Witaj
Gość

Wątek: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera  (Przeczytany 32579 razy)

  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:53:55 am »
Na wiekszosci Ru serwach to podstawa, informacja o lvl moba. co dropi i czy agresywny czy nie, wczesniej kupe lat wstecz trzeba bylo instalowac l2 utils


  • Wiadomości: 42

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 31, 2017, 10:02:03 am »
Ode mnie parę słów na temat aspektów, które do tej pory nie był poruszane bądź mi umknęły.

Mam na myśli wydłużenie end-game'u, które w il oprócz oczywiscie walk o epiki i zamki sprowadza się moim zdaniem do osiągnięcia dwóch głównych celów:

-oe sprzet s grade
-op agu w broni

Często jest tak, że gracze po osiągnięciu powyższych logują się już tylko na epiki/siege/oly/ew. ganki, przez co mniej ludzi można spotkać expiących na spotach i się pojawia wrażenie wyludnienia serwera.

Żeby wystąpienie powyższego zjawiska chociaż trochę opóźnić (chociaż ogary i tak sobie szybko poradzą, aczkolwiek zawsze zajmie to chwile dłużej), radziłbym rozważenie:

w kontekście oe sprzet s grade:
 -ustawienie chance, amount i rewarda dla wszystkich questów związanych ze zdobywaniem recek/keyi na s grade na x1
 -ustawienie chance na skuteczny enchant powyżej safe na 50% lub nawet niżej

w kontekście op agu w broni:
 -ustawienie dropu wszelakich life stonów na x1 chance/amount
 -ew. zwiekszenie kosztów usuniecia augumentacji z broni (może to być dobry patent na zapobieganie zbyt dużej ilości adeny na rynku)
 -ew. zmniejszenie szansy uzyskania skilli aktywnych/pasywnych z augumentacji

Powyższe zmiany nie powinny spowodować lamentów casuali, dla których end game to safe enchant setu s grade, natomiast ogary będą musiały poświęcić trochę więcej czasu by osiągnąc swoje cele


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

  • Hator! Hator!
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:24:31 am »
(...) Zrozumcie że są tacy którzy lubią kolekcjonować trofea. A w ten sposób odbieracie jedno z nich (...)
Trochę wyrwane z kontekstu, ale może będzie git. Kolega w innym temacie pisał o trofeach typu full plate +6. Fajnie masz taką zabawkę, a czemu by nie pokazać tego innym, że coś takiego posiadasz? Chodzi mi mianowicie o coś co było wprowadzone w GoDzie, a ostatnio w filmiku widziałem, że chyba na Ruskim classicu też to zrobili. Glow effect na setach przy enchancie +6/+8/+10, może pomysł głupi i zrozumiem jak nawet nie zostanie wzięty pod uwagę, ale to by była okazja pokazania "światu" swojego "trofea"
O to mi chodzi:


Zaksur - Phoenix Knight 77lvl - beyond.lt (R.I.P)
Ferdil - Phantom Ranger 64lvl - Aristocracy - Teon (R.I.P)
Grahio - Titan 84lvl - Mroczni - L2ex (R.I.P)
Grahyo - Sigel Knight 96lvl - Wrath - Naia (R.I.P)
Slitz - Sigel Shillien Templar 101lvl - SimpleHeaven - Naia (R.I.P)


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:27:27 am »
na tym serwie nie ma OP agu mcritrate max 50% wiec jak masz x2 wm to nic nadzwyczajnego się nie stanie ...
a PR z x2 duel mightami na full buffie w sps 3.7k wiec o OP agu można zapomnieć


  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 31, 2017, 11:40:43 am »
Mała propozycja. Czy istnieje możliwość zrobienia czegoś takiego:
fajny dodatek i nie trzeba by było wertować stron z informacjami o tym co spoiluje/dropi mobek.

Wspomniałem o tym w punkcie 35 i 36 mojego wcześniejszego posta ( w pełni popieram)

(...) Zrozumcie że są tacy którzy lubią kolekcjonować trofea. A w ten sposób odbieracie jedno z nich (...)
Trochę wyrwane z kontekstu, ale może będzie git. Kolega w innym temacie pisał o trofeach typu full plate +6. Fajnie masz taką zabawkę, a czemu by nie pokazać tego innym, że coś takiego posiadasz? Chodzi mi mianowicie o coś co było wprowadzone w GoDzie, a ostatnio w filmiku widziałem, że chyba na Ruskim classicu też to zrobili. Glow effect na setach przy enchancie +6/+8/+10, może pomysł głupi i zrozumiem jak nawet nie zostanie wzięty pod uwagę, ale to by była okazja pokazania "światu" swojego "trofea"
O to mi chodzi:





To też mi się podoba bo zachęci graczy do zbierania takich trofeów a to przedłuży grę.

Ode mnie parę słów na temat aspektów, które do tej pory nie był poruszane bądź mi umknęły.

Mam na myśli wydłużenie end-game'u, które w il oprócz oczywiscie walk o epiki i zamki sprowadza się moim zdaniem do osiągnięcia dwóch głównych celów:

-oe sprzet s grade
-op agu w broni

Często jest tak, że gracze po osiągnięciu powyższych logują się już tylko na epiki/siege/oly/ew. ganki, przez co mniej ludzi można spotkać expiących na spotach i się pojawia wrażenie wyludnienia serwera.

Żeby wystąpienie powyższego zjawiska chociaż trochę opóźnić (chociaż ogary i tak sobie szybko poradzą, aczkolwiek zawsze zajmie to chwile dłużej), radziłbym rozważenie:

w kontekście oe sprzet s grade:
 -ustawienie chance, amount i rewarda dla wszystkich questów związanych ze zdobywaniem recek/keyi na s grade na x1
 -ustawienie chance na skuteczny enchant powyżej safe na 50% lub nawet niżej

w kontekście op agu w broni:
 -ustawienie dropu wszelakich life stonów na x1 chance/amount
 -ew. zwiekszenie kosztów usuniecia augumentacji z broni (może to być dobry patent na zapobieganie zbyt dużej ilości adeny na rynku)
 -ew. zmniejszenie szansy uzyskania skilli aktywnych/pasywnych z augumentacji

Powyższe zmiany nie powinny spowodować lamentów casuali, dla których end game to safe enchant setu s grade, natomiast ogary będą musiały poświęcić trochę więcej czasu by osiągnąc swoje cele

Pomysł ciekawy ale trzeba by go trochę przemyśleć i dopracować.

Jeśli chcesz zmniejszyć szansę na quest itemki na recki s grade ( do rate x1) to proponuje też dodać recki na te s graty do dropu ale z taką szansą jaka jest na niektóre recki itemków b grade ( uwierzcie mi są takie itemki b grade co nikt ich nie składa bo szansa dropu recek czy keyów jest ekstremalnie niska i nikt nie chce się w to bawić. A tak czasami ktoś miałby fart. Swego czasu próbowałem kiedyś złożyć itemek o nazwie kaim vanul bones ( bluncik b grade) i mimo spędzenia 10 godzin dziennie przez 2 tygodnie na biciu tych samych mobków nie wydropiłem żadnego keya wiec dałem sobie spokój.

Co do szansy na enchant tutaj nie zmieniał bym nic bo uważam że jest ok tak jak jest ( i tak jeśli enchant się nie uda itemek przepada). Jeśli już to zmniejszyć szansę na blessed enchant o te 5% ( ale nie koniecznie).

Co do agumentacji to według mnie zmniejszenie szansy dropu LS i zwiększenie kosztów usunięcia agu w zupełności by wystarczyło. Nie ma potrzeby jeszcze zmniejszać szansy na skile.

//haran: bez double postów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 12:35:50 pm wysłana przez haran »


  • Wiadomości: 917

  • Pochwał: 9

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:37:04 pm »
Aż współczuję Asgocie, że musi czytać i odnieść się do tych wszystkich "genialnych" pomysłów.


Drobne przepychanki słowne czy lekko prowokujące słowa są jak najbardziej wskazane


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:00:14 pm »
Powiem wam szczerze że dzisiaj będąc w pracy ciągle dostawałem emaile, dotyczyły one tego że ktoś odpowiedział w poście który mam w śledzonych... Teraz wchodzę i powiem ci xSlayeRx że mnie zabiłeś wielkością swojego posta i czasem jaki na niego poświęciłeś... Jak zacząłem czytać ten temat myślałem tylko ile dziś zmarnuje czasu na odpisywanie wam wszystkim...

Powiem tak:
1. Starajcie się myśleć realnie, czy system Mailbox waszym zdaniem będzie "EZ" do wprowadzenia w kronice z 2007 roku, ofc bez żadnych komplikacji typu błędów po stronie klienta oraz servera, do tego wynajdywania bugów i ich wykorzystywania?
2. Ustawienia które czasami podajecie są ciężkie w realizacji i wymagają setek testów, a z testerami u nas sami wiecie jak jest ;) więc wprowadzenie tego co wypisał xSlayeRx potrwało by do następnej zimy, do tego trzeba by jeszcze szukać dużej ekipy GMów którzy dodatkowo by pilnowali Epików Feedów itd... Nie wspominając o tym że musieli by być zaufani, a to to już... :V

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, serio robicie dobrą robotę z tymi propozycjami, ale troszeczkę bliżej ziemi proszę.

Niebawem pojawią się oficjalne ustawienia, zdradzę wam na razie tylko to że rate EXP/ SP nie podlega dyskusji i będzie wynosić x7, dodam też że na 100% wezmę pod uwagę wasze dzisiejsze wypociny, ale jak się pewnie domyślacie nie w całości.


Stwierdziłem że jeżeli nie mamy zbytniej pomocy w testach nie będziemy się forsować i sami latać po mapie 24/7, naprawimy tylko to co najważniejsze i puścimy serwer, błędy które będą się pojawiać w trakcie Live będą naprawiane w weekly maintenance. (bo takowe planujemy)
Więc jeżeli chcecie by cos działało w 100% bo będziecie tego używać radzę sobie teraz wejść na betę i przetestować, na 100% chcemy pięknie działające RB, Drop, Epiki, skille i questy o których wiemy lub są w bug reporcie. Jeżeli coś więcej znajdziecie dodajcie do Bug Reportów.

Panowie tak dla przypomnienia, jak to Asgota napisał na to potrzeba dużo testów, a jak na razie to testerów brak, każdy pomysł podsuwa ale nikt na BETE nie wejdzie, nie że uważam wasze pomysły są złe czy coś takiego, fajnie by było mieć to na tym servie, ale jak miało by być wprowadzone to wszystko to ze startem byśmy musieli poczekać do wiosny.

Aż współczuję Asgocie, że musi czytać i odnieść się do tych wszystkich "genialnych" pomysłów.

Człowiek do wszystkiego ponoć może się przyzwyczaić :)
Zachęcam wszystkich pomysłodawców na przesłanie symbolicznej chociaż sumy na rozreklamowanie serwera, da to nam dużą liczbę graczy, a jeśli będzie z kim grać serwer będzie ok pomimo bugów z doświadczenia wiem po innych startach. Resztę natomiast dopracują w cotygodniowych update. Podkreślam, że nie neguje żadnego pomysłu a wręcz fajnie, że tyle ich jest.


  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:01:20 pm »
Mała propozycja. Czy istnieje możliwość zrobienia czegoś takiego:
fajny dodatek i nie trzeba by było wertować stron z informacjami o tym co spoiluje/dropi mobek.

ten patch co tam widziales to juz dostosowany do rat serwera btw


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:01:58 pm »
na tym serwie nie ma OP agu mcritrate max 50% wiec jak masz x2 wm to nic nadzwyczajnego się nie stanie ...
a PR z x2 duel mightami na full buffie w sps 3.7k wiec o OP agu można zapomnieć

50% pokazało siłę na Christmas PvP, był płacz i to ogromny że magowie są OP, ale jakoś przeszło, następnego dnia zaczęli robić łuczników powpadały mighty i był płacz że teraz Magowie dostają kryty po 5-6k :)
Moje zdanie jest takie, nie grałeś na serwerze Christmas PvP który był na tych samych plikach i ustawieniach co LOW, nie miałeś okazji tego przetestować w normalnym PvP to po co się wypowiadasz? "Teorii" nam nie potrzeba, tylko praktyka...
Wiadomo na PvP były Mana Potki itd, dlatego będzie to wyglądać inaczej trochę inaczej, ale bez przesady...
Magowie płakali na Łuczników, Daggerów i Gladów, Łucznicy płakali na Magów i Daggerów itd...
Jak dla mnie ten "Balans" był nawet w porządku, stojąc na spotach widziałem jak te same osoby bijąc się 1v1 wygrywały pvp na zmianę, także losowość gry jest ok... Masz Farta wygrywasz, nie masz farta przegrywasz :V Całe L2...


Dalej, co do glowów na setach, na 100% jest to możliwe tylko martwi mnie to że oni wprowadzili to na GOD+ i Classic, gdzie silnik przeszedł ogromne modyfikacje, jak się to spisze na Interlude z 2007 roku? Niestety w naszej ekipie nie ma nikogo kto zajmuje się przerabianiem tekstur więc nie wiem czy to będzie dla nasz możliwe, ale zobaczymy co da się zrobić.


Co do wyświetlania tego co dropią Moby, będziemy mieli nasz własny Drop Kalkulator który będzie w 100% oparty na naszej bazie danych, te gotowe modyfikacje są czasami niewiarygodne, więc nie wiem czy jest to warte zachodu... Po prawdzie każdy z was może sobie to wrzucić do systemu.


Co do Augmentacji, szansa na skille zostaje retail, Top 20%, High 15%, Mid 10%, Low 5%. LS'y nie lecą tak często jak na wyższych kronikach więc będzie ok :)


Człowiek do wszystkiego ponoć może się przyzwyczaić :)
Zachęcam wszystkich pomysłodawców na przesłanie symbolicznej chociaż sumy na rozreklamowanie serwera, da to nam dużą liczbę graczy, a jeśli będzie z kim grać serwer będzie ok pomimo bugów z doświadczenia wiem po innych startach. Resztę natomiast dopracują w cotygodniowych update. Podkreślam, że nie neguje żadnego pomysłu a wręcz fajnie, że tyle ich jest.

Da się przyzwyczaić :P
Ja zamiast zachęcać do datków zachęcam do wbicia na Beta Serwer i przetestowanie czegokolwiek chociaż jednego małego Questa dziennie, Sprawdzenia Jakiegokolwiek RB czy stoi tam gdzie powinien i czy obstawa się zgadza itd...
Od 2 Stycznia zaczynamy ponownie pracę nad serwerem, także mam jeszcze 2 dni leżakowania :D
Postaram się dziś wprowadzić by każdy gracz otrzymał status Testera opisany tutaj:
https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=60869.0
Powinno to wam trochę pomóc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 01:08:26 pm wysłana przez Asgota »



  • Wiadomości: 161

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:49:30 pm »
Aż współczuję Asgocie, że musi czytać i odnieść się do tych wszystkich "genialnych" pomysłów.
Asgota cały czas pracuje na swój wizerunek. Jeśli forumowicze zobaczą że chętnie odpowiada na czasami głupie propozycje to nabiorą do niego zaufania i chętniej odwiedzą jego serwer bo będą wiedzieli że to porządny admin który z wielka pasja podszedł do swojego projektu. A na serwerze mimo  ewentualnych początkowych problemów z bugami będzie ład i porządek a każdy gracz będzie traktowany w taki sam sprawiedliwy sposób.

Wiem że nie sposób odpowiedzieć na wszystkie propozycje bo za dużo ich jest. Ale wbrew pozorom czasem warto odpowiedzieć na te najgłupsze. Zaufanie forumowiczów i przyszłych graczy jest bezcenne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 01:53:29 pm wysłana przez rafalbrutal »


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:56:16 pm »
Cytuj
50% pokazało siłę na Christmas PvP, był płacz i to ogromny że magowie są OP, ale jakoś przeszło, następnego dnia zaczęli robić łuczników powpadały mighty i był płacz że teraz Magowie dostają kryty po 5-6k :)

wiesz co tak jak na ciebie patrze to sobie myślę ze nie masz podstaw to stawiania nawet high rate a bierzesz się za low ...

wbiłem na ten pvp serwer ale jak zobaczyłem ten mega pomysł z 5 bałwanami na krzyż to sobie odpuściłem za stary jestem żeby na takim gównie grac.. nawet przez 3 dni.
na serwie pvp na pewno nikt nie mial x2 duel might. + klan buffy. ( jestem tego pewien chodź na nim nie grałem ) gdyby obie strony miały klan buffy i full epiki jest dokładnie tak jak ja napisałem tylko jeszcze dochodzi valor a tego nie testowaliśmy czyli PR w takiego sps jebnie za jakieś 3,3k wiec GL i szczęśliwego nowego roku.
PS powiem ci ze jak na 25 online to już wszystko wiesz .. z niecierpliwością czekam na ten piękny low rate.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 01:58:11 pm wysłana przez royy »


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:10:36 pm »
Cytuj
50% pokazało siłę na Christmas PvP, był płacz i to ogromny że magowie są OP, ale jakoś przeszło, następnego dnia zaczęli robić łuczników powpadały mighty i był płacz że teraz Magowie dostają kryty po 5-6k :)

wiesz co tak jak na ciebie patrze to sobie myślę ze nie masz podstaw to stawiania nawet high rate a bierzesz się za low ...

wbiłem na ten pvp serwer ale jak zobaczyłem ten mega pomysł z 5 bałwanami na krzyż to sobie odpuściłem za stary jestem żeby na takim gównie grac.. nawet przez 3 dni.
na serwie pvp na pewno nikt nie mial x2 duel might. + klan buffy. ( jestem tego pewien chodź na nim nie grałem ) gdyby obie strony miały klan buffy i full epiki jest dokładnie tak jak ja napisałem tylko jeszcze dochodzi valor a tego nie testowaliśmy czyli PR w takiego sps jebnie za jakieś 3,3k wiec GL i szczęśliwego nowego roku.
PS powiem ci ze jak na 25 online to już wszystko wiesz .. z niecierpliwością czekam na ten piękny low rate.

Ludzie się wzięli za postawienie servera jak zwykle musi być fala hejtu, jeśli jesteś za stary żeby grac na tym " gównie " to po prostu panie nie graj ale nie zniechęcaj reszty, bo są ludzie co chętnie tam będą grac pomimo że nie będzie to taki idealny serwer jaki bysmy sobie wymarzyli, Dla Ciebie też wszystkiego dobrego w nowym roku i obyś poszukał serwer OFF swoich marzen :)


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:44:30 pm »
Cytuj
50% pokazało siłę na Christmas PvP, był płacz i to ogromny że magowie są OP, ale jakoś przeszło, następnego dnia zaczęli robić łuczników powpadały mighty i był płacz że teraz Magowie dostają kryty po 5-6k :)

wiesz co tak jak na ciebie patrze to sobie myślę ze nie masz podstaw to stawiania nawet high rate a bierzesz się za low ...

wbiłem na ten pvp serwer ale jak zobaczyłem ten mega pomysł z 5 bałwanami na krzyż to sobie odpuściłem za stary jestem żeby na takim gównie grac.. nawet przez 3 dni.
na serwie pvp na pewno nikt nie mial x2 duel might. + klan buffy. ( jestem tego pewien chodź na nim nie grałem ) gdyby obie strony miały klan buffy i full epiki jest dokładnie tak jak ja napisałem tylko jeszcze dochodzi valor a tego nie testowaliśmy czyli PR w takiego sps jebnie za jakieś 3,3k wiec GL i szczęśliwego nowego roku.
PS powiem ci ze jak na 25 online to już wszystko wiesz .. z niecierpliwością czekam na ten piękny low rate.

Akurat na PvP zdobycie Full Epików + Augu było bardzo łatwe :)
Ubranie postaci na full to max 2-3h, każdy latał dobrze ubrany, Ci co grali mogli potwierdzić (Sprawdzałem często ci kto ma)
"mega pomysł z 5 bałwanami" - Christmass server? Mikołaj? Fajerwerki? Bałwany? Dziwi cie to pod nazwą CHRISTMAS? Nie miałeś chęci grać OK, ale na chuj komentować coś o czym się nic nie wie? I wrzuca swoje wróżby? Zrobiłeś sobie 2 postacie i boxem biłeś boxa, bardzo wiarygodny test...
Przy biciu SPS's z Majorem bez zerka i na cov to chyba normalne że nie będzie dostawał po 5k... Ale w DC z Magnusem i zerkiem już to wygląda trochę w chuj inaczej.... Ale no tak jak to mówiłeś "kto chodzi bez zerka na pvp"...




  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 31, 2017, 03:27:05 pm »
ty o pvp nie powinieneś się wypowiadać https://youtu.be/Dpp2L30YtDw?t=176

PS może z zerkiem byście dobiegli do nich..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 03:30:20 pm wysłana przez royy »


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 31, 2017, 03:58:57 pm »
ty o pvp nie powinieneś się wypowiadać https://youtu.be/Dpp2L30YtDw?t=176

PS może z zerkiem byście dobiegli do nich..

Moje najszczersze gratulacje :) Odkopałeś filmik z początku BNB na którym grałem z klanem UK w CP Fiodora, graliśmy 3-4h dziennie gdzie nasz WC grał 2 na 7 dni i ciągle boxowaliśmy przynajmniej 2-3 postacie (sam tu chyba boxowałem BD), na tym filmiku nawet jeszcze nie mieliśmy COV'a na chyba 4 CP w klanie mieliśmy tylko 1 Cova, do tego biegaliśmy w C lub A setach oraz C lub A broniach (my akurat mieliśmy 2x Carnage Bow).
A wleciał w nas yasnoteam czyli 1 CP ruskich nofile którzy jako pierwsi na całym serwerze i to jednym party ubili BAIUMA. I gość z nickiem Jo go nosił, Całe ich CP było ubrane w sety A biżuterię S i Bronie S z SA.

Nom, mieliśmy jakikolwiek polot... Nie moja wina że my mamy życie i mniej czasu na gre ;)

Jakoś miesiąc po tym Siege na BNB została skasowana baza danych i serwer umarł :V



  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

  • Hator! Hator!
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 31, 2017, 05:33:55 pm »
ty o pvp nie powinieneś się wypowiadać https://youtu.be/Dpp2L30YtDw?t=176

PS może z zerkiem byście dobiegli do nich..

Wiesz nic nie mówiąc ale Pt atakujące tez nie miało zerków, dodatkowo jakby przeciwnicy użyli zerków to by byli na hita a nie na 2 tak jak widać :) ale to tylko moja lekka sugestia odnoście owego filmiku.

Ps, przeczytaj jeszcze raz tytuł ów topiku i załóż może oddzielny temat pod tytułem coś typu „nooby w l2 6lat temu” gdzie o grze co niektórzy wiedzieli tyle co kot napłakał. Bo tutaj na poważnie są ludzie którzy chcą zagrać na serwerze tworzonym przez Asgote jak i lineage2.com.pl i dokładają wszelkich starań aby pomoc administracji stworzyć coś naprawdę fajnego - a nie robić syfu nie tu gdzie trzeba... amen


Zaksur - Phoenix Knight 77lvl - beyond.lt (R.I.P)
Ferdil - Phantom Ranger 64lvl - Aristocracy - Teon (R.I.P)
Grahio - Titan 84lvl - Mroczni - L2ex (R.I.P)
Grahyo - Sigel Knight 96lvl - Wrath - Naia (R.I.P)
Slitz - Sigel Shillien Templar 101lvl - SimpleHeaven - Naia (R.I.P)


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 31, 2017, 06:17:36 pm »
ty o pvp nie powinieneś się wypowiadać https://youtu.be/Dpp2L30YtDw?t=176

PS może z zerkiem byście dobiegli do nich..

Wiesz nic nie mówiąc ale Pt atakujące tez nie miało zerków, dodatkowo jakby przeciwnicy użyli zerków to by byli na hita a nie na 2 tak jak widać :) ale to tylko moja lekka sugestia odnoście owego filmiku.

Ps, przeczytaj jeszcze raz tytuł ów topiku i załóż może oddzielny temat pod tytułem coś typu „nooby w l2 6lat temu” gdzie o grze co niektórzy wiedzieli tyle co kot napłakał. Bo tutaj na poważnie są ludzie którzy chcą zagrać na serwerze tworzonym przez Asgote jak i lineage2.com.pl i dokładają wszelkich starań aby pomoc administracji stworzyć coś naprawdę fajnego - a nie robić syfu nie tu gdzie trzeba... amen
That's what i talking about!
Ludziska dajcie wystartował temu projektowi.
Mój pomysł na ten serwer? Niech to będzie po prostu Interlude.
Co do filmiku, podyskutowałbym o eq, mianowicie epiki etc.


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 31, 2017, 07:49:22 pm »
Kiedyś chciałem zagrać na serwerze Saladina twórcy tego forum ale okazało się ze był za slaby żeby stworzyć serwer który się utrzyma i ktoś sprytniejszy zddosowal ten projekt. Teraz wiem ze nie warto grac na gównie nawet jak ktoś ma chęci stworzyć coś fajnego a nie ma podstaw do tego...
Uważam ze asgota nie ma nawet dobrego pomysłu na ten serwer i nie wie jak IL serwer powinien wyglądać.. pisanie głupot ze 10 lat temu na epi czy ex były bugi i wszyscy grali.. w dzisiejszych czasach jest co najmniej nie na miejscu..
Powiem na koniec tyle gdyby asgota miał dobry projekt i dobra reklamę to ludzi by było sporo na IL serwer ale RU community by go zniszczyło jakie by zabezpieczanie nie kupił.
A wy polaczki grajki możecie grac na tym projekcie nie zabronię wam tego, robicie co chcecie .. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 08:05:16 pm wysłana przez royy »


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 31, 2017, 08:23:31 pm »
Kiedyś chciałem zagrać na serwerze Saladina twórcy tego forum ale okazało się ze był za slaby żeby stworzyć serwer który się utrzyma i ktoś sprytniejszy zddosowal ten projekt. Teraz wiem ze nie warto grac na gównie nawet jak ktoś ma chęci stworzyć coś fajnego a nie ma podstaw do tego...
Uważam ze asgota nie ma nawet dobrego pomysłu na ten serwer i nie wie jak IL serwer powinien wyglądać.. pisanie głupot ze 10 lat temu na epi czy ex były bugi i wszyscy grali.. w dzisiejszych czasach jest co najmniej nie na miejscu..
Powiem na koniec tyle gdyby asgota miał dobry projekt i dobra reklamę to ludzi by było sporo na IL serwer ale RU community by go zniszczyło jakie by zabezpieczanie nie kupił.
A wy polaczki grajki możecie grac na tym projekcie nie zabronię wam tego robicie co chcecie ..

Jedno jest pewne o złote gacie nie gramy, chodzi żeby czerpnac trochę fun, nikt tu nie mówi żeby rywalizować z ruskami bo oni pod tym względem trzeba przyznać są naprawie dobrzy, ale bardziej chodzi by pograć w naszym otoczeniu, naszych rodaków to jest gra tylko gra nie trzeba się spinać kto się do czegoś nadaje a kto jest lepszy. Wiesz siedze kilka lat poza krajem i nigdy nie będziemy mocni poza granicami naszego kraju jak inne narody przez miedzy innymi ludzi takiego pokroju jak Ty, mówisz polaczki jakbyś czuł się lepszy w czymś, na szczęście znajdzie się cześć ludzi co popchną ten projekt razem nawet jakby po kilku miesiącach nie wypalil nie ważne, lepiej spróbować niż biadolić i hejtowac, świat się nie zawali bo to tylko piksele i nasz wolny czas. Epi było ustawione każdy to wiedział ale i tak ludzie logowali się żeby pograć, aż nadszedł dzień gdzie Drag skończył studia sfinansowane przez topowe ally i zwinął wszystko ze sobą, to było na miejscu?
Zrobil sie niezly OFFTOPIC, niech ktoś zamknie może ten temat.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 01, 2018, 01:25:25 pm »
Kiedyś chciałem zagrać na serwerze Saladina twórcy tego forum ale okazało się ze był za slaby żeby stworzyć serwer który się utrzyma i ktoś sprytniejszy zddosowal ten projekt. Teraz wiem ze nie warto grac na gównie nawet jak ktoś ma chęci stworzyć coś fajnego a nie ma podstaw do tego...
Uważam ze asgota nie ma nawet dobrego pomysłu na ten serwer i nie wie jak IL serwer powinien wyglądać.. pisanie głupot ze 10 lat temu na epi czy ex były bugi i wszyscy grali.. w dzisiejszych czasach jest co najmniej nie na miejscu..
Powiem na koniec tyle gdyby asgota miał dobry projekt i dobra reklamę to ludzi by było sporo na IL serwer ale RU community by go zniszczyło jakie by zabezpieczanie nie kupił.
A wy polaczki grajki możecie grac na tym projekcie nie zabronię wam tego, robicie co chcecie ..

Nie wiem na czym Saladin stawiał serwer, ani czy to był jego projekt, gdzie był hostowany, przez jaką firmę i czy mieli jakiekolwiek zabezpieczenia anty-ddos, jeżeli serwer był hostowany w Polsce to nie miał zabezpieczeń albo "miał w opisie", w Polsce nie ma konkretnego i sprawdzonego anty-ddosu, aż do pojawienia się OVH w Warszawie, które jest może od roku max w naszym "Pięknym" kraju. Jeżeli zabezpieczyli maszynę poprzez limity w iptables to niestety, ale to nie pomoże... Mogli w ten sposób zajechać tylko CPU. (Jeżeli Saladin ma chęci, może mi wysłać PW z tym co poszło nie tak, chętnie się temu przyjże)

Uważasz że ruscy zniszczą mój projekt i nie ważna jakie zabezpieczenia kupie? Żeby takie rzeczy pisać człowieku musisz mieć choćby szczyptę pojęcia na ten temat... IP 145.239.80.187 jeżeli połączysz się choćby z SSH maszyny na której stoi x500 do momentu podania loginu i hasła to masz ode mnie propsy, a to tylko 2-3 kliknięcia... z x7 połączysz się bez problemu bo nie wprowadzałem jeszcze zabezpieczeń.
Do tego nawet jeżeli komuś się jakimś cudem uda dostać na maszynę i tak jak na BNB usunąć bazę danych, to na drugiej malutkiej maszynie stoi sobie taki mały skrypcik który co godzinę wykonuje dump całego MySQL'a i zapisuje go na dysku, co godzinne kopie trzymamy przez określony czas na tej maszynie i w razie włamania jesteśmy w stanie przywrócić wszystko do normy w kilka godzin.

Pomysłów na serwer jest w chuj, ale nie robię tego serwera dla siebie tylko dla graczy, dlatego jest (była) ankieta która miała pokazać co ludzie by chcieli... A temat z propozycjami jest po to by wyciągnąć jak najwięcej informacji i ciekawych zmian, bo "CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA", a tych głów na forum trochę mamy... Pisałem już chyba 1000x ten serwer nie będzie full retail interlude i nie zamierzam celowo wprowadzać błędów które posiadał nawet Oficjalny serwer z 2007r. Pomimo że to było "retail"!

Masz zrusyfikowany mózg? Kochasz RU Community? Nikt Cię nie każe nawet czytać tego co tu się dzieje, ja każdemu nie dogodzę, normalny człowiek jeżeli mu się coś nie podoba szuka tego w innym miejscu. Ja jakoś nie chodzę po forum i nie wyzywam wszystkich właścicieli serwerów że są chujowi i źle myślą...


I tym pięknym akcentem kończymy offtop, każdy następny post niedotyczący "Propozycji dotyczących ustawień serwera" będzie usuwany!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 02:56:36 pm wysłana przez Asgota »



  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 01, 2018, 02:39:29 pm »
Sorry za offtop mały

On miał na myśli Saladina, a nie Salomona. Saladin (założyciel tego forum) stawiał swój serwer jakieś 10 lat temu (jak nie więcej).

Koniec offtopu

//Asgota - Tak przepraszam to miał być Saladin, nie wiem czemu mi się Salomon wbił do głowy...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 02:55:47 pm wysłana przez Asgota »


  • Wiadomości: 333

  • Pochwał: 0

Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 01, 2018, 05:16:00 pm »
Wpisać tabele spoila x2 do dropa.
Jak ktoś lubi grać krasiem albo chce mieć szybciej/taniej to dodatkowo może spoilować z rate x5 czy ile tam będzie.

2 gm crafty od startu z shotami, tylko reckami 60% w dość wysokiej cenie craftu aby nie konkurować z kraftami graczy.

Mapa graczy online na stronie (przerobiony rb map) co by łatwiej znaleźć wara z 300 online. (delay 5-10min)

Wyższy xp/drop rate w godzinach 18-22.


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 01, 2018, 05:37:06 pm »
Pojawiły się już oficjalne ustawienia, teraz prosimy z propozycjami się dopasowywać do nich :)
https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=61068.0

Co do Mapy graczy online na stronie, ciągłe jej odświeżanie będzie mogło generować niepotrzebne obciążenia na maszynie.

Co do "GM craftów" myślę że gracze szybko pojawią się z SS'ami na rynku i nie będzie takiej potrzeby.

Myślałem właśnie czy by nie robić niewielkich boostów EXP/SP w formie eventu w weekendy.



  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 0

  • No chance it at all
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 01, 2018, 07:33:25 pm »
Pojawiły się już oficjalne ustawienia, teraz prosimy z propozycjami się dopasowywać do nich :)
https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=61068.0

Co do Mapy graczy online na stronie, ciągłe jej odświeżanie będzie mogło generować niepotrzebne obciążenia na maszynie.

Co do "GM craftów" myślę że gracze szybko pojawią się z SS'ami na rynku i nie będzie takiej potrzeby.

Myślałem właśnie czy by nie robić niewielkich boostów EXP/SP w formie eventu w weekendy.

Jakiego typu eventy masz na myśli, fajny pomysł w weekendy więcej osób gra, ale bonusy max 30% ^^
Co do graczy online, nie da sie zrobic by każdy sobie odświeżał jeśli chce zobaczyc liczbe graczy?


  • ********
  • Wiadomości: 1260

  • Pochwał: 0

    • L2 Emi
Odp: Wasze propozycje dotyczące ustawień serwera
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 01, 2018, 08:50:58 pm »
Pojawiły się już oficjalne ustawienia, teraz prosimy z propozycjami się dopasowywać do nich :)
https://forum.lineage2.com.pl/index.php?topic=61068.0

Co do Mapy graczy online na stronie, ciągłe jej odświeżanie będzie mogło generować niepotrzebne obciążenia na maszynie.

Co do "GM craftów" myślę że gracze szybko pojawią się z SS'ami na rynku i nie będzie takiej potrzeby.

Myślałem właśnie czy by nie robić niewielkich boostów EXP/SP w formie eventu w weekendy.

Jakiego typu eventy masz na myśli, fajny pomysł w weekendy więcej osób gra, ale bonusy max 30% ^^
Co do graczy online, nie da sie zrobic by każdy sobie odświeżał jeśli chce zobaczyc liczbe graczy?

Bonus myślę coś w przedziale 20-30%, może będziemy tworzyć coś na zasadzie dziś EXP jutro Adena etc...
Co do tej mapki, oczywiście że się da, ale wtedy jeden gracz może odświeżać to w pętli ile razy będzie chciał :) Pomyślę coś nad tym, ale nic nie obiecuje, moim zdaniem jednych będzie to cieszyć innych irytować...