Witaj
Gość

Wątek: Sorc, czy SpS?  (Przeczytany 10026 razy)

  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Sorc, czy SpS?
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:21:45 pm »
Witam, mam dylemat co do wyboru profesji na sube <gram Tyrantem btw>
Zastanawiam sie nad Sorcem i SpS'em, co myślicie, zakladajac ze:
- mam dostep do PP, SE, EE, BD i SWS na wysokich levelach
- raty x15 <i mana potiony>

Slyszalem, ze Sorc na wyzszym levelu i full bufie ma "podobny" cast speed do SPS'a, dlatego sie zastanawiam. Z kolei ogladajac skille Sorc'a, ma on czary AoE, ktorych raczej nie bede wykorzystywac...

Jakies rady?
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:27:20 pm »
Zależy od kroniki.


IMHO sps > sorc.

Zadną z tych postaci nie poexpisz solo, a z ee/se expi sie tylko troszke lepiej sorcem.
IMHO Sps zawsze w każdej kronice był bardziej dopakowany od sorca.

Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:55:58 pm »
Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.
wes pod uwage ze zazwyczaj 70% graczy (nie liczac supportu) gra nukerami/archerami, wiec vort+slow spsa = omfg, on nie musi do mnie podbiec!(wiekszosc przypadkow)/omfg nie dobiegnie do mnie! ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:58:24 pm »
jeszcze taki pikus ze malo kto bierze resist fire , najczesciej jest to water wind dark
sorc ma klimat i raczej bym go wybral
sps w pvp lepszy od sorca i czysci dobrze ale : prominence animacja>2k cast speed;)


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:01:51 pm »
To ja powiem, że w takim wyborze możesz sugerować się swoim klanem (jeśli w jakimś jesteś).
Zapytaj się kogo jest więcej. Weź tego kogo brak, bo na ustawkach klanów lepiej mieć magów z różnych żywiołów, niż jednego.


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:04:48 pm »
Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.
wes pod uwage ze zazwyczaj 70% graczy (nie liczac supportu) gra nukerami/archerami, wiec vort+slow spsa = omfg, on nie musi do mnie podbiec!(wiekszosc przypadkow)/omfg nie dobiegnie do mnie! ;)
Pelno lolGladow ostatnio biega, no i te daggery, też sporo sie ich porobilo... ale nawet jak w innego maga to sie walnie - można w razie problemów można odbiec i sie wy hp/cp potkować :> (tzn po samym vorcie, bo slow na maga = lol... żeby nie było że jestem wiekszy noob niz jestem xD)


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:27:26 pm »
Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.
wes pod uwage ze zazwyczaj 70% graczy (nie liczac supportu) gra nukerami/archerami, wiec vort+slow spsa = omfg, on nie musi do mnie podbiec!(wiekszosc przypadkow)/omfg nie dobiegnie do mnie! ;)
Pelno lolGladow ostatnio biega, no i te daggery, też sporo sie ich porobilo... ale nawet jak w innego maga to sie walnie - można w razie problemów można odbiec i sie wy hp/cp potkować :> (tzn po samym vorcie, bo slow na maga = lol... żeby nie było że jestem wiekszy noob niz jestem xD)
na endgame walczac z nukiem 100% m critic nie zdazysz odbiec :P


  • Wiadomości: 611

  • Pochwał: 11

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:33:20 pm »
Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.
wes pod uwage ze zazwyczaj 70% graczy (nie liczac supportu) gra nukerami/archerami, wiec vort+slow spsa = omfg, on nie musi do mnie podbiec!(wiekszosc przypadkow)/omfg nie dobiegnie do mnie! ;)
Pelno lolGladow ostatnio biega, no i te daggery, też sporo sie ich porobilo... ale nawet jak w innego maga to sie walnie - można w razie problemów można odbiec i sie wy hp/cp potkować :> (tzn po samym vorcie, bo slow na maga = lol... żeby nie było że jestem wiekszy noob niz jestem xD)
na endgame walczac z nukiem 100% m critic nie zdazysz odbiec :P
Na fullbuffie...
                  A akurat najwieksze szanse na mcrit ma sps :>

Zreszta czesto lazi sie np. siren + wm + cov


  • ******
  • Wiadomości: 1422

  • Pochwał: 1

  • Veni, vidi, vici...
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:58:21 pm »
Z drugiej strony sorc ma ladne czary, no i świetnego vorta na łuczników/melee, ale vort+slow spsa = omfg.
wes pod uwage ze zazwyczaj 70% graczy (nie liczac supportu) gra nukerami/archerami, wiec vort+slow spsa = omfg, on nie musi do mnie podbiec!(wiekszosc przypadkow)/omfg nie dobiegnie do mnie! ;)
Pelno lolGladow ostatnio biega, no i te daggery, też sporo sie ich porobilo... ale nawet jak w innego maga to sie walnie - można w razie problemów można odbiec i sie wy hp/cp potkować :> (tzn po samym vorcie, bo slow na maga = lol... żeby nie było że jestem wiekszy noob niz jestem xD)
na endgame walczac z nukiem 100% m critic nie zdazysz odbiec :P

Mało kto ma 100%. Nie wiem też czy szansa nie została ucięta do jakiegoś MAX poziomu. Na everku jest chyba 40% obecnie. No na serverach L2m ale to ich samodzielna innowacja chyba. W sumie retka wyprzedzili :P.



  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:31:36 am »
Poki co nie zalezy mi na estetyce ;] wiec animacja, klimatycznosc postaci jest zbedna.
Kronika to C4, wiec hola magowie...
Kupa luda jest na max lvl, duzo A grade...
Bez full buffa nie wychodze z MDT, a powoli bede robil III profesje BD i SWS.
Robie maga z koniecznosci ;] na RB, do cata, itd... Na c4 trzeba miec sube maga XD
Dla przyjemnosci gram Tyrantem <moze opaska na oko z lowienia sie uda ;] o ile lowienie na serwie dziala poprawnie...
Dzieki panowie,  wiec chyba jednak SPS, chyba ze ktos ma jeszcze jakies "ale", chetnie poslucham alternatywnych punktow widzenia...
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2008, 01:15:05 am »
jak mowilem 100% to nie mialem na mysli ze dokladnie tyle, tylko ze kosmicznie tyle  :D wm10 i jazda
tylko lolnukerzy biegaja na covie a nie powie (przed ct2)

edit: acha to c4, czyli nie mozna miec wm10 xD
sorc: overpowered cancel, slow od biedy
sps: overpowered sleep, slow chyba tez ma
jak wolisz, chociaz ponoc sps byl lepszy w c4 od sorca
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 01:18:17 am wysłana przez SknerusKK »


  • Wiadomości: 117

  • Pochwał: 0

  • Czas Zapłaty
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2008, 03:32:47 pm »
mi sie wydaje ze sorc i sps to prawie to samo O.o, nie ?


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2008, 06:21:05 pm »
mi sie wydaje ze sorc i sps to prawie to samo O.o, nie ?
Dokładnie tak samo jak polonez i bolid Kubicy - PRAWIE to samo  8)



  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2008, 09:22:39 pm »
co nie znaczy ze sorc to ciota


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2008, 10:46:46 pm »
Tego nie powiedziałem, choć sam przyznasz że w porównaniu do SPSa czy SH otrzymał niewiele miłości od NCsoftu  :)



  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:25:49 pm »
za sam wyglad go nie cierpie :P


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

  • GRAJ, NIE PIE**OL !!!
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:19:30 pm »
To ja powiem, że w takim wyborze możesz sugerować się swoim klanem (jeśli w jakimś jesteś).
Zapytaj się kogo jest więcej. Weź tego kogo brak, bo na ustawkach klanów lepiej mieć magów z różnych żywiołów, niż jednego.
Dobrze jednak też jak jest z jednego żywiołu, wtedy seedy fire/wind można wbijać.
I dodam jeszcze że sam ostatnio wybrałem Sorc'a.
Zdecyduj się czy wolisz lepszego do PvE (Sorc- wyższy m atk) czy PvP (SpS - wyższy cast spd).IMO jednak prawda że w PvP SpS > Sorc i to znacznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 11:23:22 pm wysłana przez illidan92 »
RED DRAGON x15 :D


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2008, 12:18:08 am »
Nie wiem o czym mówicie. Przecież wygląd, zastosowanie i właściwości nuków to hydro > planeta
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:56:26 pm »
za sam wyglad go nie cierpie :P
Ja bede Orkiem SpS'em ;]

OK, bardzo mi wszyscy pomogliscie, ale teraz mam inne pytanie nadal związane z suba i SpS'em...

1. Jeżeli z cast. speeda juz wiele nie wyciagne na max levelu, to pomyslalem ze 15 % cast'a <Acumen> nie bedzie dla mnie konieczne i moglbym wybrac Elemental Sword i dac mu Empower lub Magic Power, korzysci:
- Elemental moge sobie wybrac z questa na subke
- krysztal potrzebny do SA to stage 11, a nie 12 <jak w przypadku SOM'a>

2. Dac "Empower", czy "Magic Power"? :D

Empower:
Increases M. Atk. by 30. Enhances damage to a target during PvP.

Magic Power:
When using magic, it increases MP Consumption by15% and M. Atk. B increases by 153. Enhances damage to a target during PvP.

Nie wiem co znaczy to "M. Atk. B increases". Bardzo, czy jak?
Ale tu wygrałby "Magic Empower" bo na serwie sa Mana Potiony, wiec ta wieksza konsumpcja MP nie bylaby problemem...

Weryfikujcie informacje i radźcie moi drodzy bo suba tuż tuż ;]
<No i dzieki z gory>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 11:58:16 pm wysłana przez jahred86 »
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:10:53 am »
imo w broni tylko acu  :o


  • *******
  • Wiadomości: 1216

  • Pochwał: 17

  • The Soul of an Angel
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:21:00 am »
imo w broni tylko acu  :o
true

a jesli juz chcesz isc w matk (spsem, lol) to magic power
zapamietaj do konca zycia, NIGDY empower w broni, toz to syf jest
"The difficulty is not so great to die for a friend, as to find a friend worth dying for"
- Homer

Retarded SuperModerator

Piszę poprawnie po polsku


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2008, 01:08:37 am »
Mając inne SA niż acumen tylko okaleczasz postać, jak koniecznie chcesz używać low A z questa to imo Dasparion's Staff acu mimo że 2h



  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

  • L2Elite x15
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2008, 01:58:13 am »
imo w broni tylko acu  :o
ok, ok...
Tyle ze na 78 lvl, z Acu <buff> + Dance of Concentration + 15 % cast. speed'a z Armor Seta + wysokim WIT <SpS> te dodatkowe 15 % cast'a z broni moze juz nie byc zauwazalne...

Tak slyszalem, jesli chodzi o porownanie z Sorcem na max lvl <ze roznica jest b. mala, wrecz niezauwazalna...>

No ale ten temat zalozylem zeby sie tego dowiedziec, tylko zamiast "imo" wolalbym "some arguments"... :D
_____________________________________________________________________________
hehe, od przeczytania cytowanego posta doszlo jeszcze kilka... ;]
Czyli te Acu w broni bedzie jednak odczuwalne??? W takim razie Spoile w ruch i AA na SOM'a...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 02:01:01 am wysłana przez jahred86 »
Zasłyszane: There's no real life, there's only AFK XD


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2008, 08:55:46 am »
Elemental summoner na full buffie osiągał kiedyś 2,6k cast speeda (nie wiem czy teraz też tyle będzie) i było to odczuwalne na reuse skilli takich jak final servitor, więc czemu SPS nie miałby mieć pożytku z cast speeda na poziomie 2k?



  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sorc, czy SpS?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:22:44 am »
imo w broni tylko acu  :o
ok, ok...
Tyle ze na 78 lvl, z Acu <buff> + Dance of Concentration + 15 % cast. speed'a z Armor Seta + wysokim WIT <SpS> te dodatkowe 15 % cast'a z broni moze juz nie byc zauwazalne...

Tak slyszalem, jesli chodzi o porownanie z Sorcem na max lvl <ze roznica jest b. mala, wrecz niezauwazalna...>

No ale ten temat zalozylem zeby sie tego dowiedziec, tylko zamiast "imo" wolalbym "some arguments"... :D
_____________________________________________________________________________
hehe, od przeczytania cytowanego posta doszlo jeszcze kilka... ;]
Czyli te Acu w broni bedzie jednak odczuwalne??? W takim razie Spoile w ruch i AA na SOM'a...
z tymi wszystkimy rzeczami ktore wymieniles bedzie szczegolnie zauwazalne ;)