Witaj
Gość

Wątek: Sporty siłowe.  (Przeczytany 7770 razy)

  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: -1

Sporty siłowe.
« dnia: Grudzień 28, 2009, 02:07:18 am »
Witam! Od 2 lat chodzę regularnie na siłownie . Trenuję głównie na siłe nie na rzeźbę. Zazwyczaj kiedy się z kimś biłem był to udeżenia siłowe, czyli trafić i dobić. Znalazłem jeszcze sporo wolnego czasu, mam dylamet pomiędzy wybraniem sportu dodatkowego czyli: Boks, MMA, K1.
Oto moje że tak powiem parametry:
180cm wzrostu
95 kg wagi
46 biceps
131 klatka piersiowa
67 udo
41 łydka.
Jedyne suplementy jakie brałem to była LCarnityna + Creatyna 100% + Witaminy+Białko 3 x w tygodniu

Do tego potrzebuje sportu na technikę . Wrazie dyskoteki jakaś zadyma to żebym umiał wykorzystać swoje walory.


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:55:18 am »
Na to co potrzebujesz.
Może Ci coś rozjaśnię, bo w sportach walki trochu siedzę...
Takie INFO:
MMA to nie jest sport do ćwiczeń. To mieszanina sztuk walki. To jest sport, że tak powiem dla kogoś, co ma jakieś sztuki walki za sobą,a MMA dodaję klincze, oraz walki w parterze. To coś takiego jak solówa, ale na macie.
K1: To jest bardzo dobre do walki, ale (!): musisz mieć doświadczenie w low kick i to spore, a także dobrą technikę w rękach inaczej masz przejebane...jest baaardzo ciężko...
Koledze Jarosz (nie wiesz kto to?) tak powiadał:
Jak chcesz K1 ćwiczyć ze mną to ja bym Ci najpierw polecał poćwiczyć z rok boksu, by mieć bardzo dobrą technikę w rękach, a później rok do dwóch kickboxingu. W tedy będziesz miał efekty.

Czy jakoś tak :D...

Ja bym Tobie polecał na początek boks (sam ćwiczę, jest dobry, zajebista garda [w moich fajterach rzadko dostaje po kufie], dobra mobilność oraz uniki, a więc na sam początek dobry będzie. Dasz rady się obronić i komuś dojebać xD).
Albo od razu (jeżeli masz to w twoim mieście) to idź na Muay Tay (Dobrze napisałem mdh'aczu?).
Ale mdh Ci opowie o tej dyscyplinie.
Ja Ci polecam osobiście tak:
1 rok boksu, 2 lata kickboxingu, a na deser K1, po którym będziesz młócił :D
Albo 2 - 3 lata kickboxingu/MT i na K1 by Cie douczyli. Dużo zależy od trenera, ja mam to szczęście, że z jednymi z najlepszych są mentorzy... xD
Osobiście dalej trenuje boks, ale chce się przerzucić, bo ile można używać tylko rąk! xD
A twoje parametry są dosyć dobre na sam boks...by się później poprzerzucać, popróbuj zobacz co Ci bardziej podejdzie.

Pozdrawiam :)


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:07:24 pm »
i po co Ci takie mięśnie? spowalniają Cię tylko


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:41:01 pm »
W sumie masz racje, że mięśnie spowalniają...
Ja np; jestem zajebiście szybki i takich koksów siłowniczych jebie praktycznie jak chcę, tak samo moi znajomi...
Siła to nie wszystko, ponieważ w sportach walki szybkość jest siłą...
Ale Sknerus, nie wypowiadaj jak nie chcesz gościowi pomóc...


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:30:19 am »
Ile wyciskasz przy takiej wadze ? BTW u mnie w miescie jest Vale Tudo slyszalem, ze calkiem niezle, tylko ze u mnie w miescie smierdzi strasznie :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 12:33:18 am wysłana przez Zovi »
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: -1

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 01:56:49 am »
Creatyna odchodzi na bok ^^ :) i LCarnityna odszedły na bok!!    Jedziemy z grubej rury. Zamówiłem 2 miesięczną dawke Testosteronu :) . Zobaczymy. mówicie o mięśniach objeżyjcie walki Kimbo na YouTube Street Fightera:) On masą i mięśniami też nie grzeszy.


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:26:43 pm »
Zrozum.
Co Ci tak na prawdę z masy i mięśni, jeśli nie spotkasz lamusa?
Dowali Ci jak psu...


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:38:32 pm »
Pudzian tez "mały" nie jest a zwinnosca ma dosc dobra..co prawda technika slaba ale liczy sie wygrana QQ

Muay Thai jest bardzo fajne. Ofc zalezy tez na jakiego trafisz trenera..ale tak jest chyba z kazda dyscyplina.

Na MT jest fajne, bo w porownaniu z boksem, oferuje CI wiekszy wachlarz mozliwosci. Rece, nogi, kolana, lokcie - w roznych kombinacjach -> bardzo grozna bron. Zreszta co sie dziwic, w koncu Thaiowie opanowali tą sztuke walki po to by bronic swojego terytorium w 1100 roku czy jakos tak. Nie pamietam :P

Z tym, ze jest jedna roznica teraz. Bo istnieja jakby dwie odmiany Muay Thai.

Jedna to Muay Boran - takie klasyczne Muay Thai. A drugie to Muay Thai tylko, ze na ring. Obie sa dobre ale na MB pokaza Ci wiecej fajnych technik, z tym, ze nie wszystkie sa dozwolone na ringu.
Niestety nigdzie tego nie pisza wiec trzeba zapytac trenera. Ja mialem to szczescie, ze trafilem na takiego co uczy Muay Boran.

A co do masy. Nie wiem jakie wymiary ma moj trener ale maly to on nie jest. A najbardizej niesamowite jest to, ze gosc mimo tego, ze wyglada jak koks, jest rozciagniety jak gimnastyk.

http://www.muayboran.pl/glowna.html - to jest strona mojego klubu. Fajne artykuly nt Muay Thai, Muay Boran, elastycznosci ciala, porwnanie MT i MB, rola sily fizyczne w walce, historia Muay Thai etc.

Te artykuly polecam w sumie kazdemu kto chce sie czegoś wiecej dowiedzieć o Muay Thai i nie tylko..
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 12:52:47 pm »
MT Jest dobre, to racja.
Jako do samoobrony, jest niemal równie skuteczne, jak K1.
A boksu to ja się uczę dla mojej zabawy :)
Po wakacjach na kickboxing przechodzę :P
Szkoda, że MT nie ma u mnie w mieście...ale też będzie git :D


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2009, 03:02:45 pm »
k1 to nie jest sztuka w walki ? w k1 walcza ludzie stylami a samo k1 to jest tak jakby gala na ktorej jest walka ludzi np typka ktory "uzywa" karate vs mt albo cos w tym stylu , nie mozna trenowac k1 bo czegos takiego nie ma. cos jak mma tylko bardziej okrojone.
moim zdaniem do mma potrzebne sa lata treningow wielu sztuk parter i stojka.


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2009, 03:21:04 pm »
K1 jest sztuką walki.
Niby to jest konfrontacja, ale jest tu jednak sztuka.
To nie jest MMA, ani okrojone, ani nic.
Do K1 jest potrzebny kickboxing, albo karate, ale to dodaje od siebie bardzo dużo jednak. Zależy także to też od klubu, ale masz racje tutaj, że na głąba nie przyjdziesz na trening, bo Cie nic w tedy nie nauczą. Mogę to nazwać, że K1 jest douczeniem do sztuki walki.


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: -1

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2009, 04:58:52 pm »
z tego co widać najbardziej odpowiadało by mi (Muaj taj) Każdy wie o co chodzi^^ Słyszałem też o
Wale Tudo jakoś tak. Mógłby mi to ktoś przybliżyć ?


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:52:15 pm »
Vale Tudo to coś jak MMA, w zasadzie to jest MMA - uczysz się walki w stójce, w parterze, dźwigni, chwytów. Tutaj filmik taki :) :
http://www.youtube.com/watch?v=7W-cywWci40
I info z wikipedii
Cytuj
Vale tudo (port., dosł. "idzie wszystko" lub "wszystko można") - nazwa organizowanych w Brazylii od lat 20. XX wieku pojedynków w walce wręcz z bardzo ograniczonymi regułami. Z vale tudo wyewoluowały zawody MMA (Mixed Martial Arts).

Oryginalne vale tudo nie było nigdy sztuką walki, lecz tylko formułą organizowania zawodów z bardzo ograniczonymi regułami, gdzie każdy mógł się posługiwać takimi technikami walki jakie uznał za skuteczne. Zawody tego typu charakteryzują się minimalnymi ograniczeniami. Przeważnie zakazane są tylko ataki na oczy, gryzienie i czasami kopanie w krocze. W tradycyjnym Vale Tudo nie występują kategorie wagowe, podział walki na rundy i ograniczenia czasowe. Bardzo często walka toczona jest na gołe pięści.

Walka może być rozstrzygnięta przez:

    * nokaut - czyli chwilowa lub dłuższa utrata przytomności przez zawodnika,
    * nokaut techniczny - np. kontuzje, złamanie nosa lub kości, rozcięcia itp.
    * poddanie - na skutek duszenia, dźwigni lub w innym dowolnym momencie walki (przez zawodnika lub jego sekundanta)
    * decyzję arbitra np. gdy przewaga jednego z zawodników okazała się zbyt duża.
I link :P
http://pl.wikipedia.org/wiki/Vale_tudo

#EDIT.
A jeszcze jeden filmik znalazłem :)
http://www.youtube.com/watch?v=Oq7wfp7RgbA&feature=related
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 07:59:11 pm wysłana przez Zovi »
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2010, 01:47:36 am »
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:32:07 pm »
http://www.sadistic.pl/jak-postepowac-z-emo-vt19713.htm   owned
Ahahahahaha!
J-_-'ać EMO :D
Dzięki za instrukcje jak z tymi zniewieściałymi ciotami postępować :D


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:40:15 pm »
dobrze ze jutro wracasz do gimnazjum


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2010, 06:33:32 pm »
Nie wiem czemu mi też jakoś filmik ten nie przypasował, ale OK .
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2010, 08:45:41 pm »
http://www.sadistic.pl/jak-postepowac-z-emo-vt19713.htm   owned
Ahahahahaha!
J-_-'ać EMO :D
Dzięki za instrukcje jak z tymi zniewieściałymi ciotami postępować :D

Czyli jak mi sie nie spodobasz to tez Ci moge napierdolic jak psu?
new future.


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2010, 02:49:32 pm »
dobrze ze jutro wracasz do gimnazjum
LO jak by co.

Czyli jak mi sie nie spodobasz to tez Ci moge na-_-'ic jak psu?
Filmik mocny, nie powiem, ale nie w tym sensie by najebać bez przyczyny...dziwiło mnie w nim tylko to, że stali i się patrzyli...ale Ruscy to Ruscy... Pojebani niektórzy xD
Czemu jebać EMO? U mnie w okolicach jest takie wydanie emo, totalnego lamusa. Z dziewczyną to można pomylić. Będę taki ludźmi gardził i nikt tego nie zmieni. Wzbudza we mnie totalną pogardę ktoś, kto nie dość, że się jakoś dziwnie ubiera (pomalowane usta, kolczyki w nich, kuźwa, rzęsy nawet pomalowane i do tego rurki (same dość wyglądają), ale totalnie obcisłe (jak w tym siadają?oO) to przegięcie na pełnej linii...), to jeszcze taki delikatny...
Chłop to ma być chłop, a nie zniewieściałe i jak cielęcina wołowa...

Może Cię Bled uraziłem, ale to moje zdanie i go nie zmienię.


  • Wiadomości: 328

  • Pochwał: 0

Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2010, 07:35:11 pm »
dobrze ze jutro wracasz do gimnazjum
LO jak by co.

Czyli jak mi sie nie spodobasz to tez Ci moge na-_-'ic jak psu?
Filmik mocny, nie powiem, ale nie w tym sensie by -_-'ać bez przyczyny...dziwiło mnie w nim tylko to, że stali i się patrzyli...ale Ruscy to Ruscy... -_-'ani niektórzy xD
Czemu -_-'ać EMO? U mnie w okolicach jest takie wydanie emo, totalnego lamusa. Z dziewczyną to można pomylić. Będę taki ludźmi gardził i nikt tego nie zmieni. Wzbudza we mnie totalną pogardę ktoś, kto nie dość, że się jakoś dziwnie ubiera (pomalowane usta, kolczyki w nich, kuźwa, rzęsy nawet pomalowane i do tego rurki (same dość wyglądają), ale totalnie obcisłe (jak w tym siadają?oO) to przegięcie na pełnej linii...), to jeszcze taki delikatny...
Chłop to ma być chłop, a nie zniewieściałe i jak cielęcina wołowa...

Może Cię Bled uraziłem, ale to moje zdanie i go nie zmienię.

Ja też ich nie trawię, ale napierdalać zaraz nie muszę.
Alarion jedyne co potrafina kmiota barowe to cepiac sie literuwek i smiac siem  bo nie zauwarzacie  jakie to wy literuwki robita porabane idioty.Masz tu je ty Alarione pedalskie nasienie wiecej literowka

http://s7.footballteam.pl/index.php?polecil=83632   - Fajna gra :) Polecam :)


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2010, 11:58:28 pm »
imo najbardziej zalowy to jest ten dresik...

Chociaz tamtych jak bylo kilku to mogliby go naklepac a nie dac sie tak robic. Chodziaz nie wiadomo ile osob bylo "za" kamerą ^^ i jakich osob :d


Tez nie trawie wielu stylow ubierania sie ale to nie znaczy, ze moge do kogos podejsc i mu zajebac za to, ze wyglada inaczej niz wiekszosc. W ogole nie rozumiem ludzi, ktorzy ot taka moga kogos uderzyc..Mnie to trzeba naprawde wk****ć zebym kogos uderzyl.
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:30:26 pm »
W ogole nie rozumiem ludzi, ktorzy ot taka moga kogos uderzyc..Mnie to trzeba naprawde wk****ć zebym kogos uderzyl.
Ja też nie za bardzo tak potrafię podejść i uderzyć.
Mówią mi nieraz, że lama jestem i nie mam na tyle odwagi by podejść i gościowi zajebać, ale mam przynajmniej swój honor.
Nie raz najgłośniej się z Ciebie śmieją, że nie ma odwagi na coś błahego i bezcelowego, a wykazujesz się większymi jajami, przy poważnych sytuacjach...ale tacy ludzie.
imo najbardziej zalowy to jest ten dresik...

Chociaz tamtych jak bylo kilku to mogliby go naklepac a nie dac sie tak robic. Chodziaz nie wiadomo ile osob bylo "za" kamerą ^^ i jakich osob :d

I jakich osób...o tym nie pomyślałem. :D
Może to jest przyczyną, albo kroczenie ścieżką nieszczęścia i masochizmu...xD
Kij tam ich wie, czy im się nie podobało, że stali i czekali...
Ale wiele od presji zależy.


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:34:44 pm »
http://mindcrap.com/media/1117/Russian_fight/   epic : D końcówka najlepsza
rpg x5 [gh85]


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:38:12 pm »
winiek, to ja powiem, że nie lubię ludzi słuchających techno/house/trance itp, ubierających się "nowocześnie" i "modnie" i co, też mam prawo podejść do takowego na ulicy i mu strzelić w ryj?


btw - cudownie się czyta te twoje posty, stawiam pół litra na to, że jesteś małym, chudym chopaczkiem, siedzącym całe dnie przed kompem, ew. chodzącym od czasu do czasu na jakieś imprezki i później opowiadającym, ileś to litrów wódki/dziesiątków browarów wypił i nawalił bandzie pakerów 2x2 metry :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 09:40:07 pm wysłana przez Teh Snuffzord »
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Sporty siłowe.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2010, 11:20:06 pm »


btw - cudownie się czyta te twoje posty, stawiam pół litra na to, że jesteś małym, chudym chopaczkiem, siedzącym całe dnie przed kompem, ew. chodzącym od czasu do czasu na jakieś imprezki i później opowiadającym, ileś to litrów wódki/dziesiątków browarów wypił i nawalił bandzie pakerów 2x2 metry :D
epic :) Ciekawi mnie odpowiedź xD
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted