Witaj
Gość

Wątek: Warsmith [WS]  (Przeczytany 57621 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1162

  • Pochwał: 13

  • Nie bądź głupi-nie daj się zabić
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 20, 2008, 07:27:00 pm »
Na jakim se4wie grasz ?





L2 EPI
Nick:   FiluteK-WS
Nick:   BumCykCyk lv 79+noblesse
Klasa:  Fortune Seeker - subka ST lv 78+
subka Titan lv 77+


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 20, 2008, 07:42:29 pm »
zmien 2h blunta na 1h.

2 h blunty maja niby wiekszy patc niby maja ale sporo nizszy atc speed co powoduje ze realna efektywnosc np takiego doom crushera w starciu z elysianem jest niezauwazalana (mocniej bijesz ale wolniej). do tego dochodzi fakt ze mniejszy atc speed = dluzszy reuse stuna a ze krasiek za wiele mozliwosci ataku nie ma to lepiej nie ograniczac mu tego zmniejszajac atc speed. 2 h blunty w zasadzie tylko dobrze wygladaja i tyle :(. z 1h bluntem do tego mozesz uzywac tarczy, niby slaba szansa na blok ale zawsze jakas.

wywal +dex, efektywnosc tego jest mizerna (wzrost atc speed slabo widac, speed +3 przy 4 dex tez nie powala a i tak prawie nic nie dogonisz, o evasion nie bede wspominal bo o tym szkoda gadac) a straty w hp sa duze, zwlaszcza jak jeszcze walisz +str. imo najwieksza zaleta ws-a jest ilosc hp, cp i udzwig i nie ma co tego nadmiernie obnizac (nawet podczas koxu ;> )

jak PL bedziesz zmienial to bron Boze przed light armorami ;> PL jeszcze jest niezly ale reszta dla krasnoluda to porazka (co z tego ze mastery i evasion dodaje jak evasion i tak nie zauwazysz a pdef w heavy bedzie duzo duzo wiekszy niz w light )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 07:45:48 pm wysłana przez DIO »


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 20, 2008, 08:01:20 pm »
gra (botuje...) na franz,
blunt mastery sprawia, ze w ciagu tych 5 sek skile pobieraja znacznie mniej manny,
z 2h bluntem mniej ssc schodzi podczas expa:P, tanszy jest po prostu, a na x1(z vitality na x3^^) to takze ma znaczenie


  • Wiadomości: 240

  • Pochwał: -3

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 28, 2008, 10:55:37 pm »
Najlepiej zrobić crafta gdzie dulbox jest dozwolony , wtedy stawiamy gdzies w mieśćie (powiedzmy gdxies na rynku w dion lub giran) ustawiamy private creation i te najczęściej brane recki nalepiej maxymalną ilość jaką można dać , lub naprodukować troche shotów , ustawić sklepik ub private creation a następnie można inną postacią iść sobie expić lub w ogóle gdzieś wyjść na zewnątrz , a wtedy kasa sama wpada do plecaczka ;) :P .


Odp: Warsmith
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 10, 2008, 02:20:20 pm »
hmm a gdzie najszybciej sie expi warsmithem po 52lvl (raczej solo lub random pt)? Gram na interlude x5...


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 10, 2008, 03:25:49 pm »
ja polecam (testowane na dex x4) zalatwic sobie ~65+ wc na boxa, polearm w garsc i katakumby (nawet bez golema), inne miejsca sa bezsensowne jezeli nikt cie nie wezmie do party. Ja w katach mojego krasia expilem od ~52 lvl do 70+ z wc 72 na boxie i nie dosc ze exp byl ladny to jeszcze na aa zarobic mozna bylo pare setek milionow na tydzien (no dobra troche czasu na 61-65 spedzilem w gc robiac recki na armory :D )

chyba ze katy zapchane to masz lipe ale nawet na takim dexie jak bylo i 9k zalogowanych postaci to polowa kat byla pusta (malo kto wie ze w kazdych katach rozrzut levelu mobkow jest ponad 10 leveli wiec mozna expic i expic, w takim witch siedzialem od 62-72 lvl i na poczatku byly dzikie tlumy a po wejsciu kilka sal w glab do mobow 70+ okazywalo sie ze przez caly dzien mozna tam bylo siedziec i zywej duszy nie zobaczyc)

dobra sprawa to znalezc jakiegos bisha/ee co w pagans przesiaduje i robic za tragarza, tez ladny exp a wysilek niewielki


Odp: Warsmith
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 10, 2008, 05:08:59 pm »
eeh ja gram na roxy i nie da rady wyciagnac dualboxa poza miasto jako support (znaczy rade da, ale nie widzi mi sie potem tydzien jaila czy cos podobnego)... ech moze da sie jakies party zmontowac z randomow w giran - moj upatrzony klan ma prog wejscia 55lvl jak dla mnie... a wiadomo jak ciezko dostac random pt warsmithem - ludziom roi sie, ze WS z golemem (tudziez bez) tylko przeszkadzac bedzie i xp zabieral...


  • Wiadomości: 98

  • Pochwał: 0

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 10, 2008, 08:18:28 pm »
Też gram na roxy ;]
Najlepsza opcja to znaleźć sobie kumpla spoila + jakiś SE na plecy i wtedy exp idzie co prawda średnio (chociaż znośnie), ale można sobie pozwolić na top sprzęt ^^

Edited by Fro:
Mam pytanie do starych wyjadaczy, czy jest sens bawić sie WSem w aoe? Mam WSa 74 lvl, NM heavy set maja biżu i planuję kupić tallum glaive i zacząć expić pole. Do dyspozycji miałbym pewnie z klanu SE WC i SWS. Da radę krasiem efektywnie expić przy użyciu pole czy lepiej sobie darować?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 08:08:33 pm wysłana przez Frohike »
Khazad ai menu thorki norogh!


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:09:22 pm »
Mam pytanie do starych wyjadaczy, czy jest sens bawić sie WSem w aoe? Mam WSa 74 lvl, NM heavy set maja biżu i planuję kupić tallum glaive i zacząć expić pole. Do dyspozycji miałbym pewnie z klanu SE WC i SWS. Da radę krasiem efektywnie expić przy użyciu pole czy lepiej sobie darować?
Jak najbardziej jest sens, kraś daje radę :)


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 29, 2008, 11:06:24 pm »
na b boomie jest ciekawie


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 02, 2009, 01:37:57 am »
Czy detonacja big booma to skill fizyczny czy magiczny? Chodzi mi o to czy np. emp zwiększy obrażenia.



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:56:08 am »
Jako dobra lokacje na booma proponuje GC.

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


  • Wiadomości: 380

  • Pochwał: 5

  • pwned!
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:33:36 pm »
Czy detonacja big booma to skill fizyczny czy magiczny? Chodzi mi o to czy np. emp zwiększy obrażenia.

gdzieś ktoś tutaj pisał że potrzeba EMP+zerk, aby wybuch był silniejszy więc chyba magiczny, ale to z serva Abyss, czy nie?
 
eeh... a jeszcze pamiętam jak chodzilismy co niedziele z Strykiem do kościoła i stał taki maly Pawełek pod sklepem już, i do Strykusia "wujek wujek daj na lizaka" aż sie łza w oku kreci... a teraz o juz dorosły mężczyzna, pewnie jzu za dziewczynami sie ogląda! :)
http://www.wsku.yoyo.pl/


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

  • Graj i daj grać innym...
    • JackGraal.com
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 02, 2009, 01:08:44 pm »
Gram na serwerze Sephia 10x Warsmithem.
Nastawiam się na Dmg. mam 58 lvl
Czy taki build jest dobry??

+4 DEX -4 CON
+2 STR -2 CON
+4 WIT -5 INT

Plated Lather set +6

Dwarven Hammer+4 Health

Na selfach wyciągam okolo 560 p.atk, 620 p def, gdy zdejmę PL set p.atk zmniejsza się do okolo 500
Mam Rekawiczki Divine +6, Helm Full plate +5 noi buty PL +6 które maja 44 p.def.
Na serwerze nie ma jeszcze w ogóle B grade, tylko common.
I myślę, czy bić dalej w PL secie, czy kupić sobie jakiś common środek BW albo doom i mieć ponad 800 p def na selfach?

EDIT:
Które z tych klas będą dobrymi subklasami dla Warsmitha??
Destroyer, Sword Singer, Hawkeye, Dark Avenger, Paladin.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 11:10:45 am wysłana przez kotfilon »


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 04, 2009, 01:11:34 pm »
No nie wiem , coś mi albo wypadło z głowy albo nie wiem ale po co Ci +4 WIT? jeśli chodzi o kox to ja zawsze stawiam na wydajność : +5 STR +4 DEX / - CON , kilkaset hp nie uratuje Ci raczej skóry... a dodatkowy damage zawsze mile widziany , wiadomo jak się już wyexpisz to można te dye zmienić. PL set jest dobry wręcz doskonały a splusowany na +6 jest świetnym wyborem. Jednakże broń bym zmienił , health nie wiele Ci daje wymień wepa na yakse z rsk. focus i siedź poniżej 60% hp (co w PLu nie powinno być trudne , rozsądne używanie potek i spokojnie to ogarniesz. Drugim rozwiązaniem jest heavy war axe OE , na takich ratach EWC to chyba nie problem , a splusowany heavy war axe na conajmniej +6 z haste też daje radę , poza tym warto plusować ten "poziom broni" gdyż jest to broń uniwersalna , u mammona można go wymienić na kilka ciekawych weaponow.
Oczywiście jest to raczej rozwiązanie tymczasowe A wep>OE C wep


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

  • Graj i daj grać innym...
    • JackGraal.com
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 04, 2009, 01:24:48 pm »
Dzięki za odpowiedź
W gracii WS dostaje buffy, a WIT dodaje cast.speed więc samo za siebie.
Dye zmienie z +2 str na +4 str, dexa mam juz +4.

Co do armoru, mam doom heavy set common, helm C +6 70 pdef. Na selfie mam 820 p.def

Broń mam common Deadman's Glory + tarcza dzięki +4 dex mam wiekszy atk.speed i bardzo duzo evasion i accuaracy. Gdy ja zalozylem, mialem wiecej atk niz +5 dwarven hammer (to jest 2 handed) wiec jest duzo lepiej, wykoxam 61 lvl i wtedy siade w miescie na tydzien (lubię to), zarobię wystarczająco, aby zrobić sobie set talluma (rece/buty/helm to taniocha precierz, tylko recki drozsze.) Z bronią trochę poczekam, a potem zalatwię sobie Elysiana lub Doom Crushera....
i tu mam własnie pytanie,

Jakie A grade sobie skołować??

Oraz pytanie z poprzedniego postu
Które z tych klas będą dobrymi subklasami dla Warsmitha??
Destroyer, Sword Singer, Hawkeye, Dark Avenger, Paladin.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 05, 2009, 11:51:17 am »
Sprawdzilem wszystkie sety A grade na Poszukiwaczu Skarbow (BH) oraz Kowalu (Warsmith) ;) - ponizej moje subiektywne opinie

Dark Crystal
- swietny wyglad!
- mozna robic za tanka - masz sporo HP / CP i ogolnie dobra wytrzymalosc
- slaby atak / imo dosyc ciezka w solo expie
- bonus z tarczy praktycznie niezauwazalny

Tallum
- wyglada dosyc ciekawie - jest troche "plaska" - jednak czern w polaczeniu z delikatnym czerowonym akcentem daje jej to "cos"
- dobra do solo expa (+ STR)
- mniej HP / CP - trzeba troszke bardziej uwazac z Healem - spore skoki HP
- dosyc latwo zgarnac stuna
- praktyczna dla chomikow - powieksza "nosnosc" naszego plecaka (nie jest to szczegolny atut biorac pod uwage i tak olbrzymia nosnosc Krasnoludow)

Nightmare
- bardzo ladna - choc czerwony wyglad moze niektorych odstraszac
- olbrzymim plusem jest delikatne powiekszenie sily ataku Krasnoluda przy jednoczesnym, znacznie powiekszonym HP / CP
- minimalny bonus z tarczy
- idealna do solo expa / swietna w party - mozna swobodnie robic za tanka

Majestic
- myslalem, ze Krasnolud bedzie wygladal kiepsko w "bialej" zbroji, jednak na full szczegolach wyglada po prostu pieknie!
Biel, Zloto, Srebro i metaliczny polysk robi swoje - w tej chwili uwazam, ze jest najladniejsza zbroja
- powiekszenie P.Atak przy jednoczesnym zwiekszeniu STR daja piekny efekt!
- obnizone HP / CP nie daje sie we znaki jak przy Tallumie - Acuracy +3 oraz poprawiona obrona przed stunem daje malego kopa w obronie
- imo - zdecydowanie najlepszy set A dla Krasnoluda!

Podsumowanie:

Solo:
Majestic > Nightmare > Tallum > DC

Party:
Majestic > Nightmare > DC > Tallum




"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

  • Graj i daj grać innym...
    • JackGraal.com
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 05, 2009, 03:50:36 pm »
ja jednak myślę, że jeżeli ktoś ma na subce w sumie kazdego woja, najlepszy bedzie tallum
dla tanków, dd, łuczników, dla sztyleciazy tez moze byc, ja będę mieć tylko 1 zbroję, a będzie nią właśnie tallum. ^^


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 05, 2009, 04:25:37 pm »
Hmm tallum hv nie jest dobry dla każdego woja. Dla sztyletów odpada absolutnie , dla łuczników hmm niektórzy sądzą że to dobry pomysł ale wg.mnie dla łuczniak light jest o wieele lepszy niż hv, dla tanka może być jeśli robi build ofensywny, dla tyrka odpada absolutnie (on tylko light), ale dla destro jest chociaż w sam raz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2009, 08:40:13 pm wysłana przez Laner »


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

  • Graj i daj grać innym...
    • JackGraal.com
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 05, 2009, 07:07:35 pm »
no tak, ale powiem ci, ze te 8% atk.speed daje kopa, sam biegałem DA i expiłem na 70+ w FoD z carnage+5 bez SA, bez panterki.


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Warsmith
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:50:47 am »
P.Def:      Maj>Tallum

P.Atak:     Maj>Tallum

Ressist:    Maj>Tallum

Accuracy: Maj>Tallum

A.Speed:  Tallum/Maj

Udźwig (którego i tak mamy od cholery):    Tallum/Maj

Więc generalnie moim zdaniem Maj dużo lepszym wyborem, sam sobie właśnie kończę składać, te 8% i tak da tyle co nic właściwie. W Maju w biało złotych barwach krasnolud wygląda tak jak ma wyglądać ... czyli na bogacza ;)


Odp: Warsmith
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 07, 2009, 03:57:01 pm »
mam zamiar w dc biegac - z prostej przyczyny malo czasu na granie mam (wcale na spoila) wiec dc to niezly wybor - bo jest TANI ;)

jesli pominac ten szczegol to sprawa moim zdaniem wyglada tak:
1. Majestic
2. Tallum
3. DC
4. Nightmare - odejmuje dexa a to boli bo ciezko dogonic COKOLWIEK no chyba, ze mamy dye ktore wyrowna taka strate inna sprawa jesli jestesmy farmerem a pvp zostawiamy innym...


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 07, 2009, 04:10:02 pm »
mam zamiar w dc biegac - z prostej przyczyny malo czasu na granie mam (wcale na spoila) wiec dc to niezly wybor - bo jest TANI ;)

jesli pominac ten szczegol to sprawa moim zdaniem wyglada tak:
1. Majestic
2. Tallum
3. DC
4. Nightmare - odejmuje dexa a to boli bo ciezko dogonic COKOLWIEK no chyba, ze mamy dye ktore wyrowna taka strate inna sprawa jesli jestesmy farmerem a pvp zostawiamy innym...

A co ty chcesz doganiac Warsmithem???
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


Odp: Warsmith
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 07, 2009, 05:23:18 pm »
cokolwiek :P chocby nie zmuszac pt by za toba czekali jeszcze dluzej niz normalnie bo sie wleczesz jak zolw...

generalnie z mojego doswiadczenia wynika, ze majac pvp warsmithem czesto przeciwnik zaczyna zwiewac jesli zorientuje sie, ze go zameczysz - efekt znany i lubiany - zostawia cie w tyle wszystko :P


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Warsmith
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 07, 2009, 05:28:04 pm »
Zapewniam cie, ze Krasnoludem W NM biegasz wystarczajaco szybko.

Ten DEX to pryszcz w porownaniu z zaletami NM ;) - ale i tak odkad uzywam MJ uwazam, ze to jest wlasnie wyjatkowy set!
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."