Witaj
Gość

Wątek: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?  (Przeczytany 2014 razy)

  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« dnia: Kwiecień 07, 2023, 02:26:53 pm »
Nie grałem w L2 ponad 10 lat ale nostalgia wygrywa i chcę znów zagrać.

Wiem jednak że czasy świetności dla L2 dawno minęły i od dawna nie śledziłem tego co się dzieje z serwerami.

Jakie są teraz najpopularniejsze serwery? Kronika i mnożnik to wszystko jedno dla mnie, ważne żeby był zaludniony i miał fajne community.

Czytając inne wątki widziałem ktoś wymieniał reborn i elmorelab ale które dokładnie serwery i ile ludzi online mają?

Oficjalny serwer też wchodzi w grę jeśli istnieje jeszcze jakiś z dobrą poplacją, chociaż nie ukrywam że dla nostalgii chciałbym zagrać na starszej kronice.


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 0

  • https://www.facebook.com/Topadena-Lineage2-6746861
    • Zapraszamy na naszego FB <--- tam konkursy, rabaty!
Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2023, 10:17:37 pm »
elmorelab i reborn, dokładnie, elmore x3 C5 i x1 C2 a reborn x1 HB(update do H5 na przestrzeni lat - pierwotnie zaczynał z IL)
Ja polecam reborna


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2023, 08:55:22 am »
Z tego co widziałem elmorab ma jakieś 1500 online średnio. Ile jest na reborn?


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 0

  • https://www.facebook.com/Topadena-Lineage2-6746861
    • Zapraszamy na naszego FB <--- tam konkursy, rabaty!
Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2023, 10:55:53 pm »
Z tego co widziałem elmorab ma jakieś 1500 online średnio. Ile jest na reborn?
nie jestem w stanie powiedziec, nie ma licznika, ale jest duuużo


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2023, 10:01:48 pm »
Bardziej polecacie zacząć na C2 Elmore czy na Hellbound Reborna?


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2023, 12:14:25 pm »
Bardziej polecacie zacząć na C2 Elmore czy na Hellbound Reborna?
Dwie uwagi.
Pierwsza - za Rebornem ciągnie się dużo smrodu związanego z RMT.
Postawiali kolejne wersje serwera różniące się ratami, co znaczy, że chodzi tylko i wyłącznie o wyduszanie kasy.

Druga - Elmorelab wlicza w online boxy to raz. Przynajmniej na x3. Zastanów się, czy będziesz miał czas na grę  na ratach x1 na starych kronikach.
Chodzą słuchy, nie wiem na ile prawdziwe, że MasterToma już nie administruje tym serwerem, sprzedał projekt.
Zajrzałem na discord, ruch zamarł w porównaniu do tego sprzed roku,  tylko rosyjskojęzyczni gracze się udzielają na swoim kanale.
Teoretycznie zarejestrowanych jest 3 tysiące użytkowników (botów?).
Serwer dobiło kręcenie przy ekonomii serwera przez admina - adeną każdy rzygał, to admin odsysal ją w organizowanych specjalnych eventach, ale te eventy powodowały napływ materiałów i enchantów, a te z kolei wykańczały rynek z drugiej strony.

Normalnemu graczowi z lat świetności tej gry, ciężko się w tym odnaleźć, każdy stara się tylko z tej gry wyciągnąć kasę, admini oszukują we wszystkim - liczniki online, boty na discordzie i fake players w grze.
Adena sellerzy naganiają i próbują opchnąć za gotówkę adenę, stuff i postacie. Wystarczy spojrzeć na aktywność na tym forum, przejrzeć wpisy.
Toxic community.

Sam chciałem wrócić na Elmorelab x3, ale zajrzałem na Discord i coś zdecydowanie nie jest tak jak powinno być.

Nie potrafię ci szczerze doradzić.
O tyle Reborn lepszy, że chyba nie ma tak dużo rusków, z Latynosami da się grać. RTM? Nikt nie będzie utrzymywać serwera za darmo, chociaż wolę jasne reguły.
Z drugiej strony nie słyszałem na Elmorelab o jakiś wałach robionych przez administrację
Jedno się zgadza - do wyboru masz te dwa serwery. O reszcie lepiej nie pisać.

Pomogłem?
 :D


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2023, 10:33:47 am »
Bardzo pomogłeś, dzięki.  :D Sam grasz na elmore czy reborn?

Co to jest RMT? Nie jestem w temacie od dawna także nie mam pojęcia.

Generalnie zainstalowałem sobie oba klienty, Reborna i Elmore. Niestety na Elmore nie ma darmowych tp także za wiele nie mogłem sprawadzić tam, po za tym że C2 to dla mnie super nostalgia i chętnię zagrałbym od tak wczesnej kroniki. Co do Reborna to jedyne spostrzeżenie że jest tam trochę ludzi, więcej niż spodziewałem się w grze tak starej (chociaż duża iluzja jest budowana przez offline shopy). No i po za tym mam wrażenie że Reborn jest troszkę bardziej.. profesjonalny? Sądząc po discordzie/ich stronce. Szkoda tylko że są już na essence, bo dla mnie najlepsze kroniki to C5-Interlude.

Raty 1x są brutalne to prawda, ale wybieram serwer raczej na zasadzie popularności i "długowieczności" oraz kronice niż rat.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2023, 01:22:58 pm »
Nie gram.

RMT to skrót do Real Money Transactions.
W tym konkretnym przypadku sprzedaż przedmiotów i adeny w grze za prawdziwe pieniądze.
Ruskie, ale nie tylko, zrobiły z tego prawdziwy przemysł. Są sklepy online w których możesz kupić za gotówkę  adenę na każdym w praktyce serwerze.
Jeśli admin nie zadeklarował jasno jak zamierza opłacić koszty, to oczywistym jest, że robi RMT.
Nie wierzę, że Brazylijczyk czy czynny Wenezuelczyk opłacał z własnej kieszeni  serwer i poświęca się charytatywnie by sprawić innym graczom przyjemność. Było kiedyś dużo szumu i jakaś afera, admin pobanował konkurencję, ci udowodnili, że admin sam handluje za gotówkę.
Reborn trafił na niszę rynkową, admin był wytrwały, co przekonało graczy, że nie porzuci szybko projektu. W czasie gdy serwery stawiano tylko po to by wyciągnąć kasę i szybko zamknąć gdy się nie zarabia się wyróżniał. Faktycznie ciągnie już któryś rok.

Elmorelab to inny zupełnie inna historia, deweloper dekodował oryginalne pliki serwera (pierwszy Reborn to była kiepska  java) nie wiem po co, ale sam postawił serwer i graczy traktował bardziej jako beta testerów. Prowadził go naprawdę dobrze.
Skracając historię - w końcu serwer sprzedał ruskom, przynajmniej takie krążą słuchy, bo coś złego zaczęło dziać się na serwerze co potwierdzają, jak czytam, inni gracze.
Nie, Reborn nie jest bardziej profesjonalny  a raczej nie był. Gdy Elmorelab prowadził MasterToma to był bardziej profesjonalny znał grę od podszewki i znał się na programowaniu. No i same pliki serwera były lepsze. Po stronie www nie oceniaj bo ta nie ma znaczenia. A discord to musisz być specem by ocenić - teraz wykupuje się boty i tworzy sztuczny tłok
Rat x1 bym nie tykał, jak chcesz sobie pograć to raczej mid, bez spiny i hardcorowania. Chyba nie masz już nastu lat by nie liczyć się z czasem.
Ale nie potrafię polecić czegoś konkretnego.

Ja jeszcze czekam, planowałem wrócić na Elmorelab, ale jak czytam to już tam nie warto, gracze zaczęli opuszczać serwer.


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2023, 07:23:03 pm »
Nie wiem o co chodzi ze sprzedażą Elmorelab bo tylko tutaj ktoś o tym pisze, a przecież nic takiego nie miało miejsca. MasterToma dalej to prowadzi, dalej rozwija C5 i updatuje x1 na kolejne kroniki. Moderacja się zmienia, a raczej jej przybywa bo obstawiam, że ciężko samemu to wszystko ogarniać.

Ja mogę polecić x1 z racji, że to taki nostalgiczny serwer jak kiedyś. C1 to rzeczywiście była masakra bo exp leciał jak krew z nosa ale na C2 już jest lepiej, a im dalej z kronikami tym będzie łatwiej. Ludzi od groma, wieczorami nie ma gdzie expić, nonstop pvp o spoty. Random party też można znaleźć. Community głównie ruskie (jak chyba wszędzie) ale też dużo latynosów grających w nocy, ukrainców którzy są cięci na ruskich i angielsko języczne community też jest.

Na x3 grałem do C5 i w sumie to już chyba bardziej pvp serwer o epicki/siege.

Plusem Elmore jest też też to, że pilnują RMT i dualboxów (na x1 jest zabroniony), bany lecą aż miło, nawet postacie 7x gdzie na x1 to nie byle co.

Też warto zwrócić uwagę, że x1 to dość swieży serwer i będzie żył jeszcze latami, bo dużo klanów będzie przychodzić na C3, C4 bo C1/C2 ma dość ograniczony content.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2023, 08:48:22 pm »
Grałeś od początku tego elmorelab c1 x1?

Już nawet nie pamiętam tego całego syfu, który kazał mi opuścić elmore c1 x1, ale wymienię, to co pamiętam. I są to między innymi powody, dla których myślę, że Toma nie bierze już w tym udziału od bardzo dawna.

- Spoty były od początku zrobione pod trainy, na każdym spocie znajdowało się mniej więcej 2 razy tylko mobów co oryginalnie powinno.
- Moby rzucały wszelaki debufy, gdy hp im spadało poniżej 30% - żeby się Ci magowie czasam nie wypieprzyli na plecy podczas za dużych trainów.
 
Ruskie sobie zrobiły customowy serwer, a nie oryginalne c1.

- Martwe boty na spotach w setkach przez pierwsze tygodnie serwera. Jak leży zdechnięty, to znaczy, że nie jest zbanowany.
- Itemy które wypadały podczas śmierci od moba nie były losowe, a item, który masz najdłużej na sobie .

Pozostał jeszcze niesmak, gdy zrobili licznik, by donate się zgadzał - co zabolało, bo zawsze reklamowałem elmorelab jako serwer, który nie ciśnie w tym temacie. Tyle pamiętam, pewnie znalazłoby się 2 razy wiecej, gdybym pisał na świeżo po kopnięciu tego ruskiego customu w dupę.

Reborn, elmorelab - jeden syf. Dawno sprzedane ruskim, którzy zorientowali się, że mogą zapomnieć o stawianiu serwerów l2, gdy tego nie "ubiją" czyt. wykupią.


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2023, 10:03:46 pm »
Grałeś od początku tego elmorelab c1 x1?

Już nawet nie pamiętam tego całego syfu, który kazał mi opuścić elmore c1 x1, ale wymienię, to co pamiętam. I są to między innymi powody, dla których myślę, że Toma nie bierze już w tym udziału od bardzo dawna.

- Spoty były od początku zrobione pod trainy, na każdym spocie znajdowało się mniej więcej 2 razy tylko mobów co oryginalnie powinno.
- Moby rzucały wszelaki debufy, gdy hp im spadało poniżej 30% - żeby się Ci magowie czasam nie wypieprzyli na plecy podczas za dużych trainów.
 
Ruskie sobie zrobiły customowy serwer, a nie oryginalne c1.

- Martwe boty na spotach w setkach przez pierwsze tygodnie serwera. Jak leży zdechnięty, to znaczy, że nie jest zbanowany.
- Itemy które wypadały podczas śmierci od moba nie były losowe, a item, który masz najdłużej na sobie .

Pozostał jeszcze niesmak, gdy zrobili licznik, by donate się zgadzał - co zabolało, bo zawsze reklamowałem elmorelab jako serwer, który nie ciśnie w tym temacie. Tyle pamiętam, pewnie znalazłoby się 2 razy wiecej, gdybym pisał na świeżo po kopnięciu tego ruskiego customu w dupę.

Reborn, elmorelab - jeden syf. Dawno sprzedane ruskim, którzy zorientowali się, że mogą zapomnieć o stawianiu serwerów l2, gdy tego nie "ubiją" czyt. wykupią.

Od początku gdzie było 4k osób na start na keltirach i bardzo dobrze mi się grało na C1. Bardzo specyficzna kronika. Zacząłem tam grać właśnie dlatego, że w tą grę gram tyle lat, a nie grałem poniżej C3 bo na x3 startowałem na C3. I pierwszy raz odpaliłem L2 na C3.

Cały "syf" który piszesz właśnie wynikał ze specyfikacji C1 i o wszystkim wiedziałem starując na tym serwerze. Zostawiało się po 1 mat, stary sprzęt, mapy aby nie dropić głównego sprzętu. Dużo mobów na spotach przez co robiło się aoe magami na miejscówkach o których bym nawet nie pomyślał. Jednakże to wszystko zostało zmienione na C2.

Na wiele ticketów na discordzie odpisywał sam MasterToma. Również zmianę leadera clanu ogarniam nam MasterToma. Także dalej prowadzi serwer. Zatrudnił wiecej GM'ów do pilnowania RMT, dualboxów itp.

Serwer z czegoś musi się utrzymywać, a doty nie ma praktycznie wcale. Ludzie za darmo pewnie też nie chcą płacić wiec może i ten licznik. Nie wiem czy ktoś zwraca na to uwagę. Ja dotowałem tylko profkę, wiec nie za wiele jak na ilość czasu który się tu spędzi.

Grałem na x3, gram na x1 i jak dla mnie serwer jest git. Jednakże mogę nie być obiektywny przez to.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2023, 10:25:43 pm »
No dobra.

Napisałeś, że nigdy nie grałeś poniżej c3, a później, że to wszystko co wymieniłem wynikało ze specyfikacji c1. Master Toma Ci napisał, że tak jest na c1? Jeszcze mi napisz, że moby rzucają debufy przy 30% hp w oryginalnym c1. Rozumiem, że znałeś osobiście Master Tome, że dalej twierdzisz, że to on pod tym nickiem?


Ruska onuco, przejrzałem Cię, bez odbioru.


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2023, 11:45:52 pm »
No dobra.

Napisałeś, że nigdy nie grałeś poniżej c3, a później, że to wszystko co wymieniłem wynikało ze specyfikacji c1. Master Toma Ci napisał, że tak jest na c1? Jeszcze mi napisz, że moby rzucają debufy przy 30% hp w oryginalnym c1. Rozumiem, że znałeś osobiście Master Tome, że dalej twierdzisz, że to on pod tym nickiem?


Ruska onuco, przejrzałem Cię, bez odbioru.

Nie grałem, ale nie znaczy, że się nie przygotowałem do startu. Prześledziłem wszystkie questy które trzeba było zrobić, bo z kasą był dramat. I inne pomocne tipsy. Też startowałem ze znajomym który grał na x3 od początku i mniej więcej wiedział jak to będzie wyglądać, także też swoją wiedzą ratował. Jednakże była to wiedza z c1 elmora, a nie jakiegoś offa. Także uj wie jak powinno być.
Tak miałem przyjemność osobiście z nim gadać na x3 i na x1. Ręki sobie uciąć nie dam, że to cały czas ta sama osoba ale nigdzie nie słyszałem o sprzedaży/zmianie admina.
Odnośnie rzucania debuffów od 30% to nawet tego nie zauważyłem, ale może przez to, że od 20 expiłem tylko aoe. Sleep/root/poison i czekanie ...

Serwerów L2 od ciula, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja gram tutaj i pewnie będę grał do końca jak czas pozwoli bo jest to projekt długoterminowy. Nie nolife tylko wieczorkami, a 7x wbite. Także też nie ma się co bać x1.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2023, 09:53:44 am »
Czy Ty jesteś ruskim botem od elmorelab? Wypisujesz jakieś bzdury o questach, a nie rozumiesz podstawowych mechanik.

Jak ktoś gra krasiem i ma w dupie to co się dookoła niego dzieje, to jasne, serwer można polecić. Community na x3 też sobie kiedyś chwaliłem (za czasów, gdy administratorem na pewno był master toma). To co widziałem na x1, to co widzę i wiem teraz, to gorąco nie polecam.


  • Wiadomości: 65

  • Pochwał: 0

Odp: Jaki jest teraz najbardziej zaludniony i stabilny serwer?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2023, 09:49:25 pm »
Czy Ty jesteś ruskim botem od elmorelab? Wypisujesz jakieś bzdury o questach, a nie rozumiesz podstawowych mechanik.

Jak ktoś gra krasiem i ma w dupie to co się dookoła niego dzieje, to jasne, serwer można polecić. Community na x3 też sobie kiedyś chwaliłem (za czasów, gdy administratorem na pewno był master toma). To co widziałem na x1, to co widzę i wiem teraz, to gorąco nie polecam.

Jeden powie, że ja jestem botem, a drugi, że ty dzbanem. Ty tam nie grasz i masz jakieś dziwne problemy, których nie doświadczyły osoby tam grające.
Podsumowując, ty nie polecasz, a ja polecam. Nie ważne bo i tak tego nikt nie czyta.