Witaj
Gość

Wątek: Certyfikaty  (Przeczytany 46686 razy)

  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Certyfikaty
« dnia: Czerwiec 06, 2009, 07:45:16 pm »
Cześć, gram SPSem na Maina...

Planuję zrobić na subkę coś robe type... w grę wchodzi: Bishop, Elven Elder, Warlock, Warcryer.

Słyszałem też, że subkę należy robić pod "jakieś" certyfikaty, o ktorych nie mam zielonego pojęcia... :/ (Ostatnia Kronika na której grałem to Interlude...)

Mogłby ktoś mi powiedzieć co to są te certyfikaty, jak działają, co dają, jak je zdobyć itd...

Oraz jaką z subek: Bishop, Elven Elder, Warlock, Warcryer polecacie dla Spellsingera???

Dziękuje za pomoc :)


  • Wiadomości: 348

  • Pochwał: 1

  • owning the god
Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2009, 07:48:49 pm »
1. serverz z laczonymi subami, skillami z subek (retail-like) czy zadna z tych opcji?
2. kronika?
na sube trzeba questa, no od hellbounda badz od gracji (nie wie dokladnie) mozna robic quest na skillez sub/ transformacje (przypuszczam ze o to ci chodzi)


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 07:54:57 pm »
1. serverz z laczonymi subami, skillami z subek (retail-like) czy zadna z tych opcji?
2. kronika?
na sube trzeba questa, no od hellbounda badz od gracji (nie wie dokladnie) mozna robic quest na skillez sub/ transformacje (przypuszczam ze o to ci chodzi)

1. Retail-like (Bez łączenia subek)
2. Hellbound


  • Banned
  • Wiadomości: 467

  • Pochwał: -2



  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2009, 10:23:05 pm »
dla spsa poleciłbym z podanych warcryera. WC nalezy do grupy 'enchanter', co pozwala po osiagneciu 75lvlu wziac passive skill 'counter celestial' (celestial jak ten bisha - zalacza sie sam podczas atakowania, trwa 5sec), a tak ogolem to bym polecil tanka :)


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2009, 11:02:49 pm »
http://i048.radikal.ru/0804/2f/b215107bcf0f.jpg

z tego linku wynika, ze wybierajac na sube np: Bishopa to dostaje z certyfikatu: oprocz pasywow wlasnego heala?

Czy jak to sie je?


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2009, 11:20:48 pm »
trigger skille - załączają się podczas ataku (chance skills) lub otrzymywania obrażeń (counter skills)

counter self heal odradzam, leczy tyle co kot napłakał ;)

dla sps'a imo +cp z warriora, ud z tanka i bariera z buffera, bariera tylko jeśli na twoim serwerze nie ma jeszcze gracii final, w final atak/użycie skilla przerywa działanie bariery


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:12:59 am »
bariera tylko jeśli na twoim serwerze nie ma jeszcze gracii final, w final atak/użycie skilla przerywa działanie bariery

counter celestial działa po "staremu".
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:52:49 am »
A co byście powiedzieli na Warlocka...
Wtedy Dostaję do maxa HP i MP, resist na żywioły i zwiększony Casting Speed / M Atk

Czyli jak ktoś mnie hitnie to mi się zwiększa cast speed / M Atk ? Ile To trwa? Czy jakoś inaczej to działa?


  • Wiadomości: 354

  • Pochwał: -1

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:06:59 am »
to nie jest " i " tylko " albo "
z kazdej suby mozesz wziac na 65 i 70 lv emergent skille czyli patk, pdef, matk, mdef z czego najlepiej jechac w defy (spsem zazwyczaj w mdefa na cb sie idzie) natomiast na 75 kazda klasa wybiera ALBO master skille (to co emergenty oferuja + focus i cast) ALBO jeden z 3 skilli class specific.

pod spsa rozwaz przede wszystkim 15s UD z tanka, boost cp (+700) z warriora i celestiala z buffera. interesujacy jest tez spirit trigger z summonera.


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:47:03 am »
bariera tylko jeśli na twoim serwerze nie ma jeszcze gracii final, w final atak/użycie skilla przerywa działanie bariery

counter celestial działa po "staremu".
chyba, że tak :)


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2009, 11:47:30 am »
to nie jest " i " tylko " albo "
z kazdej suby mozesz wziac na 65 i 70 lv emergent skille czyli patk, pdef, matk, mdef z czego najlepiej jechac w defy (spsem zazwyczaj w mdefa na cb sie idzie) natomiast na 75 kazda klasa wybiera ALBO master skille (to co emergenty oferuja + focus i cast) ALBO jeden z 3 skilli class specific.

pod spsa rozwaz przede wszystkim 15s UD z tanka, boost cp (+700) z warriora i celestiala z buffera. interesujacy jest tez spirit trigger z summonera.

Dużo mi ten post wytłumaczył, także wielkie dzięki... ale jeszcze mam kilka pytań:
1. Celestial z Buffera - Ile trwa? Sam się włącza? Co daje? Ile daje? Jak działa?
2. Summoner: Boost Casting Speed / Power - Daje i cast i matk? Ile czego daje? Ile trwa? Jak się włacza? Jak działa? Co i jak?
3. http://i048.radikal.ru/0804/2f/b215107bcf0f.jpg - patrząc na tą tabelkę:
a.) z Common Passives mogę wybrać tylko jedno z : patk,pdef,matk,mdef? (65lv)
b.) z Enhanced Passives moge wybrać też tylko jedno z : critical rate, patk, pdef, matk, mdef, cast?
c.) z Class Archtype Skills moge wybrać tylko jeden z dwóch pasywów albo trigger?


Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2009, 12:52:20 pm »
1. trwa 5 sekund; odpala sie z szansa 3% jak ktos Ciebie bije; cos jak celestial shield bishopa;
2. trwa 15 sekund; odpala sie jak ty bijesz(chyba? nie znam szansy); +7% matk, +8% cast speed;
3.
Cytuj
You hit 65 on your sub - you can take 1 skill from the list on the left
You hit 70 on your sub - you can take another skill from the left list (they stack)
You hit 75 on your sub - you can take an enhanced passive (center left list - they stack with the 65,70 skills) or a class specific skill (center right skills)
You hit 80 on your sub - you can take a class specific transformation (right list)


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2009, 01:42:30 pm »
to i ja mam pytanie jakie suby były by najlepsze dla łucznika(SR)?

myslałem nad knigtem(UD), wariorem(cp) i trzeci nie wiem, ten celestial się mi aż tak bardzo nie przyda na luku chyba
ile dają na przykład:
-long shot z rouge
-chance haste z wariora
-chance bost critical z rouge

bonusy z tych skilli są jakieś przydatne czy nie warto w to inwestować, a może jeszcze jakiś inny


i jeszcze od razu co z kamaelami oni jak te skile mogą brać? zaliczają się do której grupy poszczególni z nich?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 01:45:14 pm wysłana przez myha »
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2009, 01:50:50 pm »
to i ja mam pytanie jakie suby były by najlepsze dla łucznika(SR)?

myslałem nad knigtem(UD), wariorem(cp) i trzeci nie wiem, ten celestial się mi aż tak bardzo nie przyda na luku chyba
ile dają na przykład:
-long shot z rouge
-chance haste z wariora
-chance bost critical z rouge

bonusy z tych skilli są jakieś przydatne czy nie warto w to inwestować, a może jeszcze jakiś inny


i jeszcze od razu co z kamaelami oni jak te skile mogą brać? zaliczają się do której grupy poszczególni z nich?
Tegomożesz brać ile dusza zapragnie wystarczy wykupić skill i pozbyć sie suby skill zostanie :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 967

  • Pochwał: 2

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:16:36 pm »
to i ja mam pytanie jakie suby były by najlepsze dla łucznika(SR)?

myslałem nad knigtem(UD), wariorem(cp) i trzeci nie wiem, ten celestial się mi aż tak bardzo nie przyda na luku chyba
ile dają na przykład:
-long shot z rouge
-chance haste z wariora
-chance bost critical z rouge

bonusy z tych skilli są jakieś przydatne czy nie warto w to inwestować, a może jeszcze jakiś inny


i jeszcze od razu co z kamaelami oni jak te skile mogą brać? zaliczają się do której grupy poszczególni z nich?
chance haste bardzo dobrze sprawdza się na destro/tyrku, na łuczniku raczej rzadko będzie się załączać
long shot daje 50-150 range o ile mnie pamięć nie myli


Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2009, 02:18:35 pm »
to i ja mam pytanie jakie suby były by najlepsze dla łucznika(SR)?

myslałem nad knigtem(UD), wariorem(cp) i trzeci nie wiem, ten celestial się mi aż tak bardzo nie przyda na luku chyba
ile dają na przykład:
-long shot z rouge
-chance haste z wariora
-chance bost critical z rouge

bonusy z tych skilli są jakieś przydatne czy nie warto w to inwestować, a może jeszcze jakiś inny


i jeszcze od razu co z kamaelami oni jak te skile mogą brać? zaliczają się do której grupy poszczególni z nich?
ja bym bral chance haste, +33% atk speed zawsze cos

co do lolameli
Warrior: Duelist, Grand Khavatari, Dreadnought, Fortune Seeker, Maestro, Titan, Soul Breaker, Berserker
Rogue: Moonlight/Ghost Sentinel, Sagittarius, Wind/Ghost Rider, Adventurer, Arbelester
Buffer: Spectral Dancer, Sword Muse, Heirophant, Doom Cryer, Dominator, Inspector


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:53:58 pm »
Dobra dzieki za odpowiedzi... wiem już wszystko :P


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: -3

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2009, 10:42:30 am »
Sorki za odświeżenie ale mam jeszcze kilka wątpliwości
1. Te Trigger Skills to można wybrać tylko jedną na subę na 75 lvlu , a mając 3 suby na 75 mogę wybrać 3 trigger skille ??
2. Bedąc SB mogę np wziąć np ud tanka lub celestial buffera czy tylko chance haste z warriora ??
3. Czy opłaca się te certyfikaty robić ?? Gdzie i jak się je robi ? I jest na to jakiś specjalny quest ? czy wystarczy jak suba na 65 bez niczego się przejdę we wskazane miejsce i coś sobie wybiorę ??
4. Ten Celestial to działa tak jak ten z przed GF ?? Tzn , czy jak będę atakować z celestialem to czy on zniknie ?
5. Czy dla SB z trigger skilli opłaca się brać UD z tanka , Celestiala z Buffera i Chance Haste z Warriora ??


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2009, 11:02:02 am »
1. z każdej niemal suby jest jakiś trigger do wyboru, więc jest możliwe że będziesz miał 3 robiąc 3 suby. Ale po pierwsze nie można brać dwa razy tego samego, po drugie trzeba się zastanowić które naprawdę potrzebujesz bo po 81lvl jak dojdą twoje skille to łatwo o self overbuff.
2. Jeżeli twoja suba to SB to możesz brać chance haste. Wybrany trigger zależy tylko od rodzaju zrobionej suby.
3. Opłaca się - każdy drobiazg się liczy. Robisz poprostu suby i korzystasz z bonusów z tego wynikających.
4. Na retailu celestial działa jak celestial. Wszelka aktywność poza ruchem canceluje efekt.
5. Nie możesz na SB zrobić suby uprawniającej cię do skilli tanka. Na SB robisz suby, żeby dojść do inspectora (co jest wartościową sprawą). W związku z tym przysługiwać ci będzie warrior (za zerka) , rouge (za alb.) i na samym końcu jak będziesz cierpliwy enchanter (za inspectora). Czyli ten nurtujący cię celestial dopiero po trzeciej subbie.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2009, 11:04:59 am »
4. Na retailu celestial działa jak celestial. Wszelka aktywność poza ruchem canceluje efekt.

Celestial z sub skilla działa po staremu, czyli skille, atak nie usuwają celestial.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: -3

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2009, 11:31:50 am »
Czyli rozumiem , że ud z tanka brac nie moge , czy tak ?? Jak tak no to trochę lipa . Sb to mam na mainie , a wiadomo , że u SB overbuff to chleb powszedni :P Aha , jeszcze jedno , u Rogue Trigger Skillem jest Bost Critical Atack ;/  Czy mając SB na mainie , opłaca mnie się brać Trigger Boost Haste z Berserkera , Trigger Boost Critical Attack z Albalestera i Trigger Celestial z Trickstera ?? Jak na moim SB będzie się spisywała dana kombinacja ?? Chyba nie zadowalająco co nie ?? :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 11:35:30 am wysłana przez ktos1994 »


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2009, 01:06:50 pm »
Mam pytanie z tego co sie doczytalem mozna miec 12 skili (4 skile z 3 sub) i teraz mnie ciekawi czy mozna np wziąć 3 skile z 4 sub?? usunac 1 sube i zrobic kolejna poprostu nie chce miec tych transformacji czy to jest wykonalne??
Kolejne pytanie to czy mozna wziac 3 razy p atk z common passiv?? czy musza byc rozne
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 01:10:26 pm wysłana przez Vodeczka »


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2009, 01:58:58 pm »
1 suba  2x pasive(65/70) + counter(75) + transformacja(80)
2 suba  2x pasive(65/70) + counter(75) + transformacja(80)
3 suba  2x pasive(65/70) + counter(75) + transformacja(80)

mozesz miec max 6 skilli pasywnych z 65/70 i 3 skille z 75
Tak mozesz miec 3x p atk, teraz moje pytanie czy mozna miec wiecej tzn. 6x p def w moim przypadku na sd??
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Certyfikaty
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:15:51 pm »
jak jest z tymi certyfikatami, trzeba zrobic jakis quest, skille dochodza automatycznie  po zrobieniu suby czy moze jakis inny sposob na to jest? plx jakies info