Witaj
Gość

Ankieta

Czy chciałbyś aby na forum został udostępniony shoutbox?

Tak
38 (58.5%)
Nie
27 (41.5%)

Głosów w sumie: 64

Głosowanie skończone: Wrzesień 28, 2012, 09:55:14 pm

Wątek: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)  (Przeczytany 15526 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 09:49:24 pm »
Zastanawiało mnie to, na większości for są shoutbox'y, dlaczego i tutaj by takiego nie umieścić?

Powód jest prosty, wiele osób piszę ze sobą o ważnych i mniej ważnych sprawach, no dobra same pierdoły (np w flame Core wiele osób się udziela bo kojarzy inne osoby, ale nie każda z nich wchodzi np do tematów muzyki i innych i udziela się tam często, shoutbox byłby takim miejscem rozmów o pierdołach gdzie takie osoby mogły by rozmawiać na różne tematy na bieżąco).
Myślę, że shoutbox był by dobrą sprawą dla takich osób, taki chat gdzie można by pisać o wszystkim z napotkanymi osobami, do każdej na inny temat, było by mniej spamu zapewne w tematach bo dla wielu osób wystarczyłby po prostu shoutbox.

Czasami na shout nawet można uzyskać coś pożytecznego, ktoś może złapać kogoś innego i uzyskać odpowiedz bo na przykład ten kto odpowiada nie zawsze przegląda wszystkie działy, a tak przy okazji pomóc? Czemu nie, włączyć się do jakiegoś tematu o pierdołach, muzyce, konkretnym serwerze, samochodach, najwięcej ciekawych rozmów jak dla mnie wynikało ze spontanu na shoutboxie bez ograniczeń pod względem poruszania tematów.

Pomyślcie nad tym.

PS. Możliwe, że padną wymówki, że to obciąży serwer, ale o ile wiem jakiś czas temu została wymieniona nowa maszyna czy coś w tym rodzaju, ja bym proponował spróbować, na przykład okres próbny 1 tygodnia :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 10:00:36 pm wysłana przez xRelapse »


  • Wiadomości: 948

  • Pochwał: 4

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:38:21 pm »
Byłby kolejny śmietnik o wszystkim i o niczym ^^
Core - Wynn 99 - sprzedany
R.I.P. Ciapu


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:14:48 am »
Były już kiedyś takie plany, ale coś poszło źle (hack bodaj) i na planach się skończyło.


//Soulern: Crack był przez system achievementów
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 12:08:22 pm wysłana przez Soulern »


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:08:38 am »
Byłby kolejny śmietnik o wszystkim i o niczym ^^
I o to chodzi, z tym, że bardziej rozmowy "na żywo" niż czekanie na posty w tematach po kilka godzin, myślisz po co jest shoutbox?
Aby ludzie pisali o różnych sprawach, pierdołach mało dotyczących forum, odciąża to i poszczególne działy i Ci co bywają na shoutbox mogą sobie pogadać o tym na bieżąco.


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: -3

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:21:56 am »
nie czytalem co tam piszesz, ale znajdz sobie kolegow, z ktorymi mozesz porozmawiac  hahaha


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:27:16 am »
nie czytalem co tam piszesz, ale znajdz sobie kolegow, z ktorymi mozesz porozmawiac  hahaha
Słaba próba ale możesz sobie szlifować swoje rzemiosło, opinia ludzi z internetu na takie tematy lata mi koło siusiaka więc nie kręć mi się przy przyrodzeniu zboczuszku próbując zwrócić na siebie uwagę  :D

A i nie myśl, że wystawię Ci darmową opinię stopnia twojej głupoty, za takie konsultacje się płaci chytry lisie  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 10:30:30 am wysłana przez xRelapse »


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:14:21 pm »
nie czytalem co tam piszesz, ale znajdz sobie kolegow, z ktorymi mozesz porozmawiac  hahaha
8)
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2012, 12:59:47 pm »
Jak dla mnie zbędne ;)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:05:56 pm »
również zbędne jak dla mnie. Nigdy nie zrozumiałem ideii shoutboxów. Do komunikowania na bieżąco są komunikatory. Zadasz pytanie, musisz mieć szczęście, żeby osoba znająca odpowiedź siedziała przy kompie TERAZ, bo jak nie to Twoje pytanie zniknie za 5-6 kolejnych wypowiedzi i nikt o niej nie będzie pamiętał.
A i jak chcesz znaleźć odpowiedź na pytanie które zadałeś miesiąc temu, to nie znajdziesz...

Pozdrawiam
PS. A moda? Leję na modę.
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:09:30 pm »
Zgadzam się z MastJedi. Całkowicie zbędna rzecz.


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:11:45 pm »
Tu nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi, teraz tematy typu Spam, Flame są czyszczone, a prawda jest taka, że tylko garstka osób jest aktywna, wprowadzić shoutbox i po problemie.

Na forum często jest stypa, shoutbox to po prostu spontan spam na różne tematy dla tych co udzielają się częściej, wiele osób wspominało już np, że piszą dla przykładu w Flame Core, tylko dlatego, że kojarzą tam inne osoby.

Kto sobie będzie chciał, to będzie z tego korzystać, a tylko wprowadzenie na próbę pokażę tak na prawdę czy jest to rzecz zbędna czy często używana na tym forum.

Z resztą jest ankieta, każdy może zagłosować a co admini z tym zrobią to ich sprawa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 01:14:25 pm wysłana przez xRelapse »


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:24:59 pm »
Ja jestem jak najbardziej za i popieram wypowiedzi Relapsa.



  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:33:04 pm »
Relapse Jeśli
Tu nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi,(...)
To po cholerę?

Chcecie, to wprowadzajcie...
ale już widzę te wpisy:
- co mam zrobić jak wolno biegam?
- Halo, jest tu kto?
- haloo?? żyje tutaj ktoś???

:D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 01:36:09 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:34:03 pm »
Myślę że można by było wprowadzić shoutboxa, spam i rozmowy a dowolny temat ale bez przekleństw i z odpowiednim zachowaniem.
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:38:19 pm »
(...) spam i rozmowy a dowolny temat ale bez przekleństw i z odpowiednim zachowaniem.

Czy ktoś będzie siedział 24/7 i śledził zachowanie/wpisy na shoutboxie? Jak nie, to to co piszesz to jest mrzonką i utopią...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2012, 01:43:07 pm »
A kto Ci każe to śledzić, przecież już wspominałem, wszystko leci na spontanie, i po to został zrobiony shoutbox, jesteś i chcesz to piszesz, udzielasz się, od śledzenia to są tematy, które mają dla kogoś jakiś większy sens i muszą go śledzić aby być zorientowanym co się dzieję.

A jak ktoś będzie przekraczał granicę dobrego smaku, typowy marny troll sypiący przekleństwami to zawsze można zrobić zrzut ekranu i dać adminowi, ale wątpie, że wielu się takich znajdzie na dłuższą metę będzie można zbanowanych na sb na palcach jednej ręki policzyć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 01:44:47 pm wysłana przez xRelapse »


Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2012, 02:34:36 pm »
Zbędny bajer na forum i dodatkowe źródło flejmu.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2012, 03:44:16 pm »
Zobaczymy, jeśli włączenie czegoś sensownego jest technicznie możliwe i jeśli w ankiecie weźmie udział co najmniej z pięćdziesiąt osób i większość będzie koniecznie chcieć shoutboksa, to można pomyśleć nad systemem moderacji... Kiedyś (bardzo dawno temu) był zintegrowany z forum i nieźle działał, póki istniał. Następny z kolei miał miejsce tam, gdzie teraz jest Facebook na stronie głównej i wymagał rejestracji w jakimś zewnętrznym serwisie, po pewnym czasie nikt go już praktycznie nie używał i umarł śmiercią naturalną, od tamtej pory szałtboksów nie mieliśmy, a ankiety takie jak ta nie miały nawet większości głosów na "tak". Teraz co prawda jest 'oficjalny' spam topik w offtopiku, ale już nieużywany, bo przecież za daleko trzeba przewijać od działu Core... We'll see.

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2012, 04:40:22 pm »
Zbędny bajer na forum i dodatkowe źródło flejmu.
To forum o L2, większość postów ma charakter flejmu, paradoksem było usuwanie postów w tematach spam/flame stąd pomysł na shoutbox, i to nie forum oazy spokoju więc skąd te zdziwienie?

Wpieprzanie się "nad ambitnych modów" w flejm z dawką humoru to przesada, żadnych przekleństw w postach a są usuwane czy to na Core czy RPG, najlepiej zmieńcie nazwy tematów bo jednak definicje takie jak "flame, spam" nie są proste jak budowa cepa dla niektórych modków na tym forum.

Tym zbytnio "upierdliwym" monitoringiem w takich tematach można stwierdzić, że osoby z opcją moderatora ześwirowali, wystarczy przejrzeć dział Kosz.

 :D To tyle, głosujcie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2012, 04:46:19 pm wysłana przez xRelapse »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2012, 03:18:32 am »
Wiesz, chciałem jeszcze Ci coś odpisać, ale nie ma najmniejszego sensu.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2012, 11:21:19 am »
Wiesz, chciałem jeszcze Ci coś odpisać, ale nie ma najmniejszego sensu.

Pozdrawiam
Dlatego najlepszym wyjsciem jest napisanie, ze chcialem cos napisac, ale tego nie zrobilem.  hahaha



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:41:01 pm »
Zbędny bajer na forum i dodatkowe źródło flejmu.

Wpieprzanie się "nad ambitnych modów" w flejm z dawką humoru to przesada, żadnych przekleństw w postach a są usuwane czy to na Core czy RPG, najlepiej zmieńcie nazwy tematów bo jednak definicje takie jak "flame, spam" nie są proste jak budowa cepa dla niektórych modków na tym forum.



tylko relapse, po co trolować w dziale Core kiedy grasz (albo właściwie masz zamiar dopiero grać) na RPG i odwrotnie? Skoro np. jak to każdy hater core mówi, że jest niby dud servidor i na rpg będzie over 100000000000000000000000000000 online, to czemu spam / rozmowy tam nie lecą pełną parą, tylko kilku haterów po kroju kunia, qquentimka, prowrljkeowrjmrttynora uparcie wbija do tego działu chcąc zrobić z siebie "attention wh**" ? : )

Ja rozumiem ideę flame'u w L2 bardzo dobrze, ale generalnei dyskusja z quiterami sprowadza się do odbijania piłeczki od ściany (nie mówię, że wszyscy, ale większość tych aktywnie trolujących).
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:47:15 pm »
Zbędny bajer na forum i dodatkowe źródło flejmu.

Wpieprzanie się "nad ambitnych modów" w flejm z dawką humoru to przesada, żadnych przekleństw w postach a są usuwane czy to na Core czy RPG, najlepiej zmieńcie nazwy tematów bo jednak definicje takie jak "flame, spam" nie są proste jak budowa cepa dla niektórych modków na tym forum.



tylko relapse, po co trolować w dziale Core kiedy grasz (albo właściwie masz zamiar dopiero grać) na RPG i odwrotnie? Skoro np. jak to każdy hater core mówi, że jest niby dud servidor i na rpg będzie over 100000000000000000000000000000 online, to czemu spam / rozmowy tam nie lecą pełną parą, tylko kilku haterów po kroju kunia, qquentimka, prowrljkeowrjmrttynora uparcie wbija do tego działu chcąc zrobić z siebie "attention wh**" ? : )

Ja rozumiem ideę flame'u w L2 bardzo dobrze, ale generalnei dyskusja z quiterami sprowadza się do odbijania piłeczki od ściany (nie mówię, że wszyscy, ale większość tych aktywnie trolujących).
a to ty nie idziesz na rpg z nami ?

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:50:53 pm »
Kurde, Redziu, miałeś siedzieć cicho : S
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Shoutbox dla aktywnych forumowiczów (Plus ankieta)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:55:20 pm »
Kurde, Redziu, miałeś siedzieć cicho : S
to dobrze, bo myslałem że hero cardinal już odpadł i musiałbym nowego szukać.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama