Witaj
Gość

Wątek: Kim grać? Dylematy.  (Przeczytany 493522 razy)

  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 23, 2008, 04:23:42 pm »
Witam wszystkich forumowiczów! :P (mój pierwszy post)

Ja również mam dylemat w wyborze summonera. W L2 gram prawie rok, ale zazwyczaj grałem fighterami i teraz przyszedł czas na zmianę :P Do rozważenia mam dwie opcje: Phantom Summoner lub Warlock (Elementala nie rozpatruję bo jakoś nie mogę się przekonać do wyglądu summonów :P )
Przeczytałem temat o summonerach, ale jakoś niewiele mi to pomogło w wyborze. Ktoś pisał że summonerzy różnią się tylko skillami summonów, ale przecież każdy summoner ma trochę inne czary, statystyki przez co jego predyspozycje także powinny ulec zmianie. Tak więc, który summoner, waszym zdaniem, lepiej nada się do PvP, expa, a który ma jakieś inne, przydatne zastosowania? (np. wiem że summon PSa może służyć za małego tanka, a summony ESa mają ataki obszarowe) Ale jak już mówiłem ESa nie biorę raczej pod uwagę :P
Dodam że serwer jest low rate Interlude.
Khazad ai menu thorki norogh!


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 23, 2008, 06:32:26 pm »
No to w zasadzie nie ma co się zastanawiać tylko rzucać monetą.
Każdy ma jakieś słabe i mocne strony.
PS to na pewno cuby, bo te ma po prostu mega. Niektórzy wytykają mu brak recharga u summona i, że niby wolno expi bo ma beznadziejnego trzeciego summona. Od czegoś ma się jednak ten corpse life drain, body to mind i tak dalej, więc fajnie byłoby z tego korzystać. Podobnie jak warlock ma debuffy i na wojowników i na magów (wind shackle i mage bane, ale to później), przy czym WS w przeciwieństwie do warrior bane nadaje się do koxu i to bardzo zważywszy na fakt, że PS to głównie hth. Elf jest po prostu całkowicie inny, co nie znaczy, że gorszy. Wspomniany brak recharga, fakt, że jego summon do party jest debufferem, a nie bufferem, że jego summon wciąga MP itp. Tego u innych nie znajdziesz. :P

Warlock to jak warlock, kupa jego fanów na forum więc nie będę się wypowiadał. Super szybki kai z fajnym wyglądem i tak dalej. Przy czym postać wygląda jakby miała kij od szczotki w du***
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 24, 2008, 06:02:00 pm »
witam wszystkich,
do tej pory gralem necro, ale z deczka mi sie znudzil:/ chcialbym pograc kims w miare szybko expiacym i dobrym na pvp
najlepiej gdyby byl to fighter, niewazne czy bazujacy na szybkosci czy na sile;) kogo polecacie ?
ps gram na interlude
pozdr.


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 24, 2008, 06:50:37 pm »
glad - sila i wytrzymalosc
tyrant - sila i szybkosc
dagerzy (raczej wszyscy)- szybkosc i przyzwoity dmg


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:14:26 pm »
a co myslisz o ktoryms z archerow? albo o destroyerze?


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:15:52 pm »
no destro tez spoko, luki sa dobre ale dopiero na mocnych bufach (czyli sws, bd, warlock mile widziany , cov tez ) na zwyklym focusie i dw raczej sa przecietni


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:42:24 pm »
a moglbys jeszcze podac ktorym sie najprzyjemniej gra wg ciebie?
glad odpada (wkurza mnie ciagle ladowanie sonica :/)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:14:53 pm »
wbij 78 i jest taki skil ktory nie dosc ze zadaje dmg to laduje sonici ;>

mi z tych wszystkich tyrant najbardizej pasuje, power w rekach, przyzwoita wytrzymalosc, niesamowicie szybki, maszyna do zabijania :D, wada to fakt ze przed 78 tez jak u glada trzeba recznie ladowac sonici. destro tez przyjemny na frenzy i rb mozna samemu prawie zabic


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:38:10 pm »
Glad imo genialna postacia jezeli chodzi o pvp, do pve bardzo mierny ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:43:24 pm »
Glad? Glad do pve też jest bardzo dobry.  :o
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • *******
  • Wiadomości: 4647

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 24, 2008, 08:50:43 pm »
Aha, tak bardzo dobry ze zaraz nie ma many ...
Nie gadaj mi bo mialem glada na x10 ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 4732

  • Pochwał: 1

  • Moderator - offtop, humor, rozrywka, media, inne
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 24, 2008, 09:22:05 pm »
Express dlaczego porównałeś WS z WB? Przecież taki es też ma WS. Chyba ,że ci chodziło o WS i AD czy jak się ten skill Warlocka nazywa.
Stary Hermit farme miał. A czas sobie upływał i upływał.


http://latwenalesniki.pl/ http://plackiziemniaczane.eu/


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:05:08 am »
Bo tak WS jak i WB to debuffy na wojowników.
Tyle, że WSa można jeszcze używać na expie, a debuffy Warlocka to only pvp, chociaż fakt faktem ma ich więcej. :wink:
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:22:16 am »
Ja bym rozpatrywał tyrancika i destro, tyrant bardzo wszechstronna postac, nawet jak cię holdną to możesz wyjść z holda skillem, więc odpada konieczność noszenia łuku, a na 78 to już dopiero, bo masz atak dystansowy, którym możesz spamować, na dodatek ten skill ładuje ci sonica, co daje niezłą jazdę z force blasterem. Na dodatek masz totem na każdą okazję, a z vampiric rage możesz expić bardzo szybko, bo włączasz fist fury, a hp które tracisz za skill odnawia ci się z atack speeda klasyfikującego się koło 1k na pumie, haste2 i fist fury.
Destro dobra postać, ale musi nosić łuk, bo jest wolny okropnie. Na 1vs1 jest dobry o ile nie walczy z magiem bądź łucznikiem(dystansowcy i szybko biegający(chodzi mi tu o PW[wsadza co trzeba i odbiega) rozwalą go bez problemu jeżeli destro nie ma łuku). W mass pvp sytuacja się zmienia kiedy odpali frenzy, rage i zealota w samym srodku akcji :D(jak ja lubię takie akcje widzieć, wrodzy zaczynają uciekać, bo łatwiej im uciec niż zabić z Bishem za plecami)może rozbić w pył całe siły wroga(teoretycznie, bo raczej w 30 sekund tyle nie zdziała, ale poważnie uszkodzi siły wroga). Party samych destro z bishem bądź dwoma na rb jest niezastąpiona do farmienia(wszyscy na raz frenzy, rage, zealot i jazda :D)raidbossów.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 25, 2008, 12:13:07 pm »
czyli lepszy do pvp jest destro? bo sie troszke pogubilem :D


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 25, 2008, 03:24:22 pm »
tyrek jest ogolnie rzecz biorac lepszy od destro do pvp,ale trudniej sie nim gra ;)


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 25, 2008, 08:16:16 pm »
Wiesz destro do postać dla każdego "półgłówka" (przepraszam ludzi grających destroyerami, ale taka prawda[żeby nie było, ja też kiedyś grałem destro, wiem to z autopsji]). Prosisz kumpla żeby ci przed jatką zjechał hp do 30%, odpalasz co trzeba, bishop cię healuje(jeżeli nie masz bishopa to dajesz battle roar[zakładam, że masz na sobie bless the body]), spamujesz cp poty do full cp i jedziesz z tym koksem przy okazji, to się ogranicza do zmiany targeta tylko na Frenzy.

A takim Tyrancikiem też wyjedziesz w pvp, bo masz totemy na każdą okazję (super jak puścisz bizonka na 30%hp[ale wtedy musisz utrzymać te hp, żeby ci dodawało bonusy, w przypadku destro, nie]) no i szybko biegasz, masz dużo hp i cp, pary w rękach też, full skilli w tym także dystansówki, tylko w tym wszystkim trzeba się połapać co i jak.
Z całej sterty skilli musisz wybrać tylko te najważniejsze, musisz wiedzieć kiedy na co się przyda jaki totem, musisz znać długość trwania totemów, no i oczywiście nie przesadzać, bo many mamy ograniczoną ilość, a zawsze lepiej jest trochę dłużej walić z ssów niż miałoby braknąć nam many na ostateczny cios.
Poza tym musisz do perfekcji opanować klikanie "efów" bez patrzenia w klawiaturę(przydaje się to bardzo, bo często te szybkie zerknięcie gdzie jest np. F9 może cię zgubić.
Musisz wykorzystywać także to, że szybko biegasz, ale nie zapomnieć, że jesteś tylko light armor (L)userem.
Czyli w walce "Prostota gry w pvp"
Destro>Tyrant
W walce "Efektowność walki pvp"
Tyrant>Destro(choć dla niektórych efektownością jest jeden krytyk i zgon)


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 26, 2008, 12:16:23 pm »
tyrant nie tylko ma efektowne pvp ale i bardzo wydajne, nie dosc ze ma potezny power w lapach (fakt glad w zwarciu ma wiekszy dmg ale za to tyrant ma ataki dystansowe mocniejsze), do tego jest szybki, jak chce moze byc bardzo szybki (malo kto jest w stanie uciec i malo kto jest w stanie go dogonic), do tego bardzo duzy atc speed powoduje ze jak sie juz opanuje techniki walki nim to tyrant w malym pvp jest niesamowicie grozny. na koniec zdanie ktore uslyszalem an jednym ruskim serwerze "nuker atakujacy tyranta to albo debil i samobojca albo ma dance of sirene, pow,augment wild magic, neck valakasa i wild magic" :P


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:09:35 pm »
Poszukuje postaci która ,ma najwieksze szanse z arherami i nukerami na otwartym terenie no i w zamknietym takim jak cata itp prosze o argumenty?


Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:11:16 pm »
1. w cata destro > all

2. z archerami i nukerami? hmm ... dagger

ach zapomnialem o argumentach ... wiec ...

Ad. 1 w zamknietej przestrzeni gdzie nie masz uciekac jak destro cie dopadnie na frenzy i dostaniesz kryta to gf

Ad. 2 nukera zazwyczaj szybko sie sztyleciarzem sklada z racji tego ze nukerzy nosza robe :P a archerow o tyle latwo ze dagger ma duze evasion

nie chce mi sie bardziej rozpisywac bo to trzeba przetestowac samemu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2008, 05:13:18 pm wysłana przez bula »


  • Wiadomości: 124

  • Pochwał: 5

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:28:48 pm »
chyba co niektórzy zapomnieli O obcięciu Destro Gram na Offie  Destro I  powyżej 30 % HP desto Dostaje już tylko 50% bonusa do P ataku więc Leczenie odpada a to trochę utrudnia  MPVP (zresztą exp też) Do tego Po obcięciu jeszcze VR trudniej się ekspi niema już ściągania pociągów z 3 Pokoi i Wyżywaniu. Koniec PLVL. 
Teon -->PM Broghul / PM Podchmielony / PM OczyKobry xD (to było dawno i nieprawda :P )
"Ja ork, ja frenzy, ja biec i ubić"
Zanim Napiszesz Temat Wejdź tu!


  • Wiadomości: 198

  • Pochwał: 0

  • Inhuman
    • Przełęcz Czarnego Ognia
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:40:16 pm »
No i bardzo dobrze, bo z tym wszystkim plus Over the Body, które dostał to byłby już w ogóle pr0 i wszędzie można by było spotkać biegających, wielkich, zielonych kulturystów, z dredami. :P
Co by jednak nie było Destro nadal jest bardzo silny, po prostu nie jest już przegięty. :wink:
Siła i wrogowie albo strach i przyjaciele.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:44:44 pm »
Ehh... jak w kazdym temacie zaraz robi sie offtop i jeszcze gadka o tym glupim orku,moze pomoglibyscie mi napisali cos na temat :) ty


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 29, 2008, 05:52:40 pm »
Bula przecież napisał, zresztą całkiem trafnie. Mag i łucznik to 2 zupełnie inne postacie(mimo, że obie strzelają ;d) i w Lineagowym systemie: kamień-nożyce-papier, trudno trafić tak z postacią co radzi sobie z obiema tymi grupami. Dagger chyba najlepszy
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 30, 2008, 02:49:16 pm »
Jesli PvP to w IL najlepszy jest Duel nie ma co sie oszukiwac. Expi sie tyrkiem bardzo milo jak mamy bisha albo PP na plecach. Na Nukerow najlepszy jest dagger bo on do tego zostal stworzony
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com