Witaj
Gość

Wątek: World of tanks  (Przeczytany 25457 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

World of tanks
« dnia: Listopad 16, 2010, 01:40:46 pm »
mysle że sporo osób w to gra więc można by jakiś temat zaczać :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2010, 03:27:39 pm »
Coś więcej? :( Po nazwie można pomyśleć że czougi vs czougi? ; P
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2010, 04:01:14 pm »
Ja sie zapisalem na Closed Bete :) Sama gra nie wprowadza nic nowego, ale jak nie ma co robic to mozna sobie to potestowac :P


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2010, 10:24:40 pm »
mi sie gra fajnie stac mnie na kazdy czołg ale nie mam expa :( why!!


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2010, 10:44:15 pm »
A mi sie caly Windows zawiesza po odpaleniu instalki  :o I co jest dziwne w menadzerze zadan pokazuje mi, ze instalator uzywa tylko 96K pamieci :P


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2010, 11:31:49 pm »
Coś więcej? :( Po nazwie można pomyśleć że czougi vs czougi? ; P

Dokladnie jak na razie 2 teamy po 15 osob w czolgach z okresu WW II bija sie na roznych mapkach. Trzeba albo rozwalic wszystkich albo zdobyc wroga baze. Pierwsze wrazenie jakie mialem siadajac do tej gry to byl "mechwarrior 4 na gasienicach"

Bardzo przyjemna rozrywka a to wciaz dopiero closed beta, za pare meisiecy open beta, za rok moze pelna wersja.


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2010, 10:14:48 am »
dla mnie pomysl gry super


chociaz troche nudno juz. mam is-7 i gdyby nie turneje pewnie bym mniej klepał w to :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2010, 10:59:54 pm »
Ta gra nei konczy sie na top heavy tankach :p mediumy to jest to co tygrysy lubia najbardziej. Druga sprawa ze wciaz dodaja nowy content czyli czolgi i mapy do tego wiele rzeczy z zapowiadanych wciaz jeszcze nie dziala. Na razie nie ma co sie nudzic chyba ze ktos gra w to 6h na dobe non stop  :D


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2010, 06:47:01 pm »
Jaki typ czolgu najlepiej rozwijac? :) Mam M3 Lee i sie tak zastanawiam czy isc na Heavy czy dalej Medium, a widze, ze ceny top czolgow zaleza od jego typu. I da sie jakos golda zdobyc? :) Na poczatku zrobilem glupote i kupilem czolg za 1k, ktory zaraz sprzedalem :)


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:54:44 am »
gold 150 dziennie na konto inaczej sie nie da.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:50:38 am »
W pelnej wersji gold bedzie za $$

Jaki czolg rozwijac? To zalezy co cchesz robic i czym jezdzic.

Wazne miec dobrze rozwiniety przyzwoity (czytaj z dobra armata i wzglenide szybki) czolg tieru 5-6 ktory pozwoli na bezproblemowe zarabianie kasy. Wysokie tiery czolgow (tak srednie jak i ciezkie przewaznie tiery 7-9) to juz nie masyznka do robienia pieniedzy, koszty utrzymania sa bardoz wysokie wiec trzeba sobie bardzo dobrze radzic zeby wyjsc na plus. Dla przykladu moj KT do naprawy potrzebuje okolo 15k kasy a komplet 40 nabojow okolo 40k ksoztuje, srednio po bitce jest okolo 20-25k do wydania na naprawy i amunicje, latwo sobie policzyc ile trzeba wycisnac z bitwy zeby wyjsc na plus.

Jesli chodzi o amerykancow to spokojnie moge polecic t-29, kawal swietnego czolgu jak na jego tier, do tego czesto trafia on do low tier bitew a i lepsze czolgi od niego tez nie moga go totalnie lekcewazyc bo ma swietna armate i dobrze opancerzona wieze.

Ogolnie to heavy sa ciezko uzbrojone i powolne, mediumy stawiaja na szybkosc .


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2010, 01:46:27 pm »
dlugo sie czeka na key do bety? czy mzoe mozna invite od kogos dostac?


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2010, 01:51:31 pm »
Wlasnie mnie te randomowe walki bardzo denerwuja. Przykladowo wczoraj grajac M3 Lee (tier 4) trafilem na gre z czolgami tier 7-8. Ja strzalem bralem im po 5-10% hp, a oni mnie mieli na hita :D I chyba dlatego pojde na Heavy. Dzisiaj zagralem sobie artyleria, by sprawdzic jak sobie radzic z ich atakami i jakos bardzo latwo sie tym gra. Ale grac tym nie bede, bo to taki styl gry bardziej dla noobow, siedziec w bazie i tylko czekac na czerwona kropke na minimapie.
Ale z expem tu jest straszny problem, potrzebuje 13k na T1 Heavy, a wczoraj bardzo dlugo grajac uzbieralem ledwo 3k :) Gdybym nie wydal calego golda na te glupie czolgi to kupilbym sobie premium, a tak musze sie meczyc ;/
A i maja zamiar zrobic jakies wipe? Cos ktos o tym pisal na czacie, ale nie doczytalem do konca, bo mnie polaczylo z gra.

dlugo sie czeka na key do bety? czy mzoe mozna invite od kogos dostac?

Ja rano sie zarejestrowalem, pojechalem do szkoly i jak wrocilem mialem na mailu juz wiadomosc z cd keyem.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2010, 01:54:05 pm »
ok dzieki jeszzce pytanie - czym grac na poczatku zeby cos tam zarobic expa i golda? wiadomo ze nie bede blyszczal skillem na poczatku ;]


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2010, 02:18:08 pm »
Wiecej expa dostajesz jesli twoj team wygra i ty przezyjesz. Tak samo chyba cos sie dostaje za wykrytych i zabitych przeciwnikow. Przynajmniej tak mi sie wydaje :)
I codziennie dostajesz po 150 golda tak jak Nervoson napisal. W inny sposob nie da sie go zdobyc. I nie kupuj na poczatku tankow za golda, bo to sie nie oplaca :)
A czym grac Ci nie powiem, bo sam sie zastanawiam co bedzie najlepsze dla mnie.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2010, 02:30:24 pm »
ok, thx za pom.u.sz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 10:09:28 pm wysłana przez swan »


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:14:09 pm »
koejne pytana:
czy golda zamieniac na ta kase czy zostawic i kupic premium?
mam T2 medium tank'a i do neigo dwa typy naboi - czym one sie roznia? wiem ze triche dmg inny ale maja inna penetracje i jeden ejst wybuchowy
czy dla nafarmiania troche expa artylria nie jest zla? bo w sumie to tylko wystarczy kilkac jak sie enemy tank pojawi


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:44:15 pm »
koejne pytana:
czy golda zamieniac na ta kase czy zostawic i kupic premium?
mam T2 medium tank'a i do neigo dwa typy naboi - czym one sie roznia? wiem ze triche dmg inny ale maja inna penetracje i jeden ejst wybuchowy
czy dla nafarmiania troche expa artylria nie jest zla? bo w sumie to tylko wystarczy kilkac jak sie enemy tank pojawi

1. Mysle, ze lepiej zbierac na premium, a to co zostanie zamieniac na kase. Przynajmniej ja teraz tak robie, bo bym nie nazbieral na nastepne czolgi :)
2. Ten z wieksza penetracja uszkadza armor/ przebija sie przez armor. Tego drugiego uzywam gdy przeciwnik ma armor tak mocny, ze te pierwsze pociski nie moga go przebic.
3. Exp zdobyty w walce mozna przeznaczyc tylko i wylacznie na modernizacje czolgu w ktorym sie ja odbylo. Poza tym dostaje sie bardzo mala ilosc "free experience" (mozna przeznaczyc na modernizacje dowolnego czolgu).


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2010, 02:18:16 pm »
co do pytan:

generalnie medium's tanks to dno totalne moze w ktoryms patchu to poprawia ale generalnie nie oplaca sie tego robic. Tylko hvy albo art ewentualnie niszczyciele ale to tez tylko Ger. Co do wipe to jest planowany z chwila rozlaczenia serwerów na Eu i Us. Ma to nastąpić jeszcze w grudniu lub na początku stycznia.

co z goldem? jedynym sensownym rozwiązaniem jest nazbieranie na miesieczne premium to trwa 16 dni. Potem juz masz z gorki.

Generalnie sa juz organizowane turnieje pomimo tego ze to closed beta. Gra sie rozwija na zamknieej zamknietej (nie jest to pomylka) becie testuja juz pelne drzewko takie jakie ma byc wiec nalezy sie tego spodziewac za miesiac dwa moze trzy. Do tego dojda jeszcze walki o terytoria i inne atrakcje.

Jezeli sie zdecydujesz isc w hvy czolgi to musisz sie powaznie zastanowic jaka nacje wybrac:

US - najlatwiejsza droga bo od tieru 6 masz juz swietne czolgi niestety czolg tieru 10 czyli T 30 nie zachwyca pomimo swietnego dziala to wada tego czolgu jest slaby pancerz i szybkostrzelnosc artylerii.

Ger - tez dosc łatwa droga bo tygrys 1 i KT sa swietnymi maszynami do tego VK czyli popularny mini Mause jest bardzo dobra konstrukcja. Niestety Mause nie jest juz pozbawiony wad. Jest wielki wolny i w sumie dosc latwo przebic mu pancerz. Zaletami jest to ze majac dzialo bez przebijalnosc nie zdolasz mu zrobic krzywdy jak tylko bedzie ustawiony pod kontem. Ma konska ilosc hp i baaaaarrrddddzzzzoooo celne dzialo. Wieza to tez klopot bo obraca sie wolno a w zasadzie to tego nie robi :)

USSR - dojscie do tego czolgu to maly koszmar bo musisz przebrnac prze KW i KW 1s lub KW 3 sa to koszmarne czolgi gdzie trzeba nabi naprawde sporo expa i nei wiem czy cie to nei zniecheci. Pozniej jest juz coraz lepiej po dobrym IS masz is 3 ktory dorownuje odpowiednikom w innych nacjach. Dalej is 4 chyba najlepszy czolg tieru 9.
Czolgiem tieru 10 jest is -7 najlepsza konstrukcja jezeli chodzi o ten tier. Szybki max 40km/h  zwrotny i z bardzo dobrym dzialem. Bardzo uniwersalny czolg do tego niski wiec schowanie go nie stanowi problemu.


ale sie rozpisalem :(
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2010, 07:34:52 pm »
co do pytan:

generalnie medium's tanks to dno totalne moze w ktoryms patchu to poprawia ale generalnie nie oplaca sie tego robic. Tylko hvy albo art ewentualnie niszczyciele ale to tez tylko Ger. Co do wipe to jest planowany z chwila rozlaczenia serwerów na Eu i Us. Ma to nastąpić jeszcze w grudniu lub na początku stycznia.
hmm a pogralem chwile ger i tam dwoma light tankami i potem usa gralem tym medium tier 2 (gram dwa dni dopiero ;]) i w sumie tym medium gra mi sie troche lepiej ale moze to tez moje przywidzenie, wiadomo ze za dobry w to nie jestem.
noob question - art = spg?
i co do golda - skoro ma byc rozlaczenie serverow najpozniej na poczatku stycznia a ja dopiero zaczalem grrac - nie naciesze sie za dlugo premium to moze lepiej zamianiac gold na kase? latiej mi bedzie czolgi kupowac.
azex dlugi post ale jak juz bede wiedzial co i jak w grze to sie przyda ;) wielki dizeki za pomoc


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2010, 08:03:03 pm »
hmm a pogralem chwile ger i tam dwoma light tankami i potem usa gralem tym medium tier 2 (gram dwa dni dopiero ;]) i w sumie tym medium gra mi sie troche lepiej ale moze to tez moje przywidzenie, wiadomo ze za dobry w to nie jestem.

Zobaczysz pozniej jak bedzie ciezko grac Mediumem.

noob question - art = spg?

Tak

i co do golda - skoro ma byc rozlaczenie serverow najpozniej na poczatku stycznia a ja dopiero zaczalem grrac - nie naciesze sie za dlugo premium to moze lepiej zamianiac gold na kase? latiej mi bedzie czolgi kupowac.
azex dlugi post ale jak juz bede wiedzial co i jak w grze to sie przyda ;) wielki dizeki za pomoc

Gdzies czytalem, ze gold oraz kasa przechodzi. Podobno dostaniemy tez kase, ktora przeznaczylismy na obecne czolgi. lf confirm


Pisali cos moze o balansie w grze? Juz mnie denerwuje ta sytuacja, ze w 8/10 grach jestem jednym z najgorszych czolgow (ostatnia piatka) i jedyne co moge zrobic to uszkadzac gasienice u przeciwnika :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 08:04:50 pm wysłana przez Ryane »


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2010, 05:08:08 am »
Gdzies czytalem, ze gold oraz kasa przechodzi. Podobno dostaniemy tez kase, ktora przeznaczylismy na obecne czolgi. lf confirm
Tak jest przy soft wipach. Przeciez jak wejdzie full wersja to bedzie peln wipe


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2010, 11:45:10 am »
To teraz bedzie soft wipe czy full wipe? :D


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2010, 02:45:02 pm »
soft ale cos go odkladaja :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2010, 03:27:04 pm »
2. Ten z wieksza penetracja uszkadza armor/ przebija sie przez armor. Tego drugiego uzywam gdy przeciwnik ma armor tak mocny, ze te pierwsze pociski nie moga go przebic.
skad wiedziec czy sie przebija czy nie?


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010