Witaj
Gość

Wątek: World of tanks  (Przeczytany 25458 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 16, 2010, 07:02:26 pm »
Trzeba pamietac o tym, ze czolg z przodu ma mocniejszy armor. Bierzesz tez pod uwage sile Twojego czolgu, jak i typ czolgu przeciwnika. Oczywista sprawa jest tez to, ze Heavy ma twardszy armor, niz Light. A jesli pocisk sie nie przebije przez armor to dostajesz odpowiedni komunikat.


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2010, 09:50:41 pm »
A jesli pocisk sie nie przebije przez armor to dostajesz odpowiedni komunikat.
no to wiem, ale zawsze trzeba strzelic i trafic a to moze byc do kilku strzalow, zaleznie od targetu. anyway dzieki ;)


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • Wiadomości: 54

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 17, 2010, 03:20:50 am »
NIE ZAMIENIAJCIE GOLDA NA KREDYTY!!!
Soft wipe dopiero Styczeń/Luty.
Premium/gold, kredyty itp przechodza po soft wipe w całosci.
Do zarabiania służy ARTYLERIA.
Medium tanki nie są do dupy tylko do oskrzydlania :P
Taka Pantera jak sie ją już ma i umie walczyc manewrowo to jest morderca.
Za gold kupcie premium, potem za 1750 czołg RAM-II ma on status elitarny wie można z niego przelewac doświadczenie na inne czołgi.
Czyli premka,ram,free exp.
nie Sprzedawajcie czołgu z załogą :)
Penetracja:
Klikasz opcje celownik i tam ustawiasz wskaznik penetracji, ptem w walce jak zielone to wejdzie jak czerwone nie.
Pociski:
AP/przeciwpancerne -zadaja dmg tylko jak spenetruja
HE/odłamkowe - zawsze jakis dmg zadaja a jak juz spenetruja to kabum.
i takie pociski za gold tylko do turniejow,
a poza tym:
http://world-of-tanks.pl/
http://forum.worldoftanks.com/index.php?/forum/50-polskie-forum/
 Tu macie wszystko.
Rozdzielenie serwerów na EU/US podobno 20-24 grudzien + wprowadzaja francusskie cziołgi  :afro:
NIE BEDZIE WIPE PRZY ROZDZIELANIU SERWEROW TYLKO JAK BEDA WPROWADZAC WOJNY KLANOWE.
chyba ze cos tam :P

/Tirius: plus.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 03:53:46 pm wysłana przez Tirius »
Ortografia polska to sztuczny wymysł 20-lecia miedzy wojennego.
NIE pisze poprawnie po Polsku!!!


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 17, 2010, 03:21:27 pm »
no dzieki za konkretne info i porady, przynajmniej juz wiec co robic, a nie ciagle sie zastanawiam co teraz ;)


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 17, 2010, 06:19:16 pm »
To ja dodam cos od siebie.

Mediumy sa swietne jak sie wie jak grac, no i musi to byc solidny med, t-43, t-44. panther to jest to co tygrysy lubia najbardziej, gaz do dechy i nie jezdzimy solo. Medy sa do akcji typu "wypadnij zza krzaka/budynku walnij raz a dobrze i zwiewaj za inny krzak/budynek szukac innego celu"

Penetracja pocisku to nie wszystko, np niemcy w med tierach maja ciekawa armate 105 mm ktora ma strasznie niska penetracje , chyba 60mm z amunicja AP i okolo 50mm z HE ale za to z HE wali za ponad 400 dmg . Wali ta armatka z tak dobra skutecznoscia ze mozna spoojnie strzelac do czolgow znacznie twardszych, w zasadzie tylko ostrzal tierow 9 jest malo skuteczny. Cala reszta czolgow elegancko przyjmuje konkretny dmg.


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:21:23 am »
jizas wiekszych glupot nieslyszalem



med sa usless jak trafisz na bitwe z kilkoma czolgami tieru 9-10 to jak myslisz jak dlugo pozyjesz na tym medzie z papierowym pancerzem i z dzialem nie przebijajacym niczego?
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:55:55 am »
Moze ja mam takie szczescie ale nawet w KT 90% bitew max co widuje to is-4 ewentualnie minimaus i to sztuk 1 reszta tiery 8 w dol  8)

panther i t-44 maja swietne armaty mozna nimi skakac do kazdego.

Co do nieprzebijalnosci niczego , taki is-7 ma 60 mm pancerza na dupie ,z  pzIV moge do niego ladowac zadajac konkretny dmg.

Jak nie mzoesz przebic pancerza to wal po gasienicach, robote dokoncza ci ktorzy przebic go moga.

Ja tam lubie light (a dokladniej leoparda) i medium tanki za to ze wymagaja od kierowcy wiecej niz siedzenie w heavy  :P


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 20, 2010, 11:24:20 am »
gralem pantera a teraz gram 7 roznica polega na tym ze do meda nikt nie strzela a jak zobacza 7 to jak bys magnes na pociski wlaczyl...

co do pancerza is 7 to gl :) po pierwsze to musisz mu na tylek wyjechac co przy czolgu dajacym sie rozpedzic do 50 km/h nie jest proste po drugie nawet jak juz zaczniesz wlic w tylek tej 7 to zgadnij ile razy sie przebijesz. po trzecie taki pz IV jest na hita i zabiera po 100 hp wiec jak mam cos duzego przed soba to nawet sie nie obracam

gra jest niedorobiona bo medy czy lekkie czolgi sa bo sa a graja nimi tylko napalency :)
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2010, 04:27:01 pm »
Imo troche sprawe popsul ostatni soft wipe , heavy bylo malo, heavy top tierow bylo bardoz malo. Bylo duzo light i med tankow , 3-4 leopardy na mapce z jednej storny to nie bylo nic nadzwyczajnego. Przyszedl soft wipe i jak grzyby porosly 7 i mausy  (pozniej duza czesc zrezygnowala z nich z uwagi na ogromne koszty utrzymania) i juz tak pozostal kult heavy tanka .

/Tirius: również plus za całokształt pracy w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 03:55:42 pm wysłana przez Tirius »


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2010, 09:05:26 pm »
przeciez is-7 z PA nie ma problemow z kasa i jak masz troche oleju w glowie to sporo zarobisz.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 20, 2010, 09:12:46 pm »
To teraz ja mam kilka pytan.

1. nvm juz wiem
2. Jaka najlepsza bron dla Hetzera? 10,5cm czy 7,5cm? Obecnie mam 10,5cm i jak trafie na gre z lepszymi tankami to dobrze bedzie jak wezme im 10% jednym strzalem. Jak to, by wygladalo z 7,5cm, ktora szybciej sie przeladowywuje?
3. nvm juz wiem
4. nvm juz wiem
5. Pisaliscie, zeby nie sprzedawac zalogi. Co w takim razie mam zrobic z zaloga z Hetzera, po tym jak kupie Stuga?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 11:03:47 pm wysłana przez Ryane »


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2010, 04:52:35 pm »
Co do zarabiania w is-7 /maus .

Tak jak sie ma olej w glowie to sie zarabia , ale po soft wipe ogromna masa ludzi rzucila sie na najlepsze heavy tanki nie wiedzac co ich czeka. Zaraz po soft byl gigantyczny wysyp is-4/7 i mausow i minimausow ktore po okolo 2 tygodniach poznikaly na tyle ze juz wystepuja sporadycznie i sa w rekach ludzi z pojeciem. Cala reszta ludzi ktor amyslal ze beda super fajni szybko skonczyla z pustym portwelem.

2. Tutaj wszystko zalezy od preferencji, ja na niemieckich czolgach klasy sredniej (czyli tak w okolicy tieru jaki ma hetzer/pzIV) zdecydowanie wole krotkie armaty 105 mm . Maja one bardzo niska penetracje ale bardzo duzy dmg z amunicji high explosive. HE nie musi przebic pancerza zeby zadac dmg wiec mozna tym strzelac takze do sporo mocniejszych czolgow z calkiem niezlym skutkiem. Armaty nizszego kalibru maja imo slaba penetracje i dmg przez co ja bardzo zle sie z nimi czuje.

Wspomne z miejsca o wadach krotkich 105-tek (krotkie bo lufa jest bardzo krotka) , w czasie jazdy maja strasznie duzy rozrzut, jedyny sensowny ostrzal jest z bardzo bliska albo niestety trzeba dluzsza chwile stac w miejscu. Zdecydowanie dluzej "celuja" od innych armat przez co dluzej trzeba czekac az sie lufa ustabilizuje i pozwoli na precyzyjny ostrzal niz przy innych armatach.

Maja jakiegos dziwnego buga ktory powoduje ze w starciu z czolgami tego samego tier bardzo czesto zdaza sie ze zadaja 0 dmg co prawie nigdy nie zdazalo mi sie strzlajac do czolgow z 2 x grubszym pancerzem.


5. Zaloga gdy osiagnie 100% doswiadczenia dostaje mozliwosc treningu dodatkowych umiejetnosci dotyczacych naprawy, walki z ogniem czy maskowania. Przenoszac zaloge z czolgu a do czolgu b zakladam ze mas zja na 100% plus jakis dodatkowy skil u kazdego (czysto teoretycznie) . Bez dodatkowego treningu stan doswiadczenia zlogi bedize na czerwono co oznacza ze nic sie nei nauczy w tej chwili, gdzies w opcjach zarzadzania kazdym czolgista jest opcja treningu tam wybierasz nowy czolg i tutaj bankowo zostana u zalogi wszystkie dodatkowe skile jakie posiadali. Dodatkowo chyba trenujac za gold zaloga bedzie miala tyle samo expa co w poprzednim czolgu, za kase dostana mniej ale nie pamietam ile, cos mi swita ze jak przenosilem zaloge z tigera do KT to ze 100 spadla mi na 85%


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2010, 08:35:42 pm »
I tak juz dzisiaj kupilem nowego. Ale mam pytania odnosnie zalogi.

Obecnie mam taka jaka widac na screenie:



1. Jesli przekwalifikuje zaloge na inny czolg co stanie sie z umiejetnosciami, ktore np maja 60%? Mowa tu o przekwalifikowaniu za credity czyli do ok 80% doswiadczenia.
2. Jak widac mam 2 x umiejetnosc kamuflazu. One sie jakos sumuja?


  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:02:05 pm »
I tak juz dzisiaj kupilem nowego. Ale mam pytania odnosnie zalogi.

Obecnie mam taka jaka widac na screenie:



1. Jesli przekwalifikuje zaloge na inny czolg co stanie sie z umiejetnosciami, ktore np maja 60%? Mowa tu o przekwalifikowaniu za credity czyli do ok 80% doswiadczenia.
2. Jak widac mam 2 x umiejetnosc kamuflazu. One sie jakos sumuja?
mało masz gold coinow ja mam 5k+++ bo dawno nie grałem :D


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2010, 10:12:40 pm »
No tak, ale ja jestem poczatkujacy i na poczatku wydalem na glupoty golda. Teraz sobie to nadrobie, poniewaz przez jakis czas bedziemy dostawac codziennie po 500 golda :)


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 1

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:44:51 am »
Wiem ze twórcy chcieli urozmaicić ta grę dodając artylerie, ale sprawia ona ze wszyscy albo siedzą w swoich bazach albo kampia po krzakach. Ci którzy mieli sczeszcie trafić 15 vs15 bez artylerii pewnie zauważyli ze akcja jest dynamiczniejsza , a sama rozrywka przyjemniejsza. Moim zdaniem artyleria w tej grze to porażka za szybko strzela zbyt celnie nie wspominając o jej sile....


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:15:17 am »
Chcialem przetestowac ta gre ale tam chyba nadal sa wipe co chwile?


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:37:50 am »
chyba nie? bedzie soft wipe po swietach jakos, ale wtedy prawie wszystko ci zostaje na koncie


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • Wiadomości: 473

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:55:27 am »
zaczołem w to grac kupiłem premium i mam jeszcze 1500 golda. Kupić jakis czołg/arte czy grac tym 1. opdaca się grac całyczas artą?


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: -2

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:12:29 pm »
zaczołem w to grac kupiłem premium i mam jeszcze 1500 golda. Kupić jakis czołg/arte czy grac tym 1. opdaca się grac całyczas artą?
mozesz kupic czolg za golda do zarabiania )mozna nim przenic expa na inne). graj czym lubisz, ja osobiscie nie lubie artyleri bo troche nudno sie nia gra


Nie wiem jak teraz, ale kiedy startowałem pół roku temu na Lancerze
Myślę, że po ponad roku gry, śmiało jesteśmy gdzieś w top 10 constów
ze startujac na Lancerze na przelomie lutego/marca w 2010


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:20:15 pm »
Wiem ze twórcy chcieli urozmaicić ta grę dodając artylerie, ale sprawia ona ze wszyscy albo siedzą w swoich bazach albo kampia po krzakach. Ci którzy mieli sczeszcie trafić 15 vs15 bez artylerii pewnie zauważyli ze akcja jest dynamiczniejsza , a sama rozrywka przyjemniejsza. Moim zdaniem artyleria w tej grze to porażka za szybko strzela zbyt celnie nie wspominając o jej sile....

Artyleria ma wiele wad. Zagraj sobie taka na chwile, a przekonasz sie jakie. Teraz rzadko zdarza sie, by mnie taka artyleria rozwalila, bo wiem jak dzialac w razie wykrycia. A co do krzakow to o to wlasnie chodzi. Powoli rozwaznie przesuwac sie w kierunku bazy wroga. A jak bedziesz jechal jak scout to jak nie artyleria to inne czolgi Cie rozwala.

zaczołem w to grac kupiłem premium i mam jeszcze 1500 golda. Kupić jakis czołg/arte czy grac tym 1. opdaca się grac całyczas artą?
mozesz kupic czolg za golda do zarabiania )mozna nim przenic expa na inne). graj czym lubisz, ja osobiscie nie lubie artyleri bo troche nudno sie nia gra

To chyba najlepsze wyjscie. Ja obecnie bede zarabial na swoim Stugu jak mu zrobie status elitarny :) Artyleria sie bardzo oplaca grac, ladnie mozna zarobic, ale gra jest bardzo nuuudna i bez zadnych emocji.

btw spolszczenie do WoT - http://agencjamkpt.nazwa.pl/kurkusmaximus/kurkusmaximus/---%20wot/wot_0.5.4.3_pl.rar
Widzialem na screenach lepsze spolszczenia, ale niestety nie udalo mi sie ich znalezc.

Dosc fajna recenzja - http://www.youtube.com/watch?v=kZup05iU56s


  • Wiadomości: 473

  • Pochwał: 0

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:29:55 pm »
ale np ten ruski hvy za golda jest słaby. to jaki kupić dokładnie czołg. i exp który nim zarabiam mogę użyć do ulepszenia każdego czołgu czy muszę jeszcze coś zrobić


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:34:05 pm »
Kup RAM II. Expa z czolgu elitarnego mozesz przeniesc na kazdy inny czolg za drobna oplata (25expa=1gold). Czytaj co wczesniej kludzie w tym temacie pisali.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 22, 2010, 04:01:06 pm »
Najwydajniejsza jesli chodiz o exp i kase jest Matilda  , najmniej kosztuje jej utryzmanie i nie trzeba wiele narobic zeby dostac spore ilosci. Przynajmniej keidys na forum WOt ktos liczyl i wlasnie matilda wyszla najlepiej.


Ryane , skile dodatkowe pozostana takie jakie juz zaloga miala one sie nie zmieniaja.


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 1

Odp: World of tanks
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 22, 2010, 04:06:07 pm »
Wiem ze twórcy chcieli urozmaicić ta grę dodając artylerie, ale sprawia ona ze wszyscy albo siedzą w swoich bazach albo kampia po krzakach. Ci którzy mieli sczeszcie trafić 15 vs15 bez artylerii pewnie zauważyli ze akcja jest dynamiczniejsza , a sama rozrywka przyjemniejsza. Moim zdaniem artyleria w tej grze to porażka za szybko strzela zbyt celnie nie wspominając o jej sile....

Artyleria ma wiele wad. Zagraj sobie taka na chwile, a przekonasz sie jakie. Teraz rzadko zdarza sie, by mnie taka artyleria rozwalila, bo wiem jak dzialac w razie wykrycia. A co do krzakow to o to wlasnie chodzi. Powoli rozwaznie przesuwac sie w kierunku bazy wroga. A jak bedziesz jechal jak scout to jak nie artyleria to inne czolgi Cie rozwala.

Dosc fajna recenzja - http://www.youtube.com/watch?v=kZup05iU56s

Ale nie trzeba od razu jechać na pale w końcu jest 15 innych czołgów które stanowią drużynę. Czołgi to nie partyzantka żeby się skradać, w końcu to czołg nie da się ukryć jego obecności :D. Jest mnóstwo taktyk atakowania czołgami, a chowanie się i skradanie  na pewno do nich nie należy, przynajmniej na prawdziwym polu bitwy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 04:10:10 pm wysłana przez TakWiem »