Witaj
Gość

Wątek: Gladiator [Glad]  (Przeczytany 382054 razy)

  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2300 dnia: Grudzień 22, 2011, 01:37:25 pm »
Oplaca sie grac gladem w GoD ? Z tego co widze trzeba skladac duale z normal itemow drogo wyjdzie.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2301 dnia: Grudzień 22, 2011, 01:40:55 pm »
expiąc aoe na masówkach wystraczy ci 2 handed blunt z dużą ilością p atacku. tak można docisnąć spokojnie do +76, potem ew. załapać się na jakiegoś questa pi/beast farm i trzaskać do 85
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2302 dnia: Grudzień 30, 2011, 06:58:17 pm »
Cięzko Glad ma w tej kronice :oops: Nie dość problemów z dualami co jest śmieszne(tragiczne) dla mnie to jeszcze w momencie jak tych duali nie ma może expić bluntem gdzie Tss nie uzyje i masówkami jedzie a masówki u glada teraz 2 naładowania konsumują więc co w rezultacie daje 2-3 masówki i reładowanie co przy atk speedzie glada jest zamułą straszną.. Testowałem ostatnio na high rate (wiadomo l2j ale ciekawy byłem) to masówki tyrka (przy totem ogre) i glada zadają podobny dmg . Testowałem to na tym samym lvlu i sprzęcie. U tyrka masówki teraz 1 ładunek zabierają.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2303 dnia: Grudzień 30, 2011, 11:15:06 pm »
ale zyskujesz olbrzymią przewagę, gdy glada przebudzisz  i nie wykupisz mu duelist spirit. Tego inni warriorzy mieć nie będą.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2304 dnia: Grudzień 31, 2011, 02:57:40 am »
ale zyskujesz olbrzymią przewagę, gdy glada przebudzisz  i nie wykupisz mu duelist spirit. Tego inni warriorzy mieć nie będą.
Nie wykupisz Berserkera a zostawisz Duelista. Zależy od punktu widzenia i filozofii grania czy lepszy Berserker czy Duelist. W sumie sam nie wiem co bym wolał. Na Berku masz ten plus , że bez many możesz bić plus masz celke na orku z kolei perma 15 % boosta do skilli ciężka rozkmina .


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2305 dnia: Grudzień 31, 2011, 03:50:29 pm »
Ale na duel spirit masz cały czas boosta porządnego do pvp dmg ze skilli i regularów. A jak zenchantujesz na +20 to dopiero będzie. Dodając ten drugi skill po 85 + dodatkowy boost = maszynka do zabijania co parę minut. Także glad póki co najlepiej wypada że wszystkich przebudzonych pozostałych klas na tyr'a Znając życie po jakimś czasie całkowicie usuną te 3rd skille, by tylko były te z 4 profy i była wyrównana szansa, ale do tego jeszcze dalekooo  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 03:54:07 pm wysłana przez Ulquiora »


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2306 dnia: Luty 05, 2012, 10:57:04 pm »
Czy opłaca się grać gladiatorem ? Przecież  gladiator został unicestwiony. GOD to dodatek, który zabił gladiatora na rzecz warriora. Ta nowa kronika na-pewno ucieszy ludzi, którym wszystko jedno w jakim kierunku gra podąża ale dla starych wyjadaczy redukcja klas jest zdecydowanie błędnym posunięciem .
Wielu ludzi a w tym i ja grałem duelistą i nie pogodziłem się ze stratą tej klasy na rzecz trywialnego tyrr'a.
Oczywiście l2 przechodzi renesans ale czy jest jeszcze  tą oryginalną grą jaką była na początku, do której chciało się wracać ?
Niestety nowy zespół NC Softu w dłuższej perspektywie nie zdołał podołać rozwojowi gry w oryginalnym zamyśle.
Lineage 2 nie jest już Lineage'em. Jest imitacją taniego mixu Aion'u z WoW dla mas za darmo - bo kto by za to chciał płacić.





  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2307 dnia: Luty 06, 2012, 01:54:47 pm »
trywialnego? Kiedy skumasz, że każda obecna profka jest dużo bardziej wymagająca do grania niż jej nieprzebudzony odpowiednik?

Gladem waliłeś same masówki sporadycznie z bliska 1 walnięcie. Odpalałeś duelist spirita + 30 i to tyle w kwesti ogarniania pr0 duelista przez "starych wyjadaczy"

Niestety zasmucę cię, bo tyrr warriorem trzeb robić coś więcej niż używanie 3 skilli. Niestety większość ludzi dalej sobie z tego sprawy nie zdaje i grają jak cioty na PvP większością klas.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2308 dnia: Luty 06, 2012, 05:42:56 pm »
w sumie racja... Chociaż na PTS wystarczyło używać max 7 aby wybić pół pt :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2309 dnia: Luty 06, 2012, 05:48:11 pm »
na pts miałeś lvl 85, a to nie jest end game pvp : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 06, 2012, 06:54:26 pm »
ekh Alarion niedługo tyr warrior'y z glada będą odpalały duelist spirit +30  :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 06, 2012, 11:00:23 pm »
niestety nie prędko, bo skoro enchant skilla z +5 na +6 kosztuje już kilka kk samej adeny (zwykłym codexem, masterką 2 x więcej!) to z np. +15 na +16 to będzie kilkadziesiąt kk za samą próbę enchantu...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 06, 2012, 11:02:16 pm »

"Gladem waliłeś same masówki sporadycznie z bliska 1 walnięcie. Odpalałeś duelist spirita + 30 i to tyle w kwesti ogarniania pr0 duelista przez "starych wyjadaczy"

Jeśli miałeś  w swoim otoczeniu takich gladiatorów to tylko świadczy o tym, że nie  znasz tej profesji. Skoro uważasz, że wystarczy odpalić duelist spiritia na + 30 i zaliczać fragi to nie mamy o czym kompletnie dyskutować no chyba, że masz na myśli rush z full buffem przed siege i klepanie niedzielnych graczy. Pokonaj masówkami topowych tanków, soul h czy OL ze skilami na +30.  Jestem przekonany, że w twoim towarzystwie nie ma "płynnego glada" Pojęcie tępego glada(f1,f2,f3) powstało dawno temu co ma się nijak do faktycznego opanowania postaci, bo prędzej znajdziesz opanowanego rouge(jest b. trudny) niż duelistę.
Co do tyrr'a ale jest mniej dynamiczny, brak zarządzania sf, które można ładować kamykami jest tandetą. Re-use skili z a refreshem jest wolniejszy co powoduje zwolnienie czasu reakcji,łatwiejsze zarządzanie maną- łatwiejszą kontrolę. No chyba, że uważasz za szczególną trudność opanowanie trafienia w combo gdy się pojawi  ;) Każda profesja jest bardzo wymagająca do płynnego grania, nie wiem skąd biorą się ludzie, którzy głoszą takie bzdety o postaci f1-f3- oczywiście można ale z takimi graczami nie ma sensu podejmować tematu bo są po prostu nieświadomi.


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 07, 2012, 09:56:39 pm »
niestety nie prędko, bo skoro enchant skilla z +5 na +6 kosztuje już kilka kk samej adeny (zwykłym codexem, masterką 2 x więcej!) to z np. +15 na +16 to będzie kilkadziesiąt kk za samą próbę enchantu...
Ach to mój błąd. Ale i tak będzie ciekawie z tym skillem. Ci co męczyli się do 85 bez duali (tylko 2h blunt) na pewno po przebudzeniu będą zadowoleni  :)


Pozdrawiam


  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 07, 2012, 11:07:15 pm »
niestety nie prędko, bo skoro enchant skilla z +5 na +6 kosztuje już kilka kk samej adeny (zwykłym codexem, masterką 2 x więcej!) to z np. +15 na +16 to będzie kilkadziesiąt kk za samą próbę enchantu...
przeciez enchanty 2/3 profkowych skilli zostaly takie jak byly - w miare tanie + stare codexy
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2315 dnia: Luty 08, 2012, 01:40:57 am »
niestety nie prędko, bo skoro enchant skilla z +5 na +6 kosztuje już kilka kk samej adeny (zwykłym codexem, masterką 2 x więcej!) to z np. +15 na +16 to będzie kilkadziesiąt kk za samą próbę enchantu...
przeciez enchanty 2/3 profkowych skilli zostaly takie jak byly - w miare tanie + stare codexy

niestety nie.

Przykład reenchantu PoW'a na 4 profce:

z 0-->1  300k adeny
z 5-->6 3,3kk adeny (mówimy oczywiście o zwykłym codexie, nie masterce)

ilość samej wymaganej adeny wzrasta coraz bardziej (tak samo jak skilli 4 profkowych, z tym, że ich OE jest jeszcze droższy)

Inna sprawa, gdy ecnhantujesz skille na postaci PRZED przebudzeniem, wtedy jest tak jak mówisz.


@Elite
Poruszył mnie twój post

Czym zatem musi wyróżniać się dobry glad, poza ogarnianiem targetowania (bądź brania asysyty) i pizgania obszarówek, z których już dawno ludzie zobaczyli, że wyciąga się największy dps.

ofc załączyć self buffki, czasami self celkę (tylko kto targetuje glada na początku...?)

kwestia może wyczucia użycia ew. talizmanu maximum clarity, bo każde ogarnięte party (szczególnie w cofigu na 2 x ee lub 2 x bish) wypali glada z many na początku PvP w neicałe 30 sec.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2316 dnia: Luty 08, 2012, 03:25:35 pm »
duelistą
duelistę

dafuq?


i niestety musze cie zasmucic, ale jezeli ty, tym swoim "plynnym" gladem targetujesz najpierw jakiegos tanka a nie robe userow to jestes duzo slabszy niz ci "tepi", ktorych opisujesz



aha, inb4 1vs1


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2317 dnia: Luty 08, 2012, 10:31:01 pm »
@ bula

Sugeruję byś potrenował  te swoje  "plynne"  czytanie ze zrozumieniem oraz znalazł partnera do rozmowy na twoim poziomie.


Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2318 dnia: Luty 08, 2012, 10:43:02 pm »
@ bula

Sugeruję byś potrenował  te swoje  "plynne"  czytanie ze zrozumieniem oraz znalazł partnera do rozmowy na twoim poziomie.
oczywiscie, bo w polskim jezyku istnieje slowo "duelist", chyba cos ci sie pojebalo


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2319 dnia: Luty 09, 2012, 12:00:13 pm »
Elite, a może jakaś odpowiedź na mój post?
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2320 dnia: Luty 09, 2012, 01:54:09 pm »
Na pvp otwartym może i owszem masówki . ALE na 1 v 1 już tak łatwo gladem nie było i nikt mi nie wmówi, że było to tylko f1, f2 f3 . Dodatkowo dobór dye setu czyli build  też duże znaczenie . Gladiator na wyższych kronikach był bardzo trudną postacią do walki na olympiadzie i wynikało to nie tyle z tego że jego jakoś obcieli ale inne klasy dostały takie skille co go zjadały. Nie wiem jak było na offie nie grałem ale wiem jak grałem na Freji na prywaciaku. Może na offie to inaczej troche wygladało  :P Sprawdzał ktoś czy Duelist spirit daje bonusy do dmg z inna bronia niz duale bo jakoś grając gladem nigdy mi nie przyszło na myśl tego sprawdzać?
Zaważcie ze u Tyra 2 masówki mają 50 % dmg wiekszy z Pole . 2 Dni temu się przebudziłem i jestem zachwycony tyr warriorem ma wszystko czego mi brakowało u glada ale i ma tez atuty glada. Brakuje mi tylko Provoke ale to na 97 lvlu ;)


Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2321 dnia: Luty 09, 2012, 02:07:40 pm »
Na pvp otwartym może i owszem masówki . ALE na 1 v 1 już tak łatwo gladem nie było i nikt mi nie wmówi, że było to tylko f1, f2 f3 .
oczywiscie ze nie, ale to tylko dlatego ze 1vs1 nie masz wszystkich buffow zmniejszajacych reuse skilli


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2322 dnia: Luty 09, 2012, 03:08:26 pm »
geez, ale kogo w l2 interesuje 1 vs 1 poza ew. oly (na której notabene i tak glad wypada mocno mizernie)?

To gra zespołowa, jak chcesz PvP 1 vs 1, to idź sobie na jakiś high rate z buffami na godzinę i się baw, bo inaczej nasza dalsza dyskusja jest pozbawiona sensu na temat gry gladem.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2323 dnia: Luty 09, 2012, 04:34:59 pm »
geez, ale kogo w l2 interesuje 1 vs 1 poza ew. oly (na której notabene i tak glad wypada mocno mizernie)?

To gra zespołowa, jak chcesz PvP 1 vs 1, to idź sobie na jakiś high rate z buffami na godzinę i się baw, bo inaczej nasza dalsza dyskusja jest pozbawiona sensu na temat gry gladem.
Nie twierdze , że l2 to nie jest gra zespołowa tylko twierdzę, że lubie 1 v 1 i tyle.  Gram zespołowo ale lubie czasem sobie zrobić 1 v 1 i dlatego mam iść na high rate? Nie przesadzaj każdy aspekt pvp czy to 1 v 1 czy 7v 7 ma coś do zaoferowania . Jaki jest max enchant duelist spirita po przebudzeniu też 10 ?


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Gladiator [Glad]
« Odpowiedź #2324 dnia: Luty 09, 2012, 07:32:44 pm »
10? a on byl wbijany na 10 tylko zawsze? mi sie wydawalo ze 30
teraz max to 20.

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama