (z wlaczonym FD) i krytykiem oznacza Insta Kill dla AT
też prawda :P...

jeśli chodzi o TH to dodam tylko że on swojego nowego blow'a dostaje ok. 10 lvli wcześniej niż PW/AW dostają BB, innymi słowy w okresie do 66 lvla powiedzmy ma pod tym względem przewage (co nie oznacza znowu że jest total owner, ale wspomnieć warto. . .)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2007, 08:22:52 pm wysłana przez OhNoes! »
EPI :
Valeth - AW 6x


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2007, 08:28:22 pm »
Gdzies wyczytalem (chyba na forum L2 Guru), ze MS zwieksza szanse na wejscie blowow przez 2 min a CB zwieksza nam (przez 15 s) szanse na kryty (skilli), albo Lethale... Aha... MS dziala jak self buff, a CB trzeba (chyba) skutecznie wsadzic, by dostac jego "bonus"


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:29:45 pm »
Gdzies wyczytalem (chyba na forum L2 Guru), ze MS zwieksza szanse na wejscie blowow przez 2 min a CB zwieksza nam (przez 15 s) szanse na kryty (skilli), albo Lethale... Aha... MS dziala jak self buff, a CB trzeba (chyba) skutecznie wsadzic, by dostac jego "bonus"
co prawda nie grałem TH ale podejrzewam że efekt Critical Blow'a (czy jak temu tam...) działa na tej samej zasadzie co efekt Blinding Blow'a, ściślej nawet jeżeli blow chybi następuje jego efekt uboczny.
EPI :
Valeth - AW 6x


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2007, 09:44:57 pm »
TH jest dobry ba ma i critical damage i critical chance, PW ma critical chance a AW critical power ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2007, 11:43:43 am »
Wg mnei PW to najlepszy dagger bo  bije najszybicje

TH "bije najszybicje".


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2007, 12:19:11 pm »
nie da sie powiedzieć który dager jest najlepszy do pvp, w pvp miedzy dagerami to wszytko zależy od szczęścia (chociaż osobiście swoim aw dawno juz z TH nie przegrałem) do walki z innymi klasami tez nie da sie jednoznacznie powiedzieć, najlepszy dager to chyba taki którego obsługuje najlepszy gracz
ja osobiście jak bym miał wybierac miedzy TH a PW to wybrał bym PW, ale to dlatego że th kojarzy mi sie ze słabą grą bo większość ludzi grajacych tą klasa naprawde dagerem grac nie potrafiła zabardzo
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2007, 12:38:59 pm »
z ktorej strony bije najszybciej jak ma takiego z ... dexa ;P
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 90

  • Pochwał: 4

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2007, 01:35:53 pm »
Atak speed:
TH > PW > AW
Critical chance:
PW > TH >>> AW
Critical power:
AW > TH >>> PW
HP/CP:
TH > PW >> AW
Evasion:
PW > AW >> TH

Osobiscie wybralbym TH. Trzoszke tu przesadzacie z tym dexem, tzn. wiekszy dex wcale nie wplywa znaczaco na wchodzenie blowow. A i dodatkowy atut TH to wieksza dowolnosc w wyborze Dyes, jak juz was tak ten dex boli to mozecie odjac od con i walnac w dexa, i tak bedziecie mieli dalej wiecej cona niz PW/AW. (-4con +4dex, -2str +2dex) i macie tyle samo dex co PW a nadal 2 wicej str i 4 wicej con.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 01:42:47 pm wysłana przez Padz0nk »


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2007, 02:11:29 pm »
Tu nie chodzi o to kto ma wiekszy DEX, ale o to kto ma Focus Death :P (Critical -30%, Blow land rate +60%, Critical Damage from front -30%, Critical Damage from back +90%) Dlatego dalej twierdze, ze:
TH>AW/PW
WR/GW>AT

Zreszta... Wg. L2 Guru i ich calca (zna ktos lepszy?), to TH ma AZ o 1 wiekszy P. Atk (na twoich dyes) od PW (bez dyes), ale ma o 93 mniej HP... Braki CON moza od biedy zrekompensowac Maj Setem i problem stuna znika (teoretycznie)
BTW. Poprawdzie mnie jesli sie myle, ale kazdego stata moza podbic o max 5 pkt (uzywajac dyes), tak? W takim wypadku PW i tak bedzie miec wiecej dexa, od TH, bo zawsze moze se go dodac (np. -2 str + 2 dex i juz masz 37 dexa...)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 02:21:02 pm wysłana przez Ashurei »


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2007, 02:55:03 pm »
pomyłka...
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 581

  • Pochwał: 4

  • We live for the One. We die for the One.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2007, 06:00:33 pm »


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: TH a PW
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2007, 10:49:32 pm »
problem dya był juz na dagerze chyba poruszany dużo razy nie sądziłem że jeszcze znajdzie sie ktos kto chce dagerowi odejmować con(nie mówie o pve) dla dagere jedyne dye na pvp to -9str i +5 dex, +4 con
a tak dlatego że w pvp nikt nie wymachuje dagerem(chociaż swoja droga widziałem sporo th tak wlasnie robiących) tylko wszyscy uzwaja blowów, a ich siła zależy w minimalnym stopniu od str(robiłem sobie niedawno test na pewnym serwerze x1000 i z 32 str na AW deadly blow wchodził za 1500 około, a z 41 str około 1580)

co do innych cech dagera przydatnych do pvp to chyba troche sie mylicie w tym bo po co dla dagere critical chance do pvp czasy c3 juz minęły i chyba juz takich serwerów nawet nie ma
Do pvp liczy sie na dagerze w największym stopniu:

-Blow land rate PW>AW>TH ale tak naprawdę to jest różnica na poziomie 1-2%(na 3 klasie z focus death +60% land rate lub focus power nie wiem ile ale chyba sporo i tak wchodzi 90% blowów jak nie więcej)

-evasion PW>AW>TH

-hp/cp TH>PW>AW

-critical power AW>PW/TH(biorąc pod uwage Focus Death tak właśnie wychodzi mniej wiecej)

-umiejętność gry dagrem i ta właśnie cecha wpływa najbardziej

i p.def, m.def ale to wartości stałe nie zależne od rasy tylko do eq

atack speed wpływa w minimalnym stopniu na pvp(reuse skili) ale jest to praktycznie nie zauważalna ruznica miedzy dagerami, p. atack napisałem juz wcześniej niby wpływa ale to tez tylko minimlanie


Ashurei: z tym focus death właśnie trzeba uwazac bo jak ktos bedzie próbował tym z przodu walic to sie moze przejechać i zamiast +90% bedzie -30%, ale z tego co wiem to te +90% jest nie tylko z przodu ale tez z boku i da sie tak walic stosując taktyke wybiegania za plecy

a co do siły dagerów to AW=PW=TH i WR=GW=AT z dagerzy tak naprawdę sa bardzo podobni i różnią sie w minimlanym stopniu z nimi jest podobnie jak z łucznikami gdzie tez nie da sie powiedzieć który jest najlepszy i AW i PW maja focus death ale TH ma większa szanse na wsadzenie tego co obniża cp do 0(leathel strike czy jak to sie nazywa)

a jeszcze kwestia stereotypów chyba z c1-3 wziętych że AW jak walnie to zabije ale rzadko trafia, PW wali słabo ale najcześciej mu blowy wchodzą i że TH jest najlepszy z nich bo ma critical power i chance i najwięcej hp można juz wsadzić do kosza różnice miedzy dagreami sa małe i ta naprawdę większość zależy od gracza(ale nie mówie takich róznic nie ma)

ps. co nie zmienia faktu że AW i tak jest najlepszy bo ja nim gram:D
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2007, 06:47:49 pm »
Cytuj
i p.def, m.def ale to wartości stałe nie zależne od rasy tylko do eq

hmm nie za bardzo:
elf -> atack/defence aura, spirit barrier
drow -> atack/defence aura
th -> nic z tych rzeczy
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 779

  • Pochwał: 5

  • DN forum staff member
Odp: TH a PW
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2007, 04:04:50 pm »
Cytuj
Atak speed:
TH > PW > AW
Critical chance:
PW > TH >>> AW
Critical power:
AW > TH >>> PW
HP/CP:
TH > PW >> AW
Evasion:
PW > AW >> TH
Warto tez wspomniec o jeszcze dwoch cechach, moze malo istotne (pozornie) no ale...
M. def
PW>AW>TH (spirit barrier rlz ^^)
Movement Speed
PW>AW>TH  (self ww2 & blinding blow rlz)


I dlatego wlasnie gram pw  :P