Witaj
Gość

Wątek: Kim grać? Dylematy.  (Przeczytany 485936 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3450 dnia: Marzec 28, 2012, 07:44:20 pm »
nie, 1 vs 1 może się okazać kamael lepszy, ale w party vs party glad może być lepszy. Na oly przeciw różnych profkom zależy od tego jaka klasa. Defro musiałby ci więcej szczegółów napisać.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3451 dnia: Marzec 29, 2012, 01:02:56 pm »
Sprawa się rozchodzi o 2 skille Berserker rage i duelist spirit.
Duelist spirit daje ci perma 12 % atk speedu i 10 % dmgu do pvp . Możesz ten skill enchantować(na power ) i na dość wysokim enchancie jest naprawde fajną zabawką tylko jest to dość droga zabawka i dopiero reenchantujesz po przebudzeniu bo enchant znika po 4 profce. Duelist na open pvp czyli party vs party, sprawuje się lepiej bo daje dość konkretnego kopa przy dmgu ze skilli i możesz wyciągnać dość ciekawy atk speed.
Berserker rage to takie troche słabsze połączenie totema bisona i zaelota i frenzy  czyli taki " kox" na warunkach oly, i  1 v 1 jest zdecydowanie lepszy z racji chociazby na 80 % ressistu na debuffy(inny tyrr warrior cię nie obali czy mag cię nie podniesie) . Tak naprawde dobrego kopa daje przy 30 % hp i wtedy operujesz na celce w moim przypadku orkowa i giant barrier w twoim pryzpadku przy kamaelcu na giant barrier+ bear cry i przez 10 sec naprawde fajnie bijesz  :D Nie jest powiedziane, że tyrr na dueliscie nie ugra nic na oly i tak samo nie jest powiedziane, że na berserkerze nie można się pobawić na open pvp zawsze można odpalić przed walką .

Berserker rage :
You have reached your physical limit. Increases debuff resistance, Speed, P. Atk., Accuracy, P. Def., Atk. Spd., and Critical Damage. When the target is killed, recovers HP by 20%. When HP falls below 60%, increases P. Atk. by 10% and Critical Rate by 100. When HP falls below 30%, increases P. Atk. by 30% and Critical Rate by an additional 300. Can be used when HP is below 60%.
EDIT : Na przebudzeniu masz Jump attack i hurricane rush także też masz czym się dostać do enemy  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 01:09:26 pm wysłana przez AsmWalker »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3452 dnia: Marzec 30, 2012, 01:49:17 pm »
dokładnie jak autor napisał.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3453 dnia: Marzec 30, 2012, 01:52:47 pm »
dobra wybrałem glada. nigdy nie uzywałem bizona na oly i kamael ma bezużyteczne skille rasowe. Dzięki za pomoc
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 05:34:51 pm wysłana przez Sm0ke »


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3454 dnia: Kwiecień 01, 2012, 03:32:27 am »
dobra wybrałem glada. nigdy nie uzywałem bizona na oly i kamael ma bezużyteczne skille rasowe. Dzięki za pomoc
Nie ma sprawy :) Tak na wstępie jeszcze ci powiem, że glad ma ciężkie życie bo duali bound nie ma i to jest problem ;/ Dopiero bound są r gradowe .


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3455 dnia: Kwiecień 01, 2012, 01:42:41 pm »
widziałem, że do tego lvla z młotkami dwuręcznymi latali.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3456 dnia: Kwiecień 01, 2012, 01:52:49 pm »
po ile sa duale s grade? kupie, a pozniej sprzedam ;P


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3457 dnia: Kwiecień 01, 2012, 03:15:51 pm »
Wez spytaj jeszcze kilka razy w innych tematach, moze ktos sie wreszcie zlituje i odpowie.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3458 dnia: Kwiecień 01, 2012, 05:55:03 pm »
Witam.  Zamierzam rozpocząć gre na serwerze Innovy i tu nasówa się problem jaką postacią. Chciałbym aby moja postać byłą przedewszystkim ciekawa żeby nie nudziła się szybko . Zależy mi na postaci ddobrej do pvp.   

P.S. Zawsze dużo frajdy sprawiała mi gra gladem i wszystkimi kamaelami głównie soulbreakerem jeśli to w czymś pomoże.  Z góry dzięki za odpowiedzi.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3459 dnia: Kwiecień 01, 2012, 06:30:52 pm »
Witam.  Zamierzam rozpocząć gre na serwerze Innovy i tu nasówa się problem jaką postacią. Chciałbym aby moja postać byłą przedewszystkim ciekawa żeby nie nudziła się szybko . Zależy mi na postaci ddobrej do pvp.   

P.S. Zawsze dużo frajdy sprawiała mi gra gladem i wszystkimi kamaelami głównie soulbreakerem jeśli to w czymś pomoże.  Z góry dzięki za odpowiedzi.
Wszystko jest dobre byle się nie zrazić przed wbiciem 95lv
Zrób sobie tyrr warriora z kamaela  :D

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3460 dnia: Kwiecień 01, 2012, 06:45:17 pm »
Witam.  Zamierzam rozpocząć gre na serwerze Innovy i tu nasówa się problem jaką postacią. Chciałbym aby moja postać byłą przedewszystkim ciekawa żeby nie nudziła się szybko . Zależy mi na postaci ddobrej do pvp.   

P.S. Zawsze dużo frajdy sprawiała mi gra gladem i wszystkimi kamaelami głównie soulbreakerem jeśli to w czymś pomoże.  Z góry dzięki za odpowiedzi.

dagger? każdy jest dobry do pvp


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3461 dnia: Kwiecień 07, 2012, 05:55:22 pm »
Ja również dołączam się do tematu. Chciałabym grać postacią, która ma dużo dmg, dosyć obrony,jest dobra w pve i nie pada od strzała w pvp. Summonerzy, bufferzy, healerzy, nukerzy  odpadają - jakoś nie mam serca do magii  :) A Gra tankiem zwyczajnie mi się nie podoba (tzn. walisz moba i walisz i końca nie widać). Myślałam nad Gladiatorem, lecz z tego co czytałam jest strasznie słaby. Czy to prawda?


  • Wiadomości: 52

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3462 dnia: Kwiecień 08, 2012, 12:57:13 pm »
glad słaby ?  :shock:
jak chcesz dużo dmg, dosyć obrony (skill 300% obrony lub  ataku), dobre pve i nie pada na strzała - titan


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 1

  • Tak suche że aż stodoła się zapaliła
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3463 dnia: Maj 15, 2012, 05:18:43 pm »
feoh czy yul?
chodzi mi o 1v1 mass pvp jak i expienie po 85 oraz o przydatność profki
Polskie Polaczkowo Pol PL :D
Nxi EE 72 i jakoś tam się zmienia :D.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3464 dnia: Maj 15, 2012, 06:29:38 pm »
obydwie postacie dobre w 1 vs 1 to sporo zależy od farta, komu siądzie skill / więcej krytów. Na mass pvp większe popłoch sieje feoh, który umie używać z głową (ludzi co umieją myśleć jest jednak mało) skilla Shadow snare i ma jednak najmocniejsze aoe w grze.

Problem pojawia się w daily PvE / PvP. Feohowi niestety trudno znaleźć party na wyższych lvlach, bo żeby expić efektywnie musi expić AoE. Prawdopodobieństwo (chyba, że masz swoje CP), że znajdziesz tanka i healerów z mózgiem, jest dosyć nikłe, a 1 mały błąd podczas expienia AoE i całe party zalicza wipe'a.

Archer niestety nie ma różowo z expem jakoś, bo ani dps w single target nie jest oszałamiający (mówię o pve, nie pvp!), ani AoE żadne dobre. Z reguły mało kiedy do orbis bierze się w party więcej niż 1 archera.

Jednakże obydwie profesje dosyć mocne, jeżeli właściciel gra dobrze.

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 08:28:05 pm wysłana przez Apocalyptik »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 1

  • Tak suche że aż stodoła się zapaliła
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3465 dnia: Maj 15, 2012, 08:01:52 pm »
to jeszcze pytanie feoha najlepiej z czego robić?
Polskie Polaczkowo Pol PL :D
Nxi EE 72 i jakoś tam się zmienia :D.


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3466 dnia: Maj 16, 2012, 02:25:05 am »
to jeszcze pytanie feoha najlepiej z czego robić?
Z Kamalola niby bo reuse skilli(zostawiaja stare wep mastery) , ludzie też robią z sh pod empowering echo lub z sorca , spsa pod cancel (typowo pod pvp )


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3467 dnia: Maj 16, 2012, 10:28:35 am »
niestety nie do końca masz obecnie rację. Po którymś tam hot fixie obcięli działanie tego skilla w robe (bo był przeznaczony dla light aromor SLH) i obecnie nie opłaca się go zostawiać.

Po krótce ci rasy sprecyzuję:

- Kamael : dosyć zbalansowane statystyki rasowe, może zostawić sobie starą kradzież buffów, która będzie działać na noblesa przeciwnika nawet po 85. Mankamentem tego skilla jest to, że działa na ostatnie 7 buffów, więc najlepiej zastosować 2 sposoby:
1) poczekać aż umrze i gdy wstanie i przerzuci sobie nobla, spróbować mu ukraść
2) zastosować taki o to trick: sam rzucasz typkowi noblesa i zaraz potem go próbujesz ukraść.

Dodatkowo kamael może zostawić sobie pain killera, zamiast skilla (dopiero na 97) takie a la turn to stone z efektem cleanse'a. Imho Painkiller lepszy, bo trwa dłużej i możesz się ruszać w tym czasie. fajny rasowy skill, chociaż nie tak fajny chyba, jak ten DE

- Dark elf : Dostęp do naprawdę fajnego rasowego skilla, możliwość zostawienia empowering echo, zamiast dual casting. Czy to lepsze? Do 95 na pewno, potem? Trudno mi ocenić, mam mieszane uczucia. Myślę, że argument który by mnie przekonał do wzięcia Dark Elfa z tym skillem na 100% byłoby posiadanie w party healer'a z Shilen eldera, co zostawił sobie skilla PoW-inda, albo issa z OL'a co zostawił sobie VoP'a.
Czemu? 20% magical critical damage >> 4% magical critical rate, przy takiej ilości magic atacku jaką może dysponować dark elf mag z empowering echo (i ew arcane power)

- Elf : w sumie jak normalny nuker, bez fajerwerków, ale zostaw sobie konieczne starego cancel'a, bo jest dużo lepszy od nowego na PvP. Potrafi scancelować noblesa, z dowolnego jego miejsca na pasku buffów przeciwnika. Dodatkowo naprawdę dobry coldown na full buffie. Niezgorszy racial skill, ale słaby m atack (trzeba poprawiać za pomocą dye)

- Human : to samo co elf, imho lepiej zbalansowane statystyki, ale gorszy racial skill. Też ma cancela. Dodatkowo, jeżeli robisz go z necro, zamiast sorc'a, masz dostęp do możliwości zostawienia Day of Doom, który świetnie działa na różne raid bossy i każde party na instancjach i bossach będzie cę kochać z tym skillem. Nie jestem pewny, czy necro miał cancela....?


Tak jak widzisz łatwego wyboru nie ma, kombinuj i dostosuj do swojego play style'u.


PS. Licz się z tym, że wszelkie te "triczki" które wynikają z zostawienia jakiegoś starego skilla kosztem nowego, mogą teorytycznie w każdej chwili przestać działać. NCsoft zamiast od razu wprowadzić update niwelujący takie "sposoby" robi to na raty, gdy gracze mocno zaczynają płakać, że któraś klasa >> ze względu na daną rasę. Póki co nei słyszałem, by mieli skasować cokolwiek z tego co pisałem, ale już potrafi ninja zaskoczyć kilka razy.


a teraz dawać mi plusika! 

« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 08:27:30 pm wysłana przez Apocalyptik »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 119

  • Pochwał: 1

  • Tak suche że aż stodoła się zapaliła
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3468 dnia: Maj 16, 2012, 03:30:40 pm »
dzięki zrobiłem z d.elfa ze względu na przyjemny exp przed 85 oraz właśnie emp echo
ps. jest możliwość zostawienia arcane powera czy usuwa się wraz z przebudzeniem
Polskie Polaczkowo Pol PL :D
Nxi EE 72 i jakoś tam się zmienia :D.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3469 dnia: Maj 16, 2012, 03:48:44 pm »
jest możliwe zamiast wizzard spirit. Na początku na pewno się opłaca, ale w okolicach 95 lvla musisz już dobrze to przemyśleć, bo wizzard spirit na 3 lvlu i z możliwością OE na time jest już naprawdę kuszącą opcją. Do tego niech twoi healerzy przygotują się na ogar recharge, bo mana będzie ci spadać 2 x szybciej niż innemu nukerowi.


Pytanie do panów modów:

Od jakiegoś czasu napisałem już bardzo wiele przydatnych postów dla lowbies i ani razu nei dostałem +, podczas gdy inni użytkownicy często za jakiś głupi link do jakieś lol stronki dostają plusa. Możecie mi wytłumaczyć tą kwestię? Potrzebuję więcej + na zdjęcie moderki, bo oczywiście gdy poprosiłem Tiriusa o skorzystanie ze sklepiku forumowego, to dzień później Sebal przypomniał sobie o jakimś moim poście z przed tygodnia (sic!) za któremu ze sporym opóźnieniem znów dostałem 10%.

Jak znam życie, gdy znów bym tak zrobił, to kolejny ultra mod przypomniałby sobie o jakimś poście z przed tygodnia - dwóch kwalifikujących się do warna i kółko się zamyka. Może tak odrobina uczciwej pracy z waszej strony?

Trzeba sie bylo pilnowac, a nie teraz QQ 2 plusy dostajesz za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 08:26:20 pm wysłana przez Apocalyptik »
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3470 dnia: Maj 22, 2012, 04:10:43 pm »
Siema.

Możecie pomóc mi wybrać postać typowo na OLy? Kronika Freya. Miło by było gdyby jeszcze postać ta była dobra na PvP i mass PvP. Ale priorytetem jest OLy :-)

Grałem już wszystkimi klasami i niestety KAŻDĄ mi się podobało... Jednak jak grałem to głównie na C4 oraz Interlude i tylko parę razy eksperymentowałem z Gracią.


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3471 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:50:10 pm »
Witam. Nie wiem jaką postacią mam grać i mam pytanie do was.
Chciałbym grać postacią która jest melee, szybki w ataku, ruchliwy, fighter, przyjemny do gry  :D
Komentarz: Chciałbym jakiegoś uniwersalnego chara który zadaję damage i kiedy jest bity to ucieknie. Bym mógł zapolować na pvp, podejść tajnie pod łucznika i go szybko zabić  :D
Pozdrawiam, mam nadzieję, iż coś się znajdzie ; ) 

Edit: Poczytałem trochę i wg mnie to bym chciał grać daggerem. Mam do wyboru TH, PW, AW. Powiedzcie os siebie który wg was lepszy i dlaczego. Chcę robić jaki damage i być szybki

Edit 2: Jednak zrobię zestawienie i proszę aby ktoś odpowiedział który lepszy:
TW, PW, AW

-Damage
-szybkość zadawania damage
-Szybkość poruszania się
-Wg Ciebie który lepszy?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 10:52:39 pm wysłana przez Nocturne »


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

  • Only pvp.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3472 dnia: Lipiec 06, 2012, 04:37:55 pm »
Siema.

Możecie pomóc mi wybrać postać typowo na OLy? Kronika Freya. Miło by było gdyby jeszcze postać ta była dobra na PvP i mass PvP. Ale priorytetem jest OLy :-)

Grałem już wszystkimi klasami i niestety KAŻDĄ mi się podobało... Jednak jak grałem to głównie na C4 oraz Interlude i tylko parę razy eksperymentowałem z Gracią.
Pod freyę na oly to chyba tylko soul hound. Ew tank.
Drogi użytkowniku:
Używaj pięknej polskiej interpunkcji, bo w przypadku forum jest ona ważniejsza od ortografii, czy używania polskich znaków.
Zanim coś napiszesz, przeczytaj to kilka razy i dopiero potem wyślij.
Najpierw zastanów się, co druga osoba miała na myśli, o co jej chodziło i w jakim stopniu ma rację, a dopiero później pisz textwalle flejmu nabijając sobie posty i udając, że nie robisz tego specjalnie.
I CZYTAJ KURWA ZE ZROZUMIENIEM!


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3473 dnia: Lipiec 07, 2012, 10:11:39 am »
Słucham?


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3474 dnia: Lipiec 07, 2012, 02:58:47 pm »
Witam,
Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie grałem w tego już legendarnego MMORPG. Chciałbym teraz spróbować mimo, że L2 ma swoje najlepsza lata za sobą. Tutaj rodzi się pytanie - która klasa dystansowa zaciekawi mnie, nowego gracza. Najważniejsze żeby eq do niej nie było drogie oraz była to postać DPS. NIe lubię grać healerami i tankami. Dobrze by było gdyby mi się nie znudziła do end game i była dobra w mass pvp. Czy taka postać w ogóle istnieje? Proszę o pomoc.