Witaj
Gość

Wątek: Tanki - Prezentacja  (Przeczytany 39720 razy)

  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« dnia: Czerwiec 02, 2006, 05:36:28 pm »
Tak jakoś trochę mi się nudziło więc postanowiłem opisać jako tako wszystkie tanki (po 40 lvlu). (nie liczcie na nic profesjonalnego)

Zacznijmy od tego co to jest tank. Tank jest to osoba, chodząca w ciężkim pancerzu i z tarczą, przyjmująca na siebie wszelakie obrażenia, aby nie dopuścić wrogów do reszty drużyny. "Dmg? Jaki Dmg!? Ja mam przyjąć wszystko na klatę, żeby inny mieli jeszcze siłę stać na nogach! W końcu jestem najtwardszy!"

Krótkie przedstawienie poszczególnych tanków:

Dark Avenger (Mroczny Mściciel)
Droga wyboru: Human Fighter -> Human Knight -> Dark Avenger

Charakteryzuje się:
- Panterą, będącą Damage Dealerem
- Średnim Drainem
- Największą ilością punktów życia, z racji wysokiej kondycji (human)
- Skilem Majesty, zmniejszającym co prawda Evasion, ale poprawiającym pancerz fizyczny
- Skilem Reflect Damage, oddającym część otrzymanych obrażeń do zadającego te obrażenia
- Najsilniejszym stunem w grze - Shield Stun
- Skilem Hamstring, przydającym się na "uciekinierów" (czyt. łucznicy)
- Skilem Iron Will, zwiększającym obronę przeciw magii
- Skilem Corpse Plague, pozwalającym na wykorzystanie ciała do zatrucia pobliskich wrogów
- Skilem Life Scavenge, pozwalającym na wykorzystanie ciała do uleczenia się

Paladin  (Paladyn)
Droga wyboru: Human Fighter -> Human Knight -> Paladin
Charakteryzuje się:
- Stunem takim jak u DA (tylko oni dwaj go posiadają)
- Skillami leczącymi takimi jak: Holy Blessing, Remedy (usuwa krwawienie), Sacriface (poświęcasz życie, aby uleczyć sojusznika)
- Skilami Majesty, Iron Will, tak jak u DA
- Brakiem dalszej możliwości rozwoju Draina
- Skilami skutecznymi przeciwko nieumarłym: Holy Armor, Holy Blade, Holy Strike, Sanctuary (debuff)
-Skilem Aegis Stance - możliwość blokowania ze wszystkich stron, troszkę zmniejsza siłę blokowania

Temple Knight (Rycerz Świątynny)
Droga wyboru: Elven Fighter -> Elven Knight -> Temple Knight
Charakteryzuje się:
- Małym DMG'em, a raczej jego brakiem.
- Skillem Holy Armor i Holy Aura (jak u Paladyna)
- Brakiem jakiegokolwiek Stuna, Draina. Najsilniejszy skill atakujący - Power Strike lvl 9 (z fightera).
- Najlepszą obronie przeci magii (skill Spirit Barrier)
- Selfbuffami Attack Aura i Defense Aura, działającymi tak samo jak czary Might i Shield (max lvl 2)
- Selfhealem - Elemental Heal, potrafi usuwać truciznę oraz krwawienie (Cure Poison, Cure Bleeding)
- Skilem Entangle (to samo co Hamstring)
- Skilem Guard Stance, zwiększającym zarówno pancerz fizyczny jak i zdolność blokowania tarczą
- Selfbuffem Sprint
- Cubicami (storm - zadaje dmg, life - leczy obrażenia)
- Skilem Aegis (taki sam Shield Rate, niezależnie od pozycji)

Shillien Knight (Rycerz Shillien)
Droga wyboru: Dark Fighter -> Palus Knight -> Shillien Knight
Charakteryzuje się:
- Największym DMG ( z racji rasy)
- Ponad 3(!) Drainami,  - Drain Health, Leech Life oraz Vampiric Cubic)
- Skilem Poison i 2 debuffami (Hex i Power Break)
- Skilem Sting, powodującym krwawienie
- Najmniejszą ilością HP (z racji rasy)
- Skilem Freezing Strike (mały dmg + spowolnienie)
- Czarem paraliżującym, zadającym także obrażenia ,dostępnym niestety dopiero na 58 lvlu - Lighting Strike
- Skilem Aegis (Patrz TK)
- Cubicami (Vampiric - Drain, Phantom - debuffy, Viper - Zatruwającym)
- Skilem Corpse Plague (patrz DA)
- Selfbuffy Attack i Defens Aura (patrz TK)

To były statystyki, pora na kilka słów:

Dark Avenger - Typowy Tank, posiadający dosyć dobry dmg (Drain + Panterka). Niezły w PvP, nawet często spotykany. Da się nim grać solo (To pantera zadaje DMG). Ma dużo HP.

Temple Knight - Wyróżniający się tank, szczególnie brakiem skilli atakujących. Posiada jednak największy P. i M. def. Praktycznie nie ma z nikim szans w walce PvP. Pure Tank, posiadający zdolności do leczenia siebie. Najrzadziej spotykana klasa.

Paladyn - Ludzki Tank, niestety tak jak TK pozbawony DMG (brak silnego i rozwiniętego jak u DA Draina. Drain Knighta niektórzy biorą jako skil ułatwiający dolevelowanie do 40 poziomu. Część jednak oszczędza SP i kupuje więcej skili "tankowych". Wszystko oczywiscie zależy od serwera i różnicy między Exp i SP rate (wiadomo, że na np. Exp x 4 i SP x 7 można bez problemu takiego Draina wykupić. Na globalu oraz serwerach gdzie są dostępne SP scrolle można pokusić się o nabycie takowego, aby szybciej lvlować). Sytuacja się zmienia, kiedy walczy przeciwko nieumarłym, tutaj może wykorzystać swoją boską moc do zadania dodatkowych obrażeń. Posiada sporo HP tak jak DA. Ma możliwość leczenia towarzyszy, co jest bardzo przydatne. Nie nadaje sie do PvP.  Bardzo Klimatyczna postać ;)

Shillen Knight - Najbardziej ofensywny z Tanków. Posiada najmniej HP, rekompensuje to jednak aż 3 silnymi drainami i dużym DMG'em. Dobre debuffy - dzięki Hexowi może zadać więcej obrażeń w walce wręcz, a skillem power break zmniejszyć zdolności bojowe przeciwnika.  Postać raczej dla troszkę bardziej zaawansowanych graczy. Dobry w PvP. Całkiem niezły paraliż, jako jedyny zadający dosyć spore obrażenia. Sting + Poison = jeżeli oba wejdą jest już praktycznie po walce.

Wszystkie tanki charakteryzują się:
- Dużą ilością P. Defa i M. Defa
- Skilami:
* Aggresion (hate) - zmuszającym wroga do zaatakowania tanka (w C5 będzie oddziaływać także na graczy)
* Confussion - przeciwieństwo Hate - zmusza do zaatakowania INNEGO celu.
* Hate Aura - Agression o AOE (Area of Effect)
* Pasywami Heavy Armor Mastery i Magic resistance, zwiększającymi odpowiednio P. i M. Def
* Skilem Deflect Arrow, czyniącym z nich zmorę łuczników
* Skilem Final Fortress, znacznie zwiększającym możliwości obronne przy małym HP
* Skilem Shield Mastery, zwiększającym możliwości obronne tarczy. Skil pasywny.
* Skilem Ultimate Defense, znacznie zwiększającym możliwości obronne. Podczas trwania tego skila nie można sie poruszać
* Skilem Shield Fortress, zwiększającym możliwości obronne tarczy, pochłania MP

Troszkę o ekwipunku:
Wiadomo, tank ma przyjmować ciosy, dlatego też przyda mu się ekwipunek zwiększający HP i P. Def. Jest to odpowiednio (docelowo najlepsze)
- No Grade - Tylko heavy armor (Bronze)
- D Grade - Brigandine Set ( +5% P. Def, + 173 HP razem z tarczą).
- C Grade - Full Plate Set (HP +270, z tarczą Shield Rate +5.24%)
- B Grade - TYLKO Heavy Doom Set (Hp +320(!), Con +3 (dodatkowe HP), - 3 Str (w party nie odgrywa znaczącej roli), z tarczą +24%(!) Shield Rate
- A Grade  Dla DA Nightmare (świetnie współgra z Reflect Damage) - P. Atk. +4%, Sleep and Hold Resistance +70%, Con +2 (HP), Dex -2, z tarczą 5% dmg reflected, może też być DC - Heal +4%, Paralysis Resistance +50%, Str - 2, Con +2, z tarczą Shield Rate +18%.

(na ekwipunku nie znam się za dobrze, szczególnie dla tanków, więc rażące błędy moga wystąpić)

Broń odgrywa raczej drugorzędną rolę u Tanka, DA ma swoją panterkę, Paladyn Skille przeciwko nieumarłym, a SK arsenał skilli magicznych. Możliwości ofensywnych TK nie będe komentował. Co do SK to całkiem sporo ich nosi miecze magiczne, własnie do zmaksymilizowania skilli magicznych, których ma sporo. DA i Paladyn to będą raczej blunty, które zwiększają troszkę celnośc, której DA i Paladyn z racji Rasy mają mniej niż odpowiednio TK i SK.
Expienie:
Dark Avenger:
Solo - Tak
Party - Tak
Paladyn:
Solo - Najlepiej Undeady
Party - Tak
Temple Knight:
Solo - Praktycznie Niemożliwe
Party - Tak (jego szybkość czyli go niezłą postacią do robienia trainów (AoE party)
Shillien Knight:
Solo - Tak (samowystarczalny)
Part - Tak


Jeżeli taki temat już istniał, lub ten jest pełen rażących i nie do przyjęcia błędów, proszę o jego kasację, to pierwszy taki "poradnik" jaki napisałem.

Edit Te ciągłe edity to poprawianie ortosów  :oops:


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 15

  • Nothing is forgotten, Nothing is forgiven!
    • Ulubiona strona L2
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2006, 07:01:25 pm »
Dzięki za inicjatywe Nefryl... Naprawdę dobry debiut na forum :D gratz


  • Wiadomości: 544

  • Pochwał: 10

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2006, 07:38:49 pm »
---------- 18:38 02.06.2006 ----------

tez pochwalam, przynajmniej sie czegos dowiem :D dzieki

---------- 18:38 ----------

shaman jako mod daj mu jakas pochwale albo cos, bo sie nalezy (nie tylko slowna)




  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2006, 07:41:27 pm »
No, no gratzy :) akurat szukalem czegos o tankach :P


  • Wiadomości: 147

  • Pochwał: 3

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2006, 01:06:42 pm »
Rzeczywiście, fajnie opisane, mam jedną drobna uwagę bo skill Shilien Knighta Lighting Strike nie stunuje przeciwnika tylko go paraliżuje. Poza tym popieram wniosek by przyznać Nefrylowi pochwałę.


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2006, 01:22:35 pm »
ja wolalbym dac mu 2 pochwaly...
bo gdyby cos takiego na strone sartowa umiescic to by zmniejszylo liczbe pytajacych o jakis procent...


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2006, 03:26:28 pm »
Cytat: Art00Det00
Rzeczywiście, fajnie opisane, mam jedną drobna uwagę bo skill Shilien Knighta Lighting Strike nie stunuje przeciwnika tylko go paraliżuje. Poza tym popieram wniosek by przyznać Nefrylowi pochwałę.

Poprawione  :)  Bardzo proszę o zgłaszanie właśnie takich pomyłek i niejasności, żeby potem można to poprawić.


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2006, 09:09:59 pm »
Set najlepszy D grade to Half Plate Armor , trza go krafcic niestety...Przy zlozeniu seta nie daje zadnych dodatkowych własciwosci.


Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2006, 09:22:31 pm »
Świetnie Nefryl, pozwole sobie przypiąć ten temat. Moim zdaniem jest on w tym dziale bardzo potrzebny. Jeśli jakiś supermod będzie mieć coś przeciwko zawsze może go odpiąć.

Również jestem za + dla Nefryla


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 8

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2006, 09:25:44 pm »
To ja proponuję wszystkie typy postaci tak opisać :)

EDIT:
o widzę, że Nefryl wziął się za to ^^ nagroda za debiut roku dla niego :P



EPI Citadel
Warrior bez EQ ze skillami na pole - 28 lv - nie gram
Orc Shaman z top ng na 16 lvlu :P


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2006, 10:04:23 pm »
Cytat: Arthas
Set najlepszy D grade to Half Plate Armor , trza go krafcic niestety...Przy zlozeniu seta nie daje zadnych dodatkowych własciwosci.


Najlepszy, ponieważ ma największy Def to prawda. Brigandine daje jednak dodatkowe % do defa i sporo  HP co jest bardzo ważne dla tanka. Jak na razie wszyscy tankowie jakich widziałem do 40 lvlu latali w Brygantynach :P


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:17:02 am »
A ja sie wtrącę i dodam coś o TK heheheheheheh SOLO nie da rady??? człowieku grałeś kiedyś TK?? on solo nie da rady hehehahaeheah on solo zabija każdego moba przy tym nie traci życia poty i kubik jest cały czas na full hp dlatego TK jako jedyna postać w tej grze nie musi odpoczywać na klepaniu mobów wiem bo długo grałem TK w party też świetnie sobie radzi acz kolwiek niestety niema największego M.def co mnie wkurwia większy od niego M.def ma Sword Singer grrr kolejna nietrafiona kwestia niestety do robienia trainów też ustępuje Sword Singerowi z jego piosenkom na życie i def jest znacznie lepszym trainerem :( znowu TK loduje na 2 miejscu wkurzyć sie można jeszcze o pvp poprawie cie TK zabija każdego ŁUCZNIKA każdego to jedyna klasa która napewno przegra z TK może jeszcze pojechać SWS i kilka innych mu podobnych takie sprostowanie
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unaware of loss.
Nor aware of gain.
Withstood pain to create many weapons.
Waiting for one's arrival.
I have no regrets, this is the only path.
My whole life was "Unlimited Blade Works."


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:32:31 am »
Cytat: Archer
większy od niego M.def ma Sword Singer nietrafiona kwestia do robienia trainów też ustępuje Sword Singerowi z jego piosenkom na życie i def jest znacznie lepszym trainerem

To jest temat o tankach to po pierwsze. Do trainów napisałem, że jest niezły, nie najlepszy. TK solo? Jakbyś miał jakiś filmik to BARDZO CHĘTNIE bym go sobie obejrzał tak jak możliwości ofensywne TK.


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:14:58 pm »
Wiesz niestety Sword Singer zaliczany jest do tanków bardzije to tank nisz support :P co do filma hmmm zobacze jakies powinienem mieć może moim Shino nefryl mug byś zabytać dużooo osub na tym forum :P o mego TK na extrem np grałem wtedy z wiekszościa forum i wszyscy widzieli go w akci :P ale popatrze jak niewiezysz
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unaware of loss.
Nor aware of gain.
Withstood pain to create many weapons.
Waiting for one's arrival.
I have no regrets, this is the only path.
My whole life was "Unlimited Blade Works."


  • Wiadomości: 147

  • Pochwał: 3

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:23:11 pm »
Tutaj to dowaliłeś Archer :D SwS jest tankiem? z racji czego? Heavy Armor Mastery rozwijanej do 40 poziomu postaci? a może ze względu na jego świetny skill Hate Aura? Sorry ale daj spokój, Sws to suport, on jest od spiewania i nie ma sensu mu na siłę dodatkowych funkcji dopinać. Owszem, od biedy zatankuje mobka ale nie mów mi że bardziej jest tankiem niż supportem :P Pozdrawiam.


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:32:46 pm »
Cytuj
SOLO nie da rady

Da radę, da... aczkolwiek expienie jest wolniejsze od ślimaka z 200% obciążeniem :)
Solo się da expić, ale czy efektywnie, raczej nie...
Allseron
Lian - Biskup 6X
Allain - BH 4x


  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2006, 06:26:57 pm »
Ludzie jak sie nieda jak sie da :P wiem bo expilem TK i to nie raz miałem nim Hig lvl :P sam sobie radziłem nawet na karlikach prawda biłem ich od huu czasu ale zabijałem bez strat :P
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unaware of loss.
Nor aware of gain.
Withstood pain to create many weapons.
Waiting for one's arrival.
I have no regrets, this is the only path.
My whole life was "Unlimited Blade Works."


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2006, 06:53:15 pm »
A co z dwarfami? Czy one nie sa tankami? Jesli nie to czym sa?  :wink:  (jestem  poczatkujacy wiec wybaczcie mi te glupie pytanie  :( )

PS. 1 post na forum, wiec witam wszystkich   :twisted:


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:10:46 pm »
Nie, krasnoludy nie są tankami. Są odpowiednio:
SPOILERAMI Scavenger -> Bounty Hunter - Krasnoludy zajmujące się spoilowaniem tzn. zdobywaniem dodatkowych materiałów z mobów.
CRAFTERAMI Artisan -> Warsmith - Krasnoludy zajmujące się craftowaniem itemów (bronie, pancerze, ss'y itp.) z różnych materiałów.

Czyli najzwięźlej mówiąc krasnoludy są kopalniami złota.


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:19:15 pm »
Ogólnie Tanker to postać, która ma:
 • skille do tarczy: shield mastery, które zwiększa szansę na udany blok tarczą.
 • agression/hate aura rozwijane do końca: skille służące do ściągania moba/lub kilku dookoła na siebie w celu odciągnięcia ich od reszty drużyny, która dobrze dobrana eksterminuje je bez uszczerbku na zdrowiu.
 • możliwość wysokiego rozwinięcia skila HAM - heavy armor master: zwiększa obronę noszonych przez tanka ciężkich zbroi

edit: A co tanker robi to Nefryl wyjaśnił :)
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • Wiadomości: 97

  • Pochwał: 0

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:51:36 pm »
Koni ale wiesz definici tanka może być sporo również dobrze SWS może być tankiem ma heavy armor mastery agresion i heat aure oraz sklil na tarcze tak samo krasnale też maja heavy armor mastery maja stuny któr zatrzymaja moba by nieatakował kolegów z drużyny jak agresion :P wymieniać dalej??
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unaware of loss.
Nor aware of gain.
Withstood pain to create many weapons.
Waiting for one's arrival.
I have no regrets, this is the only path.
My whole life was "Unlimited Blade Works."


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:22:28 pm »
A ma taki SwS  Final Fortress? Ma Shield Mastery? Ma Ultimate Defense? Ma Shield Fortress? Daj już spokój SwS nie jest tankiem. Może zastąpić tanka, ale z niezbyt imponującym skutkiem.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:33:15 pm »
SwS nie ma hate aura...


  • Wiadomości: 815

  • Pochwał: 7

Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2006, 02:54:58 pm »
No coz archer coraz bardziej zaczyna przypominac mi Thorina - sposob mowienia(Thorin jak z obrazka), mania TK(to chyba tylko Thorin tak umie), zaczynam myslec ze to Thorin :D

A teraz na serio. Paladyn nie jest cienki w pvp. Tutaj bym akurat sie nie zgodzil, dla wiekszosci fighterow zajmie wiecznosc zeby go zabic(proste: stun, i heal, ze 2-3 razy tak i mamy full hp, a jak sytuacja jest ciezka UD i healujemy sie bezczelnie:P), wiem z praktyki ze jeszcze trudniejszym od DA dla glada arcywrogiem jest wlasnie ludzki klocek... Zyd mnie rozmazal po arenie i mial pelne hp od leczenia, tego nie potrafi nawet DA, to samo mialem w walce z TK, mial za duzo defa i rozsmarowal mnie z pelnym hp z healowania...


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: 4

  • Guild Wars nerd
Tanki - Prezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2006, 03:03:57 pm »
Chodzi mi o jego dmg. Stun ma, to prawda. Ale oprócz tego skilami ofensywnymi raczej nie grzeszy. Drain z Knighta? Nikt kto idzie na Paladyna nie marnuje na to SP. Jedyna taktyka to Stun + Heal + SS