Witaj
Gość

Ankieta

jaki łuk?

carnage
71 (43.8%)
soul bow
91 (56.2%)

Głosów w sumie: 162

Wątek: carnage czy soul bow?  (Przeczytany 23629 razy)

  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

carnage czy soul bow?
« dnia: Kwiecień 09, 2007, 08:03:57 pm »
witam,mam pytanie jakie łuk na sra brać? carnage czy soul...   wiem wiem mam to napisać w dziale sr-ra ale jeden mówi to drugi to i jeszcze zamieszczam sonde.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 04:09:12 pm wysłana przez Scroller »
stuna???


  • *******
  • Wiadomości: 1074

  • Pochwał: 23

  • さいごの武士.
Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2007, 08:08:40 pm »
Kolego, nie przesadzamy trochę?  :oops: :P

http://forum.lineage2.bo.pl/index.php?topic=11747.0

Stać Cię na Soul Bowa i nie przeszkadza Ci 'Very slow attack speed', lubisz kozaczyć to bierz Soul Bowa.

Lubisz coś tańszego, lekko szybszego i równie kozackiego bierz Carnage Bowa.

Na buffie i tak wymiatasz i z tym i z tamtym łukiem :P

Nie może nikt za Ciebie zdecydować jaką broń wybrać, chociaż IMO taki SR musi ładnie strzały wypluwać na Rapid Fire z Carnage Bowem. Oddałem głos na Carnage Bowa.


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2007, 08:35:25 pm »
Dragon - nie L2, więc nasze wypowiedzi w tym temacie nic nie dadza ;(
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2007, 07:29:45 am »
a naczego dragon to nie l2?
stuna???


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2007, 08:23:34 am »
Spójrz na lineage2.com, znajdzi ograniczenia skilli, właściwości ich działania, masę broni których nie ma, oraz zasad. Zobaczysz, że chodź każdy priv ma cośtam z retaila, to twój nic z tego nie ma - bo to inna gra.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 166

  • Pochwał: 3

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:16:36 am »
Dragon - nie L2, więc nasze wypowiedzi w tym temacie nic nie dadza ;(

grasz tam czy oczywiście wzorujesz się na "pr0" którzy grali na wszystkich możliwych serwerach? Z tego co widze temat dotyczy łuku a nie serwera więc prosze stfu sry ale już nie wytrzymuje z takimi gadkami;/

Co do łuku to zgadzam się z Inidielem imo ja chodzę z sb na carnage przerzuciłbym się tylko w wypadku overenchanta:D
Serwer: http://www.dragon-network.net/ (x5)

rasa: Elf
klasa: Elemental Master/Moonlight Sentinel // Spellsinger ---->Eryn
lvl: 7x/7x
klan: Partisants
ally:Cure
-------------------->
rasa: D. Elf
klasa: Shillen Knight ---->xxx
lvl: 4x
klan: NoClan
----------------------------------->
rasa: Krasnolud
klasa: Bounty Hunter -----> The Hurricane
lvl: 4x
----------------------------------->>>>
rasa: Człowiek
klasa:Prophet   ------> OneBlood
lvl:6x

Serwer: www.la2.theabyss.eu (x7)

rasa: Człowiek
klasa:Treasure Hunter   ------> TheHurricane
lvl:6x


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:31:30 am »
Możesz sobie nie wytrzymywać, mówię jak jest, z kosmosu faktów nie biorę.
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2007, 10:01:53 am »
oni sa otumanieniy jak za komuny;D nie wiedza co z l2 a co nie ;D


  • Wiadomości: 37

  • Pochwał: 0

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2007, 10:19:12 am »
Ja bym wybrał carnage... Dlatego, że najpierw składamy bopa i potem wymieniamy go na carnage w czasie questa na subke bodajże i wychodzi to duuuuużo taniej niż złożenie soula. Aczkolwiek jak masz dużo kasy to bierz soula i SA QR.

pozdro


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2007, 10:52:56 am »
Gotowy BOP jak się go sprzeda, to styka na jeden craft SoulBowa :) Carnage gotowy kosztuje tyle co BOP z SA+3. Ale nikt Low A nie używa. Aha, nie wyskakiwać mi, że u was kosztuje to milion, a to bilion. Ja mówie,jaka jest gospodarka i handel na retailu. Czyli mniejwięcej: Sellujesz TOPC, masz na Craft B, Selujesz TOPB, masz na Craft A
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:04:00 am »
carnage czy soul...

zostań przy BoP'ie i nie kombinuj, chyba że masz duzo kasy i co najwyżej weś sobie Soul Bowa CS to expa bo innego rozwiązania nie wiedze... ale BoP'a na pvp, siege, etc


  • Wiadomości: 54

  • Pochwał: 0

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:08:02 am »
Nie chce robic offtopu, ale mnie tez juz denerwuje takie gadanie. Oczywiscie ze DN rozni sie od officjala, nawet od pewnych privow, ale gralem tez troche na innych serwach(podobno dobrych) i jakos nie doznalem olsnienia: wow nie wiedzialem, ze cos takiego istnieje, a tak nie mozna robic. Prawda jest taka, ze to tylko gra komputerowa. Jak grasz w jakas gre, a ktos drugi gra w ta sama gre tyle ze jeszcze zainstalowal dodatek, gdzie pewne rzeczy ulegly zmianie, to nie ma on juz prawa sie wypowiadac na temat tej gry i wg ciebie nie gra w nia tylko juz w cos zupelnie innego?
Co do tematu to zaglosowalem na SB, poniewaz p.atk jest sporo wiekszy, a elfom brakuje mocy-ale to rylko moje zdanie.


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:12:25 am »
poniewaz p.atk jest sporo wiekszy, a elfom brakuje mocy

i tak nie zrobisz z SR'a łucznika o 14k p.attacku wiec lepiej zmaksymilizować jego zalety... jak to ktos powiedzial tutaj na forum (tyr albo DevOne) "SR ma walić krytyki i szybko Stunować" i to jest bardzo trafne...


  • Wiadomości: 54

  • Pochwał: 0

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:18:08 am »
Tez racja, jednak mysle,ze to zalezy od gracza: jesli odpowiada mu p.atk sr i lubi bic szybko, nie koniecznie mocno to niech bierze Carnage. Jezeli natomiast uwaza, ze brakuje mu p.atk to niech zainwestuje w SB. :)


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:18:29 am »
Ale poprzez QR Soul szybciej strzela - czy się mylę  :shock:


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:36:52 am »
qr raczej nie sprawi ze luk very slow stanie sie lukiem slow ;) tylko skraca to cykle miedzy przeladowaniami strzal... poza tym CS FTW ;D


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:38:46 pm »
Chyba Ryltar mówił, że to skraca przesuwanie tego pomarańczowego paska  :P


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:45:43 pm »
nom ten pasek to przeladowywanie wlasnie :F :D
ps:ostatnio mnie naszlo na zabawy i na malym pt klanowym w toi latalem z emi +3 :P na full buffie i z tancami ladowalem krytyki za 1,5k :D nigdy w zyciu tak mocno nie bilem mobkow (oczywiscie to byla tylko zabawa,emi mam na siege i pvp :) zas jakis lipny topiurek z health na rb :P )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 12:47:55 pm wysłana przez echoes »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:48:23 pm »
SB+QR w załóżmy jakiejś minucie odda więcej strzałów niż np. Carnage. Jeżeli idziemy takim tokiem myślenia, QR robi szybszy łuk z SB niż Carnage.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:49:12 pm »
znowu sie zaczyna dyskujsa o QR;/ zamietajcie moze raz na zawsze że qr nie wieksza szybkosci przesuwania czerwonego paska bo za to odpowida tylko i wyłącznie atack speed, qr zwiekesza jednyie szybkosc wystrzelenie strzały, bez qr strzała wylatuje na połowie paksa a z qr troche wczesniej ale szybkosc strzelania pozostaje taka sama
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:59:02 pm »
o dzieki :P zapisze sobie w komorce :) czyli z tego prostego przykladu:dla sr jakis luk slow z qr na pvp i jakis inny z cs na grind :) wlasnie dawno nie odpalalem mojego lucznika stad zapomnialem :D dzieki myha ;)


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 10, 2007, 01:36:11 pm »
Mycha, czyli jednym słowem QR przyczynia sie do szybszego wystrzału strzał  :wink:
Skoro strzała wylatuje wcześniej, to znaczy że wylatuje szybciej niż bez QR.

nom ten pasek to przeladowywanie wlasnie :F :D

Ja to głównie nukerami gram, więc wiesz  :P


Rammstein - Reise, Reise <3


  • Wiadomości: 71

  • Pochwał: 0

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2007, 01:50:01 pm »
juz to kiedys opisywalem ^^

Cytat: Que
co ja tu ciekawego przeczytalem :Shocked: dlaczego co niektorzy uwazaja ze luk slow i very slow to to samo? Wnioskuje (z tego co tam piszą) ze atk. spd. przy "slow" i "very slow" jest taki sam?? :Surprised: mętlicie w glowach pojeciami "animacja strzalu" skoro chodzi tu o prosty atk. spd. czyli szybkosc przemijania czerwonego paska. Gdy mamy luk Slow mamy wiekszy atk. spd (czerwony pasek szybciej przemija).... gdy mamy luk Very Slow mamy mniejszy atk. spd. (czerwony pasek przemija wolniej). Prosze zalozcie Slow a potem VerySlow i sprawdzcie AtkSpd i w statach i w realu. Jednak w tym temacie da sie przeczytac wiele innych filozofocznych bzdur na ten temat. Najlepsze bylo stwierdzenie ze Soul Bow QR wystrzeli wiecej strzal w jednostce czasu niz Carnage :Surprised: powalilo mnie, ze wciaz istnieja jeszcze wielcy znawcy QR. Gdyby tam bylo napisane ze Soul zrobi wiekszy DMG w jednostce czasu to bym sie jeszcze zgodzil. Az przykre jest to jak niektorzy uwazaja ze QR powieksza AtkSpd. Czytalem wiele rzeczy na temat QR, najsmieszniejsze bylo cos takiego: "QR nie zwieksza AtkSpd, ale zwieksza szybkosc przemijania tego czerwonego paska" jedno przeczy drugiemu. A potem nowi gracze czytaja takie bezmyslne wypowiedzi, gdzie wchodzac na serwer przekonani  ze robia swoja postac na PRO dziwia sie czemu jest tak a nie inaczej :/

A wiec aby nieco wytlumaczyc ten przeklety a jednoczesnie -_-'isty QR, z mojego doswiadczenia (i chodz wiem ze moge sie w co niektorych sprawach mylic, bądź przeoczyc jeszcze jakies zalety QR) wiem, ze QR:

zwiekszy "szybkosc wystrzelenia" (NIE SZYBKOSC ATAKU) strzaly o podany w opisie procent... czyli poprostu po kliknieciu na moba i zaatakowaniu go, gdzie wczesniej na czerwonym pasku (bez QR) strzala wylatywala w tym =====^===== momencie, teraz (z QR) strzala wylatuje w tym ===^======= momencie. Co daje nam przewage np. w walce z magiem gdzie ten po wrzuceniu sleepa i znukowaniu, zostanie szybciej potraktowany strzalka i ewentualnie zostanie przerwany jego kolejny sleep w nasza strone.

Inna zaleta QR jest szybszy re-use skilli fizycznych czyli poprostu, ladowania sie tych skilli (czesciej walniemy stuna, czesciej doubleshota) NIEPOTWIERDZONE (niech ktos sprawdzi :D )

co do ostatniego to nie jestem pewny ale uzycie skilli fizycznych jak np. Stun'a trwa szybciej. Moge sie mylic w tej kwestii bo zawsze zalezalo to od DEX/AtkSpd. Musze poddac to sprawdzeniu.[...]


A co do luku dla SR to zalezy jaki build mu robisz. Na DEX'a czy na STR'a. W HE czy PR napewno bym robil build na STR, ale u elfa zastanowil bym sie nad zrobieniem mu max DEX'a.
Jesli taki build wybierzesz to polecam carnage bow. +5dex -5con. Dodatkowo MJ/NM set.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 02:00:17 pm wysłana przez Que »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 10, 2007, 01:55:41 pm »
Powiem tak od poczatku:
Very Slow:
NNNNNSPPP
Slow:
NNNSPPPPP
N=naciąg, S=strzał, a P=przeładowanie. QR skraca(wycina)czas przeładowania, czyli tych literek P, o ile tam ma podane. Teraz tak, jeżeli np. QR -20%, czyli w wypadku naszego schematu i łuku Slow, 20%, z 5P=1P. Reasumując: NNNSPPPP-P, czyli cykl jest krótszy. Jeżeli będziemy strzelali non-stop, to tak jak mówię, w danej jednostce czasu łuk z QR wypluje więcej strzał. Co do szybkości skilli, oraz kitowania. Cały pic polega na tym, że to prawda, do kitowania łuk Slow jest duuużo lepszy. Gdyż, podczas procesu przeładowywania można biec, jeżeli mamy nasze 5P, a 3P, to wiadomo, że w czasie 5P odbiegniemy dalej, aniżeli w 3P. Szybkość skili, heh, efekt można powiedzieć naszego skila jest widoczny, gdy minie czas N. Jako, że Slow, ma mniej N, niż V.Slow, to stun zostanie szybciej wykonany. Można przyjąć takie uproszczenie, bo w sumie formuła jest dłuższa, jednak nic w sensie nie zmienia, a nie warto jej przytaczać, bo tylko namiesza.
Reasumując... Dragon to StarWars, a nie Lineage2 :P
HATE ME MOAR!


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: carnage czy soul bow?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:43:20 pm »
Soul Bow.. A chodzby za wygląd ;]
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]