Witaj
Gość

Wątek: Gladiator vs Sorcerer  (Przeczytany 25073 razy)

  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 31, 2009, 09:46:56 am »
Cytuj
25%

Jeżeli mu chodziło o o ripost stance (a na 90% tak) to 30%
Cytuj
zgadza sie
Po 6. Jest coś takiego jak czynnik losowy bo nie zawsze wszystko wchodzi, może któraś ze stron mieć lepsze buffy / ressisty, załapać skill mastery, mieć kryta itd itp.

po 7. Jest to teoria a w praktyce wszystko się dzieje bardzo szybko i nie zawsze jest czas na myślenie i stosowanie taktyk  :P
/agree ale i tak glad ma duzo wieksze szanse


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 31, 2009, 02:13:04 pm »
Imo jeśli vort + slow wejdzie to glad ma 'problem' - nie dobiegnie do sorca, z bananków go nie rozwali(bo jak lol) vortex bustera nie trzeba walić od razu, można walnąć pod sam koniec.

Gorzej jak glad odbije/ressistnie/przerwie vort/slow.


A, btw. jak sie dostaje TSS'em, to jednak od czegoś są te elixiry.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 31, 2009, 03:23:59 pm »
niby tak, ale musisz miec dobry refleks zeby zdazyc uzyc :P


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 31, 2009, 06:58:20 pm »
L2aim/ACP/jakiś bot OOG...


Zresztą legit - pod f12 macro na el.hp i cp - jak tylko hp spadnie tak do 50% - F12


  • Wiadomości: 390

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:26:49 pm »
L2aim/ACP/jakiś bot OOG...


Zresztą legit - pod f12 macro na el.hp i cp - jak tylko hp spadnie tak do 50% - F12

A za moment dostaniesz DSSa, tyle że tym razem masz 4+ minuty do użycia ponowny raz eliksiru.
o czym ty znowu pieprzysz? nie gram na wrath i gral nie bede...jak umiesz czytac to bys wyczytal, ze przenosimy sie na nowego dexbounda /rpg club. jakich nas rushowaliscie? o ile sie nie myle to od miesiaca nie jestem w ph, a dh na epiki nie chodzi. btw. jesli to byly 2 pt to nie mam pytan =]

skoncz juz wreszcie klamac czlowieku, bo jeszcze troche i zaczniesz wlasnej matce wmawiac, ze jestes synem Baracka Obamy i Paris Hilton...
p.s dales mi minusa i mi sie przykro zrobilo raziel :<

Wiemy lol :<


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 01, 2009, 10:42:49 am »
Nie pamietam ile te elixiry leczą, ale DSS'a po elixirach na 101% się przeżyje, a po tym już aż tak dużego dmg się nie dostanie.
Zresztą, gdy dostajemy TSS cały czas biegniemy, glad musi chwilke podbiec do DSS. A potem dostaniemy tylko z odległościówek, jak sie ma szczęscie, to można to jakoś wy cppotkować, tak żeby jakoś przeżyć.


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 01, 2009, 12:07:41 pm »
Cytuj
A za moment dostaniesz DSSa, tyle że tym razem masz 4+ minuty do użycia ponowny raz eliksiru.
Ktory z racji tego, ze jest bity z 4 ladunkow ma gowniany dmg(tylko nie mow mi, ze sie naladujesz i zdazysz drugi raz dobiec, bo takich cudow to Copperfield nie robil)
Poza tym na filmiku rivella bylo ladnie pokazane, jak powinno walczyc sie nukiem vs glad(byl to sh, ale w kwestii slowow to jest to samo). Gdyby nie fakt, ze mial ze soba bd i dance padl by- a trzeba przyznac ze gosc raczej ogarnia i equ tez ma fajne.
...


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 01, 2009, 05:28:59 pm »
Cytuj
A za moment dostaniesz DSSa, tyle że tym razem masz 4+ minuty do użycia ponowny raz eliksiru.
Ktory z racji tego, ze jest bity z 4 ladunkow ma gowniany dmg(tylko nie mow mi, ze sie naladujesz i zdazysz drugi raz dobiec, bo takich cudow to Copperfield nie robil)
Poza tym na filmiku rivella bylo ladnie pokazane, jak powinno walczyc sie nukiem vs glad(byl to sh, ale w kwestii slowow to jest to samo). Gdyby nie fakt, ze mial ze soba bd i dance padl by- a trzeba przyznac ze gosc raczej ogarnia i equ tez ma fajne.
niby tak ale pamietaj ze duzo zalezy od szczescia, bo sorc moze miec m crity co 2 nuki i wygra, ale tez glad moze miec kryta z tssa i banana pod rzad


  • Wiadomości: 390

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 01, 2009, 06:34:12 pm »
Nie pamietam ile te elixiry leczą, ale DSS'a po elixirach na 101% się przeżyje, a po tym już aż tak dużego dmg się nie dostanie.
Zresztą, gdy dostajemy TSS cały czas biegniemy, glad musi chwilke podbiec do DSS. A potem dostaniemy tylko z odległościówek, jak sie ma szczęscie, to można to jakoś wy cppotkować, tak żeby jakoś przeżyć.

Jakoś to można zaspamować dmg tanka nie glada. W robe będziesz dostawać po 1,5k z aoe banana 2k ze zwykłego i 200-250 z rage. A teraz pomnóż to x2 i gg w spamowaniu CP potami jak wyrwiesz combo 4-5k. Poza tym mówimy tu o normalnej walce a nie z programami używającymi za nas wspomagaczy.

@Scorpion:

Po TSS mag nie ma całego CP + troche HP i ma do wyboru użyć CP lub HP elx a w między czasie glad ładuje w niego z rage + bananów. Więc nawet jak się nie dobiegnie na DSSa dmg nie jest mały.
o czym ty znowu pieprzysz? nie gram na wrath i gral nie bede...jak umiesz czytac to bys wyczytal, ze przenosimy sie na nowego dexbounda /rpg club. jakich nas rushowaliscie? o ile sie nie myle to od miesiaca nie jestem w ph, a dh na epiki nie chodzi. btw. jesli to byly 2 pt to nie mam pytan =]

skoncz juz wreszcie klamac czlowieku, bo jeszcze troche i zaczniesz wlasnej matce wmawiac, ze jestes synem Baracka Obamy i Paris Hilton...
p.s dales mi minusa i mi sie przykro zrobilo raziel :<

Wiemy lol :<


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 01, 2009, 06:59:27 pm »
Ok, moze tak :
Sorc dostaje TSS, wali elixiry, odbiega kawałek (glad w tym czasie wali blastery) a sorc od blasterów nie umrze i na spamie cp potek wali vorta :)

Jak już vort wejdzie to dmg jest banalny(dobra, może nie banalny, ale da rade) do zaspamowania. Zresztą gladi musi sie podładować itd.

Ta walka to imo takie 50/50 - jak glad dostanie odpowiednie combo zanim dobiegnie - gf dla sorca, jak nie - może być problem, a może go niebyć.


A i btw. licząc to na takich normalnych buffkach (jakieś CH, acu, wm itd) trzeba pamiętać że zwiększyli %na mcrit i na takim buffie jest to pewnie z 5-7% dla sorca. Czyli może się trafić kilka mcritów, a dmg z nich boli, (x2 w graci 2 chyba)


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 01, 2009, 08:19:42 pm »
Tak, mówicie, że glad sie nie doladuje, użyje Focus Sonic czy Kamyczków. Mówicie, że sorc ma eliksiry, cp poty itd. A glad to co?

Przecież on tego może unieść znacznie więcej niż mag. A jak mówimy o skillach z 3rd profki to od czego ma Sonic Rage (dmg przebijający te 200cp z pota + ładunek up)? Jeśli glad tego by nie używał w takiej walce, to przepraszam, ale ktoś tu nie ogarnia swojej klasy. A przecież również glad nie będzie jechał non stop na włączonym Riposte Stance...

I piszecie Sorcfani (sorry, bez obrazy) tak jakby Glad miał niewiadomo jak mały atk speed, a magus - wprost przeciwnie, wysoki c speed. Jak się już porównuje klasy, to się je opisuje obiektywnie.
Dobra sam jestem za gladem :P, ale od razu nie robie również z sorca niewiadomo jakiego kaleki.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 08:24:50 pm wysłana przez Woodyq »


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 01, 2009, 08:22:09 pm »
Tak, mówicie, że glad sie nie doladuje, użyje Focus Sonic czy Kamyczków. Mówicie, że sorc ma eliksiry, cp poty itd. A glad to co?

Przecież on tego może unieść znacznie więcej niż mag. A jak mówimy o skillach z 3rd profki to od czego ma Sonic Rage (dmg przebijający te 200cp z pota + ładunek up)? Jeśli glad tego by nie używał w takiej walce, to przepraszam, ale ktoś tu nie ogarnia swojej klasy. A przecież również glad nie będzie jechał non stop na włączonym Riposte Stance...

i wysra się z many?
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 01, 2009, 08:26:07 pm »
Tak, mówicie, że glad sie nie doladuje, użyje Focus Sonic czy Kamyczków. Mówicie, że sorc ma eliksiry, cp poty itd. A glad to co?

Przecież on tego może unieść znacznie więcej niż mag. A jak mówimy o skillach z 3rd profki to od czego ma Sonic Rage (dmg przebijający te 200cp z pota + ładunek up)? Jeśli glad tego by nie używał w takiej walce, to przepraszam, ale ktoś tu nie ogarnia swojej klasy. A przecież również glad nie będzie jechał non stop na włączonym Riposte Stance...

i wysra się z many?

Akurat na tyle many powinno mu wystarczyć.


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 01, 2009, 08:41:44 pm »
Z sonic rage dmg nie jest wcale taki duży, max spam cp można wyciągać 1k/s ponoć (mi wychodzi gdzies ~750).

IMO jeśli w glada wejdą debuffy, to ma problem. Jeśli nie wejdą to może mieć,ale raczej nie będzie miał.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 01, 2009, 08:53:15 pm »
Mówisz max spam 1k/s? Czyli jak rozumiem Elixir+ 200 cp pot +50 cp pot (ja tak to normalnie rozumiem). Jeśli inaczej, to nie widze fizycznej możliwości wykonania tego co napisałeś (poza jednorazowym), choćby z uwagi na regen poszczególnych użyć a zwłaszcza elixirów.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 08:56:05 pm wysłana przez Woodyq »


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 01, 2009, 08:58:49 pm »
Cp potek są 2 rodzaje :
+200cp
+50cp

Reuse cp potka (na offie) to ok. 0.2s. cppotki małe i duże mają osobne reuse (na l2j to nei działa)

1s./0.2 = 5
5 * 250 = 1 250

Czyli teoretycznie wychodzi 1.25k cp /s najlepiej ustawiać reuse na 0.25(ja mam 0.3) - wtedy raczej powinno się wyrabiać.

Jest to oczywiscie pod jakieś bota/makro bo ręcznie się nie da idealnie wyrobić.
Ręcznie wychodzi ~500-600cp (mając cp pot makro [alt+r] np. pod f3)


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 01, 2009, 09:01:00 pm »
No, jeśli na retailu jest taki reuse, to przyznaję tobie rację ;)
Co nie zmienia faktu, że glad również z tego fantu będzie korzystał :P


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 01, 2009, 09:02:37 pm »
reuse jest 0.25 na jakieś 80%, może coś zmienili ostatnio i o tym nie wiem.


Dmg sorca > dmg glada raczej (dmg/s)


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 01, 2009, 09:05:02 pm »
Weź pod uwagę ilość cp+hp Glada, a to chyba "ciut" więcej wychodzi.


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 01, 2009, 09:08:43 pm »
Ta, tylko np. glad musi najpierw dobiec, a w tym czasie dostanie kilka nuków.

No i jeśli wejdzie vort -a.speed - glad będzie miał baaardzo słaby dmg


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 01, 2009, 09:11:21 pm »
No, nie chce mówić za wszystkich, ale ja w takich wypadkach, gdy musze dobiec -> Sonic Move + Riposte Stance + Spam CP, a gdy jestem przy gosciu Skill i wyłaczam.

Prawda jest taka, że obiema klasami trzeba dobrze operować, jeśli chce się wygrać.


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 01, 2009, 09:12:16 pm »
No, nie chce mówić za wszystkich, ale ja w takich wypadkach, gdy musze dobiec -> Sonic Move + Riposte Stance, a gdy jestem przy gosciu Skill i wyłaczam.

Prawda jest taka, że obiema klasami trzeba dobrze operować, jeśli chce się wygrać.
ripost stance...który NIE odbija dmg ze skilli i dodatkowo zmniejsza speed'a...IMBA technika na dobieganie
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2009, 09:14:29 pm »
Asta, jakbyś zrozumiał kontekst, nie chodziło mi o Dmg ze skilli, a o debuffy, które sorc na pewno by w takiej sytuacji rzucił.
I przecież mówie o inteligentnym operowaniu skillami >.<


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2009, 09:42:23 pm »
Cytuj
No, nie chce mówić za wszystkich, ale ja w takich wypadkach, gdy musze dobiec -> Sonic Move + Riposte Stance + Spam CP, a gdy jestem przy gosciu Skill i wyłaczam.
I jestes bez ladunkow jak dobiegniesz. A jak sie bedziesz ladowac po sonic move, to z fire vortem na sobie tez juz nie dobiegniesz. Btw nie okreslil bym siebie sorcfanem- gram gladem bez przerw od 2 lat i poza nim/aw/spsem nie uznaje w l2 innych klas xD Co nie zmienia faktu, ze dobry mag ma większą szansę od dobrego glada.
...


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 1

  • Always on the Light Side
Odp: Gladiator vs Sorcerer
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 01, 2009, 09:51:21 pm »
Jak juz było napisane wcześniej, Land rate vorta to ok 30%, glad - riposte stance (jeszcze mniejsza szansa na wejscie) i jak mówisz o vortexie, to Glad ma z 8 ladunków jeszcze 5 oraz może w międzyczasie 2 czy 3 Sonic Rage użyć.

Ja tam jestem za gladem, mimo, że sorc to mój ulubiony mag ;) Jednak cały czas uważam, że to glad ma większe szanse.