Witaj
Gość

Wątek: Serwer oficjalny za darmo  (Przeczytany 59285 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 11, 2008, 11:55:53 pm »
na offe RU mozna kupic w donate przedmiot dajacy +10% exp, mozna miec ich 5, wiec +50% exp, Dziala to przez okreslony czas. Oczywisce do bonusu SP trzeba miec oddzielny przedmiot. Pelna lista itemow za donate tutaj, i wieszcie mi spora liczba rosian to kupi

http://forum.4game.ru/index.php?showtopic=264271
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 12:29:39 am wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:41:31 am »
czyli 79lv w 1 dzien:D
rpg x5 [gh85]


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 12, 2008, 01:00:15 am »
no nie watpie ze wiele ludzi to bedzie kupywac... no i dupa.


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 12, 2008, 09:13:42 am »
Z tym, że właściwie nie ma czegoś takiego jak rate. To pojęcie z różnych privów  MMO ( przykładowo : L2, WoW, MU). Niestety gra została tak zaprojektowana. x1 to masochizm, ale włączając grę zgadzasz się na wszystkie warunki jakie narzucili twórcy. Nie podołasz levelowaniu - kończysz grę, prosisz o pomoc albo odpalasz bota - pretty simple :)

Czy np. w Baldurs Gate czy innym cRPG też przeszkadza Wam tempo expienia? Daję głowę, że nie...
właśnie dlatego nigdy nie grałem w RPGi ;p a nie, sorry - grałem w cRPGa, konkretniej w Gothica. Tam jednak się dostawało niemało xpa za questy. W L2 xpienie ogranicza się do ubicia 165168456132mobów. Na dexie będę ich musiał ubić jedynie 41292114033 :)

Tak, masz rację. Tylko, że Gothic to gra single player i kreacja bohatera nie może aż tyle zajmować bo po prostu zrobiłoby się nudno. L2 to z kolei MMO, tu gra samemu jest znacznie mniej efektywna (przynajmniej powinna taka być w założeniach), nie może być łatwo, najwyższy poziom(i najlepszy sprzęt) zdobywa się ciężką pracą(aka klikanie w mln mobów), ale istnieje możliwość gry zespołowej - kooperacji. W typowych cRPG działasz jedynie ty i SI komputerowych towarzyszy, NPCów itp. i to w zasadzie tyle bo nawet nie ma do kogo się odezwać. Świat jest wykreowany przez twórców i nie ma możliwości zmian. W L2 to gracze kształtują rzeczywistość, ekonomie itp. więc jest pewna elastyczność.

Zaznaczam, że dla mnie też exp x4 > x1, ale cóż... :(

A to, że questy w L2 są praktycznie nieopłacalne to inna sprawa :( Jak dla mnie niedbalstwo i tyle.

Wracając do tematu to można powiedzieć, że oficjalne, rosyjskie serwery to takie pół-privy bo donate dające boost do expa to imo przesada. Ciekawe jak to będzie współpracować z Vitality System...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 09:16:30 am wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 12, 2008, 09:22:54 am »
Ktos chyba tutaj jest glupi albo udaje, bo momentami mam wrazenie ze ludzie z naszego kraju sa napaleni zeby tam grac, lol, powiem tak:
- Rosyjski jest potezna bariera jezykowa, Cyrylica wszedzie, nawet przy dialogach z NPCami i opisach skilli, oraz non stop na czacie, 99% native rosjan, przez to moze przebic sie imo napaleniec albo lover jezyka ruskiego
- Darmowosc, co mnie rozwala. Niektorzy maja poczucie, ze swiat jest stworzony z altruistow, ktorzy w ramach tego beda sleczeli cale noce przed kompem, zeby usprawniac/nadzorowac server a inni beda mogli sobie beztrosko grac i nie bedzie w tym zadnych ukrytych * co jest chyba dziecinna naiwnoscia, bo do glupoty nie mozna tego porownac. Mialo byc darmowo * i jest darmowo *, jak jestes fanem kreski uzytej do tworzenia grafiki, to ok, ubierz swoja elfke w manticore i sie ciesz, ale jezeli chcesz grac naprawde czyli miec za cel osiagniecie czegos wiekszego niz wpisanie sobie do sygnaturki SilverRanger lvl 40 po miesiacu to bedziesz w tym wypadku campil kompa ile sie da i pomagal sobie jak sie da, np. itemami na zwiekszenie ilosci expa/sp, kupowaniem kont premium itd itd.
- L2 ma ponad 4y lata, kto w tym momencie zaczyna gre juz jest na straconej pozycji, gdyz to wszystko poszlo do przodu. Wiem, ze niektorzy maja ambicje, chca miec A grade, a niektorzy jeszcze niebieski znaczek, a nawet noblessa, ale to nic nie zmieni, w czasach gdy akcja rozgrywa sie na poziomie posiadania stuffu za 20kkk i lepiej, lvli 80< . Ktos ma 2 opcje, albo naprawde nieodrywanie sie od kompa(co by znaczylo granie z 18h na dzien, efektywnie), albo kupno chara, jakiegos stuffu i moze zaczecie grania wtedy, wybotowanie + zarobienie kasy teraz wiaze sie takze z ogromnym nakladem czasu i pracy oraz kasy, szczerze mowiac to nie wiem co sie bardziej oplaca, miec 6 kont, czy kupic jedno i zebayowac adene za rownowartosc straconego czasu+kasy na prepaidy+kody do botow.
- Placz o oplate na offie mnie zabija, tylko nie wiem czy nie bardziej jeszcze porownywanie privow do offa. Po zabiciu 40kk mobow na DEXie mozesz sobie wsadzic swoja prace gdzies, bo zes ladnie sie naclickal, nadarmo, bo inni tez przez lata nacklicali sobie moby na tym samym privie i pozdrawiam z okazji...no wlasnie jakiej, grania na zaaaaaaaaacofanym zbuuuuuuuuuugowanym servie. Tekst "mam to samo, co ten co naclickal 4y razy tyle na offie", haha, no tak tak tak. Ooooooczywiscie, to samo, a moze i jeszcze lepiej :D ? Jakkolwiek, wszyscy co quitneli offa, quitowali go z dwoch powodow, albo byli retired gra, poprostu, albo wymiekl im johny co sie chowa pod loniakami i wrocili na priva, gdzie mogli robic sobie roleplay lol party i sypac lol tekstami na piszczacym i skrzypiacym TSie. Yoker, aha, a co pochlanialo wiecej energii i czasu, jak biles moby sobie na DEXie czy na Franz byles na 1101010? Bo prawde mowiac to ja uwazam, ze mimo wszystko te 4y razy proporcjonalnie zabitych mobow na Franz i tak mniej Ciebie kosztowalo i moze jakbys sie nie rozmyslil to mial to co i Maripo, a on mial costam nienajgorzej jak na czasy w jakich gral. I IMO to bylby mniejszy fail niz powrot na privy do koffanych ziomkof. Tak, tak, tak, ja juz tez poklikalem sobie, z tym, ze cos z tego w ostatecznym rozrachunku mam.
- Oplaty abonamentowe - Dla mnie to jest lol, na offie robisz kasy tyle ze mozesz nic nie placic i kupowac prepaidy za adene, a nawet jezeli nie, to dzien gry jest tanszy niz duzy Snickers, ja wiem, ze niektorzy sa biedni, ale jezeli twoj czas poswiecony na gre jest tanszy, niz niecale 2PLN/doba, to ktos bardzo "wysoko" siebie ceni, pomijajac to, ze jest to swego rodzaji inwestycja, to co mozesz zrobic przez miesiac niesie wieksze profity niz to ile kasy sie wydalo.
- Porownywanie gier bazujacych na expieniu do tych ktore na nim nie bazuja jest bez sensu. L2 z wyjsciowymi levelami 80 byloby nudne jak niewiadomo co, za to taki Baldur ma inny sens i niechodzi tam o to, zeby szybko wykoxac wysoko lvl i miec dobre skille, a o historie...zauwazyl to ktos, czy wysuwa te porownania tak bo nie widzial monitora dawno i ma haluny?
HATE ME MOAR!


Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 12, 2008, 10:44:15 am »
Zgadzam sie, ze normalny gracz - rozpoczynajacy wlasnie przygode z L2 ma slabe szanse na wygranie olimpiady za 4 tygodnie ;),
tylko caly dowcip polega na tym, ze on nawet nie wie - co to jest olimpiada ...

Do czego zmierzam?

Wielu graczy rozpoczynajac zabawe na Ofiie nie bedzie myslalo o mistrzostwach Pvp; S, czy A Gaciach za 3 miesiace, itp ...
Wbija - bo beda mieli ochote po prostu pobawic sie - spedzic troche czasu w swiecie takiej gierki, jak Lineage 2,
a pozniej wylaczyc kompa, wypic piwko, czy przutulic sie do swojej lepszej polowki.
Aby w ten sposob spedzic kilka chwil i po prostu wylaczyc sie, czy wyluzowac nie potrzeba zastanawiac sie nad tym,
jak ja teraz pokonam w PvP goscia. ktory caly swieci sie na zloto ;).
Tak, czy owak - na US Retkach masz pewnosc przynajmniej tego, ze start jest jednakowy dla wszystkich.

NA RU Offie - bedzie juz troszke inaczej ... podejrzewam, ze po pewnym czasie bedzie widac spora roznice pomiedzy
oplacajacymi Premium Accounty, czy donacje, a tymi "zwyklymi" graczami ;) - co zmierza i tak do jednego konca:
Albo placisz i masz przewage, albo nie placisz - i zyj spokojnie na serwerze, chociaz teoretycznie szanse bedzie mial kazdy.
Kto wie - moze bedziemy mieli do czynienia z pewnym podzialem spolecznosci na tych serwerach ??

Narzekanie na oplaty - tu sie z Toba zgadzam - absurd.
Chcac miec dostep do dobrego produktu, najnowszych uppow itp - trzeba placic.
Nie chce sie placic - sa Privy, albo niewygodny jezykowo RU Off.
Sprawa jest prosta - nie stac mnie na jedno - kupuje drugie.
Za jakosc trzeba placic - nic nie ma za darmo, a jezeli juz jest - to nie ma gdzie sie poskarzyc na mankamenty - i to tez jest normalne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 10:46:03 am wysłana przez Koszałek Opałek »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 12, 2008, 11:13:05 am »
Wiekszosc graczy zaczynajacych na offie zaczyna po tym jak gralo na privie i juz troche zobaczylo. Srednia radosc bedzie im dawalo robienia roleplayowego questa na Stridera, czy dropienia jajka w LoA, albo siedzenie na AB i dropienie recki na Demon Daggera, nie oszukujmy sie..
Jak komus sprawia przyjemnosc bicie mobkow, ogladanie animacji L2 czy cos takiego, to bez sensu jest w ogóle kupowanie czegokolwiek, niech siedzi na jakims Javowym serverze i sobie ogladac albo jedzie do konca zycia na Trialach 7dmiodniowych...ale tacy ludzie stanowia ile, 2% graczy? Niczego nie ironizuje i nie wysmiewam, ale to prawda jest. Jednak pozostale 98% albo sie podnieca i chce byc kims, miec lvl, stuff, robic pvp i sie liczyc, albo juz sa takimi graczami. To ze Ruscy odsadza reszte swiata na ich serverach jest pewne na 100%, bo juz na Lunie pokazali reszcie swiata, ze zergowac i botowac umieja, na Franzu pokazala kiedys RussianMafia, ze posiedziec bez spania tez umieja i cisneli bez 1001010 jak dzicy i reszta ludzi byla sporo w tyle. Teraz masz 2 opcje, albo podniecac sie jakimis lowlvl skillami na swoim charze bo grasz "4fun"(lol), albo grasz zeby cos osiagnac. Pierwsza opcja jest bez sensu troche na dluzsza mete, a druga praktyznie niewykonalna na dzien dzisiejszy.
Widzisz Koszalku co innego sprawia nam radosc, tak Oly jest dla mnie super, tak dla mnie super jest pvp z high end charami i ubieranie sie w coraz lepszy stuff, ale napewno radosci nie sprawia mi to, zeby sobie zaczynac od nowa i leciec spoilowac Leather gdzies tam, bo "to fajne roleplayowe". Jakbym mial robic takie rzeczy tylko, to bym wolal selnac konto, jechac w okolice Broku gdzie stoja goscinne w kroku bialorusinki, a nie uprawiac masochizm wirtualny.
HATE ME MOAR!


Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 12, 2008, 11:47:35 am »
(...)to bym wolal selnac konto, jechac w okolice Broku gdzie stoja goscinne w kroku bialorusinki(...)
hehehehehheheh - a pozniej godzinami cierpliwie wcieral masci wszelkiego rodzaju :rotfl: ;)

Zgadza sie, jak nie mowie o masochizmie virtualnym (to tez bylo dobre) ;) - czy o jakim total fun RPG L2.
Tylko widzisz, jezeli dla "just for fun" nie ma sensu zaczynac na Offie, a dogonic no-life graczy, albo przynajmniej
High-End lvl, nie ma sensu - to po jakiego grzybka w ogóle isc na Offa?

Najlepiej przeskakiwac z Javy na Jave, najlepiej po "swiezutkich" serwach i pocieszyc sie licznikiem PVP/PK to tu, to tam.

Tylko, ze w ten sposob - taki skoczek nigdy nie pozna prawdziwego L2.


Nie mowie tez, ze nie myslalem o Olimpiadzie, czy nie tluke PvP - nie jest to "glowny nurt" mojej zabawy na The Abyss,
ale w sumie na kontach jest juz ok. 600 PvP / 100 PK - moze niewiele dla "zawodowcow" - dla mnie jednak jest na tyle ok,
ze wiem - co, z czym sie je.
Taka sama radoche mam z udanej, ciekawej zasadzki na PK, czy "nerwowych zaczepiaczy", jak i z crafta A, czy S,
z udanego spoila - jak i z wspolnego, klanowego wypadu na RB - obojetnie, czy odbyl sie bez problemow,
czy trzeba bylo tluc sie z innym klanem o niego.


I na US Offa i na RU Offa beda przychodzic nowi gracze - albo z nadzieja, ze dojdzie kiedys do tego pieknego dnia,
gdy uwienczeniem sukcesow bedzie Olly, albo wlasnie "just for fun", albo po prostu - zdazyc popykac w L2, zanim pojawi sie L3.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 11:58:01 am wysłana przez Koszałek Opałek »


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:25:29 pm »
Marc1n: szczerze mówiąc trochę ci współczuje czytam w co drugim temacie twoje wywody jak to nie ma sensu granie w l2 for fun i trzeba grac w top klanie bo inaczej to można tylko quit zrobić, widze że dla ciebie l2 stało sie już czymś wiecej niż gra gdybyś dostał bana na swojej postaci to byś sie pewnie załamał nerwowo, jeśli ty nie grasz for fun to po co grasz? z obowiązku? żeby być kimś?(pomijając w ogóle jak można być kimś w grze?)
 bo ja gram tylko for fun gdyby miał grac inaczej to bym nie grał w ogóle bo po co mam grać w coś co mnie będzie stresować i częściej denerwować niż cieszyć
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:38:49 pm »
Cytuj
Porownywanie gier bazujacych na expieniu do tych ktore na nim nie bazuja jest bez sensu. L2 z wyjsciowymi levelami 80 byloby nudne jak niewiadomo co, za to taki Baldur ma inny sens i niechodzi tam o to, zeby szybko wykoxac wysoko lvl i miec dobre skille, a o historie...zauwazyl to ktos, czy wysuwa te porownania tak bo nie widzial monitora dawno i ma haluny?

Nie, nie mam "halunów", gram w cRPG od 6 roku życia, 90% gier z tego gatunku opiera się nie tylko na przedstawieniu historii ale również rozwoju postaci (prosty schemat - na początku jesteś śmieciem, potem ratujesz świat...) - podobnie jest z L2 - do 76(może wyżej?) lvl nie znaczysz "nic" w PVP, czyż nie?

Marc1n: szczerze mówiąc trochę ci współczuje czytam w co drugim temacie twoje wywody jak to nie ma sensu granie w l2 for fun i trzeba grac w top klanie bo inaczej to można tylko quit zrobić, widze że dla ciebie l2 stało sie już czymś wiecej niż gra gdybyś dostał bana na swojej postaci to byś sie pewnie załamał nerwowo, jeśli ty nie grasz for fun to po co grasz? z obowiązku? żeby być kimś?(pomijając w ogóle jak można być kimś w grze?)
 bo ja gram tylko for fun gdyby miał grac inaczej to bym nie grał w ogóle bo po co mam grać w coś co mnie będzie stresować i częściej denerwować niż cieszyć

qft.


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 12, 2008, 01:01:32 pm »
Marc1n: szczerze mówiąc trochę ci współczuje czytam w co drugim temacie twoje wywody jak to nie ma sensu granie w l2 for fun i trzeba grac w top klanie bo inaczej to można tylko quit zrobić, widze że dla ciebie l2 stało sie już czymś wiecej niż gra gdybyś dostał bana na swojej postaci to byś sie pewnie załamał nerwowo, jeśli ty nie grasz for fun to po co grasz? z obowiązku? żeby być kimś?(pomijając w ogóle jak można być kimś w grze?)
 bo ja gram tylko for fun gdyby miał grac inaczej to bym nie grał w ogóle bo po co mam grać w coś co mnie będzie stresować i częściej denerwować niż cieszyć

Zgodzę się z Tobą, ale nie do końca, a dlaczego? Ponieważ, nie możesz grać na l2 i równocześnie w WoW'a, gdyż aby coś zdobyć zabrało by Ci to dużo czasu. Ja gram na ratach x7, więc i tak ułatwienie jest cholerne, a jednak bym był wkurzony np. na bana, ponieważ coś w grze może ociągnąłem, zdobyłem itd.? Jednak gra to jest gra, więc nie można się w Nią bardzo wczuwać :).
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 12, 2008, 01:16:52 pm »
Dla kazdego - cos dobrego ;) - jeden lubi gruszki - inny woli sledzia w smietanie.

Odpowiednie podejscie do RPG, czy L2 daje olbrzymie mozliwosci wyboru.
Lvl 80 nie jest moim zdaniem "poczatkiem gry" - tylko uwienczeniem calej drogi "rozwoju",
dajacym pewne - nowe mozliwosci ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 12, 2008, 01:22:26 pm »
Dla kazdego - cos dobrego ;) - jeden lubi gruszki - inny woli sledzia w smietanie.

Odpowiednie podejscie do RPG, czy L2 daje olbrzymie mozliwosci wyboru.
Lvl 80 nie jest moim zdaniem "poczatkiem gry" - tylko uwienczeniem calej drogi "rozwoju",
dajacym pewne - nowe mozliwosci ;)

Dokładnie, takie samo podejście i ja mam. Początek gry to 1 lvl, a koniec gry? Kiedy Ty na to zdecydujesz. Jednak, ja sądzę, że NCSoft olało L2 :( . Chciałbym się mylić...
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 12, 2008, 02:07:53 pm »
Marcinek ma 100% racji, na ofie bardzo malo gra osob ktorym nie zalezy zeby cos osiagnac, wiekszosc woli byc w jakims "sajdzie" i aktywnie brac udzial w siege'ach, epikach etc. Jesli ktos jest niedzielnym graczem to praktycznie nie ma dla niego nic ciekawego, nawet na pve jak zajmie dobrego spota, albo pojdzie na raida- zostanie wyniesiony przez silny klan albo przez farmerow. Gra wyglada jak wyglada i nie ma co sie burzyc- moze l3 bedzie wygladalo inaczej :)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:04:40 pm »
Maaaaaaaaarc1n, ja Ci wspooooolczuje, jak alalalalala luuuudzie, to ja wam wspolczuje. Jaki jest wasz cel w grze po ponad 4ech latach od premiery, powiedzcie mi. Uwazacie, ze mam chore podejscie bo jestem swiadom, ze gra bazuje juz tylko na high endzie? No to musze was zasmucic, ale to jest fakt, a nie poprostu moja opinia. I ja uwazam za obowiazek co, isc na PVP czy cos takiego? Dajcie spokoj. Robcie od nowa sobie chary, na 1449685 nowym serverze i cieszcie sie robieniem questa na kleryka, a potem organizacja mega uber pwnz zlotu coby zabic raidbossa na AB, kiedy chlopcy beda wam shootowac z Draconicow przez leb. Ja przynajmniej uwazam, ze jak grac i posiwecac czas to ku jakiemus celowi, fakt, ze nie zapisza Ciebie w zadnej ksiedze ze jestes mega uber pwnz0r, bo osiagneles cos w grze, ale to wy i ja pocicie sie na tym forum piszac posty i interesujac sie ta gra, wiec w tym gronie zostanmy. I zastanowmy sie wspolnie, co jest ciekawsze, po tym jak gra ma 4y lata grac na jakims poziomie i cos soba prezentowac, czy grac jak newbie i podniecac sie ze ktos otworzyl nowy server i zabijemy jakiegos goscia w karmianie.....mega logika, mega oplacalnosc i w ogóle. Wiecej czasu w zyciu coniektorzy tutaj przeznaczyli na czytanie o nowych privach i rolowanie swoich postaci, na serverach ktore zamkneli/upadli/GM polecial w kulki, niz ja na klikaniu mobow na OMG OMG 1X RATE.
Cytuj
Nie, nie mam "halunów", gram w cRPG od 6 roku życia, 90% gier z tego gatunku opiera się nie tylko na przedstawieniu historii ale również rozwoju postaci (prosty schemat - na początku jesteś śmieciem, potem ratujesz świat...) - podobnie jest z L2 - do 76(może wyżej?) lvl nie znaczysz "nic" w PVP, czyż nie?
W L2 do 76 nie masz historii, a klikanie na moby, nawet w Diablo2 ktore jest Hack'n'Slash gra w ogromnym stopniu byl za pierwszym razem jakis poboczny watek, jak quest, ktory pchal wszystko do przodu i robiac tylko questa, mozna bylo przejsc gre, nie musiales isc 20 dni z rzedu na jakiegos spota i bic mobki od 8 do 20. A jakie inne gry byly takie wymagajace, turowy Fallout, maxymalnie fabularny Planescape, Ghotic z niskim level capem, Morrowindy, czy niesamowicie noliferski IcewindDale? Przestancie...L2 to nie historia, to nie fabula, to nic w stylu, ze "musze wlaczyc, zeby zobaczyc jak historia sie potoczy" a musze wyexpic lalala. Ciezkie expienie daje po jakims czasie owoc, a owocem naszej pracy jest ciekawe PvP i walka o epickie bosy(PVP takze), oraz Oly(PVP).
80lvl jest poczatkiem, idz swoja postacia ktora jest mega turbo fajna, bo wlasnie wbiles 76lvl...nic nie trafisz, padniesz od shota, nie wybudzisz sie ze stuna, bedziesz miesem armatnim i widze to po swojej zaniedbanej subie PRa, ktora zostala na 76lvlu. Z normalnymi "factor" graczami, na tej subie nie mam po co walczyc, bo to darmowe pvp dla nich, jedynie moge isc i gankowac LOL Spoty z LOL Ludzmi, ale takie zabawy, to dla "ambitnych" ludzi priva ktorzy chca powiekszyc swojego penisa oneshootujac ludzi 60+.
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1370

  • Pochwał: 30

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:11:14 pm »
Maaaaaaaaarc1n, ja Ci wspooooolczuje, jak alalalalala luuuudzie, to ja wam wspolczuje. Jaki jest wasz cel w grze po ponad 4ech latach od premiery, powiedzcie mi. Uwazacie, ze mam chore podejscie bo jestem swiadom, ze gra bazuje juz tylko na high endzie? No to musze was zasmucic, ale to jest fakt, a nie poprostu moja opinia. I ja uwazam za obowiazek co, isc na PVP czy cos takiego? Dajcie spokoj. Robcie od nowa sobie chary, na 1449685 nowym serverze i cieszcie sie robieniem questa na kleryka, a potem organizacja mega uber pwnz zlotu coby zabic raidbossa na AB, kiedy chlopcy beda wam shootowac z Draconicow przez leb. Ja przynajmniej uwazam, ze jak grac i posiwecac czas to ku jakiemus celowi, fakt, ze nie zapisza Ciebie w zadnej ksiedze ze jestes mega uber pwnz0r, bo osiagneles cos w grze, ale to wy i ja pocicie sie na tym forum piszac posty i interesujac sie ta gra, wiec w tym gronie zostanmy. I zastanowmy sie wspolnie, co jest ciekawsze, po tym jak gra ma 4y lata grac na jakims poziomie i cos soba prezentowac, czy grac jak newbie i podniecac sie ze ktos otworzyl nowy server i zabijemy jakiegos goscia w karmianie.....mega logika, mega oplacalnosc i w ogóle. Wiecej czasu w zyciu coniektorzy tutaj przeznaczyli na czytanie o nowych privach i rolowanie swoich postaci, na serverach ktore zamkneli/upadli/GM polecial w kulki, niz ja na klikaniu mobow na OMG OMG 1X RATE.
Cytuj
Nie, nie mam "halunów", gram w cRPG od 6 roku życia, 90% gier z tego gatunku opiera się nie tylko na przedstawieniu historii ale również rozwoju postaci (prosty schemat - na początku jesteś śmieciem, potem ratujesz świat...) - podobnie jest z L2 - do 76(może wyżej?) lvl nie znaczysz "nic" w PVP, czyż nie?
W L2 do 76 nie masz historii, a klikanie na moby, nawet w Diablo2 ktore jest Hack'n'Slash gra w ogromnym stopniu byl za pierwszym razem jakis poboczny watek, jak quest, ktory pchal wszystko do przodu i robiac tylko questa, mozna bylo przejsc gre, nie musiales isc 20 dni z rzedu na jakiegos spota i bic mobki od 8 do 20. A jakie inne gry byly takie wymagajace, turowy Fallout, maxymalnie fabularny Planescape, Ghotic z niskim level capem, Morrowindy, czy niesamowicie noliferski IcewindDale? Przestancie...L2 to nie historia, to nie fabula, to nic w stylu, ze "musze wlaczyc, zeby zobaczyc jak historia sie potoczy" a musze wyexpic lalala. Ciezkie expienie daje po jakims czasie owoc, a owocem naszej pracy jest ciekawe PvP i walka o epickie bosy(PVP takze), oraz Oly(PVP).
80lvl jest poczatkiem, idz swoja postacia ktora jest mega turbo fajna, bo wlasnie wbiles 76lvl...nic nie trafisz, padniesz od shota, nie wybudzisz sie ze stuna, bedziesz miesem armatnim i widze to po swojej zaniedbanej subie PRa, ktora zostala na 76lvlu. Z normalnymi "factor" graczami, na tej subie nie mam po co walczyc, bo to darmowe pvp dla nich, jedynie moge isc i gankowac LOL Spoty z LOL Ludzmi, ale takie zabawy, to dla "ambitnych" ludzi priva ktorzy chca powiekszyc swojego penisa oneshootujac ludzi 60+.

dobrze mowi ;}

Cytuj
Dokładnie, takie samo podejście i ja mam. Początek gry to 1 lvl, a koniec gry? Kiedy Ty na to zdecydujesz. Jednak, ja sądzę, że NCSoft olało L2  . Chciałbym się mylić...

To ja Ci powiem ze sie mylisz :>
Cytat: Tekilla
Miałem hero PP'szem koło 20 razy.Wiec nie mow mi ze nie umiem nim grać.
Skille:
Sleep - Zasypia przeciwnika 
Kiss of Eva - Dodaje pojemność w plecaku
Death Whisper - Zwiększa szansę krytyka
Concetration - Odporność na Cancel'a
Blessed Shield - Odporność na strzały
Elemental Protection - Odporność na atak Ogniem,Wodą,Powietrzem
Holy Resistance - Odpornośc na sekretny atak
Unholy Resistance - Odporność na ciemny atak


Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:30:17 pm »
Jak widac mamy 2 frakcje - UberPr0 Killerow - potrafiacych wzrokiem wyprostowac banana
i niedzielnych zjadaczy Karmianow, ktorzy lubia wyskoczyc na rybke pod Aden dzierzac w lapie
(niekoniecznie odzianej w Draconica) B Kija i gadac przy winie o Crafcie BW.

Dla kazdego cos dobrego - bardzo fajnie ;)

A teraz kochani KONIEC OFFTOPA - to nie jest dyskusja na temat: "Sens zycia po osiemdziesiatce" ^^
to jest temat o nowym, darmowym RU Retku, takze dalej - zgodnie z przeznaczeniem tematu prosze!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 04:36:36 pm wysłana przez Koszałek Opałek »


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:41:36 pm »

Cytuj
Dokładnie, takie samo podejście i ja mam. Początek gry to 1 lvl, a koniec gry? Kiedy Ty na to zdecydujesz. Jednak, ja sądzę, że NCSoft olało L2  . Chciałbym się mylić...

To ja Ci powiem ze sie mylisz :>

Tak? A co takiego nowego planują :P?

//offtope mode: off
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • ******
  • Wiadomości: 1370

  • Pochwał: 30

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:48:57 pm »

Cytuj
Dokładnie, takie samo podejście i ja mam. Początek gry to 1 lvl, a koniec gry? Kiedy Ty na to zdecydujesz. Jednak, ja sądzę, że NCSoft olało L2  . Chciałbym się mylić...

To ja Ci powiem ze sie mylisz :>

Tak? A co takiego nowego planują :P?

//offtope mode: off

Tak, Ncsoft olał l2 i jutro zamkna servery. A planuja nowy server: "We cry cuz NCsoft dont care about us!" Policz ile bylo update'ow w tym roku...

/sry Koszalek, ale musialem ;p
Cytat: Tekilla
Miałem hero PP'szem koło 20 razy.Wiec nie mow mi ze nie umiem nim grać.
Skille:
Sleep - Zasypia przeciwnika 
Kiss of Eva - Dodaje pojemność w plecaku
Death Whisper - Zwiększa szansę krytyka
Concetration - Odporność na Cancel'a
Blessed Shield - Odporność na strzały
Elemental Protection - Odporność na atak Ogniem,Wodą,Powietrzem
Holy Resistance - Odpornośc na sekretny atak
Unholy Resistance - Odporność na ciemny atak


Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 12, 2008, 05:11:26 pm »
dobra kochani - wrocmy prosze do tematu, bo inaczej:

 :bangin:


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 12, 2008, 05:16:20 pm »
Z góry przepraszam, że ciągnę offtop, ale ostatnie moje zdanie - dosłownie!

Marcin, patrząc z pewnego punktu widzenia L2 ma fabułę. I nie chodzi mi tu tylko o opisy zdarzeń, legendy, wypowiedzi questowych NPCów itp.

Mam na myśli wszystkie e-dramy, wojny pomiędzy graczami, rywalizację klanów... Idę o zakład, że to właśnie ludzkie emocje (czytaj : wyzwiska, prowokacje i k*rwy na Vencie) przyciągają starych wyjadaczy do tej pozycji. A wszystko to dzięki świetnemu systemowi PvP.

Nie sądzę, że L2 jest MMORPG sensu stricto, ale ma pewne cechy RPG (levelowanie, questy, "niby fabułę").

Tak, wiem, że w tej grze liczy się walka. Sam grałem w nią tylko z tego powodu... I też śmieszą mnie , np. RPGowe privy z wynaturzeniami w mechanice gry, sztuczne zachowania graczy, "klimatyczny język" .  :?

Chciałem tylko udowodnić, że L2 to MMOG z elementami RPG, stad całe moje porównania.

W dzisiejszych czasach każdą grę ciężko jednoznacznie zaliczyć do danego gatunku, gdyż to najczęściej różnego rodzaju hybrydy.

Na koniec dodam, że dla mnie pojęcie RPG to niekoniecznie rozwinięcie skrótu Role Playing Game (odgrywanie roli). Na tą definicję oprócz fabuły, składają się także takie elementy jak m.in. mechanika gry. Bez odpowiedniego systemu gra nie ma prawa istnieć...

Jak już rzekłem, nie ciągnę dalej offtopa , jeszcze raz sorki, z chęcią poczytam wieści z rosyjskiego offa.

dobra kochani - wrocmy prosze do tematu, bo inaczej:

 :bangin:

Wybacz Koszałek, za dużo się rozpisałem i szkoda mi było posta wywalać :( No more offtop, I promise!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 05:18:17 pm wysłana przez Inidriel »


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 12, 2008, 05:27:50 pm »
Proponuję wydzielić offtop do osobnego tematu i można rozmawiać dalej :)


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 12, 2008, 07:26:42 pm »
Ktos chyba tutaj jest glupi albo udaje, bo momentami mam wrazenie ze ludzie z naszego kraju sa napaleni zeby tam grac, lol, powiem tak:
- Rosyjski jest potezna bariera jezykowa, Cyrylica wszedzie, nawet przy dialogach z NPCami i opisach skilli, oraz non stop na czacie, 99% native rosjan, przez to moze przebic sie imo napaleniec albo lover jezyka ruskiego
bullshit. To jest akurat najmniejszy problem. Wystarczy się nauczyć cyrylicy (zajmie to z pół dnia a chyba każdy lubi poszerzać swoje horyzony, nieprawdaż? :)) i już rozumiemy naprawdę dużo. Moja siostra się teraz uczy rosyjskiego (9h/tydzień) i naprawdę wiele rzeczy można zrozumieć jeśli wie się jak to odczytać, widzisz kratki, krzaczki, powykrzywiane literki itp. i nie kumasz z tego nic. Ale znając cyrlicę przeczytał być to 'gazieta'. Raczej nietrudno się domyślić, że chodzi o gazetę (teraz akurat podaję przykład - nie pamiętam konkretnych wyrazów, ale prawda jest taka, że jest MNÓSTWO wyrazów gdzie jest dodane gdzieś 'i' i wyglądają tak samo jak nasze)

- Darmowosc, co mnie rozwala. Niektorzy maja poczucie, ze swiat jest stworzony z altruistow, ktorzy w ramach tego beda sleczeli cale noce przed kompem, zeby usprawniac/nadzorowac server a inni beda mogli sobie beztrosko grac i nie bedzie w tym zadnych ukrytych * co jest chyba dziecinna naiwnoscia, bo do glupoty nie mozna tego porownac. Mialo byc darmowo * i jest darmowo *, jak jestes fanem kreski uzytej do tworzenia grafiki, to ok, ubierz swoja elfke w manticore i sie ciesz, ale jezeli chcesz grac naprawde czyli miec za cel osiagniecie czegos wiekszego niz wpisanie sobie do sygnaturki SilverRanger lvl 40 po miesiacu to bedziesz w tym wypadku campil kompa ile sie da i pomagal sobie jak sie da, np. itemami na zwiekszenie ilosci expa/sp, kupowaniem kont premium itd itd.
Nie wydaję mi się, żeby ktoś miał przeczucie, że żyje w świecie altuistów. Wszyscy chyba doskonale wiemy o co w tym wszystkim biega. Są serwery prv bez donate (patrz: Dex). Skąd one mają kasę? (nie mówie tutaj konkretnie o Dexie - mówię o wszystkich darmowych prv) Mają oni swojego cichego człowieka, który nazywa się 'wspólnikiem'. Cóż robi ten wspólnik? Płaci za utrzymanie serwera. I bynajmniej nie jest on altruistą. Zamieszcza na stronie serwera oraz forum linki i popupy, które mają zwiększyć jego obroty.
Jedyny koszt jaki ponosisz to amortyzacja myszki (musisz 'zużyć' jedno z paru miliardów kliknięć myszy, żeby zamknąć to j* okienko) dochodzi do tego nakład czasu (dla niektórych jest on mniej warty dla niektórych więcej) na zamknięcie nieszczęsnego popupa. Wciąż nakłady+koszty są niewspółmierni niższe do gry na retailu. Zresztą, można nie wchodzić na stronę/ forum i problem solved. Tej dalszej częśći o manticorze i SRze nie skomentuje bo za cholerę nie wiem jak (o co w tym w ogóle biega). Może jak będę trzeźwy jak łza...

- L2 ma ponad 4y lata, kto w tym momencie zaczyna gre juz jest na straconej pozycji, gdyz to wszystko poszlo do przodu. Wiem, ze niektorzy maja ambicje, chca miec A grade, a niektorzy jeszcze niebieski znaczek, a nawet noblessa, ale to nic nie zmieni, w czasach gdy akcja rozgrywa sie na poziomie posiadania stuffu za 20kkk i lepiej, lvli 80< . Ktos ma 2 opcje, albo naprawde nieodrywanie sie od kompa(co by znaczylo granie z 18h na dzien, efektywnie), albo kupno chara, jakiegos stuffu i moze zaczecie grania wtedy, wybotowanie + zarobienie kasy teraz wiaze sie takze z ogromnym nakladem czasu i pracy oraz kasy, szczerze mowiac to nie wiem co sie bardziej oplaca, miec 6 kont, czy kupic jedno i zebayowac adene za rownowartosc straconego czasu+kasy na prepaidy+kody do botow.
I właśnie to jest najgorsze w retailu... zasadniczo nie ma tam już po co zaczynać.

- Placz o oplate na offie mnie zabija, tylko nie wiem czy nie bardziej jeszcze porownywanie privow do offa. Po zabiciu 40kk mobow na DEXie mozesz sobie wsadzic swoja prace gdzies, bo zes ladnie sie naclickal, nadarmo, bo inni tez przez lata nacklicali sobie moby na tym samym privie i pozdrawiam z okazji...no wlasnie jakiej, grania na zaaaaaaaaacofanym zbuuuuuuuuuugowanym servie. Tekst "mam to samo, co ten co naclickal 4y razy tyle na offie", haha, no tak tak tak. Ooooooczywiscie, to samo, a moze i jeszcze lepiej :D ? Jakkolwiek, wszyscy co quitneli offa, quitowali go z dwoch powodow, albo byli retired gra, poprostu, albo wymiekl im johny co sie chowa pod loniakami i wrocili na priva, gdzie mogli robic sobie roleplay lol party i sypac lol tekstami na piszczacym i skrzypiacym TSie.
Jak już mówiłem wcześniej osobiście nie mam nic do opłaty (aczkolwiek osobiście nigdy tego nie będę robił) - płacimy za konkretną usługę, mamy zapewnioną wysoką jakość. Wszystko OK. Z drugiej strony jak patrzysz na dłuższy okres czasu (tak, wiem - w długim okresie czasu i tak wszyscy umrzemy) - np. 2lata (a jak się domyślam poniżej tylu w ogóle nie ma się co brać za retaila) wychodzi 24x40=prawie tysiak. Możnaby sobie za to kupić dobry rower/ wyjechać na wakacje, ukończyć kurs angielskiego (po dołożeniu 300-400zł). Tylko nie czepiaj się za bardzo tego. To tak przy okazji. Jak napisałem wcześniej płacenie jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Argument, że grę na Dexie można sobie wsadzić jest strasznie chybiony. Równie dobrze Ty możesz sobie wsadzić swoje 160kk mobów na officialu skoro jeden czy drugi ziom kliknął parędziesiąt razy a później przez długi długi czas tylko 2 (mam na myśli konfiguracje walkera a później tylko 'log in', 'begin combat'). Inny ziom wziął kartę starego, wstukał pare cyferek i ma to samo. A o ile razy mniej kliknął niż Ty... Zacofany/ zbugowany? owszem, ja mam to jednak gdzieś. Mi taka gra i tak sprawia przyjemność (co więcej wcale nie jest powiedziane, że na retailu sprawiałaby mi więcej - owszem, zmiany są ważne i dobre, ale L2 idzie w baaaaaaaardzo złym kierunku [pokemony], tak więc nie ma pewności, że Gracia>zbugowany Interlude)

Yoker, aha, a co pochlanialo wiecej energii i czasu, jak biles moby sobie na DEXie czy na Franz byles na 1101010? Bo prawde mowiac to ja uwazam, ze mimo wszystko te 4y razy proporcjonalnie zabitych mobow na Franz i tak mniej Ciebie kosztowalo i moze jakbys sie nie rozmyslil to mial to co i Maripo, a on mial costam nienajgorzej jak na czasy w jakich gral. I IMO to bylby mniejszy fail niz powrot na privy do koffanych ziomkof. Tak, tak, tak, ja juz tez poklikalem sobie, z tym, ze cos z tego w ostatecznym rozrachunku mam.
kolejny fragment, którego za cholerę nie rozumiem  :oops: :bangin: :bag:

- Oplaty abonamentowe - Dla mnie to jest lol, na offie robisz kasy tyle ze mozesz nic nie placic i kupowac prepaidy za adene, a nawet jezeli nie, to dzien gry jest tanszy niz duzy Snickers, ja wiem, ze niektorzy sa biedni, ale jezeli twoj czas poswiecony na gre jest tanszy, niz niecale 2PLN/doba, to ktos bardzo "wysoko" siebie ceni, pomijajac to, ze jest to swego rodzaji inwestycja, to co mozesz zrobic przez miesiac niesie wieksze profity niz to ile kasy sie wydalo.
Równie dobrze możesz robić adenę na prv i sprzedawać. A pieniążki wydać na co tylko masz ochotę.
Co to za przyrównanie do Snickersa? jesz codziennie takowego? wątpie. Płacisz codziennie za retaila (nawet jak gry nie włączysz)? płacisz. Dziwna analogia.
Argument, że czas poświęcony na grę jest <2zł to już zupełnie  :D :D :D :D :D :D :D :D :D. Ja bym to troszkę w inny sposób liczyć. Czas poświęcony na grę jest to nasz koszt alternatywny - w tym czasie bowiem (1/3/7h na dzień) moglibyśmy pracować. Nie pracujemy=nie przynosimy zysków=ponosimy stratę. Prostę i logiczne :)

- Porownywanie gier bazujacych na expieniu do tych ktore na nim nie bazuja jest bez sensu. L2 z wyjsciowymi levelami 80 byloby nudne jak niewiadomo co, za to taki Baldur ma inny sens i niechodzi tam o to, zeby szybko wykoxac wysoko lvl i miec dobre skille, a o historie...zauwazyl to ktos, czy wysuwa te porownania tak bo nie widzial monitora dawno i ma haluny?
n/c. Nie grałem w Buldura.

PS. nie odbieraj tego jako atak, czysta polemika ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 12, 2008, 07:49:44 pm »
Cytuj
Jak już mówiłem wcześniej osobiście nie mam nic do opłaty (aczkolwiek osobiście nigdy tego nie będę robił) - płacimy za konkretną usługę, mamy zapewnioną wysoką jakość. Wszystko OK. Z drugiej strony jak patrzysz na dłuższy okres czasu (tak, wiem - w długim okresie czasu i tak wszyscy umrzemy) - np. 2lata (a jak się domyślam poniżej tylu w ogóle nie ma się co brać za retaila) wychodzi 24x40=prawie tysiak. Możnaby sobie za to kupić dobry rower/ wyjechać na wakacje, ukończyć kurs angielskiego (po dołożeniu 300-400zł). Tylko nie czepiaj się za bardzo tego. To tak przy okazji. Jak napisałem wcześniej płacenie jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Argument, że grę na Dexie można sobie wsadzić jest strasznie chybiony. Równie dobrze Ty możesz sobie wsadzić swoje 160kk mobów na officialu skoro jeden czy drugi ziom kliknął parędziesiąt razy a później przez długi długi czas tylko 2 (mam na myśli konfiguracje walkera a później tylko 'log in', 'begin combat'). Inny ziom wziął kartę starego, wstukał pare cyferek i ma to samo. A o ile razy mniej kliknął niż Ty... Zacofany/ zbugowany? owszem, ja mam to jednak gdzieś. Mi taka gra i tak sprawia przyjemność (co więcej wcale nie jest powiedziane, że na retailu sprawiałaby mi więcej - owszem, zmiany są ważne i dobre, ale L2 idzie w baaaaaaaardzo złym kierunku [pokemony], tak więc nie ma pewności, że Gracia>zbugowany Interlude)
Moze zalapiesz, jak napisze raz jeszcze, albo sam sobie odpowiesz na pytanie: Czy uwazasz ze moje konto jest mniej warte niz oplaty jakie na nie przeznaczylem :D? Bo jezeli tak to n/c ... rower dobry za 1000pln to raczej nie da rady, amortyzator dobry kupisz do xc za to ;] Aha i mowimy tutaj o czym robilismy Ja i Ty. Clickales i ja clickalem, ile...no ja 2 lata na offie, a Ty z 2 na privie. Rozrywka zarobilem kasy, ile...nie wiem, ale nawet po odliczeniu kosztow prepaidow wiecej niz Ty. 160kk mobow na oficialu oznaczalo takze to, czy postac ma jakas wartosc na serverze, moja ma, nie wiem co sie z DEXem stalo, ale jaktam gralem to juz byli ludzie 78lvle, przez 2 lata, mogli tak samo odsadzic jak ludzie z offa, wiec...dalej sie to nie ogarnia, gdzie bys nie gral...tak apropo zaczynania.
Cytuj
Równie dobrze możesz robić adenę na prv i sprzedawać. A pieniążki wydać na co tylko masz ochotę.
Co to za przyrównanie do Snickersa? jesz codziennie takowego? wątpie. Płacisz codziennie za retaila (nawet jak gry nie włączysz)? płacisz. Dziwna analogia.
Argument, że czas poświęcony na grę jest <2zł to już zupełnie          . Ja bym to troszkę w inny sposób liczyć. Czas poświęcony na grę jest to nasz koszt alternatywny - w tym czasie bowiem (1/3/7h na dzień) moglibyśmy pracować. Nie pracujemy=nie przynosimy zysków=ponosimy stratę. Prostę i logiczne
tak, ale mowimy o czyms takim jak rozrywka ktora przynosi zysk, a nie praca. To taka praca idealna, masz pelna radosc+pieniadze. Masz opcje isc do takiej roboty bo ja np. mam, ale w ograniczonym przedziale czasowym(kluby Bstockie nie dzialaja caly tydzien). Co do kupowania Snickersa, kupuje duzo wiecej, nie wiem czy mam Ci udowadniac to, czy nie, poprostu przyjmij ze mieszkam juz od ponad 2 lat sam i widuje rodzine raz na 3-4 tygodnie. Jest kasa, czesc zarabiam, czesc dostaje, utrzymywac mam sie sam, z czynszem, z kasa na piwo, kino, internet, kompa, czy abonament. Mam pewien poglad na to, nie wiem jak Ty.

PS. Odebrales to personalnie, jakbym caly czas sie przyczepial tylko do Ciebie...nadinterpretacja imo.

Aha i ten. Yyyy, z doswiadczenia wiem, ze dzielenie topicow = szybka ich smierc, na razie watek trzyma sie kupy, nie ma massowego offtopa, a gadanie o sensie zaczynania od nowa(wkoncu to nowy server), jaki to on jest darmowy(czyli o serverze), oraz o tym jak maja sie szanse polakow(wkoncu to rosjanie, a to zadroty!)

Aha, co do Rosyjskiego. Powiem Ci tak, jezyk nie jest prosty, a niesamowicie skomplikowany. Szczegolnie jezeli chodzi o dokladne odczytywanie a potem pisanie. Wiele wyrazow jest podobnych, wiele brzmi podobnie do Polskich, ale zupelnie nie o to w nich beiga jak myslisz. Ucze sie i wiem, ze po 3ech latach dalej nic nie wiem, oprocz gadania. Fakt, ze mam wewnetrza bariere do uczenia sie jezykow podobnych i nie moge tego pojac(ruski/czeski/ukrainski/bialoruski), ale jednak to jest fakt. A pisanie jest jeszcze gorsze, nie masz Cyrylicy, a czytasz Cyrylice, a musisz odpisywac normalnymi znaczkami w odpowiedniej kombinacji zeby ktos to interpetowal jak Cyrylice.
4to tam padonku!?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2008, 07:55:59 pm wysłana przez Marc1n »
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Serwer oficjalny za darmo
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 12, 2008, 10:09:26 pm »
Moze zalapiesz, jak napisze raz jeszcze, albo sam sobie odpowiesz na pytanie: Czy uwazasz ze moje konto jest mniej warte niz oplaty jakie na nie przeznaczylem :D? Bo jezeli tak to n/c ... rower dobry za 1000pln to raczej nie da rady, amortyzator dobry kupisz do xc za to ;] Aha i mowimy tutaj o czym robilismy Ja i Ty. Clickales i ja clickalem, ile...no ja 2 lata na offie, a Ty z 2 na privie. Rozrywka zarobilem kasy, ile...nie wiem, ale nawet po odliczeniu kosztow prepaidow wiecej niz Ty. 160kk mobow na oficialu oznaczalo takze to, czy postac ma jakas wartosc na serverze, moja ma, nie wiem co sie z DEXem stalo, ale jaktam gralem to juz byli ludzie 78lvle, przez 2 lata, mogli tak samo odsadzic jak ludzie z offa, wiec...dalej sie to nie ogarnia, gdzie bys nie gral...tak apropo zaczynania.
Nie mam pojęcia ile warte jest Twoje konto. Podejrzewam, że postać sama w sobie (z tego co pamiętam masz GH, GS, SD, PS) niewiele. Co do eq - nie mam pojęcia co tam masz i nie mam pojęcia jakie są ceny retailowych przedmiotów. Czy jest więcej warte od tego co zapłaciłeś? trudno powiedzieć. Należy pamiętać, że cały L2 to tylko zbiór pixeli i 0_1_0. Kiedyś uświadomisz sobie, że Twój draco set to tylko pare pixeli (owszem - pare pixeli, które będzie można sprzedać za dużą kasę, ale wciąż piksele - coś co tak naprawdę nie istnieje) i że młodość dosłownie i w przenośni 'przegrałeś'. Inni zdobywali doświadczenie, wykształcenie, pili piwo, zaliczali panienki a Ty grałeś - i nie jest to konkretny zarzut do Ciebie - po prostu to TY powiedziałeś, że retail wymaga od nas noliferstwa, jeśli się chcę coś osiągnąć. Ty jakieś osiągnięcia miałeś na retailu - wniosek nasuwa się jeden.
Za 1000zł można kupić dobry rower do jezdy po mieście. Do jazdy wyczynowej/ kolarskiej taka suma to wierzchołek góry lodowej. Do jazdy na codzień 1000zł to wystarczająca suma, aby kupić porządny sprzęt. Sam kupiłem rower za 1000zł (ceny hurtowe) - od góry do dołu sprzęt Shimano, ale nie o mnie jest ten topic. Znów mi zostanie zarzucona megalomania (:D:D:D:D)
Nie chwaląc się też zarobiłem całkiem sporo kasy na L2, ale j/w - nie o mnie ten temat.

tak, ale mowimy o czyms takim jak rozrywka ktora przynosi zysk, a nie praca. To taka praca idealna, masz pelna radosc+pieniadze. Masz opcje isc do takiej roboty bo ja np. mam, ale w ograniczonym przedziale czasowym(kluby Bstockie nie dzialaja caly tydzien). Co do kupowania Snickersa, kupuje duzo wiecej, nie wiem czy mam Ci udowadniac to, czy nie, poprostu przyjmij ze mieszkam juz od ponad 2 lat sam i widuje rodzine raz na 3-4 tygodnie. Jest kasa, czesc zarabiam, czesc dostaje, utrzymywac mam sie sam, z czynszem, z kasa na piwo, kino, internet, kompa, czy abonament. Mam pewien poglad na to, nie wiem jak Ty.
Ktoś mi tu zarzucał megalomanie i egocentryzm? Wybacz, ale nie interesuje mnie Twoje życie osobiste. Mam swoje, bardzo ciekawe.

PS. Odebrales to personalnie, jakbym caly czas sie przyczepial tylko do Ciebie...nadinterpretacja imo.
a to jest najlepsze ;):D pisałem wyjątkowo ogólnikowo, bo tak też był napisany Twój post.

y0